Seri B 2016-2017 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri B 2016-2017
Seri B Citroën 2016-2017
Logo lnp 2013.png
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd Oktòb 2016 -
11 jen 2017
Ekip yo 64
Vèdik
Pwomosyon P. Montegranaro
Pall. Orzinuovi
Kè Naples
Relegasyon 600px Blan ak Blue.svg Domodossola panyen
600px jòn ak Blue.svg Basketball Iseo
600px bisection HEX-0D254C Blan ak Blan entoure star.svg Blue Star Viterbo
600px dyagonal Blue HEX-1E3C94 White.svg Monteroni
Virtus Syèn
600px Wouj ak White.svg Pino dragon Florence
Blan ak Blue.svg Pirat Basketball Akademi
600px Blan ak Red.svg Rucker San Vendemiano
600px Blan ak Blue.svg San Michele Maddaloni baskètbòl
600px jòn ak Blue.svg Vis Nova Basket lavil Wòm
600px Blan ak Blue.svg Isernia panyen
Wouj ak Blue.svg CUS Jonico Basket Taranto
Dènye aktyalizasyon done: 10 Novanm 2016
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri B 2016-2017 se twazyèm sezon an kòm twazyèm nivo chanpyona baskèt Italyen an , katriyèm lan anba jesyon nouvo LNP a.

Règleman

Ekip yo admèt

64 ekip patisipan yo divize an 4 gwoup 16.

Fòmil

Ekip yo nan chak gwoup fè fas a youn ak lòt nan yon premye faz ki kalifye (yo rele Sezon regilye ) ak alimèt lakay yo epi ale.

Dapre klasman final la:

  • Ekip klase soti nan 1ye a 8yèm plas nan chak gwoup ap gen aksè nan jwe Off yo. Trimès-final yo yo te jwe nan pi bon nan twa jwèt, pandan y ap semi-final yo ak final yo te jwe nan pi bon an nan senk jwèt. Ekip la genyen nan Offs yo jwe nan jij respektif yo aksè nan Pwomosyon Final Kat la . Pwomosyon Final Kat la ap fèt sou yon jaden net ak orè sa a: gayan Jwe Off Gwoup A kont gayan Jwe Off Gwoup B ak gayan Jwe Off Gwoup C kont gayan Jwe Off Gwoup D. Ekip yo ki soti kòm gayan nan de alimèt yo yo ankouraje. De ekip yo pèdi fè fas a nan yon match plis etabli twazyèm ak dènye pwomosyon an.
  • Ekip yo klase 16yèm ak dènye nan chak gwoup yo rlege dirèkteman nan seri rejyonal C.
  • Ekip yo klase soti nan 12yèm rive 15zyèm plas nan chak gwoup gen aksè a jwe deyò yo ki te jwe nan pi bon nan senk alimèt yo. Ekip yo ki soti bat soti nan de seri alimèt yo rlege nan rejyonal Seri C.
  • Ekip ki rete yo pa jwe plis match.

Ekip yo

Gwoup A.

Gwoup B

Gwoup C

Gwoup D.

Sezon regilye

Gwoup A.

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Moncalieri baskètbòl 44 30 22 8 2153 2029 +124
2. Fulgor Omegna 38 30 19 11 2051 1940 +111
3. Blukart San Miniato 38 30 19 11 2151 1947 +204
4. Fiorentina Basketball 36 30 18 12 2155 2110 +45
5. Gessi Valsesia 32 30 16 14 2183 2087 +96
6. Valentina a Bottegone 32 30 16 14 2213 2182 +31
7. ITILIZE Odinatè Gross Empoli 32 30 16 14 2040 1988 +52
8. Bijou Fabiani Montecatini T. 30 30 15 15 2099 2057 +42
9. Panyen Golfo Piombino 30 30 15 15 2146 2141 +5
10. GR Sèvis panyen Cecina 28 30 14 16 2114 2217 -103
11. Coelsanus Varese 26 30 13 17 2005 2103 -98
1downarrow red.png 12. Virtus Syèn 26 30 13 17 1967 2102 -135
13. Panyen Sangiorgese 24 30 12 18 2140 2183 -43
1downarrow red.png 14. ENIC Pino Dragon Bk Florence 22 30 11 19 2030 2133 -103
15. Mamy Oleggio 22 30 11 19 2073 2152 -79
1downarrow red.png 16. Vinavil-Cipir DomoBasket Domodossola 20 30 10 20 1997 2146 -149

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C

Gwoup B

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg 1. Agribertocchi Orzinuovi 50 30 25 5 2251 1914 +337
1uparrow green.svg 2. Co.Mark Bergamo 48 30 24 6 2279 1999 +280
3. Boulanje Piacenza 44 30 22 8 2412 2092 +320
4. Baltur Hundred 42 30 21 9 2247 1977 +270
5. Rekico Faenza 38 30 19 11 2148 2101 +47
6. GIMAR Lecco 38 30 19 11 2113 1951 +162
7. Bmr Basket 2000 Scandiano 30 30 15 15 2111 2107 +4
8. Krèm baskètbòl 30 30 15 15 2044 2107 -63
9. Broetto Konstriksyon Padoua 28 30 14 16 2123 2120 +3
10. Rimadesio Desio 28 30 14 16 2139 2076 +63
11. Hikkaduwa Milan 24 30 13 17 2189 2198 -9
12. Vivigas Alto Sebino 20 30 10 20 2186 2353 -167
1downarrow red.png 13. Su Stentu Sestu Academy 18 30 9 21 1905 2313 -408
14. Banca Popolare di Vicenza 18 30 9 21 2091 2239 -148
1downarrow red.png 15. Rucker San Vendemiano 14 30 7 23 2028 2321 -293
1downarrow red.png 16. Argomm panyen Iseo 10 30 5 25 2006 2404 -398

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C

Gwoup C

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg Kokad Coppa Italia.svg 1. Kè Naples panyen 50 30 25 5 2387 2099 +288
2. Baskètbòl Barcelone 46 30 23 7 2268 2038 +230
3. Citysightseeing Palestrina 44 30 22 8 2484 2200 +284
4. Air Ponpye Virtus Valmontone 44 30 22 8 2348 2126 +222
5. Virtus Cassino 42 30 21 9 2367 2141 +226
6. Tiger Forlì 34 30 17 13 2335 2289 +46
7. LUISS lavil Wòm 32 30 16 14 2241 2195 +46
8. Mastria lavant Catanzaro 30 30 15 15 2145 2103 +42
9. Teramo panyen 1960 28 30 14 16 2141 2171 -30
10. Panyen Scauri 28 30 14 16 2158 2176 +18
11. Zannella Basket Cefalù 26 30 13 17 2245 2230 +15
12. Sport se Kilti Patti 22 30 11 19 1964 2176 -212
1downarrow red.png 13. Vis Nova Senpleman lavil Wòm 22 30 11 19 2009 2134 -125
14. Stella Azzurra lavil Wòm 14 30 7 23 1986 2217 -231
1downarrow red.svg 15. MecSan Maddaloni 10 30 5 25 2055 2415 -360
1downarrow red.svg 16. Ballets Park Hotel Viterbo 8 30 4 26 1853 2276 -423

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C

Gwoup D.

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg 1. Extralight Montegranaro 52 30 26 4 2292 1850 +442
2. Lyon Bisceglie 48 30 24 6 2206 1970 +236
3. Globe Infoservice Campli 44 30 22 8 2235 2076 +159
4. Allianz Pasyans San Severo 42 30 21 9 2245 1964 +281
5. Basketball Pescara 40 30 20 10 2219 1959 +260
6. Olimpia Matera 34 30 17 13 2569 2429 +140
7. Malloni Basket Porto S. Elpidio 32 30 16 14 2089 2057 +32
8. Goldengas Senigallia 32 30 16 14 2235 2245 -10
9. NTS Informatica Rimini 28 30 14 16 2207 2195 +12
10. Nou se Basket Ortona 26 30 13 17 2188 2264 -76
11. Nan Rabè Venafro 24 30 12 18 2139 2335 -196
12. Etomilu Giulianova 22 30 11 19 2071 2196 -125
13. Sicoma Valdiceppo Perugia 18 30 9 21 2132 2238 -106
1downarrow red.png 14. Globe Isernia 16 30 8 22 1817 2154 -337
1downarrow red.png 15. Puma. Komès Taranto 12 30 6 24 1839 2152 -313
1downarrow red.png 16. Quarta Caffè-MD Disc. Monteroni 10 30 5 25 1978 2377 -399

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Admèt yo jwe Soti
      Rlege nan rejyonal Seri C

Jwe-off

  • Pi bon nan twa alimèt trimès-final: ekip la ki genyen de alimèt kalifye. Lòd alimèt yo se: jwèt-1 ak evantyèlman jwèt-3 lakay moun ki pi byen plase; ras-2 nan kay la nan pi move klase la.
  • Semi-final ak final pi bon-nan-senk: ekip la ki genyen twa alimèt kalifye. Lòd la nan alimèt yo se: jwèt-1, jwèt-2 ak evantyèlman jwèt-5 nan kay la nan pi bon an mete; ras-3 ak evantyèlman ras-4 nan kay la nan pi move klase la.
  • Ekip ki ranpòte faz eliminatwa chak gwoup yo admèt nan kat final la nan mwa jen 2017 la . Ganyan yo nan semi-final la ak gayan an nan final play-off la ap monte nan Seri A2.

Jwe Off 1

Trimès final yo Semifinal Final la
1A 600px jòn ak Blue.svg PMS Moncalieri 2
8B 600px vètikal HEX-00529F White.svg Ekip panyen Crema 1
1A 600px jòn ak Blue.svg PMS Moncalieri 1
4B 600px Blan ak Red.svg Benedict XIV Cento 3
4B 600px Blan ak Red.svg Benedict XIV Cento 2
5A 600px Orange ak Black.svg Valsesia panyen Borgosesia 0
4B 600px Blan ak Red.svg Benedict XIV Cento 0
2B 600px HEX-FFFF00 Nwa bordered.svg Bergamo panyen 2014 3
2B 600px HEX-FFFF00 Nwa bordered.svg Bergamo panyen 2014 2
7A 600px Blan ak Red.svg Sèvi ak panyen an Empoli 0
2B 600px HEX-FFFF00 Nwa bordered.svg Bergamo panyen 2014 3
6B Blan ak Blue.svg Basketball Lecco 1
3A 600px Blan ak Red.svg Panyen etrusk San Miniato 1
6B Blan ak Blue.svg Basketball Lecco 2

Jwe Off 2

Trimès final yo Semifinal Final la
1B 600px Blue and Light Blue (Stripes) .png Orzinuovi baskètbòl 2
8A Wouj ak ble (bann) 2.svg Atik Club 1949 Montecatini tèrm 0
1B 600px Blue and Light Blue (Stripes) .png Orzinuovi baskètbòl 3
4A 600px Blan ak Purple.svg Fiorentina Basketball 0
4A 600px Blan ak Purple.svg Fiorentina Basketball 2
5B 600px biseksyon vètikal HEX-1D913D Black.svg Raggisolaris Faenza 1
1B 600px Blue and Light Blue (Stripes) .png Orzinuovi baskètbòl 3
2A 600px Wouj ak Green.svg Fulgor Omegna 0
2A 600px Wouj ak Green.svg Fulgor Omegna 2
7B 600px Blan ak Red.svg Basketball 2000 Scandiano 0
2A 600px Wouj ak Green.svg Fulgor Omegna 3
3B 600px Blan ak Red.svg Piacentina baskètbòl 2
3B 600px Blan ak Red.svg Piacentina baskètbòl 2
6A Jòn ak Black.svg Bottegone panyen Sant'Angelo 0

Jwe Off 3

Trimès final yo Semifinal Final la
1C Blue and White.svg Kè Naples panyen 2
8D 600px Blan ak Red.svg Senigallia baskètbòl 0
1C Blue and White.svg Kè Naples panyen 3
5C Wouj ak Blue.svg Virtus TSB Cassino 2
4D Jòn ak Black.svg San Severo Basketball 1
5C Wouj ak Blue.svg Virtus TSB Cassino 2
1C Blue and White.svg Kè Naples panyen 3
3C 600px Green ak Orange.svg Palestrina baskètbòl 0
2D 600px bisection vètikal HEX-130078 Black.svg Lyon panyen Bisceglie 2
7C 600px Blan ak Blue.svg Luiss lavil Wòm 0
2D 600px bisection vètikal HEX-130078 Black.svg Lyon panyen Bisceglie 2
3C 600px Green ak Orange.svg Palestrina baskètbòl 3
3C 600px Green ak Orange.svg Palestrina baskètbòl 2
6D 600px Blan ak Blue.svg Olimpia Matera 1

Jwe Off 4

Trimès final yo Semifinal Final la
1D 600px jòn ak Blue.svgPoderosa Montegranaro 2
8C 600px jòn ak wouj Stripes-Flag.svg Planèt panyen Catanzaro 0
1D 600px jòn ak Blue.svgPoderosa Montegranaro 3
5D 600px Blan ak Red.svg Amatè Basketball Pescara 1
4C 600px Nwa ak Blan.svg Virtus Valmontone 0
5D 600px Blan ak Red.svg Amatè Basketball Pescara 2
1D 600px jòn ak Blue.svgPoderosa Montegranaro 3
3D 600px Blan ak Red.svg Panyen Campli 0
2C 600px jòn ak wouj.svg Baskètbòl Barcelone 2
7D 600px Blan ak Blue.svg Porto Sant'Elpidio Basketball 1
2C 600px jòn ak wouj.svg Baskètbòl Barcelone 1
3D 600px Blan ak Red.svg Panyen Campli 3
3D 600px Blan ak Red.svg Panyen Campli 2
6C 600px Orange ak Black.svg Tiger Forlì 1

Pwomosyon faz eliminatwa

10 ak 11 jen 2017 nan PalaTerme a nan Montecatini tèrm .

Semifinal Final la
2B 600px HEX-FFFF00 Nwa bordered.svg Bergamo panyen 2014 64
1D 600px jòn ak Blue.svgPoderosa Montegranaro 74
2B 600px HEX-FFFF00 Nwa bordered.svg Bergamo panyen 2014 59
1C Blue and White.svg Kè Naples panyen 64
1B 600px Blue and Light Blue (Stripes) .png Orzinuovi baskètbòl 68
1C Blue and White.svg Kè Naples panyen 58

Jwe-soti

Ekip yo klase soti nan 12yèm rive 15zyèm plas nan chak gwoup ap gen aksè a play-outs yo ki te jwe nan pi bon nan twa jwèt, ak orè sa a: jwèt 1, ak evantyèlman jwèt 3 yo te jwe nan kay la nan ekip la ki te jwenn klasifikasyon ki pi bon nan fen sezon regilye a. Ras yo pwograme pou 30 avril, 4 me ak 7 me, 2017.

Gwoup A.

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Virtus Syèn 0 - 2 600px Blan ak Red.svg Oleggio majik 42- 65 62- 64
Panyen Sangiorgese 2 - 1 600px Wouj ak White.svg Pino dragon Florence 64- 71 59 -57 63 -45

Gwoup B

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Wouj ak ble (bann) 2.svg Basketball Alto Sebino 2 - 1 600px Blan ak Red.svg Rucker San Vendemiano 74- 76 58 -56 80 -60
600px Blan ak Blue.svg Pirat Basketball Akademi 1 - 2 Vicenza 69 -64 50 72 50 61

Gwoup C

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Sport se Kilti Patti 2 - 0 600px Blan ak Blue.svg San Michele Maddaloni baskètbòl 81 -65 59 -56
600px jòn ak Blue.svg Vis Nova Basket lavil Wòm 1 - 2 Blue Star 73- 87 62 -51 55- 64

Gwoup D.

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
600px jòn ak wouj.svg Giulianova Basketball 2 - 1 Wouj ak Blue.svg CUS Jonico Basket Taranto 58 -45 74- 77 68 -62
600px Blan ak Blue.svg Valdiceppo Perugia 2 - 1 600px Blan ak Blue.svg Isernia panyen 63- 74 50 -46 69 -50

Vèdik

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro