Seri A 2019-2020 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A 2019-2020
LBA Seri A 2019-2020
Logo Lega Basket 2018.png
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Lig Basketball
Federasyon Itali FIP
Peryòd 24 septanm 2019 -
7 avril 2020
Ekip yo 17
Vèdik
Pa admèt nan la
sezon sa a
Pistoia panyen [1]
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A 2019-2020 la te 98e edisyon chanpyona an tèt gason Italyen an baskètbòl .

Kòmanse sou 24 septanm 2019, li te pèmanan sispann pa Federasyon an Basketball Italyen (FIP) sou 7 avril 2020 apre ijans lan akòz pandemi an COVID-19 , ki te lakòz entèripsyon an nan tout aktivite espò nan peyi Itali . [2] Sou 7 me FIP a deside pa bay tit la epi yo pa kontinye ak pwomosyon oswa rlegasyon. [3]

Règleman

Nan kòmansman an, ekip k ap patisipe yo se 17 [4] . Mèsi a rezilta yo jwenn nan chanpyona a Seri A2 2018-2019 , ane sa a Fortitudo Bolòy , Virtus Roma ak Universo Treviso retounen nan patisipe nan chanpyona nan vòl tèt [5] . Konpare ak sezon anvan an, sepandan, rlege Auxilium Torino [6] ak Scandone Avellino [7] , ki echwe pou pou enskri pou chanpyona a, pa patisipe nan chanpyona an.

Sezon regilye a mande pou chak ekip jwe 32 jwèt, jwe kont tout lòt ekip de fwa nan yon premye janm ak yon dezyèm tou. Nan fen play-off yo pral jwe nan mitan uit ekip yo pi byen nan klasman yo. Nan fen sezon regilye a ekip yo klase nan 16th ak 17th pozisyon yo pral rlege nan seri A2, pandan y ap de ekip yo pral monte soti nan seri a cadet, ganyan nan de "jij yo" nan faz eliminatwa yo (ak finalis nan chanpyona an) .

Chak ekip pèmèt yo gen 5 oswa 6 jwè etranje nan eskwadwon an, altènativman chwazi youn nan de solisyon sa yo:

  • 5 jwè etranje ki soti nan nenpòt ki peyi + 5 jwè ki resevwa fòmasyon Italyen;
  • 6 jwè etranje ki soti nan nenpòt ki peyi + 6 jwè ki resevwa fòmasyon Italyen;

Lè w chwazi fòmil "5 + 5" la, ekip la jwenn aksè nan pri yo distribiye nan fen ane a; pa chwazi fòmil la "6 + 6" olye de sa, klib la pa ka konpetisyon pou nenpòt ki prim epi yo pral gen tou yo peye yon taks liksye nan 40,000 ero.

Ekip patisipan yo

Klib Vil Ti bilding Kapasite Sezon 2018-19
600px HEX-1372AC White.svg San Bernardo Cantù dlo Cantù PalaDesio ( Desio ) 6 700 10yèm nan lig la
600px wouj ak halberd.svg blan Allianz Basketball triyèst Triyèst Allianz Dome 6 943 2019 faz eliminatwa trimès-final yo
600px Orizontal Blan Wouj HEX-FF0000.svg A | X Armani Echanj Milan Milan Mediolanum Forum 12 331 Semifinal 2019 faz eliminatwa
600px Blan background HEX-0066FF sides.svg Banco di Sardegna Sassari Sassari Palasport Roberta Serradimigni 5 000 Finalis faz eliminatwa 2019 la
600px Blan ak Blue.svg De'Longhi Treviso Treviso PalaVerde 5 134 Gayan faz eliminatwa seri a
Nwa ak Blan.svg Dolomiti Enèji Trento Trento BLM Group Arena 4 000 2019 faz eliminatwa trimès-final yo
600px Blan ak Blue.svg Fortitudo Pompea Bolòy Bolòy PalaDozza 5 570 Gayan nan seri seri A2 East
Ble ak blan (V sou pwatrin lan) .svg Germani Basket Brescia Brescia PalaLeonessa 5 200 12yèm nan lig la
600px vètikal Blan Wouj HEX-F6002F.svg Grissin Bon Reggio Emilia Reggio Emilia PalaBigi 4 530 13yèm nan lig la
Blan ak yon svg ble Ala bon sa bon House Brindisi pen griye PalaPentassuglia 3 534 2019 faz eliminatwa trimès-final yo
600px Blan V sou HEX-ED1C24 background.svg Openjobmetis Varese Varese Enerxenia Arena 5 107 9yèm nan lig la
600px Wouj HEX-E60607 dyagonal divize Blan anwo gòch - anba right.svg OriOra Pistoia Pistoia PalaCarrara 3 916 15 nan lig la
600px Nwa lèt V sou blan background ak HEX-FFDB01 star.svg Segafredo Virtus Bolòy Bolòy PalaDozza
Virtus Segafredo Arena (8th-16th)
5 570
8 970
11yèm nan lig la
600px biseksyon vètikal HEX-7B1C20 HEX-D4AF37.svg Umana Reyer Venice Venice Palasport Taliercio 3 509 Chanpyon nan peyi Itali
600px HEX-1372AC White.svg Vanoli Cremona Cremona Palasport Mario Radi 3 519 Semifinal 2019 faz eliminatwa
600px Maroon HEX-660000 Jòn HEX-FF9E0F.svg Virtus lavil Wòm Lavil Wòm Espò Palè 11 200 Seri A2 West Group gayan
600px biseksyon vètikal HEX-FF0000 White.svg VL Pesaro Pesaro Adriyatik Arena 10 323 14yèm nan lig la

Anplwaye ak patwone

Eskwadwon Prezidan Antrenè Kapitènn Sponsò teknik Ekip patwone
San Bernardo Cantù dlo Itali Davide Marson Itali Cesare Pancotto Itali Andrea La Torre EYE Sport San Bernardo dlo
Allianz Basketball triyèst Itali Gianluca Mauro Itali Eugenio Dalmasson Itali Andrea Coronica Adidas Allianz
A | X Armani Echanj Milan Itali Pantaleo Dell'Orco Itali Ettore Messina Itali Andrea Cinciarini Armani A | X Armani Echanj
Banco di Sardegna Sassari Itali Stefano Sardara Itali Gianmarco Pozzecco Itali Giacomo Devecchi EYE Sport Banco di Sardegna
Carpegna Kam Panyen Pesaro Itali Ario Costa Itali Giancarlo Sacco Etazini Zach Thomas Erreà Carpegna Kam
De'Longhi Treviso Itali Paolo Vazzoler Itali Massimiliano Menetti Itali Matteo Imbrò Erreà De'Longhi
Dolomiti Enèji Trento Itali Luigi Longhi Itali Nicola Brienza Ajantin / Itali Andrés Forray Spalding Dolomites Enèji
Fortitudo Pompea Bolòy Itali Kretyen Pavani Itali Antimo Martino Itali Stefano Mancinelli Nike Pompea
Germani Basket Brescia Itali Graziella Bragaglio Itali Vincenzo Esposito Etazini David Moss Erreà Germani Trasporti
Grissin Bon Reggio Emilia Itali Maria Licia Ferrarini Itali Maurizio Buscaglia Itali Giuseppe Powèt Adidas Grissin Bon
Ala bon sa bon House Brindisi Itali Fernando Marino Itali Francesco Vitucci Etazini / Izrayèl Adrian Banks Adidas Ala bon sa bon House
Openjobmetis Varese Itali Marco Vittorelli Itali Attilio Caja Itali Giancarlo Ferrero Macron Openjobmetis
OriOra Pistoia Itali Massimo Capecchi Itali Michele Carrea Itali Gianluca Della Rosa Erreà Lò Kounye a
Segafredo Virtus Bolòy Itali Giuseppe Sermasi Sèbi Aleksandar Đorđević Itali Filippo Baldi Rossi Macron Segafredo Zanetti
Umana Reyer Venice Itali Federico Casarin Itali Walter De Raffaele Etazini / Lagrès Michael Bramos Erreà Imèn
Vanoli Cremona Itali Aldo Vanoli Itali Romeo Sacchetti Etazini / Itali Travis Diener Erreà Vanoli pyès ki nan konpitè
Virtus lavil Wòm Itali Claudio Toti Itali Piero Bucchi Etazini Jerome Dyson EYE Sport -

Ekip pa rejyon an

Kantite ekip yo rejyon an Ekip (yo)
5 Lombard Lombard A | X Armani Echanj Milan
Germani Basket Brescia
Openjobmetis Varese
San Bernardo Cantù dlo
Vanoli Cremona
3 Emilia romay Emilia romay Grissin Bon Reggio Emilia
Segafredo Virtus Bolòy
Fortitudo Pompea Bolòy
2 Veneto Veneto Umana Reyer Venice
De'Longhi Treviso
1 Puglia Puglia New panyen Brindisi
Lazio Lazio Virtus lavil Wòm
Jilyen venesi Giulia Jilyen venesi Giulia Allianz Basketball triyèst
Marche Marche VL Pesaro
Sardinia Sardinia Banco di Sardegna Sassari
Trentino Alto Adige Trentino Alto Adige Dolomiti Enèji Trento
Tuscany Tuscany OriOra Pistoia

Chanjman nan antrenè

Eskwadwon Antrenè sortan Rezon ki fè Dat Mete nan klasman yo Antrenè fèk ap rantre Dat
OriOra Pistoia Itali Paolo Moretti Fen kontra 12 me 2019 [8] Pre-sezon Itali Michele Carrea 10 jen 2019 [8]
Carpegna Kam Panyen Pesaro Itali Matteo Boniciolli Demisyon 14 me 2019 [9] Itali Federico Perego 14 jen 2019 [10]
Germani Basket Brescia Itali Andrea Diana Revokasyon konsantman 17 me 2019 [11] Itali Vincenzo Esposito 26 me 2019 [12]
Grissin Bon Reggio Emilia Itali Stefano Pillastrini Ranvwaye 19 me 2019 [13] Itali Maurizio Buscaglia 7 jen 2019 [14]
San Bernardo Cantù dlo Itali Nicola Brienza Fen kontra 28 me 2019 [15] Itali Cesare Pancotto 14 jen 2019 [16]
Dolomiti Enèji Trento Itali Maurizio Buscaglia Akò mityèl 30 me 2019 [17] Itali Nicola Brienza 10 jen 2019 [18]
A | X Armani Echanj Milan Itali Simone Pianigiani Revokasyon konsantman 11 jen 2019 [19] Itali Ettore Messina 11 jen 2019 [20]
VL Pesaro Itali Federico Perego Egzanpsyon 5 desanm 2019 [21] 17yèm (0-10) Itali Giancarlo Sacco 5 desanm 2019 [21]

Sezon regilye

Remak: chanpyona a te sispann nèt sou 7 avril 2020. Kòm yon rezilta, alimèt ki manke yo pa te jwe. [2]

Plase

Pos. Eskwadwon PT G. V. P. PF PS Dif SD
1. Segafredo Virtus Bolòy 36 20 18 2 1719 1500 +219
Basketball Supercup Svg 2. Banco di Sardegna Sassari 30 20 15 5 1703 1506 +197
3. Germani Basket Brescia 28 21 14 7 1707 1554 +153
4. A | X Armani Echanj Milan 28 21 14 7 1687 1555 +132
5. Ala bon sa bon House Brindisi 26 21 13 8 1776 1696 +80
6. Vanoli Basket Cremona 24 20 12 8 1627 1617 +10
400px kokad Italyen Cup FIP.svg 7. Umana Reyer Venice 22 21 11 10 1638 1582 +56
8. Pompea Fortitudo Bolòy 22 21 11 10 1624 1670 -46
9. Dolomites Enèji Trentino 22 21 11 10 1635 1665 -30
10. Openjobmetis Varese 18 19 9 10 1570 1522 +48
11. S.Bernardo Cantù dlo 18 20 9 11 1533 1580 -47
12. Grissin Bon Reggio Emilia 18 21 9 12 1741 1763 -22
13. De'Longhi Treviso panyen 16 21 8 13 1620 1664 -44
14. Virtus lavil Wòm 14 21 7 14 1639 1787 -148
1downarrow red.png 15. Oriora Pistoia [1] 14 21 7 14 1559 1735 -176
16. Triyèste baskètbòl 12 21 6 15 1574 1690 -116
17. Carpegna Pesaro Kam 2 20 1 19 1583 1849 -266
Lejand:
      Chanpyon nan peyi Itali .
      Admèt nan faz eliminatwa yo Scudetto.
      Rlege nan seri A2
Scudetto.svg Gayan chanpyona Italyen an
Basketball Supercup Svg Gayan nan Italyen Super Cup 2019 la
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan nan Cup Italyen 2020 la
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Rezilta

BOF BOV BRE BRI KAPAB CRE MIL PES PIS REG ROM SAS TNT TRV TRI VAR FRI
Fortitudo Bolòy - 74-88 78-72 85-80 77-80 82-71 86-69 95-92 93-68 77-69 79-76 89-82
Virtus Bolòy 94-62 - 99-87 89-70 83-70 106-89 90-60 74-67 84-79 87-80 75-70
Brescia 80-82 - 82-86 91–76 78-72 101-74 86-74 90-82 92-66 76-74 91-74 70-64
pen griye 88-78 - 64-69 74-77 108-99 100-67 87-72 88–81 77–83 81-74 75-71
Cantù 82-84 82-93 92-93 - 75-92 74-76 79-87 78-72 77-74 74-67 81-77
Cremona 80-73 78-66 93-89 54–78 - 82-78 95-93 103-92 89-87 88-78 93-72
Milan 65–73 89-92 83-89 77-74 - 83-63 89-78 90-78 81-69 91-67 88–73 93-69
Pesaro 72-80 79-94 77-103 72-87 63-74 65-71 - 65-90 82-107 95-101 76-82
Pistoia 78-88 77-69 84-71 91-79 - 86-79 67–81 70-78 71-74 75-86 76-72 89-87
Reggio Emilia 59-79 81-87 85-73 85-71 84-72 - 96-88 76-84 87-86 81-74 85-104
Lavil Wòm 79-65 68-97 53-83 63-87 97-94 73–79 92-83 80-81 - 88-93 69–81 82-72
Sassari 86-80 91-77 76-70 84-74 99-79 100-81 108-72 - 87-90 59-65 93-87
Trento 77–83 63-56 78-67 79-71 79-89 88-75 81-103 82-88 73–76 - 76-71 80-53
Treviso 78-66 72-68 84-94 53-75 85-75 87-72 91-83 79-101 - 79-84 90-79
Triyèst 89-69 85-89 76-74 72-80 86-96 67-85 97-80 83-82 69-61 - 62-92 72–81
Varese 83-60 102-78 103-87 91-60 99-69 52-74 81-86 91-85 - 93-91
Venice 80-70 71–83 76-46 67-55 70-71 98-92 79-77 55-54 79-69 79–73 78–73 -
Rezilta mete ajou 9 fevriye 2020.
Sous: Kalandriye , nan LegaBasket .
Koulè: ble = viktwa ekip lakay; wouj = viktwa ekip lwen.
Jwèt yo ak background nan pi lejè yo te deside nan tan siplemantè.

Nòt nan fè la

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30yèm 31yèm 32ª 33ª 34yèm
Fortitudo Bolòy 2 4 4 6 6 8 8 8 10 12 12 14 14 16 16 16 18 18 18 20 20 22
Virtus Bolòy 2 4 6 8 10 12 14 16 18 18 20 20 22 22 24 26 28 30 32 34 36
Brescia 2 4 4 6 6 6 8 10 10 12 12 14 14 16 18 20 22 24 26 26 26 28
pen griye 0 2 4 6 8 8 10 12 12 14 14 14 14 14 16 18 18 20 22 24 24 26
Cantù 2 2 2 2 4 4 6 6 6 6 6 8 10 12 14 14 16 16 16 16 18 18
Cremona 0 2 2 2 4 4 4 6 8 10 12 14 14 16 16 16 18 18 20 22 24 24
Milan 2 2 4 4 4 6 8 10 10 12 14 16 18 20 20 20 20 22 22 24 26 28
Pesaro 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2 2 2 2
Pistoia 0 0 0 0 0 0 2 2 4 4 6 6 8 10 10 10 10 10 10 10 12 14 14
Reggio Emilia 0 0 2 4 6 8 8 8 8 10 10 10 12 12 12 14 14 14 16 18 18 18
Lavil Wòm 0 0 2 4 6 6 6 8 10 10 10 12 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14
Sassari 2 4 6 6 6 8 10 10 12 12 14 16 18 20 22 24 26 28 30 30 30 30 32
Trento 2 4 4 4 4 6 6 8 8 8 10 10 10 10 12 14 14 16 16 18 20 22
Treviso 0 0 2 2 4 4 6 6 8 10 10 12 12 12 12 12 12 12 12 14 16 16
Triyèst 0 0 0 2 4 4 4 4 4 4 6 6 6 6 6 8 10 10 10 10 12 12 12 14
Varese 0 2 4 4 4 6 6 6 8 8 10 10 12 12 14 14 16 16 18 18 18
Venice 2 2 2 4 4 6 6 8 8 10 10 10 10 12 14 16 16 18 20 20 20 22

Lejand:

De pwen yo bay pou viktwa ak zewo pou defèt. Yon menm kantite vòt pa kontanple.
      Viktwa
      Defèt
      Wonn nan rès

Plase nan pwogrè

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30yèm 31yèm 32ª 33ª 34yèm
Fortitudo Bolòy 4 5 8 4 7 5 7 9 6 5 6 6 7 6 6 7 6 7 9 8 8 8
Virtus Bolòy 5 3 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Brescia 6 4 5 5 4 7 4 4 4 4 7 7 6 4 4 3 3 3 3 3 3 3
pen griye 11 8 4 2 2 4 3 2 3 2 3 5 4 7 7 5 7 5 4 4 6 5
Cantù 7 6 10 13 10 14 8 11 14 14 15 14 13 12 10 11 10 9 10 12 10 12
Cremona 9 7 9 12 9 12 14 13 10 8 5 4 5 5 5 8 5 6 6 6 5 6
Milan 2 9 7 8 11 8 5 5 7 6 4 3 3 3 3 4 4 4 5 5 4 4
Pesaro 14 15 15 16 16 16 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17 17
Pistoia 15 13 16 17 17 17 16 16 16 16 16 16 15 15 15 15 15 15 15 15 15 15
Reggio Emilia 12 12 11 11 6 3 6 7 8 7 9 11 9 11 14 9 12 12 11 9 12 11
Lavil Wòm 13 16 14 10 5 10 12 8 5 11 13 9 8 8 11 13 13 13 13 14 14 14
Sassari 1 1 1 3 3 2 2 3 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
Trento 3 2 6 7 14 11 10 6 9 13 8 12 14 14 13 10 11 10 12 10 9 9
Treviso 16 14 13 14 12 15 11 14 12 9 11 8 11 9 12 14 14 14 14 13 13 13
Triyèst 10 17 17 15 15 13 15 15 15 15 14 15 16 16 16 16 16 16 16 16 16 16
Varese 17 10 3 6 8 6 9 12 11 12 10 13 10 13 9 12 9 11 8 11 11 10
Venice 8 11 12 9 13 9 13 10 13 10 12 10 12 10 8 6 8 8 7 7 7 7

Lejand:

      Premye klase
      Kalifye pou faz eliminatwa Scudetto yo
      Rlege nan seri A2

Kalandriye

Remak: chanpyona a te sispann nèt sou 7 avril 2020. Kòm yon rezilta, alimèt ki manke yo pa te jwe . [2] [22]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (18tyèm)
24 septanm. 20:30 72-80

Carpegna Kam Pesaro-Pompea Fortitudo Bolòy

80-77 11 janvye 20:30
25 septanm. 20:30 88-75

Dolomiti Energia Trentino-Oriora Pistoia

74-71 12 janvye 20:45
25 septanm. 20:30 74-67

Segafredo Virtus Bolòy-Virtus lavil Wòm

97-68 12 janvye 16:30
25 septanm. 20:30 90-82

Germani Basket Brescia-Grissin Bon Reggio Emilia

87-81 11 janvye 8:00 pm
26 sept. 20:30 78-73

Umana Reyer Venice-Trieste Basketball

81-72 12 janvye 18:00
26 sept. 20:30 64-69

Happy House Brindisi-Acqua S.Bernardo Cantù

93-92 12 janvye 17:00
26 sept. 20:30 52-74

Openjobmetis Varese-Banco di Sardegna Sassari

87-93 12 janvye 18:30
26 sept. 20:45 53-75

De'Longhi Treviso panyen-A | X Armani Echanj Milan

67-91 12 janvye 12:00 pm
Repoze: Vanoli Basket Cremona
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (19yèm)
28 septanm 20:30 76-84

Grissin Bon Reggio Emilia-Dolomites Enèji Trentino

103-81 18 janvye 8:00 pm
29 septanm 17:00 65-73

A | X Armani Echanj Milan-Germani panyen Brescia

72-78 19 janvye 20:45
29 septanm 17:30 63-87

Virtus Roma-Happy Casa Brindisi

81-88 19 janvye 17:15
29 septanm 18:00 99-79

Banco di Sardegna Sassari-Carpegna Pesaro Kam

107-82 19 janvye 18:00
29 septanm 18:15 78-88

Oriora Pistoia-Segafredo Virtus Bolòy

60-90 18 janvye 20:30
29 septanm 18:30 89-82

Pompea Fortitudo Bolòy-Umana Reyer Venice

70-80 18 janvye 20:45
29 septanm 7:00 pm 89-87

Vanoli Basket Cremona-De'Longhi Treviso Basket

94-84 18 janvye 20:30
29 septanm 20:45 62-92

Trieste-Openjobmetis Varese Basketball

85-91 19 janvye 17:00
Repoze: S.Bernardo Cantù dlo
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (20ª)
5 oktòb 20:30 73-76

Dolomiti Energia Trentino-Banco di Sardegna Sassari

90-87 25 janvye 20:30
5 oktòb 20:45 88-78

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Germani panyen Brescia

86-82 26 janvye 17:00
6 okt. 12:00 pm 88-73

A | X Armani Echanj Milan-Trieste Basketball

85-67 26 janvye 17:30
6 okt. 12:00 pm 97-94

Virtus Roma-Vanoli Basket Cremona

92-103 26 janvye 17:00
6 okt. 17:00 83-60

Openjobmetis Varese-Pompea Fortitud Bolòy

76-79 26 janvye 20:45
6 okt. 17:30 75-92

Dlo S.Bernardo Cantù-Grissin Bon Reggio Emilia

73-85 25 janvye 20:45
6 okt. 18:15 87-72

De'Longhi Treviso Basket-Oriora Pistoia

86-75 26 janvye 18:30
6 okt. 21:00 75-70

Segafredo Virtus Bolòy-Umana Reyer Venice

83-71 25 janvye 20:30
Repoze: Carpegna Prosciutto Pesaro
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (21yèm)
12 oktòb 20:30 67-81

Oriora Pistoia-Virtus lavil Wòm

81-80 2 fev 18:00
13 oktòb 12:00 pm 59-65

Banco di Sardegna Sassari-triyèst baskètbòl

82-83 2 fev 18:30
13 oktòb 17:00 76-46

Imèn Reyer venesi-Acqua S.Bernardo Cantù

77-81 2 fev 17:00
13 oktòb 17:30 89-92

A | X Armani Echanj Milan-Ala bon sa bon Casa Brindisi

77-74 1 fev 20:30
13 oktòb 18:00 92-66

Germani Basket Brescia-Dolomiti Energia Trentino

56-63 2 fev 17:30
13 oktòb 18:30 85-71

Grissin Bon Reggio Emilia-Vanoli Basket Cremona

93-95 2 fev 20:45
13 oktòb 7:00 pm 79-94

Carpegna Kam Pesaro-Segafredo Virtus Bolòy

89-106 1 fev 20:45
13 oktòb 20:45 77-69

Pompea Fortitudo Bolòy-De'Longhi Treviso panyen

66-78 2 fev 7:00 pm
Repoze: Openjobmetis Varese
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (22nd)
19 oktòb 7:00 pm 87-80

Segafredo Virtus Bolòy-Openjobmetis Varese

- TBA
19 oktòb 20:30 76-74

Trieste-Germani Basket Brescia Basketball

74-76 9 fev 7:00 pm
19 oktòb 20:45 90-79

De'Longhi Treviso Basket-Umana Reyer Venice

73-79 9 fev 18:00
20 oktòb 17:00 82-78

Vanoli panyen Cremona-A | X Armani Echanj Milan

74-77 9 fev 17:00
20 oktòb 18:00 79-65

Virtus Roma-Pompea Fortitudo Bolòy

92-95 8 fev 20:30
20 oktòb 18:30 78-72

Dlo S.Bernardo Cantù-Dolomiti Enèji Trentino

71-79 9 fev 17:30
20 oktòb 7:00 pm 84-72

Grissin Bon Reggio Emilia-Oriora Pistoia

79-86 9 fev 20:45
20 oktòb 20:45 108-99

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Carpegna Pesaro Kam

103-77 9 fev 12:00 pm
Repoze: Banco di Sardegna Sassari
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (23rd)
26 oktòb 7:00 pm 76-71

Dolomiti Energia Trentino-De'Longhi Treviso Basket

- TBA
26 oktòb 20:30 80-82

Germani Basket Brescia-Segafredo Virtus Bolòy

- TBA
26 oktòb 20:45 67-55

Umana Reyer Venezia-Vanoli Basket Cremona

- TBA
27 oktòb 14:00 73-79

Virtus Roma-A | X Armani Echanj Milan

- TBA
27 oktòb 17:00 102-78

Openjobmetis Varese-Happy Casa Brindisi

- TBA
27 oktòb 17:30 65-90

Carpegna Kam Pesaro-Grissin Bon Reggio Emilia

- TBA
27 oktòb 7:00 pm 82-71

Pompea Fortitudo Bolòy-Oriora Pistoia

- TBA
27 oktòb 20:45 70-87

S.Bernardo Cantù-Banco di Sardegna Sassari dlo

- TBA
Repoze: triyèste baskètbòl
deyò (7th) 7yèm jou retounen (24th)
2 nov 20:30 108-72

Banco di Sardegna Sassari-Virtus lavil Wòm

- TBA
3 nov 12:00 pm 75-71

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Umana Reyer Venice

- TBA
3 nov 17:00 59-79

Grissin Bon Reggio Emilia-Segafredo Virtus Bolòy

- TBA
3 nov 17:30 93-69

A | X Armani Echanj Milan-Openjobmetis Varese

- TBA
3 nov 18:00 76-72

Oriora Pistoia-triyèst baskètbòl

- TBA
3 nov 18:30 85-75

De'Longhi Treviso panyen-Carpegna Pesaro Kam

- TBA
3 nov 7:00 pm 74-88

Pompea Fortitudo Bolòy-Germani Basket Brescia

- TBA
3 nov 21:00 54-78

Vanoli Basket Cremona-Acqua S.Bernardo Cantù

- TBA
Repoze: Dolomites Enèji Trentino
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (25th)
9 nov. 20:30 95-101

Carpegna Kam Pesaro-Dolomites Enèji Trentino

- TBA
10 nov. 12:00 pm 91-74

Germani Basket Brescia-Openjobmetis Varese

- TBA
10 nov. 17:00 74-76

Acqua S.Bernardo Cantù-Virtus lavil Wòm

- TBA
10 nov. 17:30 72-80

Trieste-Happy Casa Brindisi baskètbòl

- TBA
10 nov. 18:00 84-79

Segafredo Virtus Bolòy-De'Longhi Treviso panyen

- TBA
10 nov. 7:00 pm 80-73

Vanoli Basket Cremona-Pompea Fortitud Bologna

- TBA
10 nov. 20:45 55-54

Umana Reyer Venice-Banco di Sardegna Sassari

- TBA
11 nov. 20:30 83-63

A | X Armani Echanj Milano-Oriora Pistoia

- TBA
Repoze: Grissin Bon Reggio Emilia
deyò (9yèm) 9yèm jou retounen (26th)
16 nov. 20:30 100-81

Banco di Sardegna Sassari-Grissin Bon Reggio Emilia

- TBA
17 nov. 12:00 pm 79-89

Dolomiti Energia Trentino-Vanoli panyen Cremona

- TBA
17 nov. 17:00 93-91

Openjobmetis Varese-Umana Reyer Venice

- TBA
17 nov. 17:30 72-68

De'Longhi Treviso Basket-Germani Basket Brescia

- TBA
17 nov. 18:00 85-89

Trieste-Segafredo Virtus Bolòy baskètbòl

- TBA
17 nov. 18:30 85-80

Pompea Fortitudo Bolòy-A | X Armani Echanj Milan

- TBA
17 nov. 7:00 pm 77-69

Oriora Pistoia-Acqua S.Bernardo Cantù

- TBA
17 nov. 20:45 92-83

Virtus Roma-Carpegna Pesaro Kam

- TBA
Repoze: Ala bon sa bon Casa Brindisi
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (27th)
23 nov. 20:30 81-74

Grissin Bon Reggio Emilia-Openjobmetis Varese

- TBA
24 nov. 17:00 90-78

A | X Armani Echanj Milan-Banco di Sardegna Sassari

- TBA
24 nov. 17:30 88-78

Vanoli Basket Cremona-Trieste Basketball

- TBA
24 nov. 18:00 101-74

Germani Basket Brescia-Carpegna Pesaro Kam

- TBA
24 nov. 7:00 pm 100-67

Happy House Brindisi-Oriora Pistoia

- TBA
24 nov. 19:30 69-81

Virtus Roma-De'Longhi Treviso panyen

- TBA
24 nov. 20:30 79-69

Imèn Reyer Venice-Dolomites Enèji Trentino

- TBA
24 nov. 20:45 82-84

Dlo S.Bernardo Cantù-Pompea Fortitudo Bolòy

- TBA
Repoze: Segafredo Virtus Bolòy
yon fason (11yèm) 11yèm jou retounen (28th)
30 nov 20:30 78-67

Dolomiti Energia Trentino-Happy Casa Brindisi

- TBA
1 desanm 12:00 pm 99-69

Openjobmetis Varese-Virtus lavil Wòm

- TBA
1 desanm 17:00 69-61

Trieste-De'Longhi Treviso Basketball Basketball

- TBA
1 desanm 17:30 89-87

Oriora Pistoia-Umana Reyer Venice

- TBA
1 desanm 18:00 76-70

Banco di Sardegna Sassari-Germani Basket Brescia

- TBA
1 desanm 18:30 89-78

A | X Armani Echanj Milan-Grissin Bon Reggio Emilia

- TBA
1 desanm 20:15 63-74

Carpegna Kam Pesaro-Vanoli Basket Cremona

- TBA
1 desanm 20:30 89-70

Segafredo Virtus Bolòy-Acqua S.Bernardo Cantù

- TBA
Repoze: Pompea Fortitudo Bolòy
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (29ª)
7 desanm. 20:30 93-68

Pompea Fortitudo Bolòy-Dolomites Enèji Trentino

- 5 avril 18:15
8 desanm. 12:00 pm 86-74

Germani Basket Brescia-Oriora Pistoia

- 5 avril 18:15
8 desanm. 16:30 65-71

Carpegna Prosciutto Pesaro-A | X Armani Echanj Milan

- 5 avril 18:15
8 desanm. 17:00 77-83

Happy House Brindisi-Banco di Sardegna Sassari

- 5 avril 18:15
8 desanm. 17:00 74-67

S.Bernardo Cantù-Openjobmetis Varese dlo

- 5 avril 18:15
8 desanm. 18:00 78-66

Vanoli panyen Cremona-Segafredo Virtus Bolòy

- 5 avril 18:15
8 desanm. 7:00 pm 91-83

De'Longhi Treviso Basket-Grissin Bon Reggio Emilia

- 5 avril 18:15
8 desanm. 21:00 82-72

Virtus Roma-Trieste Basketball

- 5 avril 18:15
Repoze: Umana Reyer Venezia
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (30ª)
14 desanm. 8:00 pm 82-88

Dolomiti Energia Trentino-Virtus lavil Wòm

- 11 avril 18:15
14 desanm. 20:30 99-87

Segafredo Virtus Bolòy-Ala bon sa bon Casa Brindisi

- 11 avril 18:15
15 desanm. 12:00 pm 86-80

Banco di Sardegna Sassari-Pompea Fortitudo Bolòy

- 11 avril 18:15
15 desanm. 17:00 70-71

Umana Reyer Venezia-A | X Armani Echanj Milan

- 11 avril 18:15
15 desanm. 17:30 87-86

Grissin Bon Reggio Emilia-Trieste Basketball

- 11 avril 18:15
15 desanm. 18:00 103-87

Openjobmetis Varese-Carpegna Pesaro Kam

- 11 avril 18:15
15 desanm. 18:30 77-74

S.Bernardo Cantù-De'Longhi Treviso panyen dlo

- 11 avril 18:15
15 desanm. 20:45 84-71

Oriora Pistoia-Vanoli Basket Cremona

- 11 avril 18:15
Repoze: Germani Basket Brescia
yon fason (14yèm) 14yèm jou retounen (31ª)
21 desanm. 20:30 93-72

Vanoli Basket Cremona-Openjobmetis Varese

- 13 avril 18:15
22 desanm. 12:00 pm 91-79

Oriora Pistoia-Carpegna Pesaro Kam

- 13 avril 18:15
22 desanm. 17:00 91-77

Banco di Sardegna Sassari-Segafredo Virtus Bolòy

- 13 avril 18:15
22 desanm. 17:30 78-72

Pompea Fortitudo Bolòy-Happy House Brindisi

- 13 avril 18:15
22 desanm. 18:00 81-69

A | X Armani Echanj Milan-Dolomites Enèji Trentino

- 13 avril 18:15
22 desanm. 18:30 85-104

Grissin Bon Reggio Emilia-Umana Reyer Venice

- 13 avril 18:15
22 desanm. 7:00 pm 86-96

Trieste-Acqua S.Bernardo Cantù baskètbòl

- 13 avril 18:15
22 desanm. 20:45 53-83

Virtus Roma-Germani Basket Brescia

- 13 avril 18:15
Repoze: De'Longhi Treviso panyen
yon fason (15èm) 15 jou retounen (32ª)
25 desanm. 20:30 94-62

Segafredo Virtus Bolòy-Pompea Fortitudo Bolòy

- 17 avril 18:15
26 desanm. 17:30 72-87

Carpegna Pesaro-Acqua San Bernardo Cantù ham

- 17 avril 18:15
26 desanm. 18:00 91-60

Openjobmetis Varese-Oriora Pistoia

- 17 avril 18:15
26 desanm. 18:30 79-77

Umana Reyer Venice-Virtus Rome

- 17 avril 18:15
26 desanm. 8:00 pm 91-76

Germani Basket Brescia-Vanoli Basket Cremona

- 17 avril 18:15
26 desanm. 20:30 87-72

Happy House Brindisi-Grissin Bon Reggio Emilia

- 17 avril 18:15
26 desanm. 21:00 80-53

Dolomiti Energia Trentino-Trieste baskètbòl

- 17 avril 18:15
27 desanm. 20:30 79-101

De'Longhi Treviso Basket-Banco di Sardegna Sassari

17 apr. 18:15
Riposa: A|X Armani Exchange Milano
andata (16ª) 16ª giornata ritorno (33ª)
29 dic. 12:00 82-93

Acqua S.Bernardo Cantù-Germani Basket Brescia

19 apr. 18:15
29 dic. 15:30 83-70

Segafredo Virtus Bologna-A|X Armani Exchange Milano

19 apr. 18:15
29 dic. 17:15 81-86

Openjobmetis Varese-Dolomiti Energia Trentino

19 apr. 18:15
29 dic. 17:30 89-69

Pallacanestro Trieste-Pompea Fortitudo Bologna

19 apr. 18:15
29 dic. 18:00 98-92

Umana Reyer Venezia-Carpegna Prosciutto Pesaro

19 apr. 18:15
29 dic. 18:30 96-88

Grissin Bon Reggio Emilia-Virtus Roma

19 apr. 18:15
29 dic. 19:00 81-74

Happy Casa Brindisi-De'Longhi Treviso Basket

19 apr. 18:15
30 dic. 20:30 84-74

Banco di Sardegna Sassari-Vanoli Basket Cremona

19 apr. 18:15
Riposa: Oriora Pistoia
andata (17ª) 17ª giornata ritorno (34ª)
4 gen. 20:30 70-64

Germani Basket Brescia-Umana Reyer Venezia

26 apr. 18:15
4 gen. 20:30 70-78

Oriora Pistoia-Banco di Sardegna Sassari

26 apr. 18:15
5 gen. 12:00 93-89

Vanoli Basket Cremona-Happy Casa Brindisi

26 apr. 18:15
5 gen. 17:00 83-89

A|X Armani Exchange Milano-Acqua S.Bernardo Cantù

26 apr. 18:15
5 gen. 17:30 77-83

Dolomiti Energia Trentino-Segafredo Virtus Bologna

26 apr. 18:15
5 gen. 18:30 76-82

Carpegna Prosciutto Pesaro-Pallacanestro Trieste

26 apr. 18:15
5 gen. 19:00 79-84

De'Longhi Treviso Basket-Openjobmetis Varese

26 apr. 18:15
5 gen. 20:45 86-69

Pompea Fortitudo Bologna-Grissin Bon Reggio Emilia

26 apr. 18:15
Riposa: Virtus Roma

Statistiche

Al 10 febbraio 2020. [23]

Altre statistiche

Categoria Giocatore Squadra Statistica
Rubate Stati Uniti Aaron Craft Aquila Trento 2.0
Stoppate Stati Uniti Kevarrius Hayes Pall. Cantù 2.6
Palle perse Stati Uniti Jerome Dyson Virtus Roma 3.4
2P% Stati Uniti Josh Owens Reggiana 69.9%
3P% Italia Michele Vitali Dinamo Sassari 51.9%
FT% Italia Awudu Abass Brescia 89.2%

Premi e riconoscimenti

Miglior giocatore della giornata

Giornata Giocatore Squadra Val. Rif
1 Stati Uniti James Blackmon Jr. Aquila Trento 30 [24]
2 Stati Uniti Josh Mayo Varese 43 [25]
3 Stati Uniti Israele Adrian Banks NB Brindisi 42 [26]
4 Stati Uniti Tyler Stone NB Brindisi 36 [27]
5 Stati Uniti John Brown NB Brindisi 40 [28]
6 Stati Uniti Josh Mayo (2) Varese 29 [29]
Stati Uniti Reggie Upshaw Reggiana
7 Canada Dyshawn Pierre Dinamo Sassari 29 [30]
8 Stati Uniti Jerome Dyson Virtus Roma 27 [31]
9 Stati Uniti Julian Gamble Virtus Bologna 33 [32]
10 Stati Uniti Israele Adrian Banks (2) NB Brindisi 33 [33]
11 Stati Uniti Kodi Justice Trieste 31 [34]
12 Stati Uniti Wesley Saunders Vanoli Cremona 30 [35]
13 Italia Giancarlo Ferrero Varese 35 [36]
14 Stati Uniti Henry Sims Fortitudo Bologna 42 [37]
15 Stati Uniti Kyle Weems Virtus Bologna 31 [38]
16 Stati Uniti Dwayne Evans Dinamo Sassari 40 [39]
17 Stati Uniti Jason Clark Varese 36 [40]
18 Canada Dyshawn Pierre (2) Dinamo Sassari 40 [41]
19 Canada Dyshawn Pierre (3) Dinamo Sassari 44 [42]
20 Stati Uniti Ethan Happ Vanoli Cremona 34 [43]
21 Stati Uniti Ethan Happ (2) Vanoli Cremona 27 [44]

Squadre italiane nelle competizioni europee

Squadra Competizione Andamento
A|X Armani Exchange Milano Euroleague Stagione regolare
Umana Reyer Venezia Eurocup Quarti di finale
Segafredo Virtus Bologna
Germani Basket Brescia Top 16
Dolomiti Energia Trento
Banco di Sardegna Sassari Champions League Ottavi di finale
Happy Casa Brindisi Stagione regolare

Note

  1. ^ a b Pistoia Basket 2000 ufficializza la rinuncia al campionato di Serie A , su sportando.basketball . URL consultato il 15 giugno 2020 .
  2. ^ a b c Emergenza COVID-19. La FIP dichiara conclusa la stagione 2019/2020 del Campionato di Serie A , su fip.it , 7 aprile 2020. URL consultato il 7 aprile 2020 .
  3. ^ La Fip ha deciso: “Non assegnato lo scudetto 2020” , su gazzetta.it , 7 maggio 2020. URL consultato il 7 maggio 2020 .
  4. ^ Serie A 2019-20 a 17 squadre: la Lega ufficializza la mancata iscrizione di Avellino , in Eurosport.com , 12 luglio 2019. URL consultato il 23 settembre 2019 .
  5. ^ Andrea Tosi, Stagione 2018-2019. I verdetti in Serie A2 e Serie B Old Wild West , in Basketinside , 10 giugno 2019. URL consultato il 23 settembre 2019 .
  6. ^ Basket, Torino penalizzata di 8 punti per mancati pagamenti: retrocessa in A/2 , in ilfattoquotidiano , 11 maggio 2019. URL consultato il 23 settembre 2019 .
  7. ^ Avellino esclusa dalla serie A, è ufficiale: il prossimo campionato sarà a 17 squadre , in PistoiaSport , 16 luglio 2019. URL consultato il 23 settembre 2019 .
  8. ^ a b Il nuovo allenatore è Michele Carrea , in Pistoia Basket 2000 , 10 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  9. ^ Boniciolli saluta Pesaro: Non credo di essere adatto per un altro anno così , in Sportando , 14 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  10. ^ Federico Perego è il nuovo Coach della VL , in Victoria Libertas Pallacanestro , 14 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  11. ^ Le strade di Basket Brescia Leonessa e di Andrea Diana si separano , in Basket Brescia Leonessa , 17 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  12. ^ Vincenzo Esposito è il nuovo coach della Germani Basket Brescia , in Basket Brescia Leonessa , 26 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  13. ^ Reggio Emilia si separa ufficialmente da Stefano Pillastrini , in Sportando , 24 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  14. ^ Maurizio Buscaglia è il nuovo allenatore , in Pallacanestro Reggiana , 7 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 (archiviato dall' url originale il 7 giugno 2019) .
  15. ^ Cantù e Brienza: strade diverse. Ma ora il club punta prima a un ds , in La Provincia di Como , 28 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  16. ^ Una figura di grande esperienza: Cesare Pancotto è il nuovo allenatore , in Pallacanestro Cantù , 14 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  17. ^ Maurizio Buscaglia non sarà l'allenatore della Dolomiti Energia nel 2019-20 , in Aquila Basket Trento , 30 maggio 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  18. ^ Dolomiti Energia, ufficiale l'arrivo di coach Nicola Brienza , in Aquila Basket Trento , 10 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  19. ^ Olimpia ringrazia Simone Pianigiani: interruzione consensuale , in Pallacanestro Olimpia Milano , 11 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  20. ^ Ettore Messina è il nuovo allenatore dell'Olimpia Milano , in Pallacanestro Olimpia Milano , 11 giugno 2019. URL consultato il 25 settembre 2019 .
  21. ^ a b Pesaro: ufficiale l'esonero di Perego e l'arrivo di Sacco , su sportando.basketball , 5 dicembre 2019.
  22. ^ Calendario , in LegaBasket .
  23. ^ Statistiche , su legabasket .it .
  24. ^ Serie A, MVP prima giornata: James Blackmon, Dolomiti Energia Trento , su Sportando.basketball , 27 settembre 2019.
  25. ^ Serie A, MVP seconda giornata: Josh Mayo, Openjobmetis Varese , su Sportando.basketball , 30 settembre 2019.
  26. ^ Serie A, MVP terza giornata: Adrian Banks, Happy Casa Brindisi , su Sportando.basketball , 7 ottobre 2019.
  27. ^ Serie A, MVP quarta giornata: Tyler Stone, Happy Casa Brindisi , su Sportando.basketball , 14 ottobre 2019.
  28. ^ Serie A, MVP quinta giornata: John Brown, Happy Casa Brindisi , su Sportando.basketball , 21 ottobre 2019.
  29. ^ Serie A, co-MVP sesta giornata: Josh Mayo, Varese e Reggie Upshaw (Reggio Emilia) , su Sportando.basketball , 28 ottobre 2019.
  30. ^ Serie A, MVP settima giornata: DyShawn Pierre, Banco di Sardegna Sassari , su Sportando.basketball , 4 novembre 2019.
  31. ^ Serie A, MVP ottava giornata: Jerome Dyson, Virtus Roma , su Sportando.basketball , 12 novembre 2019.
  32. ^ Serie A, MVP nona giornata: Julian Gamble, Virtus Segafredo Bologna , su Sportando.basketball , 18 novembre 2019.
  33. ^ Serie A, MVP decima giornata: Adrian Banks, Happy Casa Brindisi , su Sportando.basketball , 25 novembre 2019.
  34. ^ Serie A, MVP undicesima giornata: Kodi Justice, Allianz Pallacanestro Trieste , su Sportando.basketball , 2 dicembre 2019.
  35. ^ Serie A, MVP 12esima giornata: Wesley Saunders, Vanoli Cremona , su Sportando.basketball , 9 dicembre 2019.
  36. ^ Giancarlo Ferrero MVP del 13º turno LBA Serie A , su Sportando.basketball , 16 dicembre 2019.
  37. ^ Serie A, MVP 14esima giornata: Henry Sims, Pompea Fortitudo Bologna , su Sportando.basketball , 23 dicembre 2019.
  38. ^ Kyle Weems MVP del 15º turno LBA Serie A , su Sportando.basketball , 29 dicembre 2019.
  39. ^ Serie A, MVP 16esima giornata: Dwayne Evans, Banco di Sardegna Sassari , su Sportando.basketball , 31 dicembre 2019.
  40. ^ Serie A, MVP 17esima giornata: Jason Clark, Openjobmetis Varese , su Sportando.basketball , 6 gennaio 2020.
  41. ^ Serie A, MVP 18esima giornata: Dyshawn Pierre, Banco di Sardegna Sassari , su Sportando.basketball , 13 gennaio 2020.
  42. ^ Serie A, MVP 19esima giornata: Dyshawn Pierre, Banco di Sardegna Sassari , su Sportando.basketball , 20 gennaio 2020.
  43. ^ Vanoli Cremona, per Happ con Roma 'high' personale di punti , su Sportando.basketball , 27 gennaio 2020.
  44. ^ Serie A, MVP 21esima giornata: Ethan Happ, Vanoli Cremona , su Sportando.basketball , 5 febbraio 2020.

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro