Seri A 2017-2018 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A 2017-2018
PosteMobile Seri A 2017-2018
Logo-Legabasket-PosteMobile.png
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Lig Basketball
Federasyon Itali FIP
Peryòd 30 septanm 2017 -
15 jen, 2018
Ekip yo 16
Vèdik
Egzanp Olimpia Milan
(28th tit)
Relegasyon Orlandina
MVP Etazini Jason Rich
Pi bon antrenè Itali Attilio Caja
Pi bon marqueur Etazini Jason Rich
Final MVP Etazini Andre Goudelock
Dènye aktyalizasyon done: 16 jen, 2018
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A 2017-2018 la , ki te rele LBA PosteMobile pou rezon parennaj, te edisyon 96th nan chanpyona an tèt baskèt gason Italyen an.

Olimpia Milano te kouwone chanpyon Italyen pou 28th fwa nan istwa li.

Règleman

Nan kòmansman chanpyona a, ekip k ap patisipe yo se 16. Kote ekip relege sezon pase a, Vanoli Cremona , te pran pa Virtus Bolòy , ki konsa retounen nan seri A apre sèlman yon sezon nan seri A2 , gras a viktwa a nan pwomosyon nan eliminatwa sou triyèst baskètbòl [1] .

Sezon regilye a mande pou chak ekip jwe 30 jwèt, jwe kont tout lòt ekip de fwa nan yon premye ak dezyèm tou. Nan fen play-off yo pral jwe nan mitan uit ekip yo pi byen nan klasman yo, ki soti nan ane sa a, nan adisyon a trimès-final yo, semi-final yo pral tou te jwe nan pi bon an nan 5 ras yo, bay espas a kalifikasyon yo nan chanpyona mondyal la 2019 , pandan y ap final yo pral jwe nan pi bon nan 7 ras. Ekip la ki te fini nan pati anba a nan klasman sezon regilye yo rlege nan seri A2, yo te ranplase sezon sa a pa ekip la genyen nan chanpyona nan "cadet".

Chak ekip pèmèt yo gen 5 oswa 7 jwè etranje nan eskwadwon an, altènativman chwazi youn nan de solisyon sa yo:

  • 5 jwè etranje ki soti nan nenpòt ki peyi;
  • 3 jwè etranje ki soti nan peyi ki pa Inyon Ewopeyen yo ak 4 jwè ki soti nan peyi ki nan Inyon Ewopeyen an (oswa nan peyi sa yo ki te rantre nan Konvansyon Cotonou a ).

Se poutèt sa, chak ekip gen posiblite pou chwazi ant fòmil "5 + 5" oswa fòmil "3 + 4 + 5".

Sou Jiye 14, 2017, Juvecaserta pa admèt yo nan chanpyona nan seri A akòz opinyon negatif nan Com.Te.C [2] . Sou 31 jiyè 2017, Vanoli Cremona tanporèman enkli nan seri A kalandriye a, annatandan rezolisyon prezidan federal la pou enskripsyon regilye li yo nan lig la tèt [3] .

Sezon regilye

Plase

Mizajou nan 10 Me 2018. [4]

Pos. Eskwadwon PT G. V. P. PF PS Dif SD
1. Imèn Venice 46 30 23 7 2481 2364 +117
Scudetto.svg Basketball Supercup Svg 2. EA7 Emporio Armani Milan 44 30 22 8 2463 2244 +219
3.Germani Brescia 40 30 20 10 2397 2282 +115 2-0
4. Sidigas Avellino 40 30 20 10 2492 2313 +179 0-2
5. Dolomiti Enèji Trento 36 30 18 12 2423 2304 +119
6. Openjobmetis Varese 32 30 16 14 2355 2271 +84 2-0
7. MIA Cantù 32 30 16 14 2619 2614 +5 0-2
8. Vanoli Cremona 30 30 15 15 2554 2495 +59 +11 (2-2)
9. Virtus Bolòy 30 30 15 15 2353 2292 +61 -3 (2-2)
10. Banco di Sardegna Sassari 30 30 15 15 2586 2488 +98 -8 (2-2)
400px kokad Italyen Cup FIP.svg 11. Fiat Torino 26 30 13 17 2432 2494 -62 +16 (1-1)
12. Grissin Bon Reggio Emilia 26 30 13 17 2322 2362 -40 -16 (1-1)
13. Flexx Pistoia la 20 30 10 20 2267 2449 -182
14. Ala bon sa bon House Brindisi 18 30 9 21 2317 2461 -144
15. Consultinvest Pesaro 16 30 8 22 2310 2547 -237
1downarrow red.png 16. Betaland Capo d'Orlando 14 30 7 23 2153 2544 -391

Lejand:

      Chanpyon nan peyi Itali .
      Admèt nan faz eliminatwa yo Scudetto.
      Rlege nan seri A2
Scudetto.svg Gayan chanpyona Italyen an
Basketball Supercup Svg Gayan nan Italyen Super Cup 2017 la
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan koup Italyen 2018 la
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Rezilta

Mizajou depi 9 Me 2018. [5]

Rezilta AVE BOL BRE BRI KAPAB CDO CRE MIL PES PIS REG SAS TOR TNT VAR FRI
Sidigas Avellino 87-59 95-96 89-71 86-71 97-69 95-72 75-82 103-81 101-71 66-62 67-80 72-63 78-74 65-61 87-77
Virtus Bolòy 64-70 74-76 94-85 83-88 88-52 79-78 67-73 85-67 75-67 85-75 89-72 84-76 82-75 69-71 87-88
Germani Basket Brescia 96-75 66-70 74-60 86-71 87-53 67-80 88-85 88-70 76-72 79-68 78-79 98-95 70-78 73-67 90-71
Ala bon sa bon House Brindisi 92-88 79-75 69-78 86-88 74-75 72-99 72-84 93-83 88-74 75-72 105-98 67-72 72-77 95-90 74-77
MIA Cantù 83-82 94-87 84-88 98-85 96-73 97-80 93-98 92-73 106-85 90-79 102-96 93-90 88-80 85-89 92-93
Betaland Capo d'Orlando 73-77 69-86 78-88 67-66 71-70 85-95 62-68 73-56 57-73 70-81 89-103 70-73 82-80 73-75 59-91
Vanoli Cremona 86-73 91-78 88-86 92-83 109-100 119-95 60-76 92-79 92-77 68-71 96-81 92-70 89-96 80-72 83-85
EA7 Emporio Armani Milan 92-94 72-64 74-71 93-73 93-77 91-54 82-80 70-75 101-74 92-78 116-93 90-78 88-80 74-73 80-84
Consultinvest Pesaro 78-83 75-81 70-73 80-75 82-91 84-81 68-79 64-78 80-72 96-104 88-85 90-95 62-77 74-71 77-74
Flexx Pistoia la 71-86 61-74 90-85 83-77 82-93 91-69 76-65 63-79 86-83 74-78 69-80 80-65 79-86 74-65 93-83
Grissin Bon Reggio Emilia 89-86 104-99 71-75 73-77 86-80 69-75 91-84 71-72 95-102 90-42 65-63 89-82 68-82 76-66 76-81
Banco di Sardegna Sassari 88-95 82-74 76-80 90-66 94-80 81-88 102-86 90-69 112-81 88-81 77-67 92-80 78-67 87-91 84-92
Fiat Torino 59-77 65-67 95-86 68-82 89-94 92-89 88-80 71-59 88-79 77-84 87-64 97-92 88-92 92-83 82-90
Dolomiti Enèji Trento 83-94 78-74 56-66 85-68 87-76 107-59 90-79 55-74 91-74 85-70 91-69 87-81 79-67 82-74 79-83
Openjobmetis Varese 82-75 85-90 100-72 69-65 95-64 82-58 89-79 76-72 88-68 81-73 80-73 61-82 89-92 93-66 62-80
Imèn Venice 88-74 71-70 68-61 76-71 107-83 104-85 92-81 89-86 72-71 84-80 66-68 82-80 91-96 79-78 63-75

Nòt nan fè la

Mizajou depi 10 Me 2018. [4]

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30tyèm
Avellino 2 2 4 6 8 8 10 12 14 14 16 18 20 22 24 24 24 26 28 28 30 30 30 30 32 34 36 36 38 40
Bolòy 0 2 4 6 6 6 6 6 8 8 10 12 14 14 16 18 20 22 22 22 22 24 26 26 26 28 28 30 30 30
Brescia 2 4 6 8 10 12 14 16 18 18 20 20 20 20 22 24 26 26 26 28 34 [6] 28 30 32 36 36 38 38 40 40
pen griye 0 0 0 0 0 2 2 4 4 4 4 4 6 8 8 10 12 12 12 12 12 14 14 16 16 16 16 16 18 18
Cantù 0 2 2 4 4 6 6 8 8 10 10 12 12 14 16 18 18 18 18 20 22 22 24 24 26 26 28 30 30 32
Capo d'Orlando 0 0 0 2 2 4 6 6 8 8 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 12 12 12 14 14
Cremona 0 0 2 2 4 6 6 6 6 8 8 10 12 14 16 16 18 18 18 20 20 22 24 [7] 24 24 24 26 28 28 30
Milan 2 4 6 8 8 10 12 12 14 14 16 18 20 22 22 24 24 26 28 30 32 34 36 38 40 42 42 42 44 44
Pesaro 0 2 2 2 2 2 4 4 6 6 6 6 6 6 8 8 8 8 8 8 10 10 10 10 12 12 12 14 16 16
Pistoia 2 4 4 4 4 4 4 4 6 8 8 8 8 8 8 10 10 12 12 14 14 14 16 18 18 18 18 18 18 20
Reggio Emilia 0 0 0 0 0 0 2 4 4 6 8 8 10 10 10 12 14 16 18 18 20 [6] 20 22 [7] 20 20 20 24 24 24 26
Sassari 2 2 4 4 6 6 6 8 10 12 14 14 14 16 16 16 18 18 20 20 22 24 24 24 24 26 26 28 28 30
Turin 2 4 4 6 8 10 12 12 12 14 14 16 16 18 20 20 20 20 22 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 26
Trento 2 2 2 2 4 4 4 6 6 8 10 12 14 14 14 14 14 16 18 20 22 22 24 26 28 30 32 34 36 36
Varese 0 0 2 2 4 6 6 6 6 8 8 8 8 8 8 10 12 14 16 16 16 18 20 22 24 26 28 30 32 32
Venice 2 4 6 8 10 10 12 14 14 14 14 16 18 20 22 22 24 26 28 30 32 34 34 36 38 40 42 44 44 46

Lejand:

De pwen yo bay pou viktwa ak zewo pou defèt. Yon menm kantite vòt pa kontanple.
      Viktwa
      Defèt

Plase nan pwogrè

Mizajou nan 10 Me 2018. [4]

1ye 2èm 3èm 4yèm 5yèm 6yèm 7yèm 8yèm 9yèm 10yèm 11yèm 12yèm 13yèm 14yèm 15yèm 16yèm 17yèm 18yèm 19yèm 20ª 21yèm 22ª 23rd 24th 25th 26ª 27th 28th 29ª 30tyèm
Avellino 6 9 8 6 3 5 5 3 2 2 2 2 3 1 1 3 2 2 1 4 3 3 4 4 4 4 4 4 4 4
Bolòy 10 10 4 4 6 6 6 10 7 9 10 9 7 9 7 7 5 5 5 6 8 5 5 5 7 6 8 8 8 9
Brescia 8 1 1 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 2 1 1 1 4 3 4 4 3 3 3 3 3 3 3 3
pen griye 12 13 14 16 15 14 16 16 16 16 16 16 16 14 15 14 12 13 13 14 14 13 14 14 14 14 14 14 16 14
Cantù 13 11 13 9 9 10 10 7 8 7 7 7 9 7 6 6 8 8 10 7 7 9 6 7 6 9 7 7 7 7
Capo d'Orlando 15 16 16 14 14 13 9 12 9 13 8 11 11 11 11 15 15 15 15 15 15 15 15 15 16 15 15 16 16 16
Cremona 14 15 12 13 10 8 8 11 10 10 13 10 10 10 8 8 7 7 11 10 10 10 10 9 8 10 10 10 10 8
Milan 3 4 2 1 4 3 3 4 3 4 3 3 2 2 3 2 4 3 3 2 2 2 1 1 1 1 2 2 2 2
Pesaro 9 8 10 11 13 15 12 13 13 14 15 15 15 16 14 16 16 16 16 16 16 16 16 16 15 16 16 15 15 15
Pistoia 2 2 6 8 12 11 14 15 14 12 14 14 14 15 13 12 14 14 14 13 13 14 13 13 13 13 13 13 14 13
Reggio Emilia 11 12 15 15 16 16 15 14 15 15 11 12 12 12 12 11 11 11 9 11 11 11 11 12 12 12 12 12 12 12
Sassari 4 6 5 7 7 9 11 6 6 6 5 6 8 6 9 9 9 9 7 8 6 6 7 8 10 8 9 9 9 10
Turin 5 5 7 5 5 2 2 5 5 3 4 4 5 5 5 5 6 6 6 5 5 7 9 10 9 11 11 11 11 11
Trento 7 7 11 12 11 12 13 9 12 11 9 8 6 8 10 10 10 10 8 9 9 8 8 6 5 5 5 5 5 5
Varese 16 14 9 10 8 7 7 8 11 8 12 13 13 13 16 13 13 12 12 12 12 12 12 11 11 7 6 6 6 6
Venice 1 3 3 3 2 4 4 2 4 5 6 5 4 4 4 4 3 4 2 1 1 1 2 2 2 2 1 1 1 1

Lejand:

      Premye klase
      Kalifye pou faz eliminatwa Scudetto yo
      Denye klase

Kalandriye

Mizajou depi 10 Me 2018. [5]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (16th)
30 sept. / 20:45 78-74 Trento - Bolòy 75-82 21 janv / 18:15
1 oktòb / 12:00 pm 67-72 Brindisi - Turin 82-68 21 janv / 17:00
1 oktòb / 17:00 60-76 Cremona - Milan 80-82 22 janv / 20:30
1 oktòb / 18:15 94-80 Sassari - Cantù 96-102 20 janv / 20:45
70-73 Pesaro - Brescia 70-88 21 janv / 18:15
1 oktòb / 20:45 62-80 Varese - Venice 75-63
2 oktòb / 20:45 66-62 Avellino - Reggio Emilia 86-89
5 oktòb / 20:45 57-73 Capo d'Orlando - Pistoia 69-91
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (17yèm)
7 okt. / 20:45 97-92 Turin - Sassari 80-92 27 janvye / 20:30
97-80 Cantù - Cremona 100-109 28 janvye / 20:45
8 okt. / 12:00 pm 79-78 Venice - Trento 83-79 28 janvye / 18:00
8 okt. / 17:00 96-75 Brescia - Avellino 96-95 28 janvye / 17:00
8 okt. / 18:00 95-102 Reggio Emilia - Pesaro 104-96 27 janvye / 20:30
88-52 Bolòy - Capo d'Orlando 86-69 28 janvye / 18:00
8 okt. / 20:45 74-73 Milan - Varese 72-76 29 janvye / 20:45
9 oktòb / 20:45 83-77 Pistoia - Brindisi 74-88 28 janvye / 7:00 pm
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (18tyèm)
14 oktòb / 7:00 pm 56-66 Trento - Brescia 78-70 4 fev / 15:30
14 oktòb / 20:30 72-63 Avellino - Turin 77-59 4 fev / 20:45
14 oktòb / 20:45 74-77 Brindisi - Venice 71-76 4 fev / 12:00 pm
75-81 Pesaro - Bolòy 67-85 3 fev / 20:45
15 oktòb / 12:00 pm 77-67 Sassari - Reggio Emilia 63-65 4 fev / 18:00
15 oktòb / 17:00 92-77 Cremona - Pistoia 65-76 4 fev / 7:00 pm
15 oktòb / 20:45 62-68 Capo d'Orlando - Milan 54-91 4 fev / 17:00
16 oktòb / 20:45 95-64 Varese - Cantù 89-85 5 fev / 20:45
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (19yèm)
21 oktòb / 20:45 92-81 Venice - Cremona 85-83 11 fev / 18:15
22 oktòb / 12:00 pm 71-86 Pistoia - Avellino 71-101
22 oktòb / 17:00 69-75 Reggio Emilia - Capo d'Orlando 81-70
88-79 Turin - Pesaro 95-90
22 oktòb / 18:15 93-73 Milan - Brindisi 84-72
88-80 Cantù - Trento 76-87 10 fev / 20:30
22 oktòb / 20:45 89-72 Bolòy - Sassari 74-82 11 fev / 18:15
23 oktòb / 20:45 73-67 Brescia - Varese 72-100
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (20ª)
28 oktòb / 20:45 86-71 Avellino - Cantù 82-83 4 mas. / 18:15
29 oktòb / 12:00 pm 70-73 Capo d'Orlando - Turin 89-92
68-79 Pesaro - Cremona 79-92
29 oktòb / 17:00 90-69 Sassari - Milan 93-116
87-88 Bolòy - Venice 70-71
29 oktòb / 18:15 69-78 Brindisi - Brescia 60-74
81-73 Varese - Pistoia 65-74
29 oktòb / 20:15 91-69 Trento - Reggio Emilia 82-68
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (21yèm)
4 nov / 20:45 82-93 Pistoia - Cantù 85-106 11 mas. / 18:15
93-66 Varese - Trento 74-82
5 nov / 12:00 pm 79-68 Brescia - Reggio Emilia 75-71
5 nov / 17:00 73-56 Capo d'Orlando - Pesaro 81-84
92-88 Brindisi - Avellino 71-89
5 nov / 18:15 96-81 Cremona - Sassari 86-102
5 nov / 7:00 pm 91-96 Venice - Torino 90-82
5 nov / 20:45 72-64 Milan - Bolòy 73-67
deyò (7th) 7yèm jou retounen (22nd)
11 nov. / 20:45 55-74 Trento - Milan 80-88 18 mas. / 18:15
90-42 Reggio Emilia - Pistoia 78-74
92-93 Cantù - Venice 83-107
12 nov. / 12:00 pm 65-61 Avellino - Varese 75-82
12 nov. / 17:00 88-80 Turin - Cremona 70-92
80-75 Pesaro - Brindisi 83-93
12 nov. / 18:15 81-88 Sassari - Capo d'Orlando 103-89
12 nov. / 20:45 74-76 Bolòy - Brescia 70-66
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (23rd)
18 nov / 20:45 84-80 Venice - Pistoia 83-93 25 mas. / 18:15
68-71 Cremona - Reggio Emilia 84-91
19 nov / 12:00 pm 87-53 Brescia - Capo d'Orlando 88-78
19 nov / 17:00 91-74 Trento - Pesaro 77-62
79-75 Brindisi - Bolòy 85-94
19 nov / 18:15 92-94 Milan - Avellino 82-75
61-82 Varese - Sassari 91-87
19 nov / 20:45 89-94 Turin - Cantù 90-93
yon fason (9yèm) 9yèm jou retounen (24th)
2 desanm / 20:45 87-77 Avellino - Venice 74-88 31 mas. / 18:15
82-80 Capo d'Orlando - Trento 59-107
3 desanm / 12:00 pm 79-78 Bolòy - Cremona 78-91
3 desanm / 17:00 71-72 Reggio Emilia - Milan 78-92
3 desanm / 18:15 80-65 Pistoia - Turin 84-77
74-71 Pesaro - Varese 68-88
3 desanm / 21:05 90-66 Sassari - Brindisi 98-105
4 desanm / 20:45 84-88 Cantù - Brescia 71-86
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (25th)
9 desanm. / 19:15 78-79 Brescia - Sassari 80-76 8 avril / 18:15
9 desanm. / 20:45 66-68 Venice - Reggio Emilia 81-76
86-83 Pistoia - Pesaro 72-80
10 desanm. / 12:00 pm 86-73 Cremona - Avellino 72-95
10 desanm. / 17:00 82-58 Varese - Capo d'Orlando 75-73
10 desanm. / 18:15 72-77 Brindisi - Trento 68-85
94-87 Cantù - Bolòy 88-83
10 desanm. / 20:45 71-59 Turin - Milan 78-90
yon fason (11yèm) 11yèm jou retounen (26th)
16 desanm. / 20:30 76-66 Reggio Emilia - Varese 73-80 15 avril / 18:15
67-66 Capo d'Orlando - Brindisi 75-74
16 desanm. / 20:45 88-81 Sassari - Pistoia 80-69
17 desanm. / 12:00 pm 84-76 Bolòy - Turin 67-65
17 desanm. / 17:30 93-77 Milan - Cantù 98-93
17 desanm. / 18:15 90-79 Trento - Cremona 96-89
78-83 Pesaro - Avellino 81-103
17 desanm. / 20:45 90-71 Brescia - Venice 61-68
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (27th)
23 desanm. / 20:30 79-86 Pistoia - Trento 70-85 22 avril / 18:15
87-64 Turin - Reggio Emilia 82-89
26 desanm. / 12:00 pm 74-71 Milan - Brescia 85-88
26 desanm. / 15:00 85-90 Varese - Bolòy 71-69
26 desanm. / 17:00 92-83 Cremona - Brindisi 99-72
26 desanm. / 18:00 82-80 Venice - Sassari 92-84
26 desanm. / 20:45 92-73 Cantù - Pesaro 91-82
27 desanm. / 20:30 97-69 Avellino - Capo d'Orlando 77-73
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (28th)
30 desanm / 20:30 79-67 Trento - Turin 92-88 29 avril / 18:15
86-80 Reggio Emilia - Cantù 79-90
2 janvye / 7:00 pm 67-80 Brescia - Cremona 86-88
2 janvye / 20:45 88-95 Sassari - Avellino 80-67
59-91 Capo d'Orlando - Venice 85-104
95-90 Brindisi - Varese 65-69
64-78 Pesaro - Milan 75-70
75-67 Bolòy - Pistoia 74-61
yon fason (14yèm) 14yèm jou retounen (29ª)
7 janvye / 12:00 pm 96-73 Cantù - Capo d'Orlando 70-71 6 me / 18:15
7 janvye / 17:00 72-71 Venice - Pesaro 74-77
95-86 Turin - Brescia 95-98
7 janvye / 18:15 73-77 Reggio Emilia - Brindisi 72-75
78-67 Sassari - Trento 81-87
7 janvye / 19:15 80-72 Cremona - Varese 79-89
7 janvye / 20:45 87-59 Avellino - Bolòy 70-64
8 janvye / 20:45 63-79 Pistoia - Milan 74-101
yon fason (15èm) 15 jou retounen (30ª)
13 janvye / 20:30 83-94 Trento - Avellino 74-78 9 Me / 20:30
88-85 Pesaro - Sassari 81-112
13 janvye / 20:45 85-75 Bolòy - Reggio Emilia 99-104
14 janvye / 17:00 85-95 Capo d'Orlando - Cremona 95-119
14 janvye / 18:00 89-92 Varese - Turin 83-92
14 janvye / 18:15 76-72 Brescia - Pistoia 85-90
14 janvye / 19:15 86-88 Brindisi - Cantù 85-98
14 janvye / 20:45 80-84 Milan - Venice 86-89

Jwe-off

Tablo nòt

Trimès final yo Semifinal Final la
1 Reyer Venice 87 108 99
8 Vanoli Cremona 77 76 72
1 Reyer Venice 78 80 63 76
5 Aquila Trento 80 77 81 84
4 Scandone Avellino 77 80 80 68
5 Aquila Trento 79 59 88 84
5 Aquila Trento 85 80 72 77 90 71
2 Olimpia Milan 98 90 65 74 91 96
3 Brescia 68 77 69
6 Varese 61 75 66
3 Brescia 85 68 74 70
2 Olimpia Milan 82 89 80 76
2 Olimpia Milan 105 87 74
7 Pall. Cantù 73 75 65


Trimès final yo

Chak seri se pi bon nan 5 jwèt. Lòd nan alimèt yo se: jwèt-1, jwèt-2 ak evantyèlman jwèt-5 nan kay la nan pi bon yo mete yo.

Venice - Cremona

Mestre
13 Me 2018, 19:00 UTC + 2
Reyer Venice 87 - 77
(31-20; 52-41; 68-63)
rapò
Vanoli Cremona Palasport Taliercio
Abit yo: Sabetta ( Termoli )
Biggi ( Sarmato )
Grisons ( lavil Wòm )

Mestre
15 Me 2018, 19:00 UTC + 2
Reyer Venice 108 - 76
(24-12, 50-42, 76-62)
rapò
Vanoli Cremona Palasport Taliercio
Abit yo: Lo Guzzo ( Catanzaro )
Toupre ( Bolòy )
Borgioni ( lavil Wòm )

Cremona
17 Me 2018, 20:30 UTC + 2
Vanoli Cremona 72 - 99
(15-25; 32-47; 55-70)
rapò
Reyer Venice PalaRadi
Abit yo: Mazzoni ( Grosseto )
Sardella ( Rimini )
Caiazza ( Arzano )

Avellino - Trento

Avellino
13 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Scandone Avellino 77 - 79
(17-18; 38-35; 58-48)
rapò
Aquila Trento PaladelMauro
Abit yo: Paternicò ( Piazza Armerina )
Rossi ( Sansepolcro )
Arawon ( Viterbo )

Avellino
15 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Scandone Avellino 80 - 59
(24-15, 44-33, 60-43)
rapò
Aquila Trento PaladelMauro [8] (0 spect.)
Abit yo: Seghetti ( Livorno )
Filippini ( Pisa )
Bettini ( Bolòy )

Trento
17 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Aquila Trento 88 - 80
(17-21; 37-41; 56-58)
rapò
Scandone Avellino PalaTrento
Abit yo: Begnis ( krèm )
Martolini ( lavil Wòm )
Pa Francesco ( Teramo )

Trento
19 Me 2018, 20:45 UTC + 2
Aquila Trento 84 - 68
(21-20; 42-37; 66-56)
rapò
Scandone Avellino PalaTrento
Abit yo: Lanzarini ( Bolòy )
Bartoli ( triyèst )
Grisons ( lavil Wòm )

Milan - Cantù

Assago
12 Me 2018, 20:30 UTC + 2
Olimpia Milan 105 - 73
(33-18; 55-39; 84-58)
rapò
Pall. Cantù Mediolanum Forum
Abit yo: Lanzarini ( Bolòy )
Sardella ( Rimini )
Pa Francesco ( Teramo )

Assago
14 Me 2018, 20:30 UTC + 2
Olimpia Milan 87 - 75
(24-17, 54-39, 68-55)
rapò
Pall. Cantù Mediolanum Forum
Abit yo: Begnis ( krèm )
Baldini ( Florence )
Quarta ( Turin )

Desio
16 Me 2018, 20:30 UTC + 2
Pall. Cantù 65 - 74
(14-15, 27-43, 45-55)
rapò
Olimpia Milan PalaDesio
Abit yo: Paternicò ( Piazza Armerina )
Rossi ( Sansepolcro )
Attard ( Syracuse )

Brescia - Varese

Verona
12 Me 2018, 20:45 UTC + 2
Brescia 68 - 61
(13-20; 31-40; 55-52)
rapò
Varese AGSM Forum
Abit yo: Mazzoni ( Grosseto )
Martolini ( lavil Wòm )
Attard ( Syracuse )

Montichiari
14 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Brescia 77 - 75
(14-22, 37-40, 53-60)
rapò
Varese PalaGeorge
Abit yo: Sahin ( Messina )
Bartoli ( triyèst )
Weidmann ( lavil Wòm )

Varese
16 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Varese 64 - 69
( d.1t.s. )
(8-14; 26-23; 50-43; 60-60)
rapò
Brescia PALA2A
Abit yo: Sabetta ( Termoli )
Biggi ( Sarmato )
Arawon ( Viterbo )

Semifinal

Chak seri se pi bon nan 5 jwèt. Lòd la nan alimèt yo se: jwèt-1, jwèt-2 ak evantyèlman jwèt-5 nan kay la nan pi bon yo mete yo.

Venice - Trento

Mestre
25 Me 2018, 8.45pm UTC + 2
Reyer Venice 78 - 80
(25-23; 43-44; 62-62)
rapò
Aquila Trento Palasport Taliercio
Abit yo: Sahin ( Messina )
Baldini ( Florence )
Toupre ( Bolòy )

Mestre
27 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Reyer Venezia 80 – 77
(25-13, 44-22, 55-50)
referto
Aquila Trento Palasport Taliercio
Arbitri: Sabetta ( Termoli )
Lanzarini ( Bologna )
Rossi ( Sansepolcro )

Trento
29 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Aquila Trento 81 – 63
(19-11; 38-33; 58-56)
referto
Reyer Venezia PalaTrento
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Biggi ( Sarmato )
Attard ( Siracusa )

Trento
31 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Aquila Trento 84 – 76
(25-20; 36-41; 62-57)
referto
Reyer Venezia PalaTrento
Arbitri: Filippini ( Pisa )
Seghetti ( Livorno )
Bartoli ( Trieste )

Milano - Brescia

Assago
24 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Olimpia Milano 82 – 85
(13-21; 36-43; 65-70)
referto
Brescia Mediolanum Forum
Arbitri: Filippini ( Pisa )
Weidmann ( Roma )
Bettini ( Bologna )

Assago
26 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Olimpia Milano 89 – 68
(30-13, 60-31, 74-50)
referto
Brescia Mediolanum Forum
Arbitri: Seghetti ( Livorno )
Lo Guzzo ( Catanzaro )
Sardella ( Rimini )

Montichiari
28 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Brescia 74 – 80
(17-17, 38-36, 55-58)
referto
Olimpia Milano PalaGeorge
Arbitri: Begnis ( Crema )
Mazzoni ( Grosseto )
Aronne ( Viterbo )

Montichiari
30 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Brescia 70 – 76
(16-25, 33-42, 54-57)
referto
Olimpia Milano PalaGeorge
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Martolini ( Roma )
Borgioni ( Roma )

Finale

Ogni serie è al meglio delle 7 partite. L'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 e le eventuali gara-5 e gara-7 in casa della meglio classificata.

Milano - Trento

Assago
5 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Olimpia Milano 98 – 85
(15-12, 47-34, 70-52)
referto
Aquila Trento Mediolanum Forum
Arbitri: Sabetta ( Termoli )
Lanzarini ( Bologna )
Aronne ( Viterbo )

Assago
7 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Olimpia Milano 90 – 80
(27-29, 57-47, 71-61)
referto
Aquila Trento Mediolanum Forum
Arbitri: Begnis ( Crema )
Sahin ( Messina )
Sardella ( Rimini )

Trento
9 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Aquila Trento 72 – 65
(17-17;35-31;58-48)
referto
Olimpia Milano PalaTrento
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Mazzoni ( Grosseto )
Rossi ( Sansepolcro )

Trento
11 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Aquila Trento 77 – 74
(11-13;29-34;52-55)
referto
Olimpia Milano PalaTrento
Arbitri: Seghetti ( Livorno )
Lo Guzzo ( Catanzaro )
Martolini ( Roma )

Assago
13 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Olimpia Milano 91 – 90
(31-22;48-50;71-66)
referto
Aquila Trento Mediolanum Forum
Arbitri: Lanzarini ( Bologna )
Mazzoni ( Grosseto )
Bartoli ( Trieste )

Trento
15 giugno 2018, ore 20:45 UTC+2
Aquila Trento 71 – 96
(20-25;33-48;56-66)
referto
Olimpia Milano PalaTrento
Arbitri: Paternicò ( Piazza Armerina )
Begnis ( Crema )
Baldini ( Firenze )

Premi

Miglior giocatore della giornata

Aggiornata all'8 maggio 2018.

Giornata Giocatore Squadra PIR Fonte
1 Lituania Artūras Gudaitis EA7 Emporio Armani Milano 31 [9]
2 Stati Uniti Dallas Moore Victoria Libertas Pesaro 37 [10]
3 Stati Uniti Darius Johnson-Odom Vanoli Cremona 40 [11]
4 Stati Uniti Jeremy Chappell Red October Cantù 37 [12]
5 Stati Uniti Scott Bamforth Banco di Sardegna Sassari 28 [13]
Stati Uniti Cameron Wells Openjobmetis Varese
6 Stati Uniti Randy Culpepper Red October Cantù 41 [14]
7 Canada Justin Edwards Betaland Capo d'Orlando 30 [15]
8 Stati Uniti Nic Moore Happy Casa Brindisi 31 [16]
9 Polonia Jakub Wojciechowski Betaland Capo d'Orlando 33 [17]
10 Stati Uniti Tyler Cain Openjobmetis Varese 39 [18]
11 Stati Uniti Dario Hunt Germani Basket Brescia 38 [19]
12 Stati Uniti Darius Johnson-Odom (2) Vanoli Cremona 37 [20]
13 Stati Uniti Donta Smith Happy Casa Brindisi 36 [21]
14 Stati Uniti Lamar Patterson Fiat Torino 34 [22]
15 Stati Uniti Jason Rich Sidigas Avellino 35 [23]
16 Stati Uniti Marcus Slaughter Segafredo Bologna 38 [24]
17 Stati Uniti Cameron Wells (2) Openjobmetis Varese 34 [25]
18 Stati Uniti Tyler Cain (2) Openjobmetis Varese 32 [26]
19 Italia Amedeo Della Valle Grissin Bon Reggio Emilia 30 [27]
20 Stati Uniti Darius Johnson-Odom (3) Vanoli Cremona 32 [28]
Slovenia Saša Vujačić Fiat Torino
21 Italia Achille Polonara Banco di Sardegna Sassari 31 [29]
22 Stati Uniti / Nigeria Stanley Okoye Openjobmetis Varese 36 [30]
23 Stati Uniti / Nigeria Stanley Okoye (2) Openjobmetis Varese 30 [31]
Stati Uniti Tyrus McGee Pistoia Basket
24 Stati Uniti / Danimarca Shavon Shields Dolomiti Energia Trento 33 [32]
25 Stati Uniti Taylor Braun Victoria Libertas Pesaro 32 [33]
26 Stati Uniti Jason Rich Sidigas Avellino 32 [34]
27 Stati Uniti Jalen Reynolds Grissin Bon Reggio Emilia 41 [35]
28 Stati Uniti Tyler Cain (3) Openjobmetis Varese 28 [36]
29 Ucraina Kyrylo Fesenko Sidigas Avellino 28 [37]
30 Stati Uniti Jalen Reynolds (2) Grissin Bon Reggio Emilia 52 [38]

Verdetti

Formazione: Andrew Goudelock , Vladimir Micov , Giordano Bortolani , Samuele Giardini , Simone Vecerina , Davide Pascolo , Kaleb Tarczewski , Mindaugas Kuzminskas , Andrea Cinciarini , Marco Cusin , Awudu Abass , Amath M'Baye , Jordan Theodore , Dairis Bertāns , Curtis Jerrells , Artūras Gudaitis , Simone Fontecchio , Cory Jefferson . All.: Simone Pianigiani .

Squadre italiane nelle competizioni europee

Squadra Competizione Andamento
EA7 Emporio Armani Milano Euroleague Stagione regolare
Grissin Bon Reggio Emilia Eurocup Semifinali
Fiat Torino Top 16
Dolomiti Energia Trento
Betaland Capo d'Orlando Champions League Stagione regolare
Umana Reyer Venezia [39] FIBA Europe Cup Campione
Sidigas Avellino [39] Secondo posto
Banco di Sardegna Sassari [39] Top 16

Note

  1. ^ La Virtus Bologna vince a Trieste e torna in Serie A , su sportando.com , Sportando, 19 giugno 2017. URL consultato il 6 luglio 2017 (archiviato dall' url originale il 6 settembre 2017) .
  2. ^ Le decisioni del Consiglio Federale: la Pasta Reggia Caserta non ammessa al campionato di Serie A , su sportando.com , Sportando, 14 luglio 2017. URL consultato il 1º agosto 2017 (archiviato dall' url originale il 1º agosto 2017) .
  3. ^ Ecco il calendario della Serie A 2017-2018 , su sportando.com , Sportando, 31 luglio 2017. URL consultato il 1º agosto 2017 (archiviato dall' url originale il 1º agosto 2017) .
  4. ^ a b c Classifica Completa , su web.legabasket.it , LegaBasket. URL consultato il 3 ottobre 2017 .
  5. ^ a b Calendario , su web.legabasket.it , LegaBasket. URL consultato il 3 ottobre 2017 .
  6. ^ a b Reggiana-Brescia disputata tra la 24ª e la 25ª giornata
  7. ^ a b Reggiana-Cremona disputata tra la 26ª e la 27ª giornata
  8. ^ La Scandone Avellino ufficializza che Gara 2 con Trento si disputerà al PalaDelMauro a porte chiuse [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 14 maggio 2018. URL consultato il 15 maggio 2018 .
  9. ^ Serie A 2017-2018, MVP prima giornata: Arturas Gudaitis, EA7 Emporio Armani Milano [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 6 ottobre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  10. ^ Serie A 2017-2018, MVP seconda giornata: Dallas Moore, Victoria Libertas Pesaro [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 10 ottobre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  11. ^ Serie A 2017-2018, MVP terza giornata: Darius Johnson-Odom, Vanoli Cremona [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 17 ottobre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  12. ^ Serie A 2017-2018, MVP quarta giornata: Jeremy Chappell, Red October Cantù [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 24 ottobre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  13. ^ Serie A 2017-2018, co- MVP quinta giornata: Cameron Wells (Varese) e Scott Bamforth (Sassari) [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 30 ottobre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  14. ^ Serie A 2017-2018, MVP sesta giornata: Randy Culpepper, Red October Cantù [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 6 novembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  15. ^ Serie A 2017-2018, MVP settima giornata: Justin Edwards, Betaland Capo d'Orlando [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 13 novembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  16. ^ Serie A 2017-2018, MVP ottava giornata: Nic Moore, Happy Casa Brindisi [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 20 novembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  17. ^ Serie A 2017-2018, MVP nona giornata: Jakub Wojciechowski, Betaland Capo d'Orlando [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 5 dicembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  18. ^ Serie A 2017-2018, MVP decima giornata: Tyler Cain, Openjobmetis Varese [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 11 dicembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  19. ^ Serie A 2017-2018, MVP undicesima giornata: Dario Hunt, Germani Basket Brescia [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 18 dicembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  20. ^ Serie A 2017-18, MVP dodicesima giornata: Darius Johnson-Odom, Vanoli Cremona [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 28 dicembre 2017. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  21. ^ Serie A 2017-2018, MVP tredicesima giornata: Donta Smith, Happy Casa Brindisi [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 3 gennaio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  22. ^ Serie A 2017-2018, MVP quattordicesima giornata: Lamar Patterson, Fiat Torino [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 9 gennaio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  23. ^ Serie A 2017-2018, MVP quindicesima giornata: Jason Rich, Sidigas Avellino [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 15 gennaio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  24. ^ Serie A 2017-2018, MVP sedicesima giornata: Marcus Slaughter, Segafredo Virtus Bologna [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 23 gennaio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  25. ^ Serie A 2017-2018, MVP diciassettesima giornata: Cameron Wells, Openjobmetis Varese [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 30 gennaio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  26. ^ Serie A 2017-2018, MVP diciottesima giornata: Tyler Cain, Openjobmetis Varese [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 6 febbraio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  27. ^ Serie A 2017-2018, MVP diciannovesima giornata: Amedeo Della Valle, Grissin Bon Reggio Emilia [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 12 febbraio 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  28. ^ Serie A 2017-2018, co-MVP ventesima giornata: Sasha Vujacic (Torino), Darius Johnson-Odom (Cremona) [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 6 marzo 2018. URL consultato il 6 marzo 2018 .
  29. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventunesima giornata: Achille Polonara, Banco di Sardegna Sassari [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  30. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventiduesima giornata: Stanley Okoye, Openjobmetis Varese [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  31. ^ Serie A 2017-2018, co-MVP ventitreesima giornata: Stan Okoye (Varese), Tyrus McGee (Pistoia) , su pistoiasport.com , Pistoiasport, 26 marzo 2018. URL consultato il 26 marzo 2018 .
  32. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventiquattresima giornata: Shavon Shields, Dolomiti Energia Trento [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  33. ^ Serie A 2017-2018, MVP venticinquesima giornata: Taylor Braun, Victoria Libertas Pesaro [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  34. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventiseiesima giornata: Jason Rich, Sidigas Avellino [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  35. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventisettesima giornata: Jalen Reynolds, Grissin Bon Reggio Emilia [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  36. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventottesima giornata: Tyler Cain, Openjobmetis Varese [ collegamento interrotto ] , in Sportando . URL consultato il 3 maggio 2018 .
  37. ^ Serie A 2017-2018, MVP ventinovesima giornata: Kyrylo Fesenko, Sidigas Avellino [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 7 maggio 2018. URL consultato il 10 maggio 2018 .
  38. ^ Serie A 2017-2018, MVP trentesima giornata: Jalen Reynolds, Grissin Bon Reggio Emilia [ collegamento interrotto ] , su sportando.basketball , Sportando, 10 maggio 2018. URL consultato il 10 maggio 2018 .
  39. ^ a b c retrocessa dallaChampions League

Voci correlate

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro