Seri A amatè 2009-2010

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A amatè FIP 2009-2010
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd Septanm 2009 -
Jen 2010
Ekip yo 29 (nan 2 gwoup)
Vèdik
Egzanp Barcelone
(1er tit)
Pwomosyon Barcelone
Fortitudo Bolòy
Relegasyon JesoloSandonà
Pouvwa
Repechage Fulgor L. Forlì
San Severo
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A amatè FIP 2009-2010 la te dezyèm sezon an apre refòm nan lig amatè yo. Li te yon fwa ke yo rekonèt kòm seri B ekselans .

Li te ale nan 29 ekip divize an de gwoup 15 nan gwoup A ak 14 nan gwoup B. Nan fen chanpyona a, Igea Basket Barcellona ak Fortitudo Pallacanestro Bolòy yo te ankouraje sou anplasman an, pita akòz eksklizyon yo nan Bolòy. Ak Vigevano aksè a Fulgor Libertas Forlì ak San Severo Cestistica nan LegADue .

Règleman

Nan fen sezon regilye a (alimèt lakay ak ale), sèlman nan gwoup B pral gen yon faz revèy kote chak ekip ap jwe de jwèt. Rezon ki fè faz sa a se balanse kantite jwèt nan de gwoup yo: an reyalite, nan gwoup A pral gen 30 jou sezon regilye (chak ekip pral jwe 28 jwèt ak fè fas a de sesyon rès), nan gwoup B pral gen 26 matchdays.sezon regilye ak de faz pou chak revèy (pou yon total de 28 match).

Lè sa a, jwe-konpwomi yo pran plas nan ki uit an premye nan chak gwoup patisipe ak scoreboards separe. Kat ki kalifye yo patisipe nan faz final la: de pi bon klase konpetisyon pou plasman amatè Scudetto a , ki garanti pwomosyon dirèk nan Legadue . Defisi nan final la chanpyona ak gayan an nan defi ki genyen ant de ekip yo pi move klase rankontre etabli pwomosyon nan dezyèm nan Legadue .

Sezon regilye

Gwoup A.

Plase

Klasman final 2009-2010 PT G. V. P. PF PS
1uparrow green.svg 1. VemSistemi Forlì 48 28 24 4 2286 1957
Death.svg la Kokad Coppa Italia.svg 2. Renmen Bolòy 48 28 24 4 2347 2012
3. Gwoup PentaOzzano 42 28 21 7 2156 2004
4. Paffoni Omegna 32 28 16 12 2177 2037
5.Centrale del Latte Brescia 32 28 16 12 2082 2035
2uparrow.png 6. Tezenis Verona 30 28 15 13 2065 2004
7. Noble SBS Castelletto 30 28 15 13 2368 2270
8. Co Mak Treviglio 30 28 15 13 2165 1994
9. Bitumcalor Trento 30 28 15 13 2138 2145
10. Acegas Aps triyèst 26 28 13 15 2170 2181
11. Edilcost Osimo 22 28 11 17 2118 2277
Death.svg la 12. Siram Fidenza 20 28 10 18 2045 2206
Death.svg la 13. Agricola Gloria Montecatini 18 28 9 19 1987 2135
14. Garda Cartiere Riva 12 28 6 22 1985 2215
Death.svg la 15. JesoloSandonà Basket 0 28 0 28 1895 2512

Rezilta

Premye jou
27-09-09 06-01-10
77-62 Forlì-Ozzano 76-70
77-87 Castelletto-triyèst 82-78
54-63 Fidenza-Riva del Garda 60-103
73-53 Brescia-Trento 73-71
92-79 Fortitudo-Verona 70-82
80-67 Osimo-Treviglio 77-79
60-76 Jesolosandonà-Omegna 71-96
Katriyèm jou
18-10-09 24-01-10
79-81 Riva del Garda-Forlì 57-73
94-74 Ozzano-Jesolosandonà 88-78
75-76 Treviglio-Brescia 76-70
76-81 Castelletto-Fortitudo 91-110
78-73 Verona-Fidenza 76-66
81-74 Trieste-Osimo 59-69
71-63 Trento-Montecatini 66-65
Setyèm jou
08-11-09 14-02-10
77-68 Forlì-Brescia 90-67
68-79 Riva del Garda-Ozzano 52-77
79-72 Omegna-Castelletto 93-95
73-80 Montecatini-Fortitudo 73-105
74-81 Trento-Verona 59-60
75-73 Osimo-Fidenza 71-89
71-93 Jesolosandonà-Trieste 76-100
Dizyèm jou
22-11-09 07-03-10
88-84 Forlì-Montecatini 74-61
70-67 Treviglio-Omegna 72-82
79-82 Castelletto-Ozzano 65-75
77-66 Fidenza-Jesolosandonà 75-66
83-55 Verona-Riva del Garda 87-71
73-65 Brescia-triyèst 71-85
72-71 Fortitudo-Trento 81-75
Trèzyèm jou
08-12-09 28-03-10
94-70 Forlì-Jesolosandonà 95-72
70-73 Riva del Garda-Trento 78-83
82-66 Ozzano-Osimo 83-89
89-63 Omegna-triyèst 86-71
60-59 Montecatini-Verona 69-85
82-83 Treviglio-Castelletto 77-79
83-65 Brescia-Fidenza 87-81
Dezyèm jou
04-10-09 10-01-10
73-68 Verona-Osimo 69-73
67-66 Riva del Garda-Montecatini 77-81
84-79 Ozzano-Brescia 72-69
72-77 Omegna-Forlì 63-81
115-107 Trento-Castelletto 71-69
62-73 Trieste-Fortitudo 72-81
82-72 Treviglio-Fidenza 80-83
Senkyèm jou
25-10-09 31-01-10
72-57 Forlì-Treviglio 74-63
78-70 Montecatini-triyèst 66-74
84-79 Brescia-Verona 63-68
56-80 Omegna-Ozzano 66-86
71-93 Osimo-Castelletto 61-96
85-63 Fortitudo-Fidenza 74-50
73-89 Jesolosandonà-Trento 80-95
Wityèm jou
11-11-09 21-02-10
80-67 Treviglio-Riva del Garda 93-53
87-83 Castelletto-Forlì 87-98
67-64 Fidenza-Omegna 79-89
92-94 Triyèst-Trento 84-78
80-71 Brescia-Montecatini 72-42
88-73 Fortitudo-Ozzano 84-81
97-62 Osimo-Jesolosandonà 80-69
Onzyèm jou
29-11-09 14-03-10
81-64 Forlì-Fortitudo 85-75
64-74 Riva del Garda-Osimo 89-93
82-74 Ozzano-Fidenza 66-76
89-82 Omegna-Verona 65-47
82-80 Montecatini-Castelletto 81-89
77-83 Trento-Treviglio 74-85
60-76 Jesolosandonà-Brescia 79-87
Katòzyèm jou
13-12-09 11-04-10
56-84 Verona-Forlì 66-79
92-87 Osimo-Montecatini 85-89
100-81 Fidenza-Castelletto 67-90
70-60 Omegna-Riva del Garda 87-93
65-86 Jesolosandonà-Treviglio 59-108
80-84 Triyèst-Ozzano 83-63
76-67 Fortitudo-Brescia 69-65
Twazyèm jou
11-10-09 17-01-10
79-64 Forlì-Trento 74-75
69-79 Castelletto-Verona 82-73
64-73 Montecatini-Ozzano 65-76
84-73 Fidenza-triyèst 93-90
72-65 Fortitudo-Treviglio 104-101
68-91 Osimo-Omegna 65-96
81-88 Jesolosandonà-Riva del Garda 75-88
Sizyèm jou
01-11-09 07-02-10
68-65 Trento-Omegna 69-87
84-58 Verona-Jesolosandonà 81-54
78-80 Castelletto-Brescia 82-68
94-53 Treviglio-Montecatini 83-66
81-90 Fidenza-Forlì 75-88
70-69 Triyèst-Riva del Garda 87-75
91-86 Fortitudo-Osimo 89-62
Nevyèm jou
15-11-09 28-02-10
70-63 Ozzano-Treviglio 64-63
74-70 Omegna-Brescia 74-76
76-87 Riva del Garda-Castelletto 72-85
75-65 Montecatini-Fidenza 57-60
77-86 Triyèst-Verona 93-87
89-82 Trento-Osimo 83-71
51-74 Jesolosandonà-Fortitudo 60-123
Douzyèm jou
06-12-09 21-03-10
73-80 Verona-Ozzano 68-75
77-85 Fidenza-Trento 66-87
68-77 Triyèst-Treviglio 63-82
61-60 Brescia-Riva del Garda 83-72
80-68 Fortitudo-Omegna 62-81
69-73 Osimo-Forlì 63-100
59-83 Jesolosandonà-Montecatini 57-80
Kenzyèm jou
20-12-09 18-04-10
83-61 Ozzano-Trento 72-68
97-81 Castelletto-Jesolosandonà 110-68
66-68 Forlì-triyèst 77-82
64-89 Riva del Garda-Fortitudo 55-103
67-64 Treviglio-Verona 55-60
63-59 Montecatini-Omegna 90-96
82-75 Brescia-Osimo 79-82

Gwoup B

Plase

Klasman final 2009-2010 PT G. V. P. PF PS
Scudetto.svg 1uparrow green.svg 1. Sigma Barcelona 44 28 22 6 2175 2029
2. Ostuni Basketball Aces 38 28 19 9 2001 1889
1uparrow green.svg 3. Mazzeo San Severo 34 28 17 11 1950 1860
4. Liomatic Perugia 34 28 17 11 2012 1921
5. Panyen Trapani 34 28 17 11 2035 1996
6. Adriatica Industriale Ruvo 30 28 15 13 1950 1908
7. Consum.it Syèn 30 28 15 13 2008 1997
8. Nouvo fwontyè S.Antimo 28 28 14 14 2111 2083
9. Etika & Solsonica Palestrina 28 28 14 14 1958 1966
10. FMC Ferentino 28 28 14 14 2033 1975
11. Bawer Matera 24 28 12 16 1854 1961
12. Moncada Agrigento 18 28 9 19 1999 2085
13. Ford Molfetta Auto Center 12 28 6 22 2089 2277
2uparrow.png 14. Publisys Potenza 10 28 5 23 1876 2104

Rezilta

Premye jou
27-09-09 06-01-10
73-71 Ruvo di Puglia-Barcelona 74-76
65-74 Ostuni-Ferentino 75-73
83-65 San Severo-Potenza 61-50
83-62 Palestrina-Agrigento 69-84
61-82 Syèn-Trapani 74-65
79-69 Matera-Molfetta 58-56
83-78 Perugia-Sant'Antimo 71-82
Katriyèm jou
18-10-09 24-01-10
73-60 Ferentino-San Severo 66-69
49-70 Ruvo di Puglia-Ostuni 63-69
76-66 Trapani-Matera 69-57
71-83 Sant'Antimo-Syèn 79-89
69-74 Molfetta-Agrigento 84-81
69-61 Barcelone-Perugia 66-82
71-77 Potenza-Palestrina 47-60
Setyèm jou
08-11-09 14-02-10
78-74 Ferentino-Palestrina 60-61
82-73 Ruvo di Puglia-Molfetta 90-82
93-73 Sant'Antimo-Potenza 79-61
83-86 San Severo-Ostuni 68-77
87-74 Barcelone-Trapani 69-71
84-65 Syèn-Agrigento 78-69
85-79 Matera-Perugia 55-70
Dizyèm jou
29-11-09 07-03-10
82-75 Trapani-Ruvo di Puglia 49-58
72-65 Ostuni-Perugia 62-70
74-68 Sant'Antimo-Ferentino 95-89
76-67 Palestrina-Molfetta 61-75
67-68 Syèn-Barcelona 76-88
75-80 Agrigento-Potenza 66-71
74-92 Matera-San Severo 62-67
Trèzyèm jou
20-12-09 28-03-10
75-72 Ruvo di Puglia-Sant'Antimo 70-73
70-77 Ostuni-Trapani 58-65
79-86 Molfetta-Syèn 82-91
65-60 San Severo-Agrigento 69-62
80-72 Barcelona-Palestrina 78-74
60-73 Perugia-Ferentino 78-67
66-65 Matera-Potenza 53-63
Dezyèm jou
04-10-09 10-01-10
69-72 Trapani-Palestrina 84-77
64-66 Agrigento-Ostuni 59-72
61-72 Potenza-Syèn 53-60
74-68 Barcelone-Matera 68-69
65-92 Molfetta-Perugia 57-82
73-69 Sant'Antimo-San Severo 61-78
62-51 Ferentino-Ruvo di Puglia 83-96
Senkyèm jou
25-10-09 31-01-10
72-65 Perugia-Trapani 62-70
76-73 Siena-Ruvo di Puglia 55-74
61-63 Agrigento-Ferentino 71-89
67-62 Barcelone-Potenza 84-62
78-80 San Severo-Molfetta 75-64
74-68 Ostuni-Sant'Antimo 64-68
53-80 Matera-Palestrina 55-51
Wityèm jou
11-11-09 21-02-10
69-56 Perugia-San Severo 59-63
85-77 Matera-Syèn 76-65
77-81 Agrigento-Sant'Antimo 78-76
67-59 Palestrina-Ruvo di Puglia 64-95
85-68 Molfetta-Potenza 84-91
65-67 Ostuni-Barcelone 79-73
76-72 Trapani-Ferentino 70-66
Onzyèm jou
29-11-09 14-03-10
90-87 Perugia-Palestrina 60-58
83-71 Ferentino-Matera 52-72
52-68 Potenza-Ostuni 70-84
101-82 Barcelona-Sant'Antimo 73-72
64-58 San Severo-Syèn 65-67
79-91 Molfetta-Trapani 69-90
67-70 Ruvo di Puglia-Agrigento 101-82
Revèy 1ye jou
11-04-10
73-67 Barcelone-Ostuni
78-68 San Severo-Perugia
82-69 Trapani-Ruvo di Puglia
71-69 Syèn-Sant'Antimo
68-61 Palestrina-Ferentino
83-77 Matera-Agrigento
89-85 Molfetta-Potenza
Twazyèm jou
11-10-09 17-01-10
87-63 Perugia-Potenza 66-65
74-78 Syèn-Ferentino 59-86
66-56 Matera-Ruvo di Puglia 55-65
69-59 Agrigento-Trapani 79-83
66-59 Palestrina-Sant'Antimo 66-81
68-62 Ostuni-Molfetta 85-83
93-87 San Severo-Barcelona 77-84
Sizyèm jou
01-11-09 07-02-10
63-68 Perugia-Agrigento 83-72
20-0 Ruvo di Puglia-San Severo 63-84
72-68 Potenza-Ferentino 73-79
50-60 Palestrina-Syèn 68-85
79-84 Molfetta-Barcelone 92-95
75-61 Ostuni-Matera 77-64
83-68 Trapani-Sant'Antimo 52-77
Nevyèm jou
22-11-09 28-02-10
66-68 Syèn-Ostuni 62-74
63-70 Potenza-Trapani 86-94
78-75 Barcelone-Agrigento 68-61
76-71 San Severo-Palestrina 66-70
67-53 Sant'Antimo-Matera 79-82
66-70 Ruvo di Puglia-Perugia 64-62
81-67 Ferentino-Molfetta 76-65
Douzyèm jou
13-12-09 21-03-10
67-52 Syèn-Perugia 76-78
69-64 Agrigento-Matera 69-65
68-74 Potenza-Ruvo di Puglia 73-77
82-71 Palestrina-Ostuni 74-71
89-81 Sant'Antimo-Molfetta 69-80
69-84 Trapani-San Severo 53-72
71-86 Ferentino-Barcelone 68-78
Revèy 2yèm jou
18-04-10
71-57 Ferentino-Matera
76-73 Sant'Antimo-Palestrina
75-69 Ruvo di Puglia-Syèn
78-72 Perugia-Trapani
69-55 Ostuni-San Severo
63-83 Potenza-Barcelone
99-72 Agrigento-Molfetta

Jwe-off

Gwoup A.

Trimès final yo

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
VemSistemi Forlì 2-0 Co.Mark Treviglio 83-58 83-70
Paffoni Omegna 2-1 Centrale del Latte Brescia 73-66 68-70 78-62
Gwoup PentaOzzano 2-0 Tezenis Verona 74-58 68-63
Renmen Bolòy 2-1 Noble SBS Castelletto 92-83 63-75 76-54

Semifinal

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
VemSistemi Forlì 2-1 Paffoni Omegna 81-63 66-77 72-69
Gwoup PentaOzzano 0-2 Renmen Bolòy 72-95 70-72

Gwoup B

Trimès final yo

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Sigma Barcelona 2-1 Nouvo fwontyè S.Antimo 71-67 66-79 83-75
Liomatic Perugia 2-1 Panyen Trapani 69-72 84-60 84-67
Mazzeo San Severo 2-0 Adriatica Industriale Ruvo 77-67 82-72
Ostuni Basketball Aces 0-2 Consum.it Syèn 70-72 67-70

Semifinal

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Sigma Barcelona 2-0 Liomatic Perugia 83-78 68-64
Mazzeo San Severo 2-0 Consum.it Syèn 74-62 69-65

Etap final la

Plasman an jwenn nan fen sezon regilye a pran sou enpòtans patikilye.
De ekip ki kalifye yo ak pi bon plasman nan gwoup A ak B jwe yon premye final: nenpòt moun ki ranpòte monte nan Legadue epi li vin chanpyon Italyen amatè.
Finalis la ki soti bat toujou gen yon chans dezyèm nan pwomosyon, jwe yon seri nouvo kont gayan an nan semifinal la te jwe ant de pi move klase la.

Seri a yo te jwe plis pase 5 jwèt selon konplo a 2-2-1, ak de premye jwèt yo ak evantyèlman senkyèm lan nan kay la nan ekip la ki bay nòt pi pwen yo pandan sezon regilye a.

Final Scudetto

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
VemSistemi Forlì 1-3 Sigma Barcelona 76-67 56-65 66-83 46-59

Semifinal Pwomosyon

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Renmen Bolòy 3-1 Mazzeo San Severo 85-50 55-63 63-57 69-63

Pwomosyon Final

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
VemSistemi Forlì 2-3 Renmen Bolòy 55-64 57-50 75-68 69-85 80-81

Vèdik

Fòmasyon: Francesco Guarino , Luca Bisconti , Lorenzo Panzini , Ariel Svoboda , Agostino Li Vecchi , Gian Andrea Fratini , Ryan Bucci , Manuele Mocavero , Daniele Bonessio , Frederic Emejuru , Francesco Giorgianni . Antrenè: Franco Gramenzi .
Fòmasyon: Alejandro Muro , Matteo Malaventura , Gabriele Fin , Jacopo Borra , Alessandro Cittadini , Silvio Gigena , Davide Lamma , Jordan Losi , Salvatore Genovese , Francesco Quaglia , Gennaro Sorrentino , Marko Mićević . Antrenè: Alessandro Finelli .

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro