Seri B (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
B seri
Logo LNP 2019.png
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Nèg Ekip klib yo
Federasyon FIP
peyi Itali Itali
Manadjè LNP
Ouvèti Oktòb
Fèmen Jen
Fòmil Sezon regilye A / R, jwe-konpwomi
Pwomosyon nan Seri A2
Relegasyon nan Rejyonal C Seri
Sit wèb Sit ofisyèl
Istwa
Fondasyon 1937 (kòm Seri B)
1986 (kòm Seri B2)
2008 (kòm Seri B amatè)
2011 (kòm Divizyon Nasyonal B)
2014 (kòm Seri B)
Dènye edisyon Seri B 2020-2021 (baskètbòl gason an)

Seri B [1] se twazyèm nivo chanpyona baskèt gason Italyen an. Pandan ane yo li chanje non li ak yerachi plizyè fwa:

  • premye edisyon Seri B a te jwe nan 1937-1938 e jiskaske 1954-1955 li te dezyèm nivo chanpyona Italyen an;
  • te Seri B a déklasé nan twazyèm nivo a soti nan 1955-1956 1964-1965 , kenbe menm denominasyon an;
  • soti nan 1965-1966 1973-1974 li tounen tounen yo te dezyèm nivo a anba seri A;
  • li te déklasé ankò nan twazyèm nivo a soti nan 1974-1975 1985-1986 ;
  • ak nesans la nan seri a B nan ekselans , li te chanje non seri B2 ak déklasé nan nivo katriyèm lan;
  • soti nan 2008 a 2011 li te pran non an nan seri B Dilettanti ;
  • soti nan 2011 a 2014 li te pran sou non Divizyon Nasyonal B ;
  • depi 2014 li te pran non an nan seri B tounen nan yo te twazyèm nivo a.

Nan sezon 2015/2016 la li divize an kat gwoup 16 ekip chak gwoupe pa kontigwite jewografik. [2]

Ekip k ap patisipe nan 2014/15

146 ekip te patisipe nan edisyon yo 7 nan konpetisyon an 3yèm nivo nan baskètbòl Italyen soti nan sezon an 2014-2015 2020-2021 (ekip yo k ap patisipe nan tounwa aktyèl la yo an karaktè gra):

Envestisman sou Tretman Egal Ego Klib Vil rejyon an
7 Lyon Bisceglie Bisceglie Puglia
7 Pall. Krèm Krèm Lombard
7 Oleggio panyen Oleggio Piedmont
7 Sèvi ak panyen an Empoli Empoli Tuscany
7 Cecina baskètbòl tat farin chich Tuscany
7 Giulianova panyen 85 Giulianova Abreus
7 Panyen Golfo Piombino Piombino Tuscany
7 LUISS Lavil Wòm Lazio
7 Panyen Sangiorgese San Giorgio su Legnano Lombard
7 Senigallia baskètbòl Senigallia Marche
7 Robur et Fides Varese Varese Lombard
6 Raggisolaris Faenza Faenza Emilia romay
6 Panyen Valsesia Borgosesia Piedmont
6 Virtus Cassino Cassino Lazio
6 Basketball Lecco Lecco Lombard
6 Palestrina baskètbòl Palestrina Lazio
6 Virtus Basket Padua Padova Veneto
6 Porto Sant'Elpidio Basketball Porto Sant'Elpidio Marche
6 Blue Star Lavil Wòm Lazio
6 Vicenza baskètbòl Vicenza Veneto
5 Tigers panyen Cesena Emilia romay
5 Planèt panyen Catanzaro Catanzaro Calabria
5 Benedict XIV Cento San Emilia romay
5 Panyen etrusk San Miniato Tuscany
5 Aurora Desio baskètbòl Desio Lombard
5 Fiorentina Basketball Florence Tuscany
5 Urania Basket Milan Milan Lombard
5 Fulgor Omegna Omegna Piedmont
5 Amatè Basketball Pescara Pescara Abreus
5 Piacentina baskètbòl Piacenza Emilia romay
5 Panyen Scauri Scauri Lazio
5 Virtus Valmontone Valmontone Lazio
4 Olympus Basketball Solèy leve Piedmont
4 Bernareggio 99 Bernareggio Lombard
4 Panyen Campli Campli Abreus
4 Virtus Basket Civitanova Civitanova Marche Marche
4 Janus Basket Fabriano Fabriano Marche
4 Isernia panyen Isernia Molise
4 Olimpia Matera Matera Basilicata
4 Atik Club 1949 Montecatini tèrm Montecatini tèrm Tuscany
4 Nouvo Nardò Basketball Nardò Puglia
4 New Olginate Basketball Olginate Lombard
4 Orzinuovi baskètbòl Orzinuovi Lombard
4 Green panyen Palermo Sicily
4 Omnia panyen Pavia Lombard
4 Basketball Alto Sebino Pisogne Lombard
4 Rimini krab baskètbòl Rimini Emilia romay
4 Virtus Arechi Salerno Campania
4 San Severo Basketball San Severo Puglia
4 Rucker Sanve San Vendemiano Veneto
4 CUS Jonico panyen Taranto Puglia
4 Basketball Teramo 2015 Teramo Abreus
4 Dinamik Venafro Venafro Molise
3 Kan Basketball Stamura la Anacona Marche
3 Bergamo B. 2014 Bergamo Lombard
3 Bottegone panyen Sant'Angelo Bottegone Tuscany
3 Polisportiva Costa d'Orlando Capo d'Orlando Sicily
3 Juvi Cremona Basket Cremona Lombard
3 Lugo baskètbòl Lugo Emilia romay
3 San Michele baskètbòl Maddaloni Campania
3 Mola New Basket 2012 Mola di Bari Puglia
3 Pavia panyen Pavia Lombard
3 PMS Basketball Moncalieri Piedmont
3 Poderosa Montegranaro Montegranaro Marche
3 Nouvo vole boul Ozzano Ozzano dell'Emilia Emilia romay
3 Nou se Basket Ortona Ortona Abreus
3 Virtus Basket Pozzuoli Pozzuoli Campania
3 BMR Basketball Scandiano / Reggio Emilia Emilia romay
3 Nouvo baskètbòl Vigevano Vigevano Lombard
3 Blue Star Viterbo Viterbo Lazio
2 Fortitudo Alessandria Alexandria Piedmont
2 Felice Scandone Avellino Campania
2 Baskètbòl Barcelone Barcellona Pozzo di Gotto Sicily
2 Polisportiva Battipagliese Battipaglia Campania
2 Teate panyen Chieti Abreus
2 Panyen Corato Corato Puglia
2 Domodossola panyen Domodossola Piedmont
2 Pino dragon Florence Tuscany
2 Fon Virtus panyen Fon Lazio
2 Formia Basketball Formia Lazio
2 Aurora Basket Jesi Jesi Marche
2 Don Bosco Basketball Livorno Livorno Tuscany
2 Panyen Valle d'Itria Martina Franca Puglia
2 Panyen mèstr Mestre Veneto
2 Falconstar panyen Monfalcone Monfalcone Jilyen venesi Giulia
2 Baskètbòl Monsummano Terme Monsummano Terme Tuscany
2 Sutor Montegranaro Montegranaro Marche
2 Nouvo Monteroni Basketball Monteroni Puglia
2 Ekip baskètbòl Enrico Battaglia Mortara Lombard
2 Naples Basketball Naples Campania
2 Basketball Partenope Sant'Antimo Naples Campania
2 New Eagle Palermo Palermo Sicily
2 Patti baskètbòl Patti Sicily
2 Valdiceppo Perugia panyen Perugia Umbria
2 Piadena Platina Crown Piadena Drizzona Lombard
2 Koulè wouj violèt baskètbòl Reggio Calabria Calabria
2 Eurobasket lavil Wòm Lavil Wòm Lazio
2 Tibè lavil Wòm Lavil Wòm Lazio
2 Renesans nan baskètbòl Rimini Rimini Emilia romay
2 Pirat Basketball Akademi Sestu Sardinia
2 Virtus Syèn Syèn Tuscany
2 CUS Torino panyen Turin Piedmont
2 Talos panyen Ruvo Ruvo di Puglia Puglia
2 Torrenovese Basketball Torrenova Sicily
2 Zanmi Basketball Udine Udine Jilyen venesi Giulia
2 Panyen vaste Vaste Abreus
1 Fortitudo Agrigento Agrigento Sicily
1 Polisportiva panyen Agropoli Agropoli Campania
1 Garcia Moreno Arzignano Veneto
1 Fortitudo Bolòy Bolòy Emilia romay
1 Bolòy panyen 2016 Bolòy Emilia romay
1 Olympia Cagliari Cagliari Sardinia
1 Atik Club Juvecaserta Caserta Campania
1 Alfa panyen Catania Sicily
1 Mastria Catanzaro Catanzaro Calabria
1 Basketball Cefalù Cefalù Sicily
1 Udas Cerignola Cerignola Puglia
1 San Giobbe Basketball Fèmen Tuscany
1 UEB Cividale Cividale del jilyen Jilyen venesi Giulia
1 Falconara panyen Falconara Marittima Marche
1 Fiorenzuola baskètbòl 1972 Fiorenzuola Emilia romay
1 Forlì Basketball 2.015 Forlì Emilia romay
1 Panyen Francavilla Fontana Francavilla Fontana Puglia
1 Andrea Costa Imola Basketball Imola Emilia romay
1 Basketball Iseo Iseo Lombard
1 Libertas Liburnia Basket Livorno Livorno Tuscany
1 Libertas Livorno 1947 Livorno Tuscany
1 Junior Minibasket Sant Lucca Lucca Tuscany
1 Molfetta baskètbòl Molfetta Puglia
1 Aksyon Koulye a, Monopoli Monopoli Puglia
1 Ekip baskètbòl Montichiari Montichiari Lombard
1 Inyon baskètbòl Padova Padova Veneto
1 Pienne panyen Pordenone Jilyen venesi Giulia
1 Virtus Ragusa Ragusa Sicily
1 Recanati Recanati Marche
1 NPC Rieti Rieti Lazio
1 Imobilye Sebastiani Rieti Rieti Lazio
1 Vis Nova lavil Wòm Lavil Wòm Lazio
1 Roseto baskètbòl Roseto degli Abruzzi Abreus
1 Angels Santarcangelo Santarcangelo nan romay Emilia romay
1 Cesarano panyen Skafati Campania
1 Mens Sana Siena Syèn Tuscany
1 Gilbertina panyen Soresina Soresina Lombard
1 Teramo Spicchi Teramo Abreus
1 Panyen Club Trecate Trecate Piedmont
1 Franco Jadran Triyèst Jilyen venesi Giulia

Logos

Remak

  1. ^ Ane pwochèn nou pral jwe nan A2 Gold, A2 Silver, Serie B, Serie C , sou legapallacanestro.com . Retriev 1 jiyè 2014 (achiv soti nan orijinal la sou 6 jiyè 2014) .
  2. ^ Nan moman sa a nan nesans la nan chanpyona a précurseur Seri B2 an 1986 , fòmil la te enspire pa Lè sa a, seri C2 nan foutbòl ameriken .

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro