Seri B ekselans 2001-2002 (baskètbòl gason)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri B nan Gason Ekselans FIP 2001-2002
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd Septanm 2001 -
Jen 2002
Ekip yo 28 (nan 2 gwoup)
Vèdik
Pwomosyon Robur Osimo
Teramo panyen
Relegasyon Libertas Forlì
Repechage Lous mèstr
Pa admèt nan la
sezon sa a
Basketball Cefalù
Orange ak Blue.svg Massa ak Cozzile
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

2001 - 2002 Seri B chanpyona ekselans nan baskètbòl gason te òganize nan peyi Itali e reprezante twazyèm chanpyona Italyen an.

Ven-uit ekip yo te divize an de gwoup Italyen sou yon baz géographique, ak alimèt lakay yo epi ale. Genyen batay la se vo 2 pwen, defèt la 0. Nan fen a nan sezon an regilye, tèt la uit ekip nan chak gwoup patisipe nan jwe konpwomi yo - pou pwomosyon nan Legadue , ekip yo klase ant 9yèm ak 14yèm plas nan jwe-retraits yo pou rlegasyon nan Seri B2 . Play-off yo estriktire nan yon fason ke yo fè 4 ekip ki soti nan gwoup A kwa ak 4 ki soti nan gwoup B, kreye 2 tablo tenis. Ras yo pran plas nan pi bon nan 3 jwèt, ganyan yo nan 2 final yo moute nan seri a A2.

Teramo Basket leve pou premye fwa nan seri cadet la (menm si nan rit ane swasant yo li te patisipe nan seri A / Dezyèm Seri a), genyen final play-off yo. Lòt final la wè afimasyon Robur Osimo , tou nan premye aparisyon nan Legadue.

Ekip yo

Gwoup A.

Gwoup B

Tablo

Gwoup A.

2001-2002 plase final la Pt G. V. P. PF PS
1. STAV Vigevano 38 26 19 7 2091 1918
2. Banco di Sardegna Sassari 36 26 18 8 2149 1972
3. Nouvo Lave Montichiari 32 26 16 10 2048 1937
4. Elvox Padova 30 26 15 11 2050 2037
5. Mylena Treviglio 28 26 14 12 2118 2107
6. Despar Gorizia 26 26 13 13 2050 2042
7. Tamoil Soresina 26 26 13 13 2068 2056
8. Grifogest Florence 26 26 13 13 2012 2050
9. Fineco Basketball Livorno 24 26 12 14 2065 2108
10. Garda Cartiere Riva 24 26 12 14 2046 2067
11. NCH ​​Syèn 22 26 11 15 1971 1952
Cloud aksyon cancel.png 12. Madras Massa ak Cozzile [1] 18 26 9 17 1854 2005
13. 3B6 Castelletto Ticino 18 26 9 17 1838 1970
2uparrow.png 14. Lous mèstr 16 26 8 18 1878 2017

Gwoup B

Klasman final 2001-2002 Pt G. V. P. PtF PtS
1uparrow green.svg 1. Garofoli Osimo 36 26 18 8 2343 2173
1uparrow green.svg 2. Sanic Teramo 36 26 18 8 2197 2017
3. Baltur Hundred 34 26 17 9 2137 2054
4. Caserta Enèji Sant 34 26 17 9 2166 2093
Kokad Coppa Italia.svg 5. Maser Ozzano 34 26 17 9 2008 1907
6. Satin Trapani 28 26 14 12 2016 2023
7. Coopcostruttori Argenta 24 26 12 14 2128 2103
8. VemSistemi Forlì 24 26 12 14 2196 2083
9. Virtus Rieti 22 26 11 15 2099 2037
10. Cuomo Latina 22 26 11 15 1906 2016
11. Confcommercio Patti 22 26 11 15 1907 2012
Cloud aksyon cancel.png 12. Vil Cefalù [2] 20 26 10 16 2103 2274
13. Toyota Imola 20 26 10 16 1935 2066
1downarrow red.svg 14. Alfamacchine Forlì 8 26 4 22 1838 2121

Jwe-off

Gwoup A.

Trimès Semifinal Final la
Garofoli Osimo 84 81 90
Grifogest Florence 76 89 83
Garofoli Osimo 82 78 94
Elvox Padova 68 79 68
Elvox Padova 80 78
Baltur Hundred 78 65
Garofoli Osimo katrevendis de 86
Banco di Sardegna Sassari 90 73
Banco di Sardegna Sassari 87 79 97
Coopcostruttori Argenta 75 105 82
Banco di Sardegna Sassari 98 79 85
Caserta Enèji Sant katrevendis de 89 60
Caserta Enèji Sant 89 84
Despar Gorizia 73 80

Gwoup B

Trimès Semifinal Final la
Sanic Teramo 87 97
Tamoil Soresina 81 89
Sanic Teramo 84 91 77
Nouvo Lave Montichiari 83 104 66
Nouvo Lave Montichiari 69 85 84
Satin Trapani 70 82 72
Sanic Teramo 76 57 73
Maser Ozzano 64 82 69
STAV Vigevano 99 68 101
VemSistemi Forlì 73 76 94
STAV Vigevano 75 74
Maser Ozzano 82 91
Maser Ozzano 95 62
Mylena Treviglio 82 53

Jwe-soti

Premye tou Dezyèm tou Twazyèm tou Rlege
Confcommercio Patti 82 72 72
NCH ​​Syèn 76 86 66   NCH ​​Syèn 65 68 78
  Toyota Imola 66 67 65
Toyota Imola   Toyota Imola 94 74
Virtus Rieti 86 79 94   Lous mèstr 82 63
3B6 Castelletto Ticino 74 81 68   3B6 Castelletto Ticino 79 81
  Lous mèstr 74 73
Lous mèstr   Lous mèstr 1downarrow red.svg
Garda Cartiere Riva 76 86 katrevendis de   Alfamacchine Forlì 1downarrow red.svg
Cefalù vil la 71 106 76   Cefalù vil la 90 86 71
  Alfamacchine Forlì 78 91 59
Alfamacchine Forlì   Madras Massa ak Cozzile 83 95 67
Fineco Basketball Livorno 81 69   Alfamacchine Forlì 86 83 64
Cuomo Latina 66 61   Cuomo Latina 70 73 75
  Madras Massa ak Cozzile 75 68 69
Madras Massa ak Cozzile


Vèdik

  • Ankouraje nan Legadue :
Sanic Teramo
Fòmasyon: Kontab, Plateo , Farioli , Lulli , Sorrentino , Bonazzi, Bianchi , Conti, Zitti, Gagliardo , Mignogna, Ferraro, Stama . Antrenè: Franco Gramenzi .
Garofoli Osimo
Fòmasyon: Carletti, Chiaramello , Domesi, Ferrini, Gnecchi, Mancini, Monticelli, Peretti, Scabini, Setti , Tourn , Usberti, Valenti . Antrenè: Alessio Baldinelli.

Remak

  1. ^ Tit vann bay RB Montecatini tèrm
  2. ^ Tit vann bay Falchetti Caserta

Atik ki gen rapò

Sous

  • Gid chanpyona baskètbòl nasyonal 2002 LNP

Lyen ekstèn

Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl