Seri A 2018-2019 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A 2018-2019
LBA Seri A Postemobile 2018-2019
Logo Legabasket PosteMobile 2018.png
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Lig Basketball
Federasyon Itali FIP
Peryòd 7 Oktòb 2018 -
22 jen 2019
Ekip yo 16
Vèdik
Egzanp Reyer Venice
(4èm tit)
Relegasyon Auxilium Turin
Pa admèt nan la
sezon sa a
Auxilium Turin
Scandone Avellino
MVP Etazini Drew Crawford
Pi bon antrenè Itali Romeo Sacchetti
Pi bon marqueur Etazini Frank Gaines
Final MVP Etazini Austin Daye
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A la 2018-2019, ki rele pou rezon parennaj LBA PosteMobile , te edisyon a 97yèm nan Italyen mesye yo nan baskètbòl chanpyona. Tit la nan chanpyon nan peyi Itali te ale nan Reyer venesi (4yèm Scudetto nan istwa li, dezyèm nan twa zan) ki te bat Dinamo Sassari 4-3 nan seri final la nan faz eliminatwa an.

Chanpyona a enkli yon sèl rlegasyon akòz ekspansyon nan 18 ekip nan sezon sa a. Nan fen sezon regilye a Auxilium Pallacanestro Torino te rlege nan seri A2 , imedyatman eskli nan nenpòt konpetisyon akòz défaut ekonomik ki te mennen nan fayit.

Règleman

Nan kòmansman chanpyona a, ekip k ap patisipe yo se 16. Kote ekip relege sezon pase a, Orlandina Basket , te pran pa Alma Trieste , ki konsa retounen nan seri A apre 14 lane, apre echèk 2004 la. [1]

Sezon regilye a mande pou chak ekip jwe 30 jwèt, jwe kont tout lòt ekip de fwa nan yon premye ak dezyèm tou. Nan fen play-off yo pral jwe nan mitan uit ekip yo pi byen nan klasman yo. Ekip la ki te fini nan pati anba klasman sezon regilye yo rlege nan seri A2, yo te ranplase nan sezon sa a pa 3 ekip genyen chanpyona "cadet" la.

Sou 26 janvye 2018, Konsèy Federal la apwouve chanjman nan règleman yo nan fòma yo fòmasyon ekip. [2] Chak ekip pèmèt yo gen 5 oswa 6 jwè etranje nan eskwadwon an, altènativman chwazi youn nan de solisyon sa yo:

  • 5 jwè etranje ki soti nan nenpòt ki peyi + 5 jwè ki resevwa fòmasyon Italyen;
  • 6 jwè etranje ki soti nan nenpòt ki peyi + 6 jwè ki resevwa fòmasyon Italyen;

Lè w chwazi fòmil "5 + 5" la, ekip la jwenn aksè nan pri yo distribiye nan fen ane a; pa chwazi fòmil la "6 + 6" olye de sa, klib la pa ka konpetisyon pou nenpòt ki prim epi yo pral gen tou yo peye yon taks liksye nan 40,000 ero. [2]

Ekip patisipan yo

Klib Vil Ti bilding Kapasite Sezon 2017-18
600px HEX-1372AC White.svg San Bernardo Cantù dlo Cantù PalaDesio ( Desio ) 6 700 Final faz eliminatwa 2018
600px wouj ak halberd.svg blan Alma Basketball triyèst Triyèst Allianz Dome 6 943 A2 gayan faz eliminatwa
600px Orizontal Blan Wouj HEX-FF0000.svg A | X Armani Echanj Milan Milan Mediolanum Forum 12 331 Chanpyon nan peyi Itali
600px Blan background HEX-0066FF sides.svg Banco di Sardegna Sassari Sassari Palasport Roberta Serradimigni 5 000 10yèm nan lig la
Nwa ak Blan.svg Dolomiti Enèji Trento Trento BLM Group Arena 4 000 Finalis faz eliminatwa 2018 la
Marin blan ak lò (dyagonal) .png Fiat Torino Turin PalaVela 8 244 11yèm nan lig la
Ble ak blan (V sou pwatrin lan) .svg Germani Basket Brescia Brescia PalaLeonessa 5 200 Semifinalis faz eliminatwa 2018 la
600px vètikal Blan Wouj HEX-F6002F.svg Grissin Bon Reggio Emilia Reggio Emilia PalaBigi 4 530
12yèm nan lig la
PalaDozza (Bolòy) 5 570
Blan ak yon svg ble Ala bon sa bon House Brindisi pen griye PalaPentassuglia 3 534 14yèm nan lig la
600px Blan V sou HEX-ED1C24 background.svg Openjobmetis Varese Varese Enerxenia Arena 5 107 Final faz eliminatwa 2018
600px Nwa lèt V sou blan background ak HEX-FFDB01 star.svg Segafredo Virtus Bolòy Bolòy PalaDozza 5 570 9yèm nan lig la
900px trisection orizontal HEX-009850 White.svg Sidigas Avellino Avellino Palasport Giacomo Del Mauro 5 195 Final faz eliminatwa 2018
600px Wouj HEX-E60607 dyagonal divize Blan anwo gòch - anba right.svg OriOra Pistoia Pistoia PalaCarrara 3 916 13yèm nan lig la
600px biseksyon vètikal HEX-7B1C20 HEX-D4AF37.svg Umana Reyer Venice Venice Palasport Taliercio 3 509 Semifinalis faz eliminatwa 2018 la
600px HEX-1372AC White.svg Vanoli Cremona Cremona Palasport Mario Radi 3 519 Final faz eliminatwa 2018
600px biseksyon vètikal HEX-FF0000 White.svg VL Pesaro Pesaro Adriyatik Arena 10 323 15 nan lig la

Anplwaye ak patwone

Eskwadwon Prezidan Antrenè Kapitènn Sponsò teknik Ekip patwone
San Bernardo Cantù dlo Itali Nicola Brienza Itali Salvatore Parrillo Sport je San Bernardo dlo
Alma Basketball triyèst Itali Luigi Scavone Itali Eugenio Dalmasson Itali Andrea Coronica Adidas Ajans Travay Alma, Allianz
A | X Armani Echanj Milan Itali Livio Proli Itali Simone Pianigiani Itali Andrea Cinciarini Armani A | X Armani Echanj
Banco di Sardegna Sassari Itali Stefano Sardara Itali Gianmarco Pozzecco Itali Giacomo Devecchi Sport je Banco di Sardegna
Dolomiti Enèji Trento Itali Luigi Longhi Itali Maurizio Buscaglia Ajantin / Itali Andrés Forray Spalding Dolomites Enèji
Fiat Torino Itali Antonio Forni Itali Paolo Galbiati Itali Giuseppe Powèt Spalding FIAT
Germani Basket Brescia Itali Graziella Bragaglio Itali Andrea Diana Etazini David Moss Erreà Germani Trasporti
Grissin Bon Reggio Emilia Itali Maria Licia Ferrarini Itali Stefano Pillastrini Itali Riccardo Cervi Sportika Grissin Bon
New panyen Brindisi Itali Fernando Marino Itali Francesco Vitucci Etazini / Izrayèl Adrian Banks Adidas Ala bon sa bon House
Openjobmetis Varese Itali Marco Vittorelli Itali Attilio Caja Itali Giancarlo Ferrero Spalding Openjobmetis
Segafredo Virtus Bolòy Itali Alberto Bucci Sèbi Aleksandar Đorđević Itali Pietro Aradori Macron Segafredo Zanetti
Sidigas Avellino Itali Giuseppe Sampietro Itali Massimo Maffezzoli Itali Lorenzo D'Ercole Joma Sidigas
OriOra Pistoia Itali Roberto Maltinti Itali Paolo Moretti Etazini Dominique Johnson Erreà Lò Kounye a
Umana Reyer Venice Itali Federico Casarin Itali Walter De Raffaele Etazini / Georgia Marquez Haynes Erreà Imèn
Vanoli Cremona Itali Aldo Vanoli Itali Romeo Sacchetti Etazini / Itali Travis Diener Erreà Vanoli pyès ki nan konpitè
VL Pesaro Itali Ario Costa Itali Matteo Boniciolli Itali Andrea Ancellotti Erreà

Ekip pa rejyon an

Kantite ekip yo rejyon an Ekip (yo)
5 Lombard Lombard A | X Armani Echanj Milan
Germani Basket Brescia
Openjobmetis Varese
San Bernardo Cantù dlo
Vanoli Cremona
2 Emilia romay Emilia romay Grissin Bon Reggio Emilia
Segafredo Virtus Bolòy
1 Puglia Puglia New panyen Brindisi
Campania Campania Sidigas Avellino
Jilyen venesi Giulia Jilyen venesi Giulia Alma Basketball triyèst
Marche Marche VL Pesaro
Piedmont Piedmont Fiat Torino
Sardinia Sardinia Banco di Sardegna Sassari
Trentino Alto Adige Trentino Alto Adige Dolomiti Enèji Trento
Tuscany Tuscany OriOra Pistoia
Veneto Veneto Umana Reyer Venice

Chanjman nan antrenè

Eskwadwon Antrenè sortan Rezon ki fè Dat Mete nan klasman yo Antrenè fèk ap rantre Dat
Grissin Bon Reggio Emilia Itali Massimiliano Menetti Revokasyon konsantman 17 Me 2018 Pre-sezon Itali Devis Cagnardi 23 me 2018 [3]
Flexx Pistoia la Itali Vincenzo Esposito Revokasyon konsantman 19 Me 2018 Itali Alessandro Ramagli 12 jen 2018 [4]
Banco di Sardegna Sassari Nò Masedwan Zare Markovski Revokasyon konsantman 22 Me 2018 Itali Vincenzo Esposito 22 Me 2018 [5]
Segafredo Virtus Bolòy Itali Alessandro Ramagli Rezolisyon 25 Me 2018 Itali Stefano Sacripanti 12 jen 2018 [6]
San Bernardo Cantù dlo Itali Marco Sodini Demisyon 29 Me 2018 Larisi Evgenij Pašutin 7 jen 2018 [7]
Sidigas Avellino Itali Stefano Sacripanti Revokasyon konsantman 1 jen 2018 Sèbi Nenad Vučinić 12 jen 2018 [8]
Fiat Torino Itali Paolo Galbiati Demisyon 19 jen 2018 Etazini Larry Brown 17 jen 2018 [9]
Fiat Torino Etazini Larry Brown Demisyon 27 Desanm 2018 [10] 12 ° Itali Paolo Galbiati 27 Desanm 2018 [10]
Victoria Libertas Basketball Itali Massimo Galli Egzanpsyon 6 janvye 2019[11] 14 ° Itali Matteo Boniciolli 8 janvye 2019[11]
San Bernardo Cantù dlo Larisi Evgenij Pašutin Demisyon 30 janvye 2019[12] 14 ° Itali Nicola Brienza 30 janvye 2019[12]
Grissin Bon Reggio Emilia Itali Devis Cagnardi Egzanpsyon 4 fevriye 2019 [13] 15 ° Itali Stefano Pillastrini 6 fevriye 2019 [14]
Banco di Sardegna Sassari Itali Vincenzo Esposito Demisyon 11 fevriye 2019 [15] 8yèm Itali Gianmarco Pozzecco 11 fevriye 2019 [16]
Segafredo Virtus Bolòy Itali Stefano Sacripanti Egzanpsyon 11 Mas 2019 [17] 10 ° Sèbi Aleksandar Đorđević 11 Mas 2019 [17]
OriOra Pistoia Itali Alessandro Ramagli Egzanpsyon 28 Mas 2019 [18] 16 ° Itali Fabio Bongi (pwovizwa) 28 Mas 2019 [18]
OriOra Pistoia Itali Fabio Bongi Pwovizwa fini 31 Mas 2019 [19] 16 ° Itali Paolo Moretti 2 avril 2019 [19]
Sidigas Avellino Sèbi Nenad Vučinić Revokasyon konsantman 10 avril 2019 [20] 7yèm Itali Massimo Maffezzoli (pwovizwa) 10 avril 2019 [20]

Sezon regilye

Plase

Mizajou 12 Me 2019. [21]

Pos. Eskwadwon PT G. V. P. PF PS Dif SD
Basketball Supercup Svg 1. A | X Armani Echanj 46 30 23 7 2609 2391 +218
400px kokad Italyen Cup FIP.svg 2. Vanoli Basket Cremona 40 30 20 10 2504 2360 +144 +4
Scudetto.svg 3. Umana Reyer Venice 40 30 20 10 2440 2256 +184 -4
4. Banco di Sardegna Sassari 36 30 18 12 2593 2436 +157 +1
5. Ala bon sa bon House Brindisi 36 30 18 12 2454 2370 +84 -1
6. Dolomites Enèji Trentino 34 30 17 13 2383 2410 -27
7. Alma triyèst 32 30 16 14 2634 2527 +107 4-2
Cloud aksyon cancel.png 8. Sidigas Avellino 32 30 16 14 2470 2456 +14 3-3 / 2-0
9. Openjobmetis Varese 32 30 16 14 2386 2284 +102 3-3 / 0-2
10. S.Bernardo Cantù dlo 32 30 16 14 2526 2571 -45 2-4
11. Segafredo Virtus Bolòy 30 30 15 15 2387 2411 -24
12.Germani Basket Brescia 28 30 14 16 2408 2443 -35
13. Grissin Bon Reggio Emilia 18 30 9 21 2363 2493 -130
14. VL Pesaro 14 30 7 23 2382 2754 -372
15. Oriora Pistoia 12 30 6 24 2253 2511 -258
1downarrow red.png Cloud aksyon cancel.png 16. Fiat Torino (-8) 10 [22] 30 9 21 2492 2611 -119

Remak

  • Pou match la nan 4 fevriye 2019 OriOra Pistoia-A | X Armani Echanj Olimpia Milano Jij la Espò Nasyonal te genyen 20-0 pou OriOra Pistoia a akòz pozisyon nan iregilye nan Nunnally [23] .
  • Pou match 3 Mas 2019 Banco di Sardegna Sassari-Vanoli Basket Cremona Jij Espò Nasyonal la genyen viktwa 20 a 0 pou Vanoli Cremona pou pozisyon iregilye Pozzecco [24] .
  • Auxilium Pallacanestro Torino (Fiat Torino) te penalize pa 8 pwen [22] .

Lejand:
      Chanpyon nan peyi Itali .
      Admèt nan faz eliminatwa yo Scudetto.
      Rlege nan seri A2
Scudetto.svg Gayan chanpyona Italyen an
Basketball Supercup Svg Gayan nan Italyen Super Cup 2018 la
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan nan Cup Italyen an 2019
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Rezilta

Mizajou depi 12 Me 2019. [25]

Rezilta AVE BOL BRE BRI KAPAB CRE MIL PES PIS REG SAS TOR TNT TRI VAR FRI
Sidigas Avellino 90-96 79-67 83-87 98-81 62-70 85-81 82-81 82-78 91-59 86-78 109-82 110-72 96-97 76-71 49-79
Segafredo Virtus Bolòy 88-66 88-80 61-77 90-81 66-84 79-88 78-70 67-78 81-69 74-86 82-79 74-69 82-74 84-72 76-77
Germani Basket Brescia 74-77 77-75 97-80 81-63 86-89 92-86 84-81 87-79 83-79 71-95 83-76 79-84 77-85 78-73 72-70
Ala bon sa bon House Brindisi 68-70 89-81 72-65 76-59 80-86 101-92 88-73 80-70 67-75 84-90 96-89 76-81 85-77 81-77 71-65
S.Bernardo Cantù dlo 83-73 96-94 82-76 81-79 82-66 74-101 87-90 100-79 101-95 88-97 86-76 84-72 66-88 84-75 71-93
Vanoli Basket Cremona 94-88 87-70 88-91 93-86 79-96 76-72 97-64 90-80 98-81 80-73 100-87 84-89 87-78 79-82 80-65
A | X Armani Echanj 85-79 94-75 87-75 103-92 98-91 76-75 111-74 107-83 100-75 79-93 110-91 86-78 93-88 72-67 86-87
VL Pesaro 91-89 89-86 86-92 80-101 72-80 106-122 82-97 83-77 73-100 81-88 102-98 65-77 103-77 78-98 86-89
Oriora Pistoia 73-88 71-81 73-70 74-90 74-84 73-90 20-0 [23] 77-81 76-80 82-90 78-81 70-78 77-90 71-65 69-97
Grissin Bon Reggio Emilia 75-91 81-89 79-82 82-76 89-99 82-81 67-71 108-66 82-84 85-77 85-98 80-84 71-84 74-68 82-74
Banco di Sardegna Sassari 105-84 90-72 95-87 98-103 87-81 0-20 [24] 106-107 114-73 111-113 82-71 96-82 88-70 102-97 71-60 83-86
Fiat Torino 79-96 64-80 89-91 66-72 96-106 88-94 71-93 93-71 86-80 77-58 102-83 86-84 86-74 72-66 66-73
Dolomites Enèji Trentino 97-79 71-65 76-75 76-79 92-97 99-104 77-79 81-76 82-73 68-60 71-66 95-87 82-75 74-71 64-87
Alma triyèst 110-64 88-92 90-86 71-92 102-82 97-80 73-77 105-68 96-79 104-88 65-86 115-110 85-74 96-104 104-85
Openjobmetis Varese 79-83 79-86 81-80 85-67 89-71 83-64 84-94 81-75 98-70 92-80 84-73 77-60 93-85 78-66 87-79
Umana Reyer Venice 76-65 94-75 86-70 70-59 94-90 78-67 81-84 97-62 95-72 76-71 98-90 76-75 77-81 75-83 61-66

Nòt nan fè la

Mizajou depi 12 Me 2019. [21]

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30tyèm
Avellino 2 2 2 4 6 8 10 10 12 12 14 16 18 20 22 22 22 22 24 24 26 28 28 28 28 28 30 30 30 32
Bolòy 2 2 4 4 4 6 8 8 8 10 10 12 12 14 16 18 18 20 20 20 20 22 24 24 24 24 26 28 28 30
Brescia 0 2 2 2 4 4 4 6 6 8 10 10 10 10 12 14 16 16 16 18 18 20 22 24 24 24 26 26 28 28
pen griye 0 2 2 4 6 8 10 10 10 10 12 12 14 14 16 18 20 22 24 24 26 26 28 28 30 32 32 34 36 36
Cantù 0 2 4 6 6 6 6 6 6 6 6 6 8 10 10 12 14 16 18 20 22 24 24 24 26 26 28 30 32 32
Cremona 2 4 4 6 8 10 10 10 12 14 14 16 18 18 20 20 22 22 24 26 [24] 28 28 30 30 32 34 36 38 40 40
Milan 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 22 24 24 26 28 28 30 30 [23] 32 34 36 36 36 38 38 40 40 42 44 46
Pesaro 2 2 2 2 2 4 6 8 8 8 8 8 8 8 10 12 12 12 12 12 12 12 12 14 14 14 14 14 14 14
Pistoia 0 0 0 0 0 0 2 4 6 6 6 6 6 8 8 8 8 10 [23] 10 10 10 10 10 10 12 12 12 12 12 12
Reggio Emilia 2 2 2 2 4 4 4 4 6 6 6 6 8 10 10 10 10 10 10 10 10 10 12 14 14 14 14 14 16 18
Sassari 0 2 4 6 6 6 6 6 8 8 8 10 12 14 16 18 18 18 18 18 [24] 18 20 22 24 26 28 30 32 34 36
Turin 0 2 4 4 4 4 4 4 6 6 8 8 8 8 8 8 8 10 12 12 12 12 12 12 14 16 16 16 16 10 [22]
Trento 0 0 0 0 0 2 2 4 4 6 8 10 12 12 12 14 14 16 18 20 22 24 24 26 28 30 32 32 32 34
Triyèst 0 0 2 2 4 4 6 8 8 10 12 14 14 14 14 14 16 18 18 20 22 22 24 26 28 30 32 32 32 32
Varese 2 2 4 6 6 6 8 10 12 14 14 16 18 18 18 18 20 20 22 24 24 26 26 28 28 28 28 30 32 32
Venice 2 4 6 8 10 12 12 14 14 16 18 18 18 20 20 22 24 26 26 28 30 32 34 34 34 36 36 38 38 40

Lejand:

De pwen yo bay pou viktwa ak zewo pou defèt. Yon menm kantite vòt pa kontanple.
      Viktwa
      Defèt

Plase nan pwogrè

Mizajou depi 12 Me 2019 . [21]

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30tyèm
Avellino 1 4 9 10 5 4 3 5 5 5 5 5 5 3 2 3 4 4 4 4 4 4 4 4 7 7 8 8 10 8
Bolòy 6 10 6 7 10 7 7 8 9 8 8 8 10 8 8 8 8 6 7 7 10 9 7 10 11 11 11 11 11 11
Brescia 9 9 10 12 11 11 13 11 12 10 9 11 11 11 11 11 10 11 12 12 12 12 12 11 12 12 12 12 12 12
pen griye 15 5 11 8 6 5 4 6 6 7 7 7 6 7 7 7 6 5 5 6 5 6 5 5 4 4 4 4 4 5
Cantù 16 12 4 4 8 8 9 12 13 12 14 14 14 12 13 13 11 10 10 9 8 7 9 12 10 10 10 9 8 10
Cremona 5 3 8 5 3 3 5 4 3 4 3 3 4 5 4 4 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2
Milan 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Pesaro 4 13 14 13 14 12 11 7 7 11 13 13 13 14 14 12 13 13 13 13 13 13 14 14 14 15 15 15 15 14
Pistoia 13 16 16 16 16 16 16 16 11 14 15 15 16 16 16 16 16 16 15 15 15 15 16 16 16 16 16 16 16 15
Reggio Emilia 3 7 12 14 13 14 14 14 15 16 16 16 15 13 12 14 14 15 16 16 16 16 15 13 15 14 14 14 14 13
Sassari 14 8 5 3 4 6 8 10 8 9 11 10 9 6 6 6 7 8 8 11 11 11 11 9 9 8 7 5 5 4
Turin 10 6 3 9 9 10 12 13 14 13 12 12 12 15 15 15 15 14 14 14 14 14 13 15 13 13 13 13 13 16
Trento 12 15 15 15 15 15 15 15 16 15 10 9 8 10 10 10 12 12 11 10 9 8 10 8 8 6 6 6 9 6
Triyèst 11 14 13 11 12 13 10 9 10 6 6 6 7 9 9 9 9 9 9 8 7 10 8 7 5 5 5 7 7 7
Varese 7 11 7 6 7 9 6 3 4 3 4 4 2 4 5 5 5 7 6 5 6 5 6 6 6 9 9 10 6 9
Venice 8 1 1 1 1 1 2 2 2 2 2 2 3 2 3 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 3 3

Lejand:

      Premye klase
      Kalifye pou faz eliminatwa Scudetto yo
      Denye klase

Kalandriye

Mizajou depi 12 Me 2019. [25]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (16th)
6 okt. 18:00 98-81

Sidigas Avellino-Acqua S.Bernardo Cantù

73-83 19 janvye 20:30
6 okt. 20:30 99-104

Dolomiti Energia Trentino-Vanoli Basket Cremona

89-84 20 janv 20:45
7 okt. 17:00 85-77

Grissin Bon Reggio Emilia-Banco di Sardegna Sassari

71-82 20 janv 12:00 pm
7 okt. 17:30 103-92

A | X Armani Echanj-Ala bon sa bon Casa Brindisi

92-101 20 janv 17:00
7 okt. 18:15 76-75

Imèn Reyer Venice-Fiat Torino

73-66 20 janvye 4:00 pm
7 okt. 18:30 83-77

VL Pesaro-Oriora Pistoia

81-77 20 janv 17:30
7 okt. 19:30 81-80

Openjobmetis Varese-Germani Basket Brescia

73-78 20 janv 19:05
7 okt. 20:45 88-92

Alma Trieste-Segafredo Virtus Bolòy

74-82 20 janv 18:00
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (17yèm)
13 oktòb 20:30 86-74

Fiat Torino-Alma triyèst

110-115 27 janvye 17:30
14 oktòb 12:00 pm 71-60

Banco di Sardegna Sassari-Openjobmetis Varese

73-84 27 janvye 20:45
14 oktòb 17:00 94-88

Vanoli Basket Cremona-Sidigas Avellino

70-62 27 janvye 17:00
14 oktòb 17:30 79-88

Segafredo Virtus Bolòy-A | X Echanj Armani

75-94 27 janvye 17:00
14 oktòb 18:00 83-79

Germani Basket Brescia-Grissin Bon Reggio Emilia

82-79 27 janvye 18:00
14 oktòb 18:30 69-97

Oriora Pistoia-Umana Reyer Venice

72-95 27 janvye 19:05
14 oktòb 7:00 pm 88-73

Happy House Brindisi-VL Pesaro

101-80 26 janvye 20:30
14 oktòb 20:45 84-72

Dlo S.Bernardo Cantù-Dolomiti Enèji Trentino

97-92 27 janvye 12:00 pm
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (18tyèm)
20 oktòb 20:30 79-96

Vanoli Basket Cremona-Acqua S.Bernardo Cantù

66-82 3 fev 20:45
21 oktòb 12:00 pm 93-85

Openjobmetis Varese-Dolomiti Energia Trentino

71-74 2 fev 20:30
21 oktòb 17:00 90-86

Alma Trieste-Germani Basket Brescia

85-77 3 fev 19:05
21 oktòb 17:30 107-83

A | X Armani Echanj-Oriora Pistoia

0-20 [23] 4 fev 20:30
21 oktòb 18:00 84-90

Happy House Brindisi-Banco di Sardegna Sassari

103-98 3 fev 18:00
21 oktòb 18:30 90-96

Sidigas Avellino-Segafredo Virtus Bolòy

66-88 3 fev 17:00
21 oktòb 7:00 pm 97-62

Umana Reyer Venezia-VL Pesaro

89-86 3 fev 17:30
21 oktòb 20:45 85-98

Grissin Bon Reggio Emilia-Fiat Turin

58-77 3 fev 18:30
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (19yèm)
27 oktòb 18:30 64-87

Dolomiti Energia Trentino-Umana Reyer Venice

81-77 10 fev 19:05
27 oktòb 20:30 74-77

Germani Basket Brescia-Sidigas Avellino

67-79 10 fev 12:00 pm
28 oktòb 12:00 pm 66-84

Segafredo Virtus Bolòy-Vanoli panyen Cremona

70-87 9 fev 20:30
28 oktòb 17:00 101-95

Dlo S.Bernardo Cantù-Grissin Bon Reggio Emilia

99-89 9 fev 8:00 pm
28 oktòb 17:30 78-66

Openjobmetis Varese-Alma Trieste

104-96 10 fev 17:30
28 oktòb 18:15 82-97

VL Pesaro-A | X Armani Echanj

74-111 10 fev 18:15
28 oktòb 7:00 pm 96-82

Banco di Sardegna Sassari-Fiat Turin

83-102 10 fev 17:00
28 oktòb 20:45 74-90

Oriora Pistoia-Ala bon sa bon House Brindisi

70-80 10 fev 20:45
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (20ª)
3 nov 20:30 110-72

Sidigas Avellino-Dolomiti Enèji Trentino

79-97 3 mas. 18:30
4 nov 12:00 pm 74-68

Grissin Bon Reggio Emilia-Openjobmetis Varese

80-92 3 mas. 17:00
4 nov 17:00 84-81

Germani Basket Brescia-VL Pesaro

92-86 3 mas. 20:45
4 nov 17:30 94-75

Umana Reyer Venezia-Segafredo Virtus Bolòy

77-76 2 mas. 20:30
4 nov 18:00 80-73

Vanoli Basket Cremona-Banco di Sardegna Sassari

20-0 [24] 3 mas. 12:00 pm
4 nov 18:30 96-79

Alma Trieste-Oriora Pistoia

90-77 3 mas. 18:00
4 nov 7:00 pm 76-59

Happy House Brindisi-Acqua S.Bernardo Cantù

79-81 4 mas. 20:30
4 nov 20:45 71-93

Fiat Torino-A | X Armani Echanj

91-110 3 mas. 19:05
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (21yèm)
10 nov. 8:00 pm 83-86

Banco di Sardegna Sassari-Umana Reyer Venice

90-98 10 mas. 19:05
10 nov. 20:30 76-75

Dolomiti Energia Trentino-Germani Basket Brescia

84-79 10 mas. 20:45
11 nov. 12:00 pm 66-72

Fiat Torino-Ala bon sa bon Casa Brindisi

89-96 10 mas. 12:00 pm
11 nov. 17:00 100-75

A | X Armani Echanj-Grissin Bon Reggio Emilia

71-67 11 mas. 20:30
11 nov. 17:30 90-81

Segafredo Virtus Bolòy-Acqua S.Bernardo Cantù

94-96 10 mas. 17:00
11 nov. 18:30 79-83

Openjobmetis Varese-Sidigas Avellino

71-76 10 mas. 17:00
11 nov. 20:45 73-90

Oriora Pistoia-Vanoli Basket Cremona

80-90 10 mas. 18:00
12 nov. 20:30 103-77

VL Pesaro-Alma triyèst

68-105 9 mas. 20:30
deyò (7th) 7yèm jou retounen (22nd)
17 nov. 7:00 pm 85-74

Alma Trieste-Dolomites Enèji Trentino

75-82 17 mas. 18:00
18 nov 12:00 pm 79-82

Vanoli Basket Cremona-Openjobmetis Varese

64-83 17 mas. 17:10
18 nov 17:00 75-91

Grissin Bon Reggio Emilia-Sidigas Avellino

59-91 17 mas. 7:00 pm
18 nov 17:30 82-79

Segafredo Virtus Bolòy-Fiat Torino

80-64 17 mas. 12:00 pm
18 nov 18:00 111-113

Banco di Sardegna Sassari-Oriora Pistoia

90-82 17 mas. 18:30
18 nov 7:00 pm 72-65

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Germani panyen Brescia

80-97 17 mas. 19:15
18 nov 20:45 81-84

Umana Reyer Venezia-A | X Echanj Armani

87-86 17 mas. 17:05
19 nov 20:30 87-90

S.Bernardo Cantù-VL Pesaro dlo

80-72 17 mas. 17:30
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (23rd)
24 nov. 18:30 82-84

Grissin Bon Reggio Emilia-Oriora Pistoia

80-76 24 mas. 20:45
25 nov. 12:00 pm 102-82

Alma Trieste-Acqua S.Bernardo Cantù

88-66 24 mas. 17:30
25 nov. 17:00 49-79

Sidigas Avellino-Umana Reyer Venice

65-76 24 mas. 17:00
25 nov. 17:30 76-75

A | X Armani Echanj-Vanoli panyen Cremona

72-76 24 mas. 19:05
25 nov. 18:00 85-67

Openjobmetis Varese-Happy Casa Brindisi

77-81 24 mas. 18:30
25 nov. 18:30 71-66

Dolomiti Energia Trentino-Banco di Sardegna Sassari

70-88 24 mas. 18:15
25 nov. 7:00 pm 89-86

VL Pesaro-Segafredo Virtus Bolòy

70-78 23 mas. 20:30
25 nov. 21:15 83-76

Germani Basket Brescia-Fiat Turin

91-89 24 mas. 18:00
yon fason (9yèm) 9yèm jou retounen (24th)
8 desanm. 20:30 86-84

Fiat Turin-Dolomites Enèji Trentino

87-95 30 mas. 20:30
9 desanm. 12:00 pm 73-70

Oriora Pistoia-Germani Basket Brescia

79-87 31 mas. 18:30
9 desanm. 17:00 82-81

Sidigas Avellino-VL Pesaro

89-91 31 mas. 17:30
9 desanm. 17:30 74-101

Acqua S.Bernardo Cantù-A | X Armani Echanj

91-98 31 mas. 17:00
9 desanm. 18:00 67-75

Happy House Brindisi-Grissin Bon Reggio Emilia

76-82 31 mas. 19:05
9 desanm. 18:30 87-78

Vanoli Basket Cremona-Alma Trieste

80-97 31 mas. 12:00 pm
9 desanm. 7:00 pm 61-66

Umana Reyer Venezia-Openjobmetis Varese

79-87 31 mas. 20:45
9 desanm. 20:45 74-86

Segafredo Virtus Bolòy-Banco di Sardegna Sassari

72-90 31 mas. 18:00
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (25th)
15 desanm. 20:30 68-60

Dolomiti Energia Trentino-Grissin Bon Reggio Emilia

84-80 7 avril 18:00
16 desanm. 12:00 pm 81-63

Germani Basket Brescia-Acqua S.Bernardo Cantù

76-82 7 avril 20:45
16 desanm. 17:00 106-107

Banco di Sardegna Sassari-A | X Echanj Armani

93-79 7 avril 17:00
16 desanm. 17:30 77-60

Openjobmetis Varese-Fiat Turin

66-72 7 avril 12:00 pm
16 desanm. 18:00 70-59

Umana Reyer Venezia-Happy Casa Brindisi

65-71 7 avril 19:30
16 desanm. 18:30 71-81

Oriora Pistoia-Segafredo Virtus Bolòy

78-67 7 avril 19:05
16 desanm. 19:05 106-122

VL Pesaro-Vanoli Basket Cremona

64-97 7 avril 18:30
16 desanm. 20:45 110-64

Alma Trieste-Sidigas Avellino

97-96 9 avril 20:30
yon fason (11yèm) 11yèm jou retounen (26th)
22 desanm. 20:30 88-91

Vanoli Basket Cremona-Germani Basket Brescia

89-86 14 avril 19:05
22 desanm. 21:00 89-81

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Segafredo Virtus Bolòy

77-61 14 avril 20:45
23 desanm. 12:00 pm 86-78

Sidigas Avellino-Banco di Sardegna Sassari

84-105 14 avril 12:00 pm
23 desanm. 17:00 72-67

A | X Armani Echanj-Openjobmetis Varese

94-84 13 avril 20:30
23 desanm. 18:00 65-77

VL Pesaro-Dolomites Enèji Trentino

76-81 14 avril 19:30
23 desanm. 18:30 86-80

Fiat Torino-Oriora Pistoia

81-78 14 avril 18:30
23 desanm. 19:05 71-84

Grissin Bon Reggio Emilia-Alma Trieste

88-104 14 avril 7:00 pm
23 desanm. 20:45 71-93

Acqua S.Bernardo Cantù-Umana Reyer Venice

90-94 14 avril 17:00
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (27th)
25 desanm. 17:00 89-71

Openjobmetis Varese-Acqua S.Bernardo Cantù

75-84 20 avril 19:05
25 desanm. 7:00 pm 87-75

A | X Armani Echanj-Germani panyen Brescia

86-92 20 avril 20:30
25 desanm. 21:00 81-69

Segafredo Virtus Bolòy-Grissin Bon Reggio Emilia

89-81 20 avril 20:30
26 desanm. 17:30 75-83

Umana Reyer Venice-Alma Trieste

85-104 20 avril 20:15
26 desanm. 18:15 114-73

Banco di Sardegna Sassari-VL Pesaro

88-81 20 avril 20:45
26 desanm. 18:15 70-78

Oriora Pistoia-Dolomites Enèji Trentino

73-82 20 avril 17:00
26 desanm. 7:00 pm 80-86

Ala bon sa bon Casa Brindisi-Vanoli Basket Cremona

86-93 20 avril 19:30
26 desanm. 20:45 79-96

Fiat Torino-Sidigas Avellino

82-109 20 avril 8:00 pm
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (28th)
30 desanm 12:00 pm 100-79

S.Bernardo Cantù-Oriora Pistoia dlo

84-74 27 avril 20:30
30 desanm 17:00 71-95

Germani Basket Brescia-Banco di Sardegna Sassari

87-95 28 avril 18:00
30 desanm 17:00 85-81

Sidigas Avellino-A | X Armani Echanj

79-85 28 avril 20:45
30 desanm 17:00 71-92

Alma Trieste-Happy Casa Brindisi

77-85 28 avril 19:30
30 desanm 17:30 71-65

Dolomiti Energia Trentino-Segafredo Virtus Bolòy

69-74 28 avril 17:00
30 desanm 18:00 82-74

Grissin Bon Reggio Emilia-Umana Reyer Venice

71-76 28 avril 17:30
30 desanm 19:05 100-87

Vanoli panyen Cremona-Fiat Torino

94-88 28 avril 19:05
30 desanm 20:45 78-98

VL Pesaro-Openjobmetis Varese

75-81 28 avril 18:30
yon fason (14yèm) 14yèm jou retounen (29ª)
5 janvye 20:45 68-70

Happy House Brindisi-Sidigas Avellino

87-83 5 Me 20:45
6 janvye 12:00 pm 78-67

Umana Reyer Venezia-Vanoli Basket Cremona

65-80 5 Me 20:45
6 janvye 17:00 86-78

A | X Armani Echanj-Dolomiti Enèji Trentino

79-77 5 Me 20:45
6 janvye 17:30 96-106

Fiat Torino-Acqua S.Bernardo Cantù

76-86 5 Me 20:45
6 janvye 18:15 88-80

Segafredo Virtus Bolòy-Germani Basket Brescia

75-77 24 avril 20:30
6 janvye 18:30 102-97

Banco di Sardegna Sassari-Alma Trieste

86-65 5 Me 20:45
6 janvye 19:05 71-65

Oriora Pistoia-Openjobmetis Varese

70-98 5 Me 20:45
6 janvye 20:45 108-66

Grissin Bon Reggio Emilia-VL Pesaro

100-73 5 Me 20:45
yon fason (15èm) 15ª giornata ritorno (30ª)
12 gen. 20:00 72-70

Germani Basket Brescia-Umana Reyer Venezia

70-86 12 mag. 20:30
12 gen. 20:30 88-97

Acqua S.Bernardo Cantù-Banco di Sardegna Sassari

81-87 12 mag. 20:30
13 gen. 12:00 102-98

VL Pesaro-Fiat Torino

71-93 12 mag. 20:30
13 gen. 17:00 76-79

Dolomiti Energia Trentino-Happy Casa Brindisi

81-76 12 mag. 20:30
13 gen. 18:00 82-78

Sidigas Avellino-Oriora Pistoia

88-73 12 mag. 20:30
13 gen. 18:30 73-77

Alma Trieste-A|X Armani Exchange

88-93 12 mag. 20:30
13 gen. 19:05 98-81

Vanoli Basket Cremona-Grissin Bon Reggio Emilia

81-82 12 mag. 20:30
13 gen. 20:45 79-86

Openjobmetis Varese-Segafredo Virtus Bologna

72-84 12 mag. 20:30

Play-off

Ogni serie dei quarti di finale e di semifinale è al meglio delle 5 partite: l'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 ed eventuale gara-5 in casa della meglio classificata. La finale invece è al meglio delle 7 partite: l'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 in casa della meglio classificata, gara-3 e gara-4 in casa dell'avversaria, eventuali gara-5 e gara-7 in casa della meglio classificata, eventuale gara-6 in casa dell'avversaria.

Tabellone

Aggiornato al 21 giugno 2019. [26]

Quarti di finale Semifinali Finale
1 Olimpia Milano 74 76 62 86 92
8 Scandone Avellino 82 61 69 80 76
1 Olimpia Milano 79 101 96
4 Dinamo Sassari 86 112 108
4 Dinamo Sassari 89 106 92
5 NB Brindisi 73 97 87
4 Dinamo Sassari 70 80 73 95 65 87 61
3 Reyer Venezia 72 66 76 88 78 77 87
3 Reyer Venezia 67 69 59 51 87
6 Aquila Trento 57 51 72 61 62
3 Reyer Venezia 87 74 73 78 79
2 Vanoli Cremona 80 78 75 75 69
2 Vanoli Cremona 82 89 86 81
7 Trieste 75 81 91 78


Quarti di finale

Milano - Avellino

Milano
18 maggio 2019, ore 19:00 UTC+2
Gara 1
Olimpia Milano 74 – 82
(20-13; 33-39; 52-59)
referto
Scandone Avellino Mediolanum Forum
Arbitri: Mazzoni ( Grosseto )
Sardella ( Rimini )
Perciavalle ( Torino )

Milano
20 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Olimpia Milano 76 – 61
(13-18; 42-30; 58-44)
referto
Scandone Avellino Mediolanum Forum
Arbitri: Sahin ( Messina )
Baldini ( Firenze )
Giovannetti ( Terni )

Avellino
22 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Scandone Avellino 69 – 62
(21-18; 39-29; 49-50)
referto
Olimpia Milano PalaDelMauro
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Martolini ( Roma )
Quarta ( Torino )

Avellino
24 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 4
Scandone Avellino 80 – 86
(15-26; 31-43; 55-64)
referto
Olimpia Milano PalaDelMauro
Arbitri: Filippini ( San Lazzaro di Savena )
Lo Guzzo ( Pisa )
Bartoli ( Trieste )

Milano
26 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 5
Olimpia Milano 92 – 76
(26-17; 47-39; 73-60)
referto
Scandone Avellino Mediolanum Forum
Arbitri: Sahin ( Messina )
Weidmann ( Campobasso )
Giovannetti ( Terni )

Sassari - Brindisi

Sassari
18 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 1
Dinamo Sassari 89 – 73
(25-19; 42-38; 67-59)
referto
NB Brindisi PalaSerradimigni
Arbitri: Begnis ( Crema )
Attard ( Priolo Gargallo )
Quarta ( Torino )

Sassari
20 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 2
Dinamo Sassari 106 – 97
(25-26; 49-47; 74-70)
referto
NB Brindisi PalaSerradimigni
Arbitri: Lo Guzzo ( Pisa )
Weidmann ( Campobasso )
Bartoli ( Trieste )

Brindisi
22 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 3
NB Brindisi 87 – 92
(18-24; 42-43; 65-67)
referto
Dinamo Sassari PalaPentassuglia
Arbitri: Mazzoni ( Grosseto )
Sardella ( Rimini )
Perviciavalle ( Torino )

Cremona - Trieste

Cremona
19 maggio 2019, ore 18:15 UTC+2
Gara 1
Vanoli Cremona 82 – 75
(25-24; 46-44; 62-63)
referto
Trieste PalaRadi
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Biggi ( Cassina de' Pecchi )
Borgo ( Grumolo delle Abbadesse )

Cremona
21 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Vanoli Cremona 89 – 81
(25-24, 42-43, 65-59)
referto
Trieste PalaRadi
Arbitri: Rossi ( Anghiari )
Vicino ( Argelato )
Bettini ( Bologna )

Trieste
23 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Trieste 91 – 86
(28-16; 47-34; 75-62)
referto
Vanoli Cremona Allianz Dome
Arbitri: Filippini ( San Lazzaro di Savena )
Weidmann ( Campobasso )
Borgioni ( Roma )

Trieste
25 maggio 2019, ore 20:30 UTC+2
Gara 4
Trieste 78 – 81
(29-21; 48-43; 66-58)
referto
Vanoli Cremona Allianz Dome
Arbitri: Mazzoni ( Grosseto )
Paglialunga ( Massafra )
Giovannetti ( Terni )

Venezia - Trento

Mestre
19 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 1
Reyer Venezia 67 – 57
(11-23; 28-31; 50-42)
referto
Aquila Trento Taliercio
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Martolini ( Roma )
Borgioni ( Roma )

Mestre
21 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 2
Reyer Venezia 69 – 51
(15-11; 34-21; 50-36)
referto
Aquila Trento Taliercio
Arbitri: Begnis ( Crema )
Attard ( Priolo Gargallo )
Paglialunga ( Massafra )

Trento
23 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 3
Aquila Trento 72 – 59
(13-11; 38-23; 59-40)
referto
Reyer Venezia BLM Group Arena
Arbitri: Sahin ( Messina )
Biggi ( Cassina de' Pecchi )
Baldini ( Firenze )

Trento
25 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 4
Aquila Trento 61 – 51
(19-14; 33-25; 45-36)
referto
Reyer Venezia BLM Group Arena
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Weidmann ( Campobasso )
Bettini ( Bologna )

Mestre
27 maggio 2019, ore 20:45 UTC+2
Gara 5
Reyer Venezia 87 – 62
(16-14; 40-24; 59-39)
referto
Aquila Trento Taliercio
Arbitri: Begnis ( Crema )
Biggi ( Cassina de' Pecchi )
Borgo ( Grumolo delle Abbadesse )

Semifinali

Milano - Sassari

Assago
29 maggio 2019, ore 20:45
Gara 1
Olimpia Milano 79 – 86
(18-16; 35-41; 60-60)
referto
Dinamo Sassari Mediolanum Forum
Arbitri: Mazzoni ( Grosseto )
Rossi ( Anghiari )
Vicino ( Argelato )

Assago
31 maggio 2019, ore 20:45
Gara 2
Olimpia Milano 101 – 112
( dts )
(21-20; 53-52; 81-71; 95-95)
referto
Dinamo Sassari Mediolanum Forum
Arbitri: Begnis ( Crema )
Sardella ( Rimini )
Bettini ( Bologna )

Sassari
2 giugno 2019, ore 20:45
Gara 3
Dinamo Sassari 108 – 96
( d.1t.s. )
(29-21; 51-52; 74-66; 89-89)
referto
Olimpia Milano PalaSerradimigni
Arbitri: Filippini ( San Lazzaro di Savena )
Martolini ( Roma )
Weidmann ( Campobasso )

Cremona - Venezia

Cremona
30 maggio 2019, ore 20:45
Gara 1
Vanoli Cremona 80 – 87
(24-20; 40-37; 59-64)
referto
Reyer Venezia PalaRadi
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Attard ( Priolo Gargallo )
Paglialunga ( Massafra )

Cremona
1º giugno 2019, ore 20:45
Gara 2
Vanoli Cremona 78 – 74
(22-20, 39-37, 60-62)
referto
Reyer Venezia PalaRadi
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Lo Guzzo ( Pisa )
Quarta ( Torino )

Mestre
3 giugno 2019, ore 20:45
Gara 3
Reyer Venezia 73 – 75
( dts )
(20-18; 33-35; 49-49; 65-65)
referto
Vanoli Cremona Taliercio
Arbitri: Sahin ( Messina )
Biggi ( Cassina de' Pecchi )
Borgo ( Grumolo delle Abbadesse )

Mestre
5 giugno 2019, ore 20:45
Gara 4
Reyer Venezia 78 – 75
(30-10; 49-31; 60-50)
referto
Vanoli Cremona Taliercio
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Rossi ( Anghiari )
Baldini ( Firenze )

Cremona
7 giugno 2019, ore 20:45
Gara 5
Vanoli Cremona 69 – 79
(12-25; 33-47; 48-67)
referto
Reyer Venezia PalaRadi
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Mazzoni ( Grosseto )
Vicino ( Argelato )

Finale

Venezia - Sassari

Mestre
10 giugno 2019, ore 20:45
Gara 1
Reyer Venezia 72 – 70
(18-14; 29-37; 54-52)
referto
Dinamo Sassari Taliercio
Arbitri: Filippini ( San Lazzaro di Savena )
Lo Guzzo ( Pisa )
Attard ( Priolo Gargallo )

Mestre
12 giugno 2019, ore 20:45
Gara 2
Reyer Venezia 66 – 80
(17-21; 30-41; 52-66)
referto
Dinamo Sassari Taliercio
Arbitri: Sahin ( Messina )
Lanzarini ( Bologna )
Weidmann ( Campobasso )

Sassari
14 giugno 2019, ore 20:45
Gara 3
Dinamo Sassari 73 – 76
(16-19; 32-39; 46-59)
referto
Reyer Venezia PalaSerradimigni
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Mazzoni ( Grosseto )
Martolini ( Roma )

Sassari
16 giugno 2019, ore 20:45
Gara 4
Dinamo Sassari 95 – 88
(23-16; 51-41; 81-65)
referto
Reyer Venezia PalaSerradimigni
Arbitri: Begnis ( Crema )
Rossi ( Anghiari )
Biggi ( Cassina de' Pecchi )

Mestre
18 giugno 2019, ore 20:45
Gara 5
Reyer Venezia 78 – 65
(21-14; 38-34; 60-53)
referto
Dinamo Sassari Taliercio
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Filippini ( San Lazzaro di Savena )
Quarta ( Torino )

Sassari
20 giugno 2019, ore 20:45
Gara 6
Dinamo Sassari 87 – 77
(19-25; 34-40; 63-57)
referto
Reyer Venezia PalaSerradimigni
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Mazzoni ( Grosseto )
Weidmann ( Campobasso )

Mestre
22 giugno 2019, ore 20:45
Gara 7
Reyer Venezia 87 – 61
(16-12; 39-30; 69-47)
referto
Dinamo Sassari Taliercio
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Begnis ( Crema )
Rossi ( Anghiari )

Verdetti

Squadra vincitrice

600px Granata e Oro.png Reyer Venezia - Vincitrice LBA Serie A 2018-2019
Giocatori Staff tecnico
N. Naz. Ruolo Nome Anno Alt. Peso
0 Stati Uniti Georgia P Haynes, Marquez Marquez Haynes (C) 1986 191 cm 84 kg
1 Stati Uniti GA Kennedy, DJ DJ Kennedy 1989 198 cm 98 kg
5 Stati Uniti P Stone, Julyan Julyan Stone 1988 198 cm 91 kg
6 Stati Uniti Grecia AP Bramos, Michael Michael Bramos 1987 198 cm 102 kg
7 Italia G Tonut, Stefano Stefano Tonut 1993 194 cm 90 kg
9 Stati Uniti A Daye, Austin Austin Daye 1988 211 cm 91 kg
10 Italia P De Nicolao, Andrea Andrea De Nicolao 1991 185 cm 75 kg
14 Slovenia C Vidmar, Gašper Gašper Vidmar 1987 211 cm 110 kg
15 Serbia Italia AG Jerkovic, Mihajlo Mihajlo Jerkovic 1999 200 cm 95 kg
17 Stati Uniti AP Washington, Deron Deron Washington 1985 203 cm 95 kg
19 Italia AC Biligha, Paul Paul Biligha 1990 200 cm 106 kg
21 Italia P Giuri, Marco Marco Giuri 1988 194 cm 90 kg
22 Italia AC Mazzola, Valerio Valerio Mazzola 1988 205 cm 111 kg
30 Argentina Italia G Cerella, Bruno Bruno Cerella 1986 194 cm 93 kg
50 Stati Uniti AC Watt, Mitchell Mitchell Watt 1989 208 cm 102 kg
77 Rep. Ceca G Kyzlink, Tomáš Tomáš Kyzlink 1993 196 cm 80 kg
Allenatore
Assistente/i

Legenda



Roster

Premi

Regular Season

LBA Playoff

Fonte: LegaBasket [28]

Squadre italiane nelle competizioni europee

Squadra Competizione Andamento
A|X Armani Exchange Milano Euroleague Stagione regolare
Dolomiti Energia Trento Eurocup Stagione regolare
Germani Basket Brescia
Fiat Torino
Segafredo Virtus Bologna Champions League Campione
Umana Reyer Venezia Ottavi di finale
Sidigas Avellino Stagione regolare [29]
Acqua San Bernardo Cantù 2º turno di qualificazione
Banco di Sardegna Sassari FIBA Europe Cup Campione
Openjobmetis Varese Semifinale

Note

  1. ^ Andrea Tosi, Basket, Trieste sbanca Casale: dopo 14 anni torna in Serie A! , in Gazzetta dello Sport , 16 giugno 2018. URL consultato il 7 agosto 2018 .
  2. ^ a b Emiliano Carchia, Il Consiglio Federale decide sull'eleggibilità dal 2018 al 2022: sarà 5+5 o 6+6 , in Sportando , 26 gennaio 2018. URL consultato il 7 agosto 2018 .
  3. ^ Devis Cagnardi nuovo capo allenatore , Pallacanestro Reggiana, 23 maggio 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 9 agosto 2018) .
  4. ^ Il nuovo allenatore è Alessandro Ramagli , Pistoia Basket 2000, 12 giugno 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 9 agosto 2018) .
  5. ^ Arriva “El Diablo” sulla panchina biancoblu , Dinamo Sassari, 22 maggio 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 .
  6. ^ Sacripanti si presenta: “Ho scelto la Virtus in un attimo, è un orgoglio essere qui” , Virtus Bologna, 12 giugno 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 9 agosto 2018) .
  7. ^ Un top coach, benvenuto a Evgeny Pashutin! , Pallacanestro Cantù, 7 giugno 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 .
  8. ^ Nenad Vučinić è il nuovo head coach della Sidigas , SS Scandone Basketball Club, 12 giugno 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 12 giugno 2018) .
  9. ^ Formalizzato il contratto tra la Fiat Torino e Larry Brown , Fiat Torino Auxilium, 17 giugno 2018. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 9 agosto 2018) .
  10. ^ a b Tra coach Brown e FIAT Torino risoluzione consensuale , Fiat Torino Auxilium, 27 dicembre 2018. URL consultato il 22 maggio 2019 (archiviato dall' url originale il 5 maggio 2019) .
  11. ^ a b Comunicato stampa: Massimo Galli , Victoria Libertas Pallacanestro, 8 gennaio 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 (archiviato dall' url originale l'8 gennaio 2019) .
  12. ^ a b Il comunicato di Cantù: Pashutin se ne è andato senza autorizzazione del club , in Sportando , 30 gennaio 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 .
  13. ^ Cagnardi sollevato dall'incarico [ collegamento interrotto ] , Pallacanestro Reggiana, 4 febbraio 2019. URL consultato il 9 agosto 2018 .
  14. ^ Presentato Stefano Pillastrini: “Voglio una squadra di guerrieri” , Pallacanestro Reggiana, 6 febbraio 2019. URL consultato il 9 agosto 2018 (archiviato dall' url originale il 12 febbraio 2019) .
  15. ^ Nota della società , Polisportiva Dinamo, 11 febbraio 2019. URL consultato il 9 agosto 2018 .
  16. ^ Sulla panchina della Dinamo arriva Gianmarco Pozzecco , Polisportiva Dinamo, 11 febbraio 2019. URL consultato il 9 agosto 2018 .
  17. ^ a b Esonerato Stefano Sacripanti. Aleksandar Djordjevic è il nuovo allenatore [ collegamento interrotto ] , Virtus Pallacanestro Bologna, 11 marzo 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 .
  18. ^ a b Risoluzione con Alessandro Ramagli, a Brescia sarà Fabio Bongi a dirigere la squadra [ collegamento interrotto ] , Pistoia Basket 2000, 28 marzo 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 .
  19. ^ a b Ufficiale il ritorno sulla panchina biancorossa di Paolo Moretti [ collegamento interrotto ] , Pistoia Basket 2000, 31 marzo 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 .
  20. ^ a b Sidigas, Massimo Maffezzoli sostituisce Nenad Vucinic come head coach [ collegamento interrotto ] , Società Sportiva Felice Scandone, 10 aprile 2019. URL consultato il 22 maggio 2019 .
  21. ^ a b c Classifica Completa , in LegaBasket . URL consultato il 7 agosto 2018 .
  22. ^ a b c Consiglio Federale, Auxilium Torino, Sport e Salute, Statuto Fip , in Federazione Italiana Pallacanestro . URL consultato il 10 maggio 2019 .
  23. ^ a b c d e Il Giudice Sportivo Nazionale dispone il 20 a 0 per l'OriOra Pistoia per la posizione irregolare di Nunnally , in Lega Basket , 5 febbraio 2019.
  24. ^ a b c d e Il Giudice Sportivo Nazionale dispone il 20 a 0 per la Vanoli Cremona per la posizione irregolare di Pozzecco , in Lega Basket , 4 marzo 2019.
  25. ^ a b Calendario , su web.legabasket.it , LegaBasket. URL consultato il 7 agosto 2018 .
  26. ^ Calendario , in Lega Basket .
  27. ^ Retrocessa sul campo e successivamente non ammessa al successivo campionato di Serie A2
  28. ^ Assegnati gli LBA Awards a Crawford, Brown, Moraschini, Craft, Carr, Sacchetti e Giofrè. Hanno votato in oltre 70 mila su gazzetta.it , in LegaBasket , 14 maggio 2019. URL consultato il 24 maggio 2019 .
  29. ^ 5ª nel girone, retrocessa in FIBA Europe Cup ma rinuncia alla competizione.

Altri progetti

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro