Seri A amatè 2010-2011

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A amatè FIP 2010-2011
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 25 septanm 2010 -
3 jen 2011
Ekip yo 32 (nan 2 gwoup)
Vèdik
Egzanp Brescia
(1er tit)
Pwomosyon Brescia
Trapani
Relegasyon Virtus Syèn
Pall. Senigallia
Recanati
SC Vire
GS Riva
Robur Osimo
Aquila Trento
Pall. Pavia
Baskètbòl Massafra
Sport se Kilti Patti
Seb. BC Rieti
Lyon Bisceglie
Fortitudo Agrigento
Palestrina
Molfetta
Pouvwa
Repechage Aks Ostuni
UC Piacentina
Sant'Antimo
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

2010-2011 FIP amatè seri a te sezon an twazyèm nan nivo a pi wo amatè nan chanpyona nan baskètbòl Italyen , apre refòm nan lig amatè yo. Li te yon fwa ke yo rekonèt kòm seri B ekselans .

Nan fen final la, te genyen 3-0 sou Trapani, tit la nan Italyen chanpyon amatè 2010 - 2011 te ale nan Leonessa Brescia . Aprè dezyèm pwomosyon final la, Basket Trapani ranpòte Legadue a lè li bat Ostuni Basket 3-0, pita akòz esklizyon Trapani, Rimini ak Udine, Ostuni Basket , Pallacanestro Sant'Antimo ak Union rantre nan LegADue . Piacentina baskètbòl .

Règleman

Règleman an nan A Dilettanti 2010-2011 ki afekte nan bezwen nan re-antre nan anplwaye nan ekip yo prevwa pou reòganizasyon an nan chanpyona yo amatè nan 2011-2012. Pou rezon sa a, gen de gwoup sèz ekip, kote:

  • Play-off zòn: ekip yo soti nan premye plas katriyèm nan klasman yo ka jwenn aksè nan li;
  • Zòn sekirite: senkyèm ak sizyèm ekip klase yo pap jwe ni play-off ni play-outs;
  • Jwe-soti zòn: ekip soti nan setyèm plas dizyèm jwe yon wonn jwe-soti. Pèdan yo (de ekip pou chak gwoup) rlege nan seri B Dilettanti ;
  • Relegasyon dirèk: ekip yo klase soti nan onzyèm plas nan sèzyèm yo rlege dirèkteman nan seri B Dilettanti .

Total la nan rlegasyon se uit ekip pou chak gwoup (6 dirèkteman + 2 perdants nan jwe-retraits yo).

Ekip yo

Konpozisyon an nan de gwoup yo, nan sèz ekip chak, te fè ofisyèl sou 3 Out 2010 pa Federasyon an Basketball Italyen . Apre repechage nan Legadue nan Aurora Jesi (apre radyasyon Sebastiani Napoli ), Fulgor Libertas Forlì ak Cestistica San Severo (apre esklizyon Fortitudo Bolòy akNuova Pallacanestro Vigevano , akòz défaut ekonomik) ekip sa yo soti nan B Dilettanti: Senigallia , Bisceglie ak Rieti .
Apre chanjman sa yo, Perugia , okòmansman enkli nan gwoup B, deplase nan gwoup A.

Sezon regilye

Gwoup A.

Plase

Klasifikasyon final 2010-2011 PT G. V. P. PF PS
1uparrow green.svg 1. Kopra Morpho Boulanje Piacenza 44 30 22 8 2274 2076
Scudetto.svg 1uparrow green.svg 2.Centrale del Latte Brescia 42 30 21 9 2234 2059
3. Liomatic Perugia 40 30 20 10 2333 2164
4. Co Mak Treviglio 40 30 20 10 2309 2161
5. Paffoni Omegna 40 30 20 10 2238 2097
6. Zerouno Moncalieri S. Mauro 38 30 19 11 2248 2107
2uparrow.png 7. Bitumcalor Trento 36 30 18 12 2366 2300
8. SBS Castelletto 34 30 17 13 2359 2219
9. Acegas Aps triyèst 32 30 16 14 2220 2139
2uparrow.png 10. Paul Mitchell Pavia 26 30 13 17 2204 2257
Kokad Coppa Italia.svg 2uparrow.png 11. Consum.it Syèn 26 30 13 17 2207 2177
2uparrow.png 12. Fò Recanati a 24 30 12 17 2042 2121
1downarrow red.svg 13. Goldengas Senigallia 22 30 11 19 2113 2241
1downarrow red.svg 14. Garda Cartiere Riva 18 30 9 21 2190 2395
1downarrow red.svg 15. Gwoup PentaOzzano 14 30 7 23 2135 2401
1downarrow red.svg 16. Edilcost Osimo 4 30 2 28 1990 2548

Rezilta

Premye jou
25 / 26-09-10 09-01-11
84-69 Trento - triyèst 66-80
72-61 SC Gira - Senigallia 62-85
73-77 Virtus Syèn - Pavia 73-86
61-75 Omegna - Brescia 71-64
60-62 Riva del Garda - PMS Baketball 64-62
76-51 Lake majò - Osimo 85-66
0-20 Recanati - Treviglio 77-75
74-68 Perugia - Piacenza 62-65
Katriyèm jou
16 / 17-10-10 29-01-11
79-59 Piacenza - Trento 73-81
76-74 Virtus Syèn - Omegna 47-53
67-74 Osimo - Riva del Garda 79-94
66-68 Brescia - Perugia 64-85
83-68 PMS Basketball - Lake majò 70-83
76-72 Senigallia - triyèst 73-74
101-71 Treviglio - SC Gira 76-69
80-77 Pavia - Recanati 73-83
Setyèm jou
06 / 07-11-10 13-02-11
101-61 SC Gira - Riva del Garda 71-91
56-59 Piacenza - Brescia 73-67
70-69 Trento - Lake majò 70-86
68-63 Treviglio - Pavia 59-77
60-61 Senigallia - Virtus Syèn 52-77
82-68 PMS Basketball - Osimo 86-60
78-82 Triyèst - Omegna 63-74
78-54 Perugia - Recanati 59-67
Dizyèm jou
27 / 28-11-10 06-03-11
95-81 Trento - Perugia 82-71
71-70 Omegna - Piacenza 59-83
76-69 Virtus Syèn - SC Gira 78-69
83-73 Osimo - triyèst 63-85
60-65 Recanati - Brescia 67-75
82-67 PMS Basketball - Treviglio 76-68
77-84 Riva del Garda - Lake majò 83-88
85-76 Pavia - Senigallia 60-61
Trèzyèm jou
11 / 12-12-10 03-04-11
60-92 SC Gira - Perugia 67-97
83-69 Trento - Pavia 74-82
68-67 Piacenza - PMS Basketball 78-80
88-99 Osimo - Brescia 50-96
67-57 Triyèst - Virtus Syèn 83-79
85-70 Lake majò - Recanati 79-74
75-92 Senigallia - Treviglio 64-83
83-95 Riva del Garda - Omegna 55-78
Dezyèm jou
02 / 03-10-10 15 / 16-01-11
80-64 Piacenza - SC Gira 78-69
60-88 Osimo - Virtus Syèn 77-81
72-78 Treviglio - Perugia 70-96
84-79 Senigallia - Trento 51-63
71-45 PMS Basketball - Recanati 72-76
72-62 Triyèst - Lake majò 72-79
70-50 Brescia - Riva del Garda 89-68
60-54 Pavia - Omegna 63-76
Senkyèm jou
23 / 24-10-10 06-02-11
75-86 SC Gira - Osimo 93-73
84-76 Trento - PMS Basketball 79-86
68-63 Omegna - Recanati 75-69
90-69 Piacenza - Senigallia 78-73
77-63 Perugia - Pavia 73-72
78-81 Lake majò - Brescia 72-76
64-55 Riva del Garda - Virtus Syèn 63-97
91-84 Triyèst - Treviglio 54-71
Wityèm jou
13 / 14-11-10 19-02-11
92-84 Omegna - Perugia 72-74
80-81 Virtus Syèn - Treviglio 73-74
66-79 Osimo - Senigallia 61-75
56-59 Brescia - PMS Basketball 80-87
72-75 Recanati - SC Gira 59-67
61-66 Lake majò - Piacenza 78-81
76-81 Riva del Garda - Trento 86-66
59-83 Pavia - triyèst 46-82
Onzyèm jou
04 / 05-11-10 13-03-11
75-66 SC Gira - Pavia 65-86
81-66 Piacenza - Riva del Garda 88-71
70-63 Trento - Omegna 81-88
73-67 Treviglio - Brescia 74-81
61-53 Senigallia - Perugia 60-83
82-85 Lake majò - Virtus Syèn 78-65
95-93 Triyèst - PMS Basketball 79-86
65-77 Osimo - Recanati 51-68
Katòzyèm jou
18 / 19-12-10 10-04-11
101-66 Omegna - Osimo 98-43
81-72 Perugia - Riva del Garda 80-92
87-71 Brescia - Senigallia 80-72
67-58 Triyèst - Piacenza 64-70
78-69 Recanati - Virtus Syèn 63-76
83-61 PMS Basketball - SC Gira 77-62
88-95 Treviglio - Trento 82-81
83-89 Pavia - Lake majò 82-79
Twazyèm jou
09 / 10-10-10 23-01-11
69-83 SC Gira - triyèst 75-67
87-75 Trento - Osimo 91-68
69-81 Omegna - Treviglio 56-90
70-74 Virtus Syèn - Brescia 80-85
55-71 Recanati - Piacenza 63-76
68-79 Lake majò - Senigallia 86-92
81-85 Riva del Garda - Pavia 73-80
75-73 Perugia - PMS Basketball 70-61
Sizyèm jou
30 / 31-10-10 09-02-11
93-76 Omegna - Senigallia 77-63
76-81 Virtus Syèn - Trento 72-68
61-92 Osimo - Perugia 65-90
61-45 Brescia - triyèst 65-54
90-83 Recanati - Riva del Garda 80-93
76-58 Lake majò - SC Gira 80-69
71-76 Treviglio - Piacenza 90-86
84-88 Pavia - PMS Basketball 66-72
Nevyèm jou
20 / 21-11-10 27-02-11
85-90 SC Gira - Trento 80-102
82-59 Piacenza - Osimo 68-55
75-66 Perugia - Virtus Syèn 78-74
67-64 Triyèst - Recanati 63-77
62-69 PMS Basketball - Omegna 63-74
82-61 Senigallia - Riva del Garda 73-79
84-73 Treviglio - Lake majò 75-71
87-68 Brescia - Pavia 66-58
Douzyèm jou
08-12-10 03-27-00
64-72 Riva del Garda - Treviglio 71-82
78-64 PMS Basketball - Senigallia 67-59
65-85 Omegna - Lake majò 58-66
78-69 Recanati - Trento 81-72
86-61 Pavia - Osimo 81-79
77-71 Brescia - SC Gira 76-67
83-82 Virtus Syèn - Piacenza 75-80
73-68 Perugia - triyèst 77-89
Kenzyèm jou
06-01-11 17-04-11
76-79 Osimo - Treviglio 69-107
89-75 Trento - Brescia 74-71
80-76 Piacenza - Pavia 90-88
101-77 Lake majò - Perugia 92-80
68-65 Senigallia - Recanati 79-90
59-86 SC Gira - Omegna 85-86
68-74 Riva del Garda - triyèst 65-102
65-60 Virtus Syèn - PMS Basketball 80-84

Gwoup B

Plase

Klasifikasyon final 2010-2011 PT G. V. P. PF PS
Death.svg la 1. Shinelco Trapani 44 30 22 8 2263 2158
1uparrow green.svg 2. Ostuni Basketball Aces 42 30 21 9 2362 2126
3. Adriatica Industriale Ruvo 40 30 20 10 2216 2111
1uparrow green.svg 4. AD Pall. S.Antimo 36 30 18 12 2141 2069
5. FMC Ferentino 34 30 17 13 2193 2141
6. Women Chemists Anagni 32 30 16 14 2152 2060
7. Bawer Matera 32 30 16 14 2114 2141
1downarrow red.svg 8. Ford Molfetta Auto Center 28 30 14 16 2230 2240
1downarrow red.svg 9. Publisys Potenza 28 30 14 16 2184 2162
10. Benacquista Latina Asirans 28 30 14 16 2161 2171
Death.svg la 11. Cisa Massafra 28 30 14 16 2202 2273
Death.svg la 12. Ascom Patti 26 30 13 17 2118 2219
1downarrow red.svg 13. Ircop Rieti 26 30 13 17 2085 2162
1downarrow red.svg 14. Ambrosia Bisceglie 24 30 12 18 2156 2104
1downarrow red.svg 15. Moncada Agrigento 20 30 10 20 2115 2229
1downarrow red.svg 16. Itop Palestrina 12 30 6 24 1927 2253

Rezilta

Premye jou
26-09-10 09-01-11
77-57 Matera - Pouvwa 83-77
65-63 Ruvo - Trapani 75-80
63-53 S.Antimo - Rieti 73-50
81-73 Anagni - Massafra 75-79
69-38 Ostuni - Latina 82-91
72-64 Ferentino - Agrigento 73-76
86-59 Bisceglie - Palestrina 67-69
84-80 Patti - Molfetta 68-69
Katriyèm jou
17-10-2010 30-01-11
52-64 Agrigento - Palestrina 95-84
66-70 Rieti - Ostuni 73-79
82-84 Molfetta - Matera 69-66
71-70 S.Antimo - Ferentino 70-68
86-78 Anagni - Ruvo 74-78
80-74 Trapani - Bisceglie 75-73
58-67 Massafra - Latina 69-71
64-60 Patti - Pouvwa 60-75
Setyèm jou
06-11-2010 13-02-2011
61-66 Latina - Pouvwa 70-72
81-62 Bisceglie - Ferentino 61-80
82-69 Massafra - S.Antimo 50-76
72-63 Ostuni - Patti 69-79
62-65 Anagni - Molfetta 91-72
83-62 Ruvo - Agrigento 73-56
82-70 Rieti - Trapani 80-89
77-79 Palestrina - Matera 59-70
Dizyèm jou
28-11-2010 06-03-2011
79-65 Agrigento - Massafra 69-72
76-63 Potenza - Anagni 69-71
0-20 Palestrina - Rieti 90-87
79-69 Molfetta - Bisceglie 78-71
72-55 Ferentino - Latina 72-107
82-75 Matera - Trapani 57-71
92-73 Patti - S.Antimo 69-76
72-59 Ruvo - Ostuni 59-98
Trèzyèm jou
12-12-2010 03-04-11
72-67 Rieti - Bisceglie 62-80
73-62 Ruvo - Matera 72-75
88-81 Molfetta - Palestrina 70-63
79-70 S.Antimo - Latina 92-74
60-64 Anagni - Ferentino 71-65
85-62 Ostuni - Agrigento 96-80
85-76 Massafra - Pouvwa 74-71
81-76 Patti - Trapani 75-74
Dezyèm jou
03-10-10 16-01-11
66-60 Latina - Bisceglie 59-57
84-81 Massafra - Ostuni 82-81
68-65 Trapani - Anagni 81-74
79-75 Molfetta - S.Antimo 64-89
60-68 Rieti - Patti 73-74
67-81 Palestrina - Ruvo 50-68
59-65 Potenza - Ferentino 76-70
78-66 Agrigento - Matera 57-62
Senkyèm jou
23-10-2010 06-02-11
70-69 Latina - Agrigento 69-88
54-68 Palestrina - Pouvwa 75-102
80-72 Ruvo - Molfetta 66-82
86-78 Anagni - Rieti 67-52
64-72 Ostuni - Trapani 79-80
65-60 Ferentino - Patti 71-69
72-52 Bisceglie - S.Antimo 82-72
79-69 Matera - Massafra 77-68
Wityèm jou
13-11-2010 19-02-11
70-74 Matera - Latina 57-72
77-78 Agrigento - Bisceglie 95-90
58-61 Potenza - Rieti 101-76
59-83 Molfetta - Ostuni 67-76
72-65 S.Antimo - Anagni 65-59
83-78 Trapani - Massafra 71-83
86-66 Ferentino - Palestrina 62-48
71-78 Patti - Ruvo 62-76
Onzyèm jou
04-12-2010 13-03-11
108-84 Molfetta - Agrigento 60-74
83-90 Latina - Ruvo 81-86
85-72 Massafra - Patti 65-69
71-80 Trapani - Ferentino 76-91
71-69 Ostuni - Bisceglie 74-63
69-53 Anagni - Palestrina 73-63
73-70 S.Antimo - Potenza 61-75
73-69 Rieti - Matera 59-58
Katòzyèm jou
19-12-2010 10-04-2011
58-77 Agrigento - Anagni 66-62
66-78 Potenza - Ruvo 66-73
69-79 Palestrina - Ostuni 64-98
63-48 Rieti - Massafra 82-77
69-65 Trapani - S.Antimo 69-64
91-64 Bisceglie - Patti 67-71
95-90 Matera - Ferentino 70-64
72-63 Latina - Molfetta 62-71
Twazyèm jou
10-10-10 23-01-11
81-73 Latina - Rieti 77-84
80-67 Matera - Patti 66-75
79-71 Bisceglie - Massafra 64-70
63-58 Ferentino - Molfetta 79-65
71-66 Ostuni - Anagni 80-73
81-67 Ruvo - S.Antimo 52-56
64-70 Palestrina - Trapani 54-71
58-57 Potenza - Agrigento 81-75
Sizyèm jou
30-10-2010 09-02-11
63-79 Matera - Anagni 77-67
76-77 Agrigento - Rieti 73-69
76-79 Potenza - Bisceglie 76-73
97-62 Molfetta - Massafra 74-65
85-92 S.Antimo - Ostuni 82-88
73-71 Trapani - Latina 77-67
82-91 Ferentino - Ruvo 57-56
75-76 Patti - Palestrina 76-78
Nevyèm jou
21-11-2010 27-02-11
87-75 Rieti - Molfetta 75-74
68-63 S.Antimo - Agrigento 67-58
83-61 Anagni - Patti 66-74
69-65 Ostuni - Ferentino 75-76
76-64 Trapani - Pouvwa 81-71
88-78 Massafra - Ruvo 81-72
79-74 Bisceglie - Matera 74-59
76-53 Latina - Palestrina 71-64
Douzyèm jou
08-12-2010 27-03-11
57-80 Agrigento - Trapani 75-87
76-72 Potenza - Molfetta 78-90
75-77 Palestrina - S.Antimo 55-72
82-69 Ruvo - Rieti 74-62
80-88 Ferentino - Massafra 88-66
60-71 Bisceglie - Anagni 56-64
67-66 Matera - Ostuni 67-81
83-66 Latina - Patti 80-86
Kenzyèm jou
06-01-2011 17-04-2011
65-60 Ruvo - Bisceglie 61-74
79-84 Molfetta - Trapani 69-71
77-60 S.Antimo - Matera 60-63
64-55 Anagni - Latina 89-88
92-82 Ostuni - Pouvwa 73-82
74-81 Massafra - Palestrina 91-70
93-100 Ferentino - Rieti 70-67
64-61 Patti - Agrigento 69-79

Jwe-off

Premye tou an ofri kalifikasyon nan etap final la, ki fonksyone nan ki gouvène pa kritè ki dekri anba a. Nimewo a andedan bwat la sou bò gòch la endike plasman an nan fen sezon regilye a.

Gwoup A.

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Kopra Morpho Boulanje Piacenza 2-3 Co Mak Treviglio 69-68 70-80 68-74 74-65 71-79
Centrale del Latte Brescia 3-1 Liomatic Perugia 79-66 74-64 55-62 69-65

Gwoup B

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Shinelco Trapani 3-2 CEO Pallacanestro Sant'Antimo 73-66 79-48 81-86 55-71 70-56
Ostuni Basketball Aces 3-2 Adriatica Industriale Ruvo 57-61 77-67 60-67 80-76 83-68

Etap final la

Plasman an jwenn nan fen sezon regilye a pran sou enpòtans patikilye. De ekip yo kalifye ak plasman ki pi bon nan gwoup A ak B ( Brescia ak Trapani ) jwe yon premye final: ekip la genyen ankouraje dirèkteman nan Legadue e li se Italyen chanpyon amatè. Finalis la ki soti bat toujou gen yon chans dezyèm nan pwomosyon, jwe yon seri nouvo kont gayan an nan semifinal la te jwe ant de pi move Anons yo ( Treviglio ak Ostuni ).

Tout seri yo te jwe plis pase 5 jwèt dapre konplo a 2-2-1, ak de premye jwèt yo ak evantyèlman senkyèm lan ke yo te jwe nan kay la nan ekip la pi byen klase nan sezon regilye a.

Final Scudetto

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Shinelco Trapani 0-3Centrale del Latte Brescia 81-85 70-76 57-95

Semifinal Pwomosyon

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Ostuni Basketball Aces 3-2 Co Mak Treviglio 71-59 78-59 72-81 74-79 83-61

Pwomosyon Final

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Shinelco Trapani 3-0 Ostuni Basketball Aces 75-64 86-79 83-81

Jwe-soti

Jwe-retraits yo prevwa alimèt kwa ant ekip yo nan de gwoup yo, klase soti nan setyèm plas dizyèm nan sezon regilye a. Ekip yo genyen 2 sou 3 alimèt jwenn delivrans; pèdan yo rlege nan seri B Dilettanti .

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Bitumcalor Trento 0-2 Benacquista Latina Asirans 60-74 70-72
Ford Molfetta Auto Center 0-2 Acegas Aps triyèst 52-67 66-94
Bawer Matera 2-0 Paul Mitchell Pavia 77-62 83-75
SBS Castelletto 2-0 Publisys Potenza 85-65 72-57

Vèdik

Fòmasyon: Massimo Farioli , Stevan Stojkov , Rodolfo Rombaldoni , Franko Bushati , Massimo Rezzano , Alessandro Potì , Lorenzo Gergati , Mario Josè Ghersetti , Nicholas Crow , Marco Maganza , Damiano Brigo , Andrea Saresera , Giacomo Vinati , Marco Sartora . Antrenè: Sandro Dell'Agnello .
Fòmasyon: Francesco Guarino , Giorgio Gentile , Alessandro Picchianti , Marco Evangelisti, Cristian Cappanni , Walter Santarossa , Salvatore Galia , Gianni Cantagalli , Vincenzo Di Vita , Luca Bisconti , Luca Tardito , Marco Mollura , Ariel Svoboda . Antrenè: Giovanni Benedetto.

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro