Serie B 2020-2021 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri B 2020-2021
Serie B Fin vye granmoun sovaj West 2020-2021
Logo LNP 2019.png
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd Novanm 2020 -
Jen 2021
Vèdik
Pwomosyon Janus Basket Fabriano
S.Giobbe Chiusi
Pall. Piacentina
Nardò
Relegasyon Fort. Alexandria
Green B. Palermo
Padova Basketball Inyon
Mastria Catanzaro
Scandone Avellino
Coronaplatina Piadena
Cecina baskètbòl
Cus. Montegranaro
Repechage ANB Monopoli
Abandone Olimpia Matera
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Serie B a 2020-2021, pou rezon nan parennaj Serie B Old West sovaj 2020-2021, se sezon an setyèm kòm nivo nan twazyèm nan chanpyona nan baskètbòl Italyen , wityèm lan anba jesyon an nan LNP nan nouvo.

sou 19 Novanm, apre demisyon an nan Olimpia Matera pou rezon ekonomik, Aksyon Koulye a, panyen Monopoli te sove nou anba men Apulian Serie C Gold la. [1]

Sou 26 Me, konpayi an Rinascita Panyen rimini rnons jwe nan-off semifinal pou ka pozitif akòz Covid-19. Nan fason sa a Pallacanestro Piacentina otomatikman pwogrè nan final la. [2]

Règleman

Fòmil ane sa a pa gen ladan Kat Final la kòm pwomosyon yo nan seri A2 pral ale soti nan 3 a 4.

Akòz difikilte sa yo ki rive soti nan Covid-19 pandemi sa-a , yo konpozisyon sa a nan gwoup yo ak fòmil la chanje:

  • Gwoup yo inisyal la nan 16 ekip yo nan vire divize an de sub gwoup-nan 8 ekip.
  • alimèt wonn-vwayaj pou chak sub-gwoup, pou yon total de 14 alimèt.
  • Se yon sèl matche ak ak chak nan lòt ekip yo nan gwoup la, pou yon total de 8 jwèt (4 nan kay ak 4 lwen).
  • Nan fen 22 alimèt yo, classement yo 4 nan gwoup yo: A, B, C, D, Ranje selon kosyan an nan viktwa jwenn nan sòm total la nan de faz yo.

Pou faz eliminatwa an fòmil la pa chanje:

  • uit an premye nan chak gwoup ale nan faz eliminatwa an, travèse Yon kont B ak C kont D, fòme 4 scoreboards pou 4 pwomosyon.

Pou relegations ak retraits jwe:

  • Yo dènye a nan chak gwoup rlege dirèkteman nan rejyonal Serie C a
  • 12yèm 13th 14th 15th fè retraits yo jwe nan gwoup la detèmine yon rlegasyon pou chak gwoup
  • total la nan relegations se 4 dirèk plis 4 soti nan playout

Gwoup A.

Ekip yo

Eskwadwon Sezon Vil Ti bilding Sezon anvan an
Olympus Alba ... Solèy leve 958 Santero pèl 6th plas nan seri B Gwoup A
Fort. Alexandria ... Alexandria PalaCima 15 plas nan seri B Gwoup A
Cecina baskètbòl ... tat farin chich Paladzeto di sesina 9yèm plas nan seri B Gwoup A
Tig Cesena ... Cesena Carisport 3yèm plas nan seri B Gwoup C
S.Giobbe Chiusi ... Fèmen Chiusi Scalo bilding 1st plas nan seri C Gold Tuscan
ITILIZE Empoli ... Empoli Lazzeri gym 7th plas nan seri B Gwoup A
Raggisolaris Faenza ... Faenza PalaCattani 10yèm plas nan seri B Gwoup C
Pino dragon Florence ... Florence PalaCoverciano 2yèm plas nan seri B Gwoup A
A. Costa Imola ... Imola PalaRuggi 9yèm plas nan seri A2 East Group
Libète Livorno 1947 ... Livorno Modigliani Forum 6th plas nan seri C Silver Tuscan
Oleggio panyen ... Oleggio PalaCadorna ( Borgomanero ) 11yèm plas nan seri B Gwoup A
Fulgor Omegna ... Omegna PalaBattisti ( Verbania ) 3yèm plas nan seri B Gwoup A
Vole Ozzano ... Ozzano dell'Emilia Espò Hall 8yèm plas nan seri B Gwoup C
Piombino Gòlf ... Piombino Palasport Tant Randevou Piombino 5yèm plas nan seri B Gwoup A
Rne B. rimini ... Rimini Palasport Flaminio 4yèm plas nan seri B Gwoup C
Etruscan San Miniato ... San Miniato Pala Kredi Agricole Itali 1st plas nan seri B Gwoup A

Antrenè ak moun ki gen dosye

Eskwadwon Antrenè Kapitènn Pifò prezan jwè baskètbòl [3] Top marqueur [3]
Solèy leve Itali Luca Jacomuzzi Itali Andrea Danna 4 jwè (22) Itali Emanuele Tarditi (295)
Alexandria Itali Claudio Vandoni ... Itali Alessandro Ferri
Itali Luca Valle (21)
Itali Alessandro Ferri (357)
tat farin chich Itali Roberto Russo Itali Lorenzo Pistillo Itali Manuel Di Meco
Itali Lorenzo Pistillo (22)
Itali Saverio Bártoli (286)
Cesena Itali Giampaolo Di Lorenzo (1ye-9yèm)
Itali Davide Tassinari (10yèm)
... Itali Emanuele Trapani
Itali Matteo Battisti (22)
Itali Giacomo Dell'agnello (317)
Fèmen Itali Giovanni Battista Maria Caterina Bassi Itali Simone Berti Itali Lorenzo Raffaelli
Itali Nicola Mei
Itali Paolo Zanini (21)
Itali Lorenzo Raffaelli (260)
Empoli Itali Alessio Marchini (1ye-16th)
Itali Cosimo Corbinelli (17th)
Itali Daniele Sesoldi 6 jwè (22) Itali Francesco Villa (265)
Faenza Itali Alberto Serra Itali Marco Petrucci 4 jwè (22) Itali Riccardo Ballabio (265)
Florence Itali Marco Del Re Itali Marotta Vieri 4 jwè (22) Itali Davide Poltroneri (287)
Imola Itali Paolo Moretti Itali Jacopo Preti Itali Jacopo Preti
Itali Nunzio Corcelli (22)
Itali Jacopo Preti (257)
Livorno Itali Luigi Garelli Itali Francesco Forti Itali Andrea Casella
Itali Marco Ammannato
Itali Antonello Ricci (22)
Itali Andrea Casella (323)
Oleggio Itali Franco Passera Itali Andrea Pilotti 4 jwè (22) Itali William De Ros (260)
Omegna Itali Marco Andreazza Itali Roberto Prandin 5 jwè (22) Itali Jacopo Balanzoni (352)
Ozzano Itali Federico Gandhi Itali Mario Chiusolo Itali Matteo Folli (22) Itali Niccolo Bertocco (407)
Piombino Itali Enrico Fabbri (1ye-7th)
Itali Damiano Cagnazzo (8th)
Itali Camillo Bianchi Itali Mirco Turel
Itali Giacomo Eliantonio (22)
Itali Mirko Turel (354)
Rimini Itali Massimo Bernardi Itali Tommaso Rinaldi Itali Nicholas Crow
Itali Niccolò Moffa
Itali Giorgio Broglia (22)
Itali Nicholas Crow (304)
San Miniato Itali Federico Barsotti Itali Rep Repiblik Dominikèn Alberto Benites 5 jwè (22) Itali Gianluca Carpanzano (345)

1ye faz

Tablo

Gwoup A1
À a 16 kòmanse 2021 [4]

Klasman sezon regilye % V Pt G. V. P. PF PS Dif
1. RivieraBanca rimini 0,786 22 14 11 3 1055 925 +130
2. Paffoni Fulgor Omegna 0.714 20 14 10 4 1083 993 +90
3. Rekico Faenza 0,571 16 14 8 6 1020 967 +53
4. Mamy Oleggio 0.500 14 14 7 7 984 920 +64
5. Tigers Cesena 0.500 14 14 7 7 991 966 +25
6. Andrea Costa Imola Basketball 0.500 14 14 7 7 1040 1057 -17
7. Dlo San Bernardo Alba 0.429 12 14 6 8 1048 1132 -84
8. Fòs Alexandria 0.000 0 14 0 14 885 1146 -261

Gwoup A2
À 16 avril, 2021 [4]

Klasman sezon regilye % V Pt G. V. P. PF PS Dif
1. Moun San Giobbe Chiusi 0.857 24 14 12 2 1140 893 +247
2. Blukart San Miniato 0,786 22 14 11 3 1121 968 +153
3. Opus Libète Livorno 1947 0.714 20 14 10 4 1088 1032 +56
4. Sintecnica Panyen sesina 0.429 12 14 6 8 1048 1096 -48
5. Sèvi ak òdinatè Brit Empoli 0,357 10 14 5 9 967 1049 -82
6. Sinermatic Ozzano 0,286 8 14 4 10 1037 1097 -60
7. Tout Manje Enic Florence 0,286 8 14 4 10 975 1109 -134
8. Solbat Gòlf Piombino 0,286 8 14 4 10 945 1077 -132

Rezilta

ALB ALE CES FAE IMO OLE OME RIM
Solèy leve - 86-72 78-80 70–83 60-78 86-79 76-102 67-88
Alexandria 75-89 - 51-81 72-77 79-90 48-85 68-86 59-72
Cesena 85-64 93-70 - 61-51 81-55 51-66 73-77 69-75
Faenza 85-59 93-59 79-61 - 72–79 63-69 50-70 76-72
Imola 73–76 71-61 76-72 71-63 - 77-94 79–83 65–73
Oleggio 80-97 73–41 52-57 79-80 73-53 - 73-69 50-59
Omegna 82-67 72-61 87-68 69-82 80-95 72-51 - 72-71
Rimini 70–73 78-69 85-59 76-66 90-78 67-60 79-62 -
Rezilta mete ajou kòm nan 16 avril, 2021.
Sous: [2]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.
CEC OMS EMP FIR LEV OZZ PIYE SAN
tat farin chich - 68-85 72-69 69–73 77-69 89-75 77-68 84-100
Fèmen 97-68 - 74-55 91-50 85-87 87-57 88-64 65-70
Empoli 60-69 58-77 - 67-60 72-85 80-78 90-68 60-84
Florence 79-78 68-75 77-82 - 80-95 97-91 59-80 58-89
Livorno 81-68 43-80 78-69 84-74 - 68-74 73-49 74-68
Ozzano 75-77 56-73 78-87 72-82 82-87 - 82-59 70-63
Piombino 78-69 69–81 72-49 62-60 75-95 72-80 - 67–81
SanMiniato 87-83 80-82 77-69 74-58 79-69 76-67 93-62 -
Rezilta mete ajou kòm nan 16 avril, 2021.
Sous: [3]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.

2yèm Faz

Plase

Mizajou, 17 Me 2021 [4]

Pos. Eskwadwon Pt G. V. P. PtF PtS Dif
1uparrow green.svg 1. Moun San Giobbe Chiusi 34 21 17 4 1671 1636 +302
2. Opus Libète Livorno 1947 34 22 17 5 1749 1636 +113
3. Paffoni Fulgor Omegna 32 22 16 6 1672 1564 +108
4. RivieraBanca rimini 30 22 15 7 1637 1500 +137
5. Blukart San Miniato 28 22 14 8 1712 1552 +160
6. Rekico Faenza 28 22 14 8 1614 1512 +102
7. Tigers Cesena 20 22 10 12 1543 1558 -15
8. Tout Manje Enic Florence 20 22 10 12 1524 1603 -79
9. Solbat Gòlf Piombino 20 22 10 12 1608 1694 -86
10. Dlo San Bernardo Alba 18 22 9 13 1655 1787 -132
11. Mamy Oleggio 18 22 9 13 1478 1473 +5
12. Andrea Costa Imola Basketball 18 22 9 13 1625 1717 -ninety de
13. Sintecnica Panyen sesina 16 22 8 14 1599 1636 -37
14. Sèvi ak òdinatè Brit Empoli 16 22 8 14 1550 1604 -54
15. Sinermatic Ozzano 16 22 8 14 1663 1680 -17
1downarrow red.svg 16. Fòs Alexandria 2 21 1 20 1335 1750 -415

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C

Rezilta

ALB ALE CES FAE IMO OLE OME RIM CEC OMS EMP FIR LEV OZZ PIYE SAN
Solèy leve - 78-73 67-75 80-78 83-95
Alexandria - 73-72 82-106 64-74
Cesena - 70-62 55-60 90-88 73–76
Faenza - 83-64 54-51 80-58 85-68
Imola - 72-71 86-92 70-64
Oleggio - 59-74 56-82 60-63 85-81
Omegna - 70-63 75-70 78-73 83-89
Rimini - 62-56 65-77 78-79 78-63
tat farin chich 91-52 86-67 47-50 65-70 -
Fèmen 88-67 76-60 79-62 66-75 -
Empoli 69–78 83-63 60-69 69–79 -
Florence 73-47 75-58 62-59 83-79 -
Livorno 95-88 66-78 85-70 75-62 -
Ozzano 87-54 96-65 69-62 77-74 -
Piombino 101-78 84-76 75-63 75-76 -
SanMiniato 82-66 81-63 80-91 66-67 -
Rezilta mete ajou nan 17 me, 2021.
Sous: [4]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.

Gwoup B

Ekip yo

Eskwadwon Sezon Vil Ti bilding Sezon anvan an
Fortitudo Agrigento ... Agrigento PalaMoncada 2yèm plas nan seri A2 West Gwoup
Pall. Bernareggio ... Bernareggio minisipal Gym 1st plas nan seri B Gwoup B
Bolòy panyen 2016 ... Bolòy PalaSavena 3yèm plas nan seri C Gold Emilia-Romagna
Pall. Krèm ... Krèm Cremonesi Palè 14th plas nan seri B Gwoup B
Juvi ceremony ... Cremona PalaRadi 11yèm plas nan seri B Gwoup B
Pall. Fiorenzuola ... Fiorenzuola d'Arda PalaMagni 1st plas nan seri C Gold Emilia-Romagna
Nouvo Pall. Olginate ... Olginate PalaRavasio (1ye-12yèm)
PalaErba ( Zèb ) (13th)
13th plas nan seri B Gwoup B
Vèt B. Palermo ... Palermo PalaMangano 4yèm plas nan seri B Gwoup A
Omnia Pavia ... Pavia PalaRavizza 4yèm plas nan seri B Gwoup B
Pall. Piacentina detay Piacenza PalaFranzanti 5yèm plas nan seri B Gwoup C
Coronaplatina Piadena ... Piadena Drizzona Gym 10yèm plas nan seri B Gwoup B
Virtus Ragusa ... Ragusa PalaPadua 1ye plas nan seri C Silver Sicilia
Panyen Sangiorgese ... San Giorgio su Legnano PalaBertelli 9yèm plas nan seri B Gwoup B
Torrenovese Basketball ... Torrenova PalaTorre 13th plas nan seri B Gwoup A
Robur Varese ... Varese Campus Espò Sant 15 plas nan seri B Gwoup B
Pall. Vigevano ... Vigevano PalaBasletta 7th plas nan seri B Gwoup B

Antrenè ak moun ki gen dosye

Eskwadwon Antrenè Kapitènn Pifò prezan jwè baskètbòl [3] Top marqueur [3]
Agrigento Itali Michele Catalani Itali Albano Chiarastella 4 jwè (22) Itali Paolo Rotondo (343)
Bernareggio Itali Marco Cardani Itali Giacomo Baldini Itali Davide Todeschini
Itali Simone Aromando (22)
Itali Simone Aromando (301)
Bolòy Itali Flavio Rota (1ye-20yèm)
Itali Raffaele Lepore (21ª-)
Itali Tommaso Felici Itali Gabriele Fin
Itali Eugenio Beretta (22)
Itali Luca Fontecchio (323)
Krèm Itali Riccardo Eliantonio Itali Pietro Del Sorbo Itali Carlo Trentin
Itali Gian Marco Drocker
Sèbi Marko Dosen (22)
Itali Marco Arrigoni (281)
Cremona Itali Simone Lottici (1ye-7th)
Itali Maximiliano Moreno (8th)
Itali Alessandro Crotti (9th-)
Itali Marco Bona Itali Jacopo Mercante
Itali Lorenzo Varaschin
Itali Dario Masciarelli (22)
Itali Marco Bona (334)
Fiorenzuola Itali Gianluigi Galetti Itali Andrea Maggiotto 5 jwè (22) Itali Umberto Levelli (293)
Olginate Itali Giorgio Contigiani (1ye-2yèm)
Itali Manuel Cilio (3yèm-3yèm)
Itali Maximiliano Oldoini (4th-)
Itali Marco Tagliabue 7 jwè (22) Itali James Bloise (305)
Palermo Itali Alberto Mazzetti (1ye-11yèm)
Itali Marco Verderosa (12ª-)
Itali Giuseppe Lombardo Itali Giuseppe Lombardo
Itali Davide Drigo (22)
Itali Luca Bedetti (232)
Pavia Itali Maximiliano Baldiraghi (1ye-5yèm)
Itali Fabio Di Bella (6th-)
... Itali Emanuele Rossi
Itali Ferdinando Nasello
Itali Alessio Donadoni (22)
Itali Ferdinand Nasello (296)
Piacenza Itali Federico Campanella Itali Lorenzo De Zardo 5 jwè (22) Itali Michael Sacchettini (275)
Piadena Itali Antonio Tritto (1ye-10yèm)
Itali Daniele Perucchetti (11yèm)
... Itali Matteo mota
Itali Thomas Tinsley
Itali Riccardo Chinellato (22)
Itali Matye mota (264)
Ragusa Itali Antonio Bocchino Itali Andrea Sorrentino Itali Carmelo Iurato
Itali Mattia Mastroianni
Itali Roberto Chessari (22)
Itali Mattia Mastroianni (351)
Sangiorgese Itali Daniele Quilici Itali Francesco Toso Itali Gabriele Berra
Itali Alberto Fragonara (22)
Itali Sebastien Bianchi (312)
Torrenova Itali Giuseppe Condello (1ye-16th)
Itali Maurizio Bartocci (17yèm-)
Itali Vincenzo Di Viccaro 4 jwè (22) Itali Mirko Gloria (363)
Varese Itali Guido Saibene ... Itali Luca Albique (21) Itali Marco Allegretti (240)
Vigevano Itali Paolo pyadza ... 5 jwè (22) Itali Andrea Mazzucchelli (246)

1ye faz

Plase

Gwoup B1
À 9 mwa mas, 2021 [5]

Klasman sezon regilye % V Pt G. V. P. PF PS Dif
1. Moncada Agrigento 0.857 24 14 12 2 1225 1033 +192
2. Vaporart Bernareggio 0.714 20 14 10 4 1142 1062 +80
3. Krèm baskètbòl 0.643 18 14 9 5 1067 999 +68
4. Bolòy Panyen 2016 0.500 14 14 7 7 1163 1159 +4
5. Virtu Kleb Ragusa 0.429 12 14 6 8 956 1005 -49
6. LTC Sangiorgese 0,357 10 14 5 9 1019 1068 -49
7. Fidelia Torrenova 0,286 8 14 4 10 1034 1140 -106
8. Green Basket Palermo 0,214 5 14 3 11 995 1135 -140

Gwoup B2
À 9 mwa mas, 2021 [5]

Klasman sezon regilye % V Pt G. V. P. PF PS Dif
1. Boulanje Piacenza 0.857 24 14 12 2 1100 955 +145
2. Elachem Vigevano 1955 0.714 20 14 10 4 1096 984 +112
3. Riso Scotti-Punto Edile pavya 0,571 16 14 8 6 988 978 +10
4. Ferraroni Juvi ceremony 0.500 14 14 7 7 1008 1008 0
5. Missoltino.it Olginate 0.429 12 14 6 8 1021 1013 +8
6. Coelsanus Varese 0,357 10 14 5 9 858 941 -83
7. MG.Kvis Piadena 0,286 8 14 4 10 977 1107 -130
8. Pall. Fiorenzuola 1972 0,286 8 14 4 10 1089 1151 -62

Rezilta

AGR BER BOL CRE PAL RAG SAN TOR
Agrigento - 92-74 89-77 76-85 99-80 89-52 85-84 96-83
Bernareggio 78-94 - 92-80 88-79 91–71 70-60 81-66 88-75
Bolòy 82-93 82-83 - 87-68 80-65 74-66 63-91 84-76
Krèm 78-85 91-86 84-53 - 72-53 79-67 75-52 69-64
Palermo 72-98 74-76 68-98 84-88 - 65-74 85-80 87-73
Ragusa 70-69 79-75 87-96 54-59 74-57 - 70-63 77-59
Sangiorgese 68–79 55-83 71-84 79-70 69-65 79-69 - 96-80
Torrenova 50-81 64-77 126-123 71-70 63-69 71-57 79-66 -
Rezilta mete ajou a 9 mas, 2021.
Sous: [5]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.
CRM FIO OLG PAV PIA PID VAR VIG
Cremona - 88-82 55-47 68-65 71-80 79–83 54-71 73-75
Fiorenzuola 84-91 - 89-72 78-92 69–78 80-93 81-53 98-88
Olginate 78-84 89–81 - 69-74 75-77 91-73 69-60 70-78
Pavia 57-74 82-72 76-55 - 39-67 85-64 62-50 76-71
Piacenza 70-62 85-68 69-64 79-86 - 88-77 100-80 72-69
Piadena 77–79 85-68 66-89 74-68 65-81 - 52-66 44-83
Varese 64-57 66-69 54-69 66-57 51-80 72-48 - 59-76
Vigevano 75-73 89-70 77-84 91-69 79-74 78-76 67-46 -
Rezilta mete ajou a 9 mas, 2021.
Sous: [6]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.

2yèm Faz

Plase

Mizajou, 13 Me 2021 [4]

Pos. Eskwadwon Pt G. V. P. PtF PtS Dif
400px kokad Italyen Cup FIP.svg 1uparrow green.svg 1. Boulanje Piacenza 38 22 19 3 1783 1547 +236
2. Moncada Agrigento 36 22 18 4 1850 1610 +240
Basketball Supercup Svg 3. Vaporart Bernareggio 32 22 16 6 1829 1652 +177
4. Elachem Vigevano 1955 30 22 15 7 1760 1583 +177
5. Ferraroni Juvi ceremony 28 22 14 8 1643 1557 +86
6. Krèm baskètbòl 28 22 14 8 1677 1596 +81
7. Riso Scotti-Punto Edile pavya 28 22 14 8 1603 1538 +65
8. Pall. Fiorenzuola 1972 18 22 9 13 1724 1745 -21
9. Missoltino.it Olginate 18 22 9 13 1626 1663 -37
10. Bolòy Panyen 2016 18 22 9 13 1800 1841 -41
11. Virtu Kleb Ragusa 18 22 9 13 1530 1614 -84
12. LTC Sangiorgese 14 22 7 15 1587 1647 -60
13. Fidelia Torrenova 14 22 7 15 1617 1757 -140
14. Coelsanus Varese 14 22 7 15 1403 1566 -163
15. MG.Kvis Piadena 12 22 6 16 1558 1777 -219
1downarrow red.svg (-1) 16. Green Basket Palermo 5 22 3 19 1550 1847 -297

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan nan Cup la Italyen 2021
Basketball Supercup Svg Gayan nan 2020 LNP Super Cup la

Rezilta

AGR BER BOL CRE PAL RAG SAN TOR CRM FIO OLG PAV PIA PID VAR VIG
Agrigento - 74-61 90-71 61-69 88-69
Bernareggio - 80-74 84-77 99-73 106-86
Bolòy - 68-87 87-104 87-69 80-82
Krèm - 81-89 70-75 93-55 76-69
Palermo - 66-88 84-94 72-87 72-87
Ragusa - 73-81 81-74 65-67 92-75
Sangiorgese - 62-68 80-84 84-64 79-90
Torrenova - 71-77 63-56 81-75 65-67
Cremona 85-65 85-73 92-62 66-65 -
Fiorenzuola 83-86 79-64 68-58 87-95 -
Olginate 67-103 99-94 66-70 78-65 -
Pavia 78-66 85-68 73–78 81-69 -
Piacenza 73-63 85-51 93-75 92-82 -
Piadena 76–83 93-77 64-67 87-80 -
Varese 50-84 71-80 78-80 48-64 -
Vigevano 75-80 99-69 87-63 76-46 -
Rezilta mete ajou a, 13 Me 2021.
Sous: [7]
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.

Gwoup C

Ekip yo

Eskwadwon Sezon Vil Ti bilding Sezon anvan an
Enpresyon Anacona ... Anacona PalaRossini 14th plas nan seri B Gwoup C
UEB Cividale ... Cividale del jilyen Espò Hall ...
virtu Civitanova ... Civitanova Marche PalaRisorgimento 7th plas nan seri B Gwoup C
Janus Basket Fabriano ... Fabriano PalaGuerrieri (1ye-19yèm)
PalaCarifac ( Cerreto d'ESI ) (20ª-)
1st plas nan seri B Gwoup C
Giulia Giulianova ... Giulianova Palasport Di NARDO ( Atri ) 11yèm plas nan seri B Gwoup C
Aurora Jesi ... Jesi PalaTriccoli 9yèm plas nan seri B Gwoup C
Panyen mèstr ... Trivignano Paladzeto di Trivignano 8yèm plas nan seri B Gwoup B
Falconstar Monf. ... Monfalcone Gym 6th plas nan seri B Gwoup B
Sut. Montegranaro ... Montegranaro Espò Hall 13th plas nan seri B Gwoup C
Virtus Padova ... Padova minisipal Gym 3yèm plas nan seri B Gwoup B
Inyon baskètbòl Padova ... Padova Gozzano Gym 1st plas nan seri C Gold Veneto
Rose jaden ... Roseto degli Abruzzi PalaMaggetti 13th plas nan seri A2 East Group
Rucker SanVe ... San Vendemiano PalaSaccon 2yèm plas nan seri B Gwoup B
Pall. Senigallia ... Senigallia Ti bilding 12yèm plas nan seri B Gwoup C
Teramo Spicchi ... Teramo PalaScapriano 2yèm plas nan seri C Silver Abreus
Vicenza ... Vicenza Palasport Vil Vicenza 12yèm plas nan seri B Gwoup B

Antrenè ak moun ki gen dosye

Eskwadwon Antrenè Kapitènn Pifò prezan jwè baskètbòl [3] > Top marqueur [3]
Anacona Itali Stefano Rajola Itali Simone Centanni Itali Alessandro Paesano
Itali Michele Caverni (22)
Itali Gianmarco Leggio (310)
Cividale Itali Stefano Pillastrini Itali Giovanni Faktè Itali Adrian Chiera
Itali Alessandro Cassese
Itali Eugenio Rota (22)
Itali Leonardo BATTISTINI (352)
Civitanova Itali Emanuele Mazzalupi (1ye-18yèm)
Itali Stefano Foglietti (19yèm)
Itali Francesco Amoroso 4 jwè (22) Itali Riccardo Casagrande (396)
Fabriano Itali Lorenzo Pansa Itali Daniele Merletto Itali Pap Francis (22) Montenegwo Todor Radonjic (251)
Giulianova Itali Andrea Zanchi Itali Gianluca Di Carmine Itali Gianluca Di Carmine
Moldavi Gabriel Dron (22)
Itali Alberto Cacace (255)
Jesi Itali Marcello Ghizzinardi ... Itali Andrea Quarisa
Itali Fabio Giampieri
Itali Bwat Kontra vèst '(22)
Itali Mattia Magrini (296)
Mestre Itali Fabio Volpato

Itali

Piero Coen

Itali Gabriele sove Itali Niccolò Rinaldi (22) Itali Niccolò Rinaldi (255)
Monfalcone Itali Luigi Tomasik (1ye-3yèm)
Itali Matteo Praticò (4yèm)
... 4 jwè (22) Itali Giulio Casagrande (333)
Montegranaro Itali Marco Ciarpella Itali Tommaso Minoli Itali Alessandro Riva (22) Itali Simone Bonfiglio (274)
Virtus Padova Itali Daniele Rubini ... Itali Ivan Morgillo (22) Itali Ivan Morgillo (303)
Padova Inyon Itali Giuliano Calgaro (1ye-18yèm)
Itali Alberto Garon (19yèm)
Itali Davide Andreaus Itali Davide Andreaus
Itali Nicolò Cazzolato
Itali Andrea Campiello (22)
Itali Andrea Campiello (274)
Rose jaden Itali Tony Trullo Itali Antonio Ruggiero Sèbi Aleksa Nikolic
Itali Edoardo Di Emidio (22)
Sèbi Aleksa Nikolic (302)
San Vendemiano Itali Marco Mian Itali Edoardo Rossetto Itali Jacopo Vedovato
Itali Andrea Tassinari (22)
Itali Andrea Tassinari (254)
senigalya Itali Riccardo Poalini (1ye-15)
Itali Gabriele Ruini (16th-)
Itali mirko Pierantoni Itali mirko Pierantoni
Itali Simone GIUNTA
Itali Simone Pozzetti (22)
Itali Michele Peroni (346)
Teramo Itali Simone stock (1ye-5yèm)
Itali Giorgio Salvemini (6th)
Itali Antonio Serroni Itali Gianmarco Rossi
Itali Giorgio Di Bonaventura
Itali Edoardo Tiberti (22)
Itali Gianmarco Rossi (358)
Vicenza Itali Cesare Ciocca Ajantin Diego CORRAL 6 jwè (22) Itali Shaquille Hidalgo (311)

1ye faz

Tablo

Gwoup C1
Mizajou nan 11 mas 2021 [6]

Klasman sezon regilye % V Pt G. V. P. PF PS Dif
1. UEB Gesteco Cividale 0.714 20 14 10 4 1112 989 +123
2. Tramarossa Vicenza 0.714 20 14 10 4 1097 1018 +79
3. Antenore Energia Padova 0.643 18 14 9 5 1047 1026 +21
4. Belcorvo San Vendemiano 0,571 16 14 8 6 1016 1021 -5
5. Goldengas Senigallia 0.429 12 14 6 8 1092 1084 +8
6. Pontoni Monfalcone 0.429 12 14 6 8 1049 1100 -51
7. Vega Mestre 0.286 8 14 4 10 1063 1135 -72
8. Guerriero UBP Padova 0.214 6 14 3 11 946 1049 -103

Girone C2
Aggiornata al 11 marzo 2021 [6]

Classifica stagione regolare %V Pt G V P PF PS Diff
1. Ristopro Fabriano 0.786 22 14 11 3 1048 888 +160
2. Liofilchem Roseto 0.643 18 14 9 5 1079 1028 +51
3. Luciana Mosconi Ancona 0.571 16 14 8 6 1034 1033 +1
4. The Supporter Jesi 0.500 14 14 7 7 981 983 -2
5. Giulia Basket 0.500 14 14 7 7 928 948 -20
6. Rossella Civitanova Marche 0.357 10 14 5 9 967 1052 -85
7. Sutor Montegranaro 0.357 10 14 5 9 971 1038 -67
8. Rennova Teramo a Spicchi 0.286 8 14 4 10 987 1025 -38

Risultati

CIV MES MON VPD UPD SAV SEN VIC
Cividale 84–67 89–69 81–63 83–75 70–54 91–75 75–70
Mestre 81–79 71–61 91–96 86–81 88–91 61–64 70–79
Monfalcone 65–83 81–74 81–72 84–73 79–74 106–107 71–66
V.Padova 75–67 79–78 69–62 80–70 71–61 77–73 69–75
U.Padova 68–76 78–64 60–64 55–74 60–55 52–68 53–81
SanVe. 89–82 73–62 80–77 77–65 74–62 72–70 91–67
Senigallia 80–75 90–91 91–82 61–74 77–83 93–61 77–86
Vicenza 58–77 99–79 91–67 94–83 83–76 75–64 73–66
Risultati aggiornati al 11 marzo 2021.
Fonte: [8]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.
ANC CIV FAB GIU JES MOT ROS TER
Ancona 94–87 76–72 69–60 73–75 70–63 68–80 91–88
Civitanova 63–71 55–78 72–74 62–81 67–60 81–75 82–79
Fabriano 72–66 77–58 88–64 67–56 70–71 91–69 80–60
Giulianova 86–73 69–50 60–74 59–60 75–69 66–59 61–56
Jesi 71–63 82–84 50–65 66–64 83–55 68–86 47–55
Montegranaro 67–76 58–60 65–76 74–65 88–85 76–80 75–71
Roseto 83–87 77–75 72–67 83–56 80–70 74–77 76–68
Teramo 66–57 77–71 66–71 55–69 82–87 86–73 78–85
Risultati aggiornati al 11 marzo 2021.
Fonte: [9]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.

2ª Fase

Classifica

Aggiornata al 11 maggio 2021 [4]

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Dif
1uparrow green.svg 1. Ristopro Fabriano 32 22 16 6 1639 1447 +192
2. Tramarossa Vicenza 32 22 16 6 1696 1574 +122
3. UEB Gesteco Cividale 30 22 15 7 1675 1527 +148
4. Liofilchem Roseto 30 22 15 7 1680 1578 +102
5. Belcorvo San Vendemiano 28 22 14 8 1608 1567 +41
6. Luciana Mosconi Ancona 24 22 12 10 1627 1634 -7
7. Goldengas Senigallia 20 22 10 12 1700 1678 +22
8. The Supporter Jesi 20 22 10 12 1488 1508 -20
9. Antenore Energia Padova 20 22 10 12 1621 1661 -40
10. Giulia Basket 20 22 10 12 1496 1537 -41
11. Pontoni Monfalcone 20 22 10 12 1611 1666 -55
12. Vega Mestre 18 22 9 13 1637 1690 -53
13. Rossella Civitanova Marche 16 22 8 14 1577 1680 -103
14. Rennova Teramo a Spicchi 16 22 8 14 1566 1603 -37
15. Sutor Montegranaro 16 22 8 14 1511 1595 -84
1downarrow red.svg 16. Guerriero UBP Padova 10 22 5 17 1461 1648 -187

Legenda:

      Qualificate ai Play Off
      Ammesse ai Play Out
      Retrocesse in Serie C regionale

Risultati

CIV MES MON VPD UPD SAV SEN VIC ANC CIT FAB GIU JES MOT ROS TER
Cividale 80–69 65–60 59–63 73–56
Mestre 81–77 68–62 81–72 65–76
Monfalcone 72–79 84–62 70–66 68–85
V.Padova 77–82 66–67 78–65 92–104
U.Padova 70–68 59–72 69–76 61–68
SanVe. 70–71 73–68 77–67 71–59
Senigallia 103–84 79–63 71–72 75–95
Vicenza 78–64 69–58 79–66 71–63
Ancona 58–73 77–64 95–58 77–101
Civitanova 80–74 84–72 68–80 70–76
Fabriano 72–54 97–70 92–78 71–67
Giulianova 63–75 72–63 57–68 90–92
Jesi 69–64 64–66 62–58 59–64
Montegranaro 65–78 59–68 95–71 60–47
Roseto 75–83 64–56 64–75 74–67
Teramo 76–64 74–70 63–69 84–68
Risultati aggiornati al 11 maggio 2021.
Fonte: [10]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.

Girone D

Squadre

Squadra Stagione Città Palazzetto Stagione precedente
Scandone Avellino ... Avellino PalaDelMauro 15º posto in Serie B Girone D
Lions Bisceglie ... Bisceglie PalaDolmen 4º posto in Serie B Girone D
Virtus Cassino ... Cassino PalaVirtus 13º posto in Serie B Girone D
Mastria Catanzaro ... Catanzaro PalaCorvo 2º posto in Serie C Silver Calabria
Formia ... Formia Palazzetto 14º posto in Serie B Girone D
Olimpia Matera ... Matera PalaSassi 3º posto in Serie B Girone D
Molfetta ... Molfetta PalaPoli 1º posto in Serie C Gold Puglia
ANB Monopoli ... Monopoli Palestra Melvin Jones 2º posto in Serie C Gold Puglia
Nardò ... Nardò Tensostatico Nardò 7º posto in Serie B Girone D
Virtus Pozzuoli ... Pozzuoli PalaErrico 11º posto in Serie B Girone D
Viola R. Calabria ... Reggio Calabria PalaPentimele 3º posto in Serie C Silver Calabria
Real Sebastiani Rieti ... Rieti Tensostruttura ( Valmontone ) (1ª-8ª)
PalaSojourner (9ª)
...
LUISS Roma ... Roma PalaLuiss 6º posto in Serie B Girone D
Ruvo di Puglia ... Ruvo di Puglia PalaColombo 8º posto in Serie B Girone D
Virtus Salerno ... Salerno Palasport Carmine Longo 2º posto in Serie B Girone D
PSA ... Sant'Antimo Centro sportivo 5º posto in Serie B Girone D
CUS Jonico Taranto ... Taranto Palafiom 3º posto in Serie C Gold Puglia

Allenatori e primatisti

Squadra Allenatore Capitano Cestista più presente [3] Miglior marcatore [3]
Avellino Italia Gianluca De Gennaro (1ª-15ª)
Italia Rodolfo Robustelli (16ª)
Italia Gianpaolo Riccio 3 giocatori (14) Brasile Dimitri Sousa (205)
Bisceglie Italia Luigi Marinelli (1ª-16ª)
Italia Giuseppe Vozza (17ª-)
Italia Andrea Chiriatti 4 giocatori (14) Bulgaria Georgi Sirakov (230)
Cassino Italia Luca Vettese Italia Daniele Grilli 5 giocatori (14) Italia Federico Lestini (246)
Catanzaro Italia Salvatore Formato (1ª-7ª)
Italia Fabrizio Tunno (8ª)
... 3 giocatori (14) Italia Pasquale Battaglia (206)
Formia Italia Giovanni Di Rocco ... 4 giocatori (14) Italia Luigi Cimminella (196)
Molfetta Italia Sergio Carolillo Italia Giovanni Gambarota 3 giocatori (14) Italia Matteo Bini (199)
Monopoli Italia Piero Millina (1ª-12ª)
Italia Antonio Paternoster (13ª)
Italia Mauro Torresi 5 giocatori (14) Italia Giovanni Laquintana (184)
Nardò Italia Gianluca Quarta Montenegro Goran Bjelic Italia Edoardo Fontana
Italia Federico Burini (14)
Italia Niccolò Petrucci (174)
Pozzuoli Italia Mariano Gentile Italia Nicola Savoldelli 4 giocatori (14) Bosnia ed Erzegovina Amar Balic (175)
Reggio Calabria Italia Domenico Bolignano Italia Fortunato Barrile Senegal Yande Fall
Italia Marco Prunotto (14)
Italia Salvatore Genovese (210)
Rieti Italia Alex Righetti Argentina Italia Juan Marcos Casini 5 giocatori (14) Italia Federico Loschi (265)
Roma Italia Andrea Paccariè Italia Gianluca Tredici 4 giocatori (13) Italia Francesco Infante (211)
Ruvo Italia Dimitri Patella (1ª-3ª)
Italia Francesco Ponticiello (4ª)
... Italia Gianni Cantagalli
Montenegro Lazar Kekovic (14)
Italia Gianni Cantagalli (163)
Salerno Italia Adolfo Parrillo ... 4 giocatori (14) Italia Lorenzo Tortù (189)
Sant'Antimo Italia Enzo Patrizio (1ª-5ª)
Italia Agostino Origlio (6ª)
... 6 giocatori (13) Bulgaria Nikolaj Vangelov (158)
Taranto Italia Davide Olive Argentina Italia Nicolas Stanic Italia Nicolas Morici
Italia Nicola Longobardi (14)
Argentina Italia Nicolas Stanic (223)

1ª Fase

Classifiche

Girone D1
Aggiornata al 27 aprile 2021 [7]

Classifica stagione regolare %V Pt G V P PF PS Diff
1. Real Sebastiani Rieti 0.929 26 14 13 1 1168 1002 +166
2. Virtus Arechi Salerno 0.571 16 14 8 6 1064 1026 +38
3. BPC Virtus Cassino 0.500 14 14 7 7 1114 996 +118
4. LUISS Roma 0.500 14 14 7 7 1001 1009 -8
5. Geko PSA Sant'Antimo 0.429 12 14 6 8 1020 1042 -22
6. Meta Formia 0.429 12 14 6 8 982 1049 -67
7. Virtus Pozzuoli 0.286 8 14 4 10 927 1043 -116
8. Scandone Avellino 0.357 4 14 5 9 979 1088 -109

Girone D2
Aggiornata al 11 marzo 2021 [7]

Classifica stagione regolare %V Pt G V P PF PS Diff
1. CJ Basket Taranto 0.929 26 14 13 1 1043 899 +144
2. Frata Nardò 0.714 20 14 10 4 1082 947 +135
3. Alpha Pharma Bisceglie 0.643 18 14 9 5 990 956 +34
4. Tecno Switch Ruvo di Puglia 0.571 16 14 8 6 951 988 -37
5. Pall. Pavimaro Molfetta 0.429 12 14 6 8 1028 1040 -12
6. Pall. Viola Reggio Calabria 0.286 8 14 4 10 900 939 -39
7. Mastria Catanzaro 0.214 6 14 3 11 984 1100 -116
8. EPC Action Now Monopoli 0.214 6 14 3 11 926 1035 -109

Risultati

AVE CAS FOR POZ RIE LUI SAL SAA
Avellino 61–94 66–60 73–70 77–87 70–67 53–77 74–73
Cassino 93–72 68–72 78–60 71–73 90–74 80–60 78–61
Formia 83–81 74–68 75–68 66–85 75–64 69–75 70–76
Pozzuoli 69–56 54–85 64–71 62–87 73–65 74–64 70–64
Rieti 93–77 88–83 102–73 89–71 71–59 86–73 67–77
Luiss 64–71 78–74 76–59 76–67 58–74 86–69 80–77
Salerno 85–79 88–72 79–66 76–61 79–84 71–83 78–73
SantAntimo 73–69 81–80 77–69 84–64 76–82 68–71 60–90
Risultati aggiornati al 11 marzo 2021.
Fonte: [11]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.
BIS CAT MOL MON NAR REC RUV TAR
Bisceglie 89–72 67–56 71–58 99–98 71–69 70–52 81–86
Catanzaro 73–69 76–80 63–64 65–80 73–69 84–94 77–107
Molfetta 72–78 84–69 78–69 77–88 68–63 86–90 64–70
Monopoli 68–76 65–81 75–80 59–71 62–52 57–52 71–73
Nardò 77–61 86–73 76–55 83–66 62–47 61–70 57–71
ReggioCal. 70–51 74–58 58–72 94–76 59–81 57–62 57–55
Ruvo 46–60 71–65 78–75 82–74 69–90 74–67 50–66
Taranto 59–47 68–55 83–81 79–62 76–72 74–64 76–61
Risultati aggiornati al 11 marzo 2021.
Fonte: [12]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.

2ª Fase

Classifica

Aggiornata al 14 maggio 2021 [4]

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Dif
1. Real Sebastiani Rieti 40 22 20 2 1759 1494 +265
2. CJ Basket Taranto 38 22 19 3 1639 1440 +199
1uparrow green.svg 3. Frata Nardò 32 22 16 6 1669 1486 +183
4. Tecno Switch Ruvo di Puglia 28 22 14 8 1582 1589 -7
5. BPC Virtus Cassino 26 22 13 9 1751 1602 +149
6. Virtus Arechi Salerno 26 22 13 9 1694 1613 +81
7. LUISS Roma 22 22 11 11 1572 1595 -23
8. Geko PSA Sant'Antimo 22 22 11 11 1655 1663 -8
9. Alpha Pharma Bisceglie 20 22 10 12 1555 1596 -41
10. Meta Formia 18 22 9 13 1546 1709 -163
11. Pall. Pavimaro Molfetta 16 22 8 14 1606 1640 -34
12. Pall. Viola Reggio Calabria 14 22 7 15 1495 1521 -26
13. Virtus Pozzuoli 14 22 7 15 1500 1632 -132
14. EPC Action Now Monopoli 12 22 6 16 1528 1674 -146
(-6) 15. Scandone Avellino 10 22 8 14 1575 1690 -115
1downarrow red.svg 16. Mastria Catanzaro 8 22 4 18 1573 1755 -182

Legenda:

      Qualificate ai Play Off
      Ammesse ai Play Out
      Retrocesse in Serie C regionale

Risultati

AVE CAS FOR POZ RIE LUI SAL SAA BIS CAT MOL MON NAR REC RUV TAR
Avellino 64–69 68–76 69–80 87–79
Cassino 96–76 81–76 75–79 82–76
Formia 96–93 75–71 76–68 73–80
Pozzuoli 78–56 83–80 76–68 62–65
Rieti 75–58 68–65 79–47 63–65
Luiss 78–62 84–69 78–71 59–84
Salerno 78–61 78–68 79–82 69–81
SantAntimo 87–81 80–75 81–85 84–83
Bisceglie 67–73 87–92 66–80 65–79
Catanzaro 81–90 54–83 83–92 75–80
Molfetta 75–78 63–69 62–75 91–79
Monopoli 72–92 88–61 89–76 77–74
Nardò 76–62 53–62 84–79 66–65
ReggioCal. 70–73 75–60 75–67 91–75
Ruvo 75–70 105–59 90–86 68–72
Taranto 81–73 80–64 66–55 64–51
Risultati aggiornati al 14 maggio 2021.
Fonte: [13]
Colori: azzurro = vittoria della squadra di casa; rosso = vittoria della squadra in trasferta.

Post Season

Playoff

Le vincenti dei 4 tabelloni vengono promosse in Serie A2.

  • Quarti di finale al meglio delle tre gare: si qualifica la squadra che vince due incontri. L'ordine delle partite è: gara-1 ed eventuale gara-3 in casa della meglio classificata; gara-2 in casa della peggior classificata.
  • Semifinali e finali al meglio delle cinque gare: si qualifica la squadra che vince tre incontri. L'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 ed eventuale gara-5 in casa della meglio classificata; gara-3 ed eventuale gara-4 in casa della peggior classificata.

Tabellone A

Quarti di finale Semifinali Finali
1 S.Giobbe Chiusi 97 98 88
8 Pall. Fiorenzuola 59 62 63
1 S.Giobbe Chiusi 65 83 66
5 Etrusca San Miniato 39 72 64
4 Pall. Vigevano 59 69 68
5 Etrusca San Miniato 80 77 80
1 S.Giobbe Chiusi 56 83 64 69 69
2 Fortitudo Agrigento 60 49 74 57 62
3 Fulgor Omegna 79 78 66 68
6 Pall. Crema 71 82 65 65
3 Fulgor Omegna 67 63 86 74 66
2 Fortitudo Agrigento 79 66 82 60 79
2 Fortitudo Agrigento 87 78 67
7 Tigers Cesena 76 70 55


Tabellone B

Quarti di finale Semifinali Finali
1 Pall. Piacentina 89 75 78
8 Pino Dragons Firenze 62 65 63
1 Pall. Piacentina 20 20 20
4 Rinascita B. Rimini 0 0 0
4 Rinascita B. Rimini 55 88 67
5 Juvi Cremona 52 62 58
1 Pall. Piacentina 94 74 76 42 69
2 Libertas Livorno 1947 65 76 63 65 60
3 Pall. Bernareggio 88 79 66 48 85
6 Raggisolaris Faenza 83 74 79 79 63
3 Pall. Bernareggio 66 81 91 82 54
2 Libertas Livorno 1947 69 77 87 87 66
2 Libertas Livorno 1947 75 64 83 77
7 Omnia Pavia 65 55 93 72


Tabellone C

Quarti di finale Semifinali Finali
1 Janus Basket Fabriano 72 99 86 76
8 PSA 80 70 78 67
1 Janus Basket Fabriano 50 81 80 69 68
5 Rucker SanVe 64 84 70 63 62
4 Ruvo di Puglia 69 63 71 65
5 Rucker SanVe 80 62 81 71
1 Janus Basket Fabriano 81 86 62 69 69
3 UEB Cividale 58 57 65 73 52
3 UEB Cividale 75 72 78
6 Virtus Salerno 60 62 68
3 UEB Cividale 59 70 90 75
2 CUS Jonico Taranto 74 66 75 69
2 CUS Jonico Taranto 87 81 101 86
7 Pall. Senigallia 74 86 75 67


Tabellone D

Quarti di finale Semifinali Finali
1 Real Sebastiani Rieti 69 75 67 80
8 Aurora Jesi 55 69 68 75
1 Real Sebastiani Rieti 69 79 60
4 Roseto 72 82 76
4 Roseto 67 69 82
5 Virtus Cassino 53 59 78
4 Roseto 52 64 87 74 60
3 Nardò 87 66 61 64 72
3 Nardò 79 81 77 84
6 Stamura Ancona 65 66 78 76
3 Nardò 83 74 63 85
7 LUISS Roma 70 68 76 70
2 Vicenza 58 87 87 77 81
7 LUISS Roma 79 66 62 84 84


Playout

La perdente di ogni tabellone retrocede in Serie C. Le squadre classificate dal 12º al 15º posto si sfidano in due turni all'interno dello stesso girone. La 12º contro 15º e 13º contro 14º.

Tabellone A

Semifinali Finali
A. Costa Imola 66 90 73
Flying Ozzano 65 79 63
Flying Ozzano 65 67 82 67 84
Basket Cecina 69 46 54 69 72
Basket Cecina 54 43 64
USE Empoli 59 76 68

Tabellone B

Semifinali Finali
Sangiorgese Basket 62 72 84
Coronaplatina Piadena 59 60 73
Coronaplatina Piadena 77 62 76 69
Robur Varese 69 68 78 79
Cestistica Torrenovese 70 61 64 61 85
Robur Varese 62 58 71 72 61

Tabellone C

Semifinali Finali
Basket Mestre 67 81 62
Sut. Montegranaro 58 73 56
Sut. Montegranaro 76 55 50 53
Teramo Spicchi 70 88 71 63
Virtus Civitanova 69 80 51 65 77
Teramo Spicchi 61 59 78 67 67

Tabellone D

Semifinali Finali
Viola R. Calabria 78 81 82 78 79
Scandone Avellino 64 72 87 79 52
Scandone Avellino 71 58 65
Virtus Pozzuoli 82 74 72
Virtus Pozzuoli 80 70 64 60 68
ANB Monopoli 60 52 73 83 69

Verdetti

Squadre Promosse

  • Promozioni in Serie A2 :
Umana San Giobbe Chiusi : Tommaso Minoli, Martino Criconia, Francesco Fratto, Vasile Mihaies, Federico Nespolo, David Kiss, Gabriele Giarelli, Paolo Zanini, Simone Berti , Matías Bortolín , Giovanni Carenza, Luca Pollone, Nicola Mei , Lorenzo Raffaelli, Andrea Lombardo. Allenatore: Giovanni Battista Bassi.
Bakery Piacenza : Liam Udom, Edoardo Pedroni, Nicolò Guerra, Marco Perin, Zakaria El Agbani, Lorenzo De Zardo, Marco Planezio, Mark Czumbel, Michael Sacchettini, Duilio Birindelli, Giovanni Gambarota. Allenatore: Federico Campanella.
Ristopro Fabriano : Alessio Re, Francesco Papa, Leonardo Pacini, Francesco Di Paolo, Santiago Boffelli, Francesco Paolin, Daniele Merletto, Jona Di Giuliomaria, Kurt Cassar , Luca Garri , Andrea Scanzi, Roberto Marulli, Todor Radonjic. Allenatore: Lorenzo Pansa.
Frata Nardò : Mauro Stella, Antony Tyrtyshnik, Federico Burini, Niccolò Petrucci, Marcelo Dip, Andrea Cappelluti, Riccardo Coviello, Riccardo Bartolozzi, Dimitrije Jankovic, Goran Bjelic, Emmanuel Enihe, Luka Cepic, Edoardo Fontana. Allenatore: Gianluca Quarta.

Altri verdetti

  • Retrocesse in Serie C regionale : Fortitudo Alessandria, Green Basket Palermo, Guerriero UBP Padova, Mastria Catanzaro, Scandone Avellino, Basket Cecina, Coronaplatina Piadena, Sutor Montegranaro.
  • Vincitrice Supercoppa LNP B : Pallacanestro Bernareggio
  • Vincitrice Coppa Italia Serie B : Pall.Piacentina
  • Non ammesse alla stagione successiva :
  • Abbandoni : Olimpia Matera [1]

Premi e riconoscimenti

Miglior Under 21 del mese

Per ragione di sponsorizzazione il premio viene chiamato Under 21 Adidas Serie B .

Mese Giornata Giocatore Squadra PPG RPG APG VP Rif.
dicembre 1–4 Italia Andrea Calzavara Robur Varese 16.5 4.5 3.8 3-0 [8]
gennaio 5–9 Italia Saverio Bartoli Basket Cecina 13.8 6.0 4.1 3-2 [9]
febbraio 10–13 Italia Francesco Reggiani Olimpo Alba 15.5 6.5 2.1 3-1 [10]
aprile 20–28 Italia Eugenio Rota UEB Cividale 14.6 5.2 4.4 4-1 [11]

Note

  1. ^ a b RIPESCATA L'ACTION NOW MONOPOLI. IL CALENDARIO DEL GIRONE D2 , su legapallacanestro.com . URL consultato il 21 novembre 2020 .
  2. ^ LA STAGIONE DI RIVIERABANCA BASKET RIMINI FINISCE QUI , su legapallacanestro.com . URL consultato il 27 maggio 2021 .
  3. ^ a b c d e f g h [1]
  4. ^ a b c d e f Classifica girone A , su legapallacanestro.com , Lega Nazionale Pallacanestro. URL consultato il 14 settembre 2020 .
  5. ^ a b Classifica girone B , su legapallacanestro.com , Lega Nazionale Pallacanestro. URL consultato il 14 settembre 2020 .
  6. ^ a b Classifica girone C , su legapallacanestro.com , Lega Nazionale Pallacanestro. URL consultato il 14 settembre 2020 .
  7. ^ a b Classifica girone D , su legapallacanestro.com , Lega Nazionale Pallacanestro. URL consultato il 14 settembre 2020 .
  8. ^ andrea calzavara è l'under 21 adidas di dicembre 2020 serie b , su legapallacanestro.com , 5 gennaio 2021.
  9. ^ saverio bartoli è l'under 21 adidas di gennaio 2021 serie b , su legapallacanestro.com , 2 febbraio 2021.
  10. ^ Francesco Reggiani è l'under 21 adidas di gennaio 2021 serie b , su legapallacanestro.com .
  11. ^ EUGENIO ROTA È L'UNDER 21 ADIDAS DI APRILE 2021 IN SERIE B , su legapallacanestro.com .

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro