Seri B 2014-2015 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri B 2014-2015
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Nouvo LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 5 oktòb 2014 -
14 jen 2015
Ekip yo 58
Vèdik
Pwomosyon Amaranth ak Celeste.svg NPC Rieti
Blan ak Blue.svg Fortitudo Basketball Bolòy 103
600px vètikal Blan HEX-017D4B Black.svg Mens Sana Siena 1871
600px Blan ak Blue.svg Basketball Agropoli
Relegasyon 600px jòn ak Blue.svg G. Moreno Arzignano
600px Blue and White2.svg SZ Jadran Trieste
Blan ak Green.svg Olympia Cagliari
600px Blan ak Blue.svg Panyen Francavilla F.
Repechage 600px Blan ak Red.svg Sèvi ak panyen an Empoli
Abandone AB Fiorentina
Pa admèt nan la
sezon sa a
600px Nwa ak Blan.svg Ekip Basketball Montichiari [1]
600px Blan ak Green.svg Basketball Club Lorenzo Zanni Lugo [2]
600px Blan ak Green.svg Pienne Basket Pordenone [3]
Dènye aktyalizasyon done: 5 desanm 2015
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

2014-2015 Seri B a te premye sezon an kòm nivo nan twazyèm nan chanpyona nan baskètbòl Italyen , pa vèti nan inifikasyon an nan yon divizyon sèl nan de kategori yo anwo ( Serie A2 Gold ak Seri A2 Silver ), dezyèm lan anba jesyon an nan nouvo LNP .

Sezon an te fini ak pwomosyon nan seri A2 pa NPC Rieti , Fortitudo Bolòy ak Mens Sana Syèn 1871 nan fen kat final la nan Forlì . Nan fen sezon an, Basket Agropoli te admèt nan seri A2 nan plas eskli Azzurro Napoli Basket 2013 la.

Nan fen sezon regilye a, sa ki annapre yo te rlege nan rejyonal Serie C : USE Basket Empoli (pita lapèch soti pou sezon an 2015/16 ), SZ Franco Jadran Trieste, Garcia Moreno 1947 Arzignano, Olimpia Cagliari ak Basket Francavilla Fontana.

Règleman

Fòmil

Daprè dispozisyon anyèl òganizasyonèl yo [4] ki te pibliye pa FIP , ekip yo divize an 4 gwoup, ladan yo de nan 15 ak de nan 14. Ekip yo nan chak gwoup fè fas a chak lòt nan yon premye faz ki kalifye (yo rele sezon regilye ) ak alimèt vwayaj wonn.

Dapre klasman final la:

  • Ekip klase soti nan 1ye a 8yèm plas nan chak gwoup ap gen aksè nan jwe Off yo .. Trimès-final yo yo te jwe nan pi bon an nan twa jwèt, pandan y ap semi-final yo ak final yo te jwe nan pi bon an nan senk jwèt. Ekip la genyen nan Offs yo jwe nan jij respektif yo aksè nan Pwomosyon Final Kat la . Pwomosyon Final Kat la ap fèt sou yon jaden net ak orè sa a: gayan Jwe Off Gwoup A kont gayan Jwe Off Gwoup B ak gayan Jwe Off Gwoup C kont gayan Jwe Off Gwoup D. Ekip yo ki soti kòm gayan nan de alimèt yo yo ankouraje. De ekip yo pèdi fè fas a nan yon matche ak plis etabli twazyèm ak dènye pwomosyon an.
  • Ekip yo klase dènye nan gwoup yo 14-ekip ak de dènye yo klase nan gwoup yo 15-ekip yo rlege dirèkteman nan rejyonal seri C. Play Outs pa jwe.
  • Ekip ki rete yo pa jwe alimèt plis.

Ekip yo

Gwoup A (15 admèt)

Gwoup B (15 admèt)

Gwoup C

Gwoup D.

  • 600px dyagonal Blue HEX-1E3C94 White.svg Mola New Basket 2012
  • 600px jòn ak Blue.svg Nouvo Monteroni Basketball
  • 600px Blan ak wouj stripe.png Ares Palermo baskètbòl
  • 600px Wouj ak White.svg Amatè Basketball Pescara
  • Wouj ak Blue.svg CUS Jonico Basket Taranto
  • 600px Blan ak Red.svg Vaste panyen genyen jenerasyon
  • 600px jòn ak Blue.svg Dinamik Venafro

Sezon regilye

Gwoup A.

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg 1. Mens Sana Siena 42 26 21 5 1956 1637 +319
2. GR Sèvis Cecina 38 26 19 7 1956 1786 +170
3. Gessi Borgosesia 34 26 17 9 1832 1727 +105
4. Don Bosco Livorno 32 26 16 10 1917 1834 +83
5. Edimes Pavia Basket 26 26 13 13 1697 1688 +9
6. Robur et Fides Varese 26 26 13 13 1925 1898 +27
7. Valentina a Bottegone 24 26 12 14 1875 1972 -97
8. Panyen Golfo Piombino 24 26 12 14 1749 1820 -71
9. LTC San Giorgio su Legnano 24 26 12 14 1878 1890 -12
10. Panyen Oleggio 20 26 10 16 1803 1916 -113
11. CUS Torino panyen 20 26 10 16 1816 1937 -121
12. Meridien Monsummano Terme 20 26 10 16 1879 1865 +14
13. Ekip baskètbòl Mortara 18 26 9 17 1844 2070 -226
2uparrow.png 14. Odinatè brit USE Empoli [6] 16 26 8 18 1734 1821 -87
Cloud aksyon cancel.png Affrico Basket Fiorentina Florence [5] - - - - - - -

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Rlege nan rejyonal Seri C

Rezilta

Rezilta VAL BOT CEC EMP FIR LEV MON MOR OLE PAV PIYE SAN WI SE TOR VAR
Valsesia 78-63 54-69 80-61 76-61 80-74 80-47 71-61 55-51 76-79 66-63 77-84 74-58 58-66
Bottegone 50-83 105-93 89-74 72-77 77-81 82-76 78-84 67-63 78-75 82-80 55-66 55-49 81-67
tat farin chich 74-80 77-65 71-64 88-69 72-66 60-54 78-60 72-56 73-37 82-70 71-66 75-59 79-56
Empoli 63-65 74-57 78-85 71-62 78-70 84-65 76-78 61-70 75-66 87-72 58-56 73-51 66-70
Florence
Livorno 75-68 79-66 92-53 72-60 77-65 88-59 77-52 61-66 72-66 78-69 80-75 88-80 73-79
Monsummano 65-59 84-64 76-64 75-63 66-54 89-66 79-80 65-76 75-72 71-77 53-54 69-70 92-65
Mortara 73-93 72-86 72-80 73-61 73-81 79-76 89-85 63-57 80-74 89-88 53-85 86-78 83-73
Oleggio 61-62 63-77 70-84 72-67 72-88 76-61 73-71 82-55 82-73 67-69 64-73 71-79 72-90
Pavia 52-60 75-76 80-64 73-58 68-65 67-69 69-63 71-62 74-59 67-81 71-75 66-61 84-63
Piombino 62-83 74-69 56-79 57-51 71-68 72-64 95-79 75-54 52-36 75-65 57-66 72-77 78-66
Sangiorgese 60-70 62-72 79-78 70-63 78-85 76-66 73-60 64-47 60-65 71-65 73-59 94-95 77-75
Syèn 75-62 97-70 79-71 71-37 81-57 77-71 101-68 89-66 67-47 71-76 84-71 81-48 77-60
Turin 76-62 83-66 68-76 76-72 81-85 84-77 81-69 56-78 59-81 58-60 78-70 51-69 82-86
Varese 104-60 86-73 75-88 75-59 79-53 86-80 78-82 64-71 68-57 78-51 64-66 70-78 82-78

Gwoup B

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Benedict XIV Cento 46 28 23 5 2146 1903 +243
2. Zanmi Basketball Udinese 42 28 21 7 2072 1860 +212
1uparrow green.svg 3. Fortitudo Basketball Bolòy 103 40 28 20 8 2135 1932 +203
Kokad Coppa Italia.svg Cloud aksyon cancel.png 4. Basketball Montichiari [1] 38 28 19 9 2039 1900 +139
5. Orzinuovi baskètbòl 36 28 18 10 2197 2090 +107
6. Urania Milano Wildcats 32 28 16 12 1888 1833 +55
7. BB14 Bergamo 32 28 16 12 2045 1975 +70
8. Basketball Lecco 30 28 15 13 1932 1880 +52
Cloud aksyon cancel.png 9. Basket Pordenone [3] 28 28 14 14 1987 1978 +9
Cloud aksyon cancel.png 10. Orva Lugo [2] 24 28 12 16 1996 2027 -31
11. Vivigas Alto Sebino 24 28 12 16 2042 2071 -29
12. Krèm baskètbòl 18 28 9 19 2012 2163 -151
13. Aurora Desio 16 28 8 20 1945 2083 -138
1downarrow red.png 14. TFL Arzignano 8 28 4 24 1929 2329 -400
1downarrow red.png 15. Jadran triyèst 6 28 3 25 1784 2125 -341

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Rlege nan rejyonal Seri C

Rezilta

Rezilta ARZ BER BOL CEN ASB CRE DES C la JUL MIL MON ORZ POR TRI UDI
Arzignano 56-85 82-94 73-86 80-96 88-81 80-69 45-57 73-84 56-87 60-59 68-105 72-76 90-63 75-95
Bergamo 83-75 75-74 75-84 77-63 87-72 56-72 68-72 87-79 82-80 64-77 72-64 83-88 76-62 67-78
Bolòy 89-83 75-65 80-59 88-96 89-65 73-34 66-64 84-63 68-60 76-71 78-56 87-81 72-62 72-75
San 80-63 83-53 68-71 75-59 82-64 88-76 79-58 73-67 67-59 82-75 68-74 85-62 91-64 81-79
Alto Sebino 97-46 83-79 89-83 67-85 67-86 75-57 55-78 76-68 56-67 58-76 86-67 56-67 87-70 56-74
Krèm 68-64 66-114 63-75 65-77 73-63 85-78 70-77 79-81 80-56 79-80 97-95 76-74 88-77 64-65
Desio 84-59 72-77 67-76 70-71 84-85 69-62 71-67 70-85 64-79 78-80 77-82 78-71 82-54 66-86
Lecco 76-64 64-69 55-76 71-76 84-77 60-61 62-63 77-64 69-65 81-74 72-59 68-69 75-59 70-74
Lugo 76-71 65-68 81-73 70-72 89-80 73-64 88-82 81-78 73-76 66-84 56-65 69-64 78-72 69-71
Milan 89-75 62-57 57-63 55-64 72-62 65-62 68-61 62-60 58-44 71-66 66-84 76-58 61-37 64-77
Montichiari 89-74 69-61 78-67 67-61 72-62 87-82 65-50 69-72 54-49 71-77 77-80 71-65 92-68 61-58
Orzinuovi 107-84 67-76 73-84 91-90 69-63 85-75 93-80 71-72 75-73 72-59 78-63 91-74 74-58 89-77
Pordenone 81-67 72-58 75-63 57-69 60-77 81-64 85-67 82-69 66-61 65-60 60-74 79-66 54-56 72-75
Triyèst 87-46 48-72 52-69 72-79 67-89 87-79 68-75 56-68 52-66 58-69 59-70 78-86 68-87 61-67
Udine 86-60 53-59 83-70 66-71 78-62 67-42 63-49 55-56 83-78 82-68 62-68 88-79 72-62 83-69

Gwoup C

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Citysightseeing Palestrina 46 26 23 3 2083 1823 +260
1uparrow green.svg 2. Prometheus Ekstrè Rieti 44 26 22 4 2122 1725 +397
3. Dino Bigioni Soulye Montegranaro 44 26 22 4 2271 1849 +422
4. Goldengas Senigallia 40 26 20 6 1970 1825 +145
5. Eurobasket lavil Wòm 36 26 18 8 2011 1910 +101
6. BPC Virtus TSB Cassino 24 26 12 14 2081 2016 +65
7. Luiss lavil Wòm [7] 23 26 13 13 1897 1917 -20
8. Globe Giulianova 20 26 10 16 1872 1929 -57
9. Ecoelpidiense Porto Sant'Elpidio 18 26 9 17 1842 1933 -91
10. Rimini krab baskètbòl 16 26 8 18 1855 2025 -170
11. Stella Azzurra lavil Wòm 16 26 8 18 1661 1908 -247
12. Ilco Viterbo 12 26 6 20 1881 2080 -199
13. Kufra Fondi Oasis 12 26 6 20 1806 2055 -249
1downarrow red.png 14. Trony Cagliari 10 26 5 21 1676 2033 -357

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Rlege nan rejyonal Seri C

Rezilta

Rezilta CAG CAS FON ANBA MON PAL PSE RIE RIM LI lajan ewo STE SEN VIT
Cagliari 73-85 76-75 74-62 55-79 69-78 49-67 50-75 74-84 71-66 71-77 53-57 56-77 78-64
Cassino 102-74 98-84 93-91 70-73 98-99 83-64 67-85 94-80 96-57 69-70 81-76 67-74 86-75
Fon 78-56 61-74 71-73 62-99 63-95 56-55 77-111 65-53 62-52 74-82 75-52 86-92 82-73
Giulianova 89-73 66-82 73-68 79-74 77-89 58-62 85-90 88-61 62-72 58-77 70-44 77-70 78-67
Montegranaro 104-76 87-67 112-71 75-63 79-83 88-50 91-83 98-78 75-64 91-70 98-60 99-59 87-62
Palestrina 74-64 91-83 78-64 75-55 73-80 90-83 74-66 85-71 79-72 86-67 88-64 87-92 86-76
Porto Sant'Elpidio 70-74 56-78 76-64 81-67 81-86 51-69 67-79 80-59 72-89 90-96 73-74 83-89 80-71
Rieti 89-49 84-65 108-74 71-65 90-68 66-51 83-60 76-63 73-61 83-66 88-56 68-71 79-48
Rimini 84-66 62-56 89-62 90-84 70-88 62-89 90-77 57-73 64-69 57-64 66-63 64-89 104-94
Luiss lavil Wòm 72-52 86-80 82-81 75-80 81-98 82-84 78-77 84-89 76-70 65-60 82-50 70-73 91-70
Eurobasket lavil Wòm 88-70 89-72 80-70 69-66 115-86 67-73 55-75 82-76 76-65 97-71 77-73 79-75 94-70
Stella Azzurra lavil Wòm 72-48 90-80 64-58 57-66 64-97 54-71 61-73 63-72 75-72 58-63 76-72 57-60 77-82
Senigallia 76-54 80-77 75-55 91-79 51-66 57-64 82-64 57-82 81-74 75-66 83-49 80-58 88-84
Viterbo 89-71 89-78 77-68 78-61 72-93 61-72 65-75 74-83 83-66 69-71 65-93 63-66 60-73

Gwoup D.

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg 1. BCC Convergenze Agropoli 44 26 22 4 2173 1825 +348
2. Ambrosia Bisceglie 42 26 21 5 2162 1847 +315
3. New Eagle Palermo 38 26 19 7 2066 1912 +154
4. Amatè Basketball Pescara 34 26 17 9 1894 1802 +92
5. Planèt Catanzaro 34 26 17 9 1975 1785 +190
6. Nouvo Monteroni Basketball 30 26 15 11 1954 1819 +135
7. Pall. San Michele Maddaloni 30 26 15 11 1933 1905 +28
8. De Esse Martina Franca 30 26 15 11 1895 1873 +22
9. Geofarma Mola 20 26 10 16 1899 1987 -88
10. BCC Vasto 20 26 10 16 1765 1873 -108
11. Romano Group Venafro 16 26 8 18 1887 1968 -81
12. Euro House Taranto 16 26 8 18 1708 1832 -124
13. Globe Isernia la 8 26 4 22 1660 1964 -304
1downarrow red.png 14. Soavegel Francavilla Fontana 2 26 1 25 1639 2218 -579

Lejand:

      Kalifye pou jwe yo
      Rlege nan rejyonal Seri C

Rezilta

Rezilta AGR BIS CHAT ANT ISE MAD MAR MOL MON PAL PES TAR VAS FRI
Agropoli 75-82 71-65 95-59 106-82 87-79 75-68 108-78 69-70 75-70 96-91 79-63 74-52 80-67
Bisceglie 64-73 82-63 92-67 85-66 77-64 86-56 99-65 71-69 79-72 77-65 93-74 85-63 86-61
Catanzaro 59-81 69-82 81-64 81-60 67-56 89-71 87-49 70-57 69-63 62-71 91-60 72-60 83-72
Francavilla Fontana 50-103 60-85 67-103 69-75 83-85 70-91 57-71 57-109 55-90 50-93 61-91 65-76 63-67
Isernia 59-75 51-80 51-72 97-72 64-68 70-74 79-76 51-73 50-63 64-82 71-53 60-72 78-90
Maddaloni 86-78 98-92 77-64 72-53 85-77 73-71 72-56 85-78 72-80 73-59 74-66 101-74 65-64
Martina Franca 88-84 70-79 86-80 71-50 69-47 84-79 84-75 76-84 59-68 68-71 75-66 64-59 78-63
moulen 82-88 65-72 63-74 98-68 64-50 83-84 72-76 72-60 63-60 77-60 87-83 65-67 76-78
Monteroni 69-82 91-85 70-72 83-51 64-46 61-59 76-58 85-67 90-95 75-77 81-72 75-60 84-80
Palermo 74-90 80-75 75-96 102-84 89-67 86-68 75-92 92-82 94-89 78-69 79-70 75-72 76-71
Pescara 71-80 81-67 79-87 74-72 72-57 91-75 68-67 79-74 81-77 77-92 91-66 85-68 87-64
Taranto 66-78 77-97 82-76 71-65 65-53 64-63 65-56 77-87 55-58 63-68 53-59 74-58 65-59
Vaste 56-85 85-97 67-62 75-56 84-63 71-61 65-68 73-76 65-52 61-82 62-65 77-60 67-79
Venafro 75-86 88-93 69-81 68-71 81-72 75-59 74-75 75-76 69-74 74-88 75-67 67-61 72-77

Jwe-off

  • Pi bon nan twa alimèt trimès-final: ekip la ki genyen de alimèt kalifye. Lòd alimèt yo se: jwèt-1 ak evantyèlman jwèt-3 lakay moun ki pi byen plase; ras-2 nan kay la nan pi move klase la.
  • Semi-final ak final pi bon nan senk alimèt: ekip la ki genyen twa alimèt kalifye. Lòd la nan alimèt yo se: jwèt-1, jwèt-2 ak evantyèlman jwèt-5 nan kay la nan pi bon an mete; ras-3 ak evantyèlman ras-4 nan kay la nan pi move klase la.
  • Ekip ki ranpòte faz eliminatwa chak gwoup yo admèt nan Pwomosyon Final Kat la.

Gwoup A.

Trimès final yo Semifinal Final la
1 Syèn 2
8 Piombino 1
1 Syèn 3
4 Livorno 0
4 Livorno 2
5 Pavia 0
1 Syèn 3
2 tat farin chich 1
2 tat farin chich 2
7 Bottegone 0
2 tat farin chich 3
6 Varese 0
3 Valsesia 0
6 Varese 2

Trimès final yo

Dat: 26 avril, 30 avril, 3 me 2015 .

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Gecom Mens Sana Siena 2 - 1 Piombino Gòlf 69 -59 60- 66 68 -55
CFG Livorno 2 - 0 Edimes Pavia 65 -49 86 -69
GR Sèvis Cecina 2 - 0 Valentina a Bottegone 70 -59 75 -71
Gessi Valsesia 0 - 2 Coelsanus Varese 70- 79 64- 86

Semifinal

Dat: 10 Me, 12 Me, 15 Me, 17 Me, 20 Me 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Gecom Mens Sana Siena 3 - 0 CFG Livorno 74 -70 77 -73 75 -49
GR Sèvis Cecina 3 - 0 Coelsanus Varese 70 -48 92 -75 81 -60

Final la

Dat: 2 jen, 4 jen, 6 jen, 8 jen, 10 jen 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Gecom Mens Sana Siena 3 - 1 GR Sèvis Cecina 78 -51 66 -64 52- 55 83 -78

Gwoup B

Trimès final yo Semifinal Final la
1 San 1
8 Lecco 2
8 Lecco 0
4 Montichiari 3
4 Montichiari 2
5 Orzinuovi 0
4 Montichiari 0
3 Bolòy 3
2 Udine 1
7 Bergamo 2
7 Bergamo 0
3 Bolòy 3
3 Bolòy 2
6 Milan 0

Trimès final yo

Dat: 26 avril, 30 avril, 3 me 2015 .

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Tramec Cento 1 - 2 Basketball Lecco 79- 85 60 -52 73- 86
Konte Castaldi Montichiari 2 - 0 GaGà Milano Orzinuovi 80 -52 75 -62
GSA Udine 1 - 2 Co.Mark Bergamo 62- 70 87 -82 53- 59
Eternedile Bolòy 2 - 0 Urania Milano Wildcats 67 -59 70 -60

Semifinal

Dat: 10 Me, 12 Me, 15 Me, 17 Me, 20 Me 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Konte Castaldi Montichiari 3 - 0 Basketball Lecco 73 -63 66 -51 87 -70
Eternedile Bolòy 3 - 0 Co.Mark Bergamo 74 -57 66 -56 72 -64

Final la

Dat: 28 me, 30 me, 1 jen, 3 jen, 8 jen, 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Eternedile Bolòy 3 - 0 Konte Castaldi Montichiari 83 -71 76 -66 56 -51

Gwoup C

Trimès final yo Semifinal Final la
1 Palestrina 2
8 Giulianova 0
1 Palestrina 1
5 Eurobasket 3
4 Senigallia 1
5 Eurobasket 2
5 Eurobasket 1
2 Rieti 3
2 Rieti 2
7 Luiss 0
2 Rieti 3
3 Montegranaro 1
3 Montegranaro 2
6 Cassino 0

Trimès final yo

Dat: 26 avril, 30 avril, 3 me 2015 .

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Citysightseeing Palestrina 2 - 0 Globe Giulianova 83 -71 85 -84
Goldengas Senigallia 1 - 2 Eurobasket lavil Wòm 77- 87 71 -65 58- 65
Prometheus Ekstrè Rieti 2 - 0 Luiss lavil Wòm 95 -55 83 -76
Dino Bigioni Soulye Montegranaro 2 - 0 BPC Cassino 94 -67 70 -54

Semifinal

Dat: 10 Me, 12 Me, 15 Me, 17 Me, 20 Me 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Citysightseeing Palestrina 1 - 3 Eurobasket lavil Wòm 55- 81 71 -63 72- 81 70- 77
Prometheus Ekstrè Rieti 3 - 1Dino Bigioni Soulye Montegranaro 78 -73 70 -63 67- 79 67 -64

Final la

Dat: 2 jen, 4 jen, 6 jen, 8 jen, 10 jen 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Prometheus Ekstrè Rieti 3 - 1 Eurobasket lavil Wòm 84 -50 67- 80 80 -70 82 -72

Gwoup D.

Trimès final yo Semifinal Final la
1 Agropoli 2
8 Martina Franca 0
1 Agropoli 3
4 Pescara 0
4 Pescara 2
5 Catanzaro 1
1 Agropoli 3
3 Palermo 0
2 Bisceglie 2
7 Maddaloni 1
2 Bisceglie 2
3 Palermo 3
3 Palermo 2
6 Monteroni 0

Trimès final yo

Dat: 26 avril, 30 avril, 3 me 2015 .

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
BCC Convergenze Agropoli 2 - 0 De Esse Martina Franca 91 -67 76 -56
Amatè Basketball Pescara 2 - 1 Planèt Catanzaro 58- 76 70 -67 61 -52
Ambrosia Bisceglie 2 - 1 Pall. San Michele Maddaloni 96 -65 80- 86 91 -71
New Eagle Palermo 2 - 0 Nouvo Monteroni Basketball 82 -64 76 -68

Semifinal

Dat: 10 Me, 12 Me, 15 Me, 17 Me, 20 Me 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
BCC Convergenze Agropoli 3 - 0 Amatè Basketball Pescara 89 -57 65 -51 84 -83
Ambrosia Bisceglie 2 - 3 New Eagle Palermo 77 -70 61- 75 81 -70 74- 80 67- 69

Final la

Dat: 28 me, 30 me, 2 jen, 4 jen, 7 jen, 2015 .

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
BCC Convergenze Agropoli 3 - 0 New Eagle Palermo 72 -70 89 -56 75 -74

Pwomosyon Kat Final

  • Eklatman dirèk sou yon jaden net, nan PalaGalassi a nan Forlì , sou 13 ak 14 jen 2015 .
  • Ganyan yo nan semi-final yo jwenn pwomosyon an.
  • Perdants yo nan semi-final yo defi youn ak lòt nan yon ras plis pou plas ki sot pase a ki vo pwomosyon nan twazyèm ak final la.
Semifinal Final la
POU Gecom Mens Sana Siena 42
B. Eternedile Fortitudo Bolòy 66
Gecom Mens Sana Siena 73
BCC Convergenze Agropoli 54
C. Prometheus Ekstrè Rieti 67
D. BCC Convergenze Agropoli 66

Vèdik

Remak

  1. ^ Yon b c seri B: Ofisyèl, fyorantina Panyen gen tit la pou pwochen seri B a
  2. ^ Yon b c seri B: se ofisyèl, Forlì reborn nan seri B , sou sportando.com. Retrieved 5 desanm, 2015 (achiv soti nan orijinal la sou, 1 jiyè 2016) .
  3. ^ Yon b c seri B: orevwa Pienne. Pordenone kòmanse nan grate ankò
  4. ^ FIP: DOA 2014/15
  5. ^ Yon b c seri B: li nan fen a pou Florence
  6. ^ Yon b Serie B: Empoli kontan lè repechage a se ofisyèl
  7. ^ FIP Espò Jij: 3 pwen penalite ASD Luiss [ lyen kase ] , sou legapallacanestro.com . Rekipere 5 avril 2015 .
  8. ^ Virtus Valmontone: Ofisyèl, li nan seri B , sou virtusvalmontone.it . Retrieved, 16 jiyè 2015 (achiv soti nan orijinal la sou, 17 jiyè 2015) .

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

  • Sit ofisyèl , sou legapallacanestro.com . Retrieved 27 oktòb, 2014 (achiv soti nan orijinal la sou, 23 jiyè 2015) .
Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro