Seri B ekselans 1995-1996 (baskètbòl gason)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
FIP Gason Ekselans B Seri 1995-1996
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd Septanm 1995 -
Jen 1996
Ekip yo 25 (nan 2 gwoup)
Vèdik
Pwomosyon Don Bosco Livorno , APL Pozzuoli
Relegasyon Benevento baskètbòl
Benedict XIV Cento
CA Faenza
Pa admèt nan la
sezon sa a
Libertas Udine
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Chanpyona a nan Seri B nan baskètbòl gason ekselans 1995-96 te òganize nan peyi Itali e se twazyèm lig Italyen an.

Ekip yo divize an 2 gwoup sou yon baz jewografik. Aprè sezon regilye a (tounwa wonn robin ak kay e ale) premye 6 ekip yo nan chak gwoup divize an 2 gwoup altène ki rele pwomosyon poule. Nan fen gwoup sa yo (tou sa yo ak alimèt lakay ak ale) premye klase rankontre dezyèm lan nan lòt gwoup la. Ganyan yo nan defi sa yo monte nan seri A2.

6 dènye yo (7 pou gwoup A ak 13 ekip) klase nan chak gwoup rankontre nan 2 gwoup Italyen ki rele "relegation poule". Nan fen jij sa yo Italyen, yo menm ki sot pase yo rlege (de dènye yo nan wonn B kòm wonn lan se 7), lòt ekip yo rete nan kategori a.

Sezon regilye

Gwoup A.

Gwoup tab B Pt G. V. P. PF PS
1. Nouvo baskètbòl Vigevano 34 24 17 7 1967 1723
2. Gaverina Bergamo 32 24 16 8 2020 1754
3. Mauri Treviglio 30 24 15 9 2026 1756
4. Makèt Ali 'Vicenza 30 24 15 9 2092 1929
5. Calegaro Brescia 28 24 14 10 1971 1820
6. Valleverde Imola 28 24 14 10 1977 1877
7. Auxilium Turin 26 24 13 11 2001 1918
8. Lèt Karst Udine 26 24 13 11 1967 1941
9. CUS Parma 26 24 13 11 1983 1924
10. Curti Faenza 22 24 11 13 2045 1998
11. Kraft Cremona 20 24 10 14 1853 1849
12. US Sangiorgese 10 24 5 19 1784 2051
13. Benedict XIV Cento 0 24 0 24 1418 2555

Gwoup B

Gwoup tab B Pt G. V. P. PF PS
1. Livorno ras 30 22 15 7 1988 1790
2. Serapis Pozzuoli 28 22 14 8 1832 1711
3. Hydra Viterbo 24 22 12 10 1806 1781
4. Banca Popolare Ragusa 24 22 12 10 2040 2042
5. Emmezeta Rieti 22 22 11 11 1896 1912
6. Sarvin Cagliari 22 22 11 11 1950 1975
7. GT Alam Benevento 22 22 11 11 1803 1775
8. Pasta Baronia Avellino 22 22 11 11 1759 1829
9. Fe.de.ma. Taranto 20 22 10 12 1986 2002
10. USCampli 18 22 9 13 1812 1882
11. Itichimica Lucca 16 22 8 14 1824 1944
12. Azzurra Mercatone Uno Brindisi 16 22 8 14 1914 1967

Faz eliminatwa

Gwoup 1

Plase

pwomosyon poule 1 Pt G. V. P. PF PS
1uparrow green.svg 1. Livorno ras 14 10 7 3 897 832
2. Banca Popolare Ragusa 12 10 6 4 976 929
3. Gaverina Bergamo 12 10 6 4 875 841
4. Mauri Treviglio 10 10 5 5 884 847
5. Emmezeta Rieti 8 10 4 6 794 920
6. Valleverde Imola 4 10 2 8 846 903

Rezilta

Rezilta RAG TWA IMO LEV RIE BER
Bca Popolare Ragusa 95-84 118-108 97-99 119-64 101-93
Mauri Treviglio 101-84 86-74 94-83 111-75 62-73
Valleverde Imola 99-86 87-98 89-93 78-72 80-90
Livorno ras 109-87 87-78 80-71 108-77 63-72
Emmezeta Rieti 80-84 90-85 90-85 80-71 94-88
Gaverina Bergamo 92-105 99-85 90-75 87-104 91-72

Gwoup 2

Plase

poule pwomosyon 2 Pt G. V. P. PF PS
1uparrow green.svg 1. Serapis Pozzuoli 14 10 7 3 807 786
2. Hidra Viterbo 10 10 5 5 723 723
3. Nouvo baskètbòl Vigevano 10 10 5 5 754 757
4. Makèt Ali 'Vicenza 10 10 5 5 830 838
5. Sarvin Cagliari 8 10 4 6 851 876
6. Calegaro Brescia 8 10 4 6 748 733

Rezilta

Rezilta POZ VIT VIG VIC CAG BRE
Serapis Pozzuoli 71-62 62-61 87-79 99-82 77-75
Hidra Viterbo 89-92 81-62 80-72 78-71 69-62
Nouvo baskètbòl Vigevano 91-88 75-61 77-70 65-60 94-71
Makèt Ali 'Vicenza 96-83 61-65 85-82 124-118 73-71
Sarvin Cagliari 82-78 87-83 94-84 93-102 82-79
Calegaro Brescia 69-70 70-55 85-63 82-68 84-82

Playout

Gwoup 1

Plase

rlegasyon poule 1 Pt G. V. P. PF PS
1. US Campli 14 10 7 3 845 796
2. GT Alam Benevento 12 10 6 4 899 835
3. Itichimica Lucca 12 10 6 4 853 853
4. Parma 8 10 4 6 766 776
X 5. Lèt Karst Udine 8 10 4 6 857 851
1downarrow red.svg 6. PS Giorgio 6 10 3 7 760 869

Rezilta

Rezilta PAR UDI LUC CAM PSG BYEN
CUS Parma 90-80 88-69 59-69 69-58 87-81
Scarso Udine lèt 90-83 95-80 80-85 120-96 92-80
Basketball Lucca 84-73 98-75 89-84 81-66 101-98
USCampli 77-72 84-80 109-84 90-68 88-87
US Sangiorgese 74-62 74-72 75-89 90-85 82-101
GT Alam Benevento 94-83 81-73 90-78 87-74 100-77

Gwoup 2

Plase

rlegasyon poule 2 Pt G. V. P. PF PS
1. Azzurra Mercatone Uno Brindisi 16 12 8 4 1040 989
2. Pasta Baronia Avellino 16 12 8 4 1038 930
3. Fedema Taranto 14 12 7 5 1130 960
4. Kraft Cremona 14 12 7 5 953 937
5. Auxilium Turin 12 12 6 6 1029 999
1downarrow red.svg 6. Curti Faenza 12 12 6 6 1012 974
1downarrow red.svg 7. Benedict XIV Cento 0 12 0 12 905 1318

Rezilta

Rezilta BRI AVE TAR CRE TOR FAE CEN
Azzurra Mercatone Uno Brindisi 72-67 99-88 67-68 80-73 82-73 108-75
Pasta Baronia Avellino 103-102 100-78 68-63 99-71 95-85 112-63
Fedema Taranto 99-81 74-65 101-69 109-74 97-90 137-67
Kraft Cremona 97-69 72-77 88-78 86-82 71-69 98-69
Auxilium Turin 73-99 90-77 80-70 85-72 91-75 112-80
Curti Faenza 89-96 76-64 79-75 97-74 73-68 112-77
Benedict XIV Cento 84-85 84-111 68-124 75-95 79-130 84-94

Pwomosyon final yo

Livorno
19 me 1996
Livorno ras 78 - 73 Hidra Viterbo

Viterbo
22 me 1996
Hidra Viterbo 78 - 73 Livorno ras

Livorno
26 me 1996
Livorno ras 85 - 62 Hidra Viterbo

Ras la Livorno ranport seri 2-1

Pozzuoli
19 me 1996
Serapis Pozzuoli 80 - 78 Banca Popolare Ragusa

Ragusa
22 me 1996
Banca Popolare Ragusa 96 - 109 Serapis Pozzuoli

Serapis Pozzuoli a ranpòte seri 2-0

Vèdik

  • Ankouraje nan A2:

1uparrow green.svg : Ras Livorno Edikasyon: Fantozzi , M. Gigena , S. Gigena , US, Podesta , Brotto, Morini, Enrico Burini , Cioni. Antrenè Giovanni Lambruschi

Serapis Pozzuoli Edikasyon: Busca , Leonardo Conti , John Dalla Libera , Della Valentina, Farinon, Gambacorta, Nicoletti, Tortolini, Marino, Grassitelli. Antrenè Giovanni Gebbia

  • Rlege nan B2: 1downarrow red.svg GT Alam Benevento; Benedetto XIV Cento; Faenza baskètbòl.
  • Anilasyon enskripsyon an: Lat Carso Udine Cloud aksyon cancel.png

Sous

  • Gid '97 nan chanpyona LNM yo Pietro ak Francesco Moretti
Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl