Serie A2 2020-2021 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Serie A2 2020-21
Serie A2 Fin vye granmoun sovaj West 2020-21
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Vèdik
Pwomosyon Naples Basketball
Panyen Derthona
Relegasyon Bergamo B. 2014
NPC Rieti
San Severo
Dènye done update: Jen 29, 2021
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Serie A2 2020-21, pou rezon parennaj rele Serie A2 Fin vye granmoun sovaj West, se edisyon an 8th nan nivo a amatè pi wo a chanpyona nan baskètbòl Italyen , apre yo fin refòm nan ki te pran plas nan sezon lete 2013. kouri yo sezon regilye soti nan 22 Novanm 2020 se 21 April 2021. faz an dezyèm pwograme soti nan 25 mwa Avwil la bay 16 Me 2021.

Sezon

Anons

Depi anvan sezon an , de ekip gen pwòp tèt ou-rlege Fòs Agrigento ak Andrea Costa Imola panyen , pandan y ap yon lòt kat te bay tit la espòtif Serie B ekip.

Soti nan seri A te gen sèlman pwòp tèt ou-rlegasyon nan Pistoia Panyen 2000 . Avèk entèripsyon an nan chanpyona ki sot pase a akòz pandemi sa-a, pa te gen okenn pwomosyon nan seri A, sepandan ak plas la kite nan Pistoia, panyen an la a Lega mande patisipasyon pou chanpyona nan 2020-2021 premye nan panyen Torino ak Lè sa a nan Scaligera Panyen Verona san yo pa jwenn konsantman nan men de klib yo.

Fòmil

27 ekip pran pati nan chanpyona nan divize an de gwoup: "Green nan" yon sèl prévwa patisipasyon nan 14 ekip, pou yon total de 26 alimèt; "Wouj" yon sèl de 13 ekip, pou yon total de 24 alimèt.

Ekip yo nan chak gwoup fè fas a youn ak lòt nan yon premye faz ki kalifye (yo rele Sezon regilye) ak alimèt lakay yo epi ale. Baze sou ki klasifikasyon final la, ekip yo ap divize an 5 Gwoup Mizik epi yo mete yo nan kòm anpil gwoup: [3]

  • Gwoup Blan (6 ekip): Gen ladan ekip yo klase 1-2-3 nan gwoup yo Green ak Wouj la. Yo antre nan pran an gwoup ak yo rezilta yo nan alimèt yo dirèk nan premye faz la ak jwe 6 kay ak lwen alimèt kont 3 lòt ekip yo nan gwoup la. 6 ekip yo k ap patisipe, ki deja kalifye pou Jwe konpwomi yo, konpetisyon pou pwezante a pi bon sou de ankadreman yo, menm jan smi 1-6.
  • Gwoup Jòn (6 ekip): Gen ladan ekip yo klase 4-5-6 nan gwoup yo Green ak Wouj la. Yo antre nan pran an gwoup ak yo rezilta yo nan alimèt yo dirèk nan premye faz la ak jwe 6 kay ak lwen alimèt kont 3 lòt ekip yo nan gwoup la. 6 ekip yo k ap patisipe, ki deja kalifye pou Jwe konpwomi yo, konpetisyon pou pwezante a pi bon sou de ankadreman yo, menm jan smi 7-12.
  • Gwoup Blue (6 ekip): Gen ladan ekip yo klase 7-8-9 nan gwoup yo Green ak Wouj la. Yo antre nan pran an gwoup ak yo rezilta yo nan alimèt yo dirèk nan premye faz la ak jwe 6 kay ak lwen alimèt kont 3 lòt ekip yo nan gwoup la. 6 ekip yo k ap patisipe goumen pou 4 kote ki sot pase yo pou Jwe konpwomi yo, menm jan smi 13-16. anba de FINISHERS nan fen sezon yo nan fen match la sizyèm nan gwoup la.
  • Gwoup Blue (6 ekip): Gen ladan ekip yo klase 10-11-12 nan gwoup yo Green ak Wouj la. Yo antre nan gwoup la pran avèk yo rezilta yo nan alimèt yo dirèk nan premye faz la, ak jwe 6 kay ak lwen alimèt kont 3 lòt ekip yo nan gwoup la. Ekip yo ke yo pral klase nan 4 Premye kote yo pral kenbe dwa a patisipe nan pwochen seri A2 nan ; 2 dènye klase an pral ale nan jwe nan nan Jwe retraits yo pou delivre yo.
  • Gwoup Nwa (3 ekip): Gen ladan ekip yo klase 13-14 nan gwoup la Green ak 13 nan gwoup la Wouj la. Yo antre nan gwoup la san yo pa pran avèk yo rezilta yo nan alimèt yo dirèk nan premye faz nan (ekip 13 nan gwoup B pa gen okenn). Nan fen a, dènye relegates yo klase Serie B. Penultyèm a ak twazyèm jwe ki sot pase a koupe ak dènye a ak penultyèm nan wonn nan Blue: de perdants yo, rlege nan seri B.

Jwe-off

Nan fen faz, dezyèm lan, Jwe konpwomi yo pral jwe, ki fè yo jwenn aksè pa 16 ekip (ki soti nan premye a nan gwoup la Blan nan katriyèm a nan gwoup la Blue). De scoreboards yo pral mete kanpe:

  • Skorbord A: 1ye-16th; 8yèm-9yèm; 4yèm-13th; 5yèm-12yèm
  • Skorbord B: 2yèm-15; 7th-10yèm; 3yèm-14yèm; 6th-11th

Gayan yo nan de a trase pral monte nan seri A.

Jwe-soti

Nan fen faz, dezyèm lan, retraits yo Jwe yo pral jwe, nan ki 4 ekip aksè (senkyèm ak sizyèm nan gwoup la Blue; premye ak dezyèm nan gwoup la nwa).

Gayan yo nan de retraits yo Jwe rete nan seri A2 ; de perdants yo ap rlege nan seri B. Li pral fè yon total de 3 relegations.

Evènman

Sezon an te kòmanse kòmanse nan 3yèm jou a sou 22 Novanm, 2020 akòz restriksyon yo akòz Covid-19 . Journées 1 li refè sou 9 Desanm, 2020.

Sezon regilye

alimèt yo yo yo te jwe ant mwa novanm 2020 ak mwa mas 2021.

Gwoup Green

Ekip yo

Eskwadwon Sezon Vil Ti bilding Sezon anvan an
Bergamo B. 2014 detay Bergamo PalaNorda 14th plas nan seri A2 West
Pall. Biella detay Biella Biella Forum 4yèm plas nan seri A2 West
Orlandina detay Capo d'Orlando PalaFantozzi 13th plas nan seri A2 West
Panyen Derthona detay Tortona PalaOltrepò 9yèm plas nan seri A2 West
Pall. Valans detay Mantua Grana Padano Arena 4yèm plas nan seri A2 East
JB Monferrato detay Casale Monferrato PalaFerraris 3yèm plas nan seri A2 West
Pall. Orzinuovi detay Orzinuovi PalaGeorge ( Montichiari ) 14th plas nan seri A2 East
uk Piacenza detay Casalpusterlengo , Piacenza PalaBanca 8yèm plas nan seri A2 East
Basketball Turin detay Turin PalaRuffini 1st plas nan seri A2 West
Trapani detay Trapani PalaIlio 6th plas nan seri A2 West
Treviglio detay Treviglio PalaFacchetti 5yèm plas nan seri A2 West
Zanmi Pall. Udinese detay Udine PalaCarnera 5yèm plas nan seri A2 East
Urania Milan detay Milan PalaLido 7th plas nan seri A2 East
Scaligera Verona detay Verona AGSM Forum 3yèm plas nan seri A2 East

Antrenè ak moun ki gen dosye

Eskwadwon Antrenè Kapitènn Pifò prezan jwè baskètbòl [4] Top marqueur [4]
Bergamo Itali Marco Calvani Itali Ruben Zugno 5 jwè (26) Albani Itali Reyi Pullazi (362)
Biella Itali Iacopo Squarcina Itali Marco Laganà Itali Federico Miaschi ,
Itali Gianmarco Bertetti (26)
Itali Federico Miaschi (358)
Kap d'Orlando Itali Marco Sodini Itali Matteo Lagana Albani CELIS Taflaj ,
Itali Flavio Gay,
Itali Samuels Moretti (26)
Etazini Lòt bò larivyè Jouden Floyd (602)
JB Monferrato Itali Mattia Ferrari (1ye-16th)
Itali Andrea Valentini (17th-26th)
Itali Niccolò Martinoni Etazini Sam Thompson ,
Senegal Itali Gora Camara (26)
Etazini Sam Thompson (389)
Mantua Itali Emanuele Di Paolantonio (1ye-12yèm)
Itali Jenaro Di Carlo (13th-26th)
Ajantin Itali Mario Ghersetti Itali Davide Bonacini,
Itali Matteo Ferrara kote,
Itali Lorenzo Maspero (26)
Etazini James kretyen (332)
Milan Itali Davide Villa Itali Andrea Benevelli 4 jwè (26) Etazini Wayne Langston (404)
Orzinuovi Itali Fabio Corbani Etazini Anthony Miles 4 jwè (26) Etazini Anthony Miles (554)
Piacenza Itali Stefano Salieri Itali Matteo Formenti 7 jwè (26) Etazini Markis McDuffie (535)
Turin Itali Demis Cavina Itali Etazini Mirza Alibegović Etazini Jason Clark ,
Itali Daniele Toscano,
Itali Lorenzo pèn (26)
Senegal Itali Ousmane Diop (388)
Tortona Itali Marco Ramondino Itali Riccardo Tavernelli 4 jwè (26) Etazini Jalen kanon (383)
Trapani Itali Daniele Parente Itali Andrea Renzi Etazini La'Marshall Corbett ,
Itali Marco Mollura (25)
Etazini La'Marshall Corbett (445)
Treviglio Itali Devis Cagnardi (1ye-25th)
Itali Mauro Zambelli (26)
Itali Davide Reati 5 jwè (26) Etazini JJ Frazier (387)
Udine Itali Matteo Boniciolli Itali Michele Antonutti 5 jwè (26) Etazini Dominique Johnson (406)
Verona Itali Andrea Diana Itali Giovanni Tomassini 5 jwè (26) Itali Francesco Candussi (382)

Plase

À 18 avril, 2021.

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif SD
1. Ril Mutua Torino 36 26 18 8 2117 1836 +281
1uparrow green.svg 2. Bertram Tortona 34 26 17 9 2005 1797 +208
3. Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 32 26 16 10 2003 1993 +10
4. Tezenis Verona 30 26 15 11 2101 2036 +65
5. Urania Milan 28 26 14 12 1957 1977 -20
6. BCC Treviglio 26 26 13 13 2132 2171 -39 3-1
7. 2B kontwòl pèrseuz 26 26 13 13 1980 2063 -83 2-2
8. Uk Assigeco Piacenza 26 26 13 13 2135 2142 -7 1-3
9. anplwaye MANTUA 24 26 12 14 1959 1985 -26 2-0
10. Novipiù JB Monferrato 24 26 12 14 1928 2082 -154 0-2
11. Orlandina Panyen kap d'Orlando 22 26 11 15 2157 2278 -121
12. Agribertocchi Orzinuovi 20 26 10 16 2129 2168 -36
1downarrow red.png 13. Withu bèrgamask 18 26 9 17 1964 1974 -10 2-0
14. Edilnol Biella 18 26 9 17 2143 2208 -65 0-2
Lejand:
      Admèt yo nan wonn nan Blan.
      Admèt yo nan wonn nan jòn.
      Admèt yo nan wonn nan Blue.
      Admèt yo nan Girone Blu a.
      Admèt yo nan gwoup la Nwa.
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Kalandriye

À kòm nan 18 avril, 2021. [5]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (14yèm)
96-101 Uk Assigeco Piacenza - Urania Milan 87-76
87-83 BCC Treviglio - 2B kontwòl Trapani 90-80
70-64 Bertram Tortona - ril Mutua Torino 71-75
59-76 Withu bèrgamask - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 87-83
81-70 Anplwaye Mentou - Orlandina Panyen kap d'Orlando 98-102
93-87 Novipiù JB Monferrato - Tezenis Verona 68-64
93-64 Agribertocchi Orzinuovi - Edilnol Biella 94-87
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (15yèm)
77-86 Orlandina Panyen kap d'Orlando - Bertram Tortona 70-93
78-76 2B kontwòl Trapani - Novipiù JB Monferrato 66-74
85-76 Tezenis Verona - Agribertocchi Orzinuovi 94-93
79-72 Urania Milan - Mentou Anplwaye 70-60
94-82 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - uk Assigeco Piacenza 80-91
113-118 Edilnol Biella - BCC Treviglio 95-83
72-54 Ril Mutua Torino - Withu bèrgamask 67-71
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (16th)
57-85 2B kontwòl Trapani - Bertram Tortona 72-71
92-94 Agribertocchi Orzinuovi - uk Assigeco Piacenza 96-89
100-82 Orlandina Panyen kap d'Orlando - Novipiù JB Monferrato 79-97
81-99 Anplwaye Mentou - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 68-57
60-76 Edilnol Biella - ril Mutua Torino 90-85
72-75 Urania Milan - Tezenis Verona 80-93
81-71 BCC Treviglio - Withu bèrgamask 76-73
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (17yèm)
65-54 Bertram Tortona - Edilnol Biella 95-83
68-79 Novipiù JB Monferrato - Urania Milan 77-81
89-82 Tezenis Verona - Mentou Anplwaye 80-84
80-84 Uk Assigeco Piacenza - 2B kontwòl Trapani 82-86
86-80 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - BCC Treviglio 84-83
72-78 Withu bèrgamask - Agribertocchi Orzinuovi 86-79
110-76 Ril Mutua Torino - Orlandina Panyen kap d'Orlando 72-71
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (18tyèm)
106-88 Edilnol Biella - Orlandina Panyen kap d'Orlando 99-103
90-63 Anplwaye Mentou - Novipiù JB Monferrato 70-55
71-73 Agribertocchi Orzinuovi - ril Mutua Torino 63-88
85-55 Withu bèrgamask - Urania Milan 72-78
68-75 Uk Assigeco Piacenza - Bertram Tortona 68-63
79-69 BCC Treviglio - Tezenis Verona 85-73
71-78 2B kontwòl Trapani - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 55-67
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (19yèm)
61-73 Urania Milan - 2B kontwòl Trapani 64-79
95-98 Orlandina Panyen kap d'Orlando - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 80-86
67-73 Mentou Anplwaye - BCC Treviglio 71-82
88-54 Ril Mutua Torino - uk Assigeco Piacenza 82-78
90-82 Bertram Tortona - Agribertocchi Orzinuovi 78-63
65-62 Novipiù JB Monferrato - Withu bèrgamask 68-104
77-81 Tezenis Verona - Edilnol Biella 80-85
deyò (7th) 7yèm jou retounen (20ª)
78-82 Withu bèrgamask - Orlandina Panyen kap d'Orlando 72-73
78-71 Uk Assigeco Piacenza - Tezenis Verona 65-83
83-110 2B kontwòl Trapani - ril Mutua Torino 72-104
66-79 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - Novipiù JB Monferrato 85-74
87-69 Bertram Tortona - BCC Treviglio 84-66
67-69 Agribertocchi Orzinuovi - Mentou Anplwaye 74-102
74-82 Edilnol Biella - Urania Milan 72-78
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (21yèm)
69-79 Urania Milan - Bertram Tortona 71-68
71-79 Edilnol Biella - 2B kontwòl Trapani 83-87
71-109 Novipiù JB Monferrato - Agribertocchi Orzinuovi 77-74
89-86 Orlandina Panyen kap d'Orlando - uk Assigeco Piacenza 87-91
75-63 Anplwaye Mentou - Withu bèrgamask 67-70
69-77 Tezenis Verona - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 81-66
77-66 BCC Treviglio - ril Mutua Torino 92-86
deyò (9yèm) 9yèm jou retounen (22nd)
82-65 Novipiù JB Monferrato - Edilnol Biella 72-83
83-87 2B kontwòl Trapani - Orlandina Panyen kap d'Orlando 66-54
88-78 Uk Assigeco Piacenza - Withu bèrgamask 79-75
84-68 Ril Mutua Torino - Mentou Anplwaye 85-52
87-80 Bertram Tortona - Tezenis Verona 62-68
108-97 Agribertocchi Orzinuovi - BCC Treviglio 83-90
83-78 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - Urania Milan 67-53
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (23rd)
82-74 Uk Assigeco Piacenza - Edilnol Biella 89-95
59-73 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - ril Mutua Torino 74-83
82-85 Withu bèrgamask - Tezenis Verona 78-84
77-88 BCC Treviglio - Novipiù JB Monferrato 68-87
72-81 Mentou Anplwaye - Bertram Tortona 79-74
78-71 Agribertocchi Orzinuovi - 2B kontwòl Trapani 91-102
95-93 Orlandina Panyen kap d'Orlando - Urania Milan 72-86
deyò (11yèm) 11yèm jou retounen (24th)
70-75 Edilnol Biella - Withu bèrgamask 82-93
73-77 Ril Mutua Torino - Novipiù JB Monferrato 81-59
98-72 Tezenis Verona - Orlandina Panyen kap d'Orlando 83-76
87-99 Urania Milan - Agribertocchi Orzinuovi 77-57
76-59 Bertram Tortona - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 64-68
75-62 2B kontwòl Trapani - Mentou Anplwaye 64-75
85-93 BCC Treviglio - uk Assigeco Piacenza 91-84
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (25th)
65-63 Urania Milan - ril Mutua Torino 65-85
67-78 Withu bèrgamask - Bertram Tortona 73-62
76-82 Novipiù JB Monferrato - uk Assigeco Piacenza 76-98
72-76 Apu Fin vye granmoun sovaj West Udine - Agribertocchi Orzinuovi 77-76
98-97 Orlandina Panyen kap d'Orlando - BCC Treviglio 85-80
92-80 Anplwaye Mentou - Edilnol Biella 77-98
88-74 Tezenis Verona - 2B kontwòl Trapani 81-69
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (26th)
92-86 Agribertocchi Orzinuovi - Orlandina Panyen kap d'Orlando 65-90
82-70 Uk Assigeco Piacenza - Mentou Anplwaye 69-75
91-82 Ril Mutua Torino - Tezenis Verona 81-82
65-76 BCC Treviglio - Urania Milan 61-81
83-43 Bertram Tortona - Novipiù JB Monferrato 78-81
90-89 2B kontwòl Trapani - Withu bèrgamask 81-75
84-62 Edilnol Biella - apu Fin vye granmoun sovaj West Udine 95-101

Gwoup Wouj

Ekip yo

Eskwadwon Sezon Vil Ti bilding Sezon anvan an
Benedict XIV Cento detay San PalaBenedetto 2yèm plas nan seri B Gwoup C
Chieti 1974 detay Chieti PalaTricalle Sandro Leombroni 6th plas nan seri B Gwoup C
Eurobasket lavil Wòm detay Lavil Wòm Espò Palè 12yèm plas nan seri A2 West
Kleb Ferrara detay Ferrara Palasport nan Ferrara 6th plas nan seri A2 East
Pall. Forlì 2.015 detay Forlì Unieuro Arena 2yèm plas nan seri A2 East
Latina Basketball detay Latina PalaBianchini 11yèm plas nan seri A2 West
Naples Basketball detay Naples PalaBarbuto 8yèm plas nan seri A2 West
Pistoia panyen detay Pistoia PalaTerme ( Montecatini tèrm ) (1ª-15)
PalaCarrara (16th-)
15zyèm plas nan seri A
Basketball Ravenna detay Ravenna Lotèl De André 1st plas nan seri A2 East
NPC Rieti detay Rieti PalaSojourner 7th plas nan seri A2 West
San Severo detay San Severo Palasport Falcone ak Borsellino 10yèm plas nan seri A2 East
Scafati panyen detay Skafati PalaMangano 10yèm plas nan seri A2 West
Blue Star detay Lavil Wòm PalaCoccia ( Veroli ) 12yèm plas nan seri B Gwoup D

Antrenè ak moun ki gen dosye

Eskwadwon Antrenè Kapitènn Pifò prezan jwè baskètbòl [4] Top marqueur [4]
San Itali Matteo Mecacci Itali Alex Ranuzzi 7 jwè (23) Etazini Tekele Koton (250)
Chieti Itali Domenico Sorgentone (1ye-16th)
Itali Massimo Maffezzoli (17th-26th)
Itali Alessandro pyadza 4 jwè (24) Lityani Paulius Sorokas (376)
Ferrara Albani Spiro Leka Itali Tommaso Fantoni 5 jwè (24) Etazini Kenny HASBROUCK (314)
Forlì Itali Sandro dell'Agnello Itali Jacopo Giachetti 5 jwè (24) Etazini Terrence Roderick (449)
Latina Itali Franco Gramenzi Itali Davide Raucci 4 jwè (24) Etazini Jaren Lewis 312)
Naples Itali Stefano Sacripanti Itali Diego Monaldi 6 jwè (24) Itali Pierpaolo Marini (327)
Pistoia Itali Michele Carrea Itali Gianluca Della Rosa 6 jwè (24) Etazini Deshawn Sims (365)
Ravenna Itali Massimo Cancellieri Itali Alberto Chiumenti Etazini Sam Givens ,
Itali Davide Denegri ,
Itali Tommaso Oxilia (24)
Etazini Sam Givens ,
Itali Daniele Cinciarini (327)
Rieti Itali Alessandro Rossi Itali Francesco Stefanelli Etazini Steve Taylor ,
Itali Giacomo Sanguinetti ,
Itali Riziero Ponziani (22)
Etazini Steve Taylor (340)
Eurobasket Itali Damiano Pilòt Itali Eugenio Fanti 5 jwè (24) Etazini Roberto Gallinat (412)
Blue Star Itali Germano D'Arcangeli ... Etazini Stephen Mak Thompson,
Senegal Elhadji Thioune (23)
Etazini Stephen Mark Thompson (479)
San Severo Itali Lino Lardo (1ª-? ª)
Itali Nicolas Panizza (? ª-? ª)
Itali Luca Bechi (? ª-26ª)
Itali EMIDIO Di Donato Etazini Nijerya Andy Ogide ,
Etazini Itali Chris Mortellaro ,
Itali Michele Antelli (24)
Etazini Nijerya Andy Ogide (320)
Skafati Itali Alessandro Finelli Itali Tommaso Marino Itali Lorenzo Byenveni,
Itali Luigi Sergio ,
Itali Ajantin Bernardo Musso (24)
Etazini Charles Thomas (441)

Plase

À 21 avril 2021.

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif SD
1. Unieuro Forlì 38 24 19 5 1897 1738 +159 +3
Kokad Coppa Italia.svg 1uparrow green.svg 2. GeVi Naples 38 24 19 5 1871 1617 +254 -3
Basketball Supercup Svg 3. Givova Scafati 36 24 18 6 1960 1775 +185
4. Atlante Eurobasket lavil Wòm 28 24 14 10 1894 1831 +63
5. Top sekrè Ferrara kote 26 24 13 11 1852 1876 -24
6. Lux Chieti Panyen 1974 24 24 12 12 1768 1804 -36 2-0
7. Koulye a, Wi Ravenna 24 24 12 12 1834 1796 +38 0-2
8. Tramec Cento 22 23 11 12 1666 1695 -29
9. Giorgio Tesi Group Pistoia 22 24 11 13 1768 1812 -44
1downarrow red.png 10. Kienergia Rieti 18 23 9 14 1730 1779 -49
11. Benacquista Latina Asirans 16 24 8 16 1680 1761 -81
1downarrow red.png 12. Allianz Pasyans San Severo 10 24 5 19 1604 1804 -200
13. Stella azura lavil Wòm 8 24 4 20 1690 1926 -236
Lejand:
      Admèt yo nan wonn nan Blan.
      Admèt yo nan wonn nan jòn.
      Admèt yo nan wonn nan Blue.
      Admèt yo nan Girone Blu a.
      Admèt yo nan gwoup la Nwa.
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.
Basketball Supercup Svg Gayan nan 2020 LNP Super Cup la
Kokad Coppa Italia.svg Gayan nan 2021 LNP Italyen Cup la

Kalandriye

À kòm nan 21 avril 2021. [5]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (14yèm)
65-72 Benacquista asikurazyoni Latina - Givova Scafati 71-84
67-68 Atlante Eurobasket lavil Wòm - Top sekrè Ferrara kote 73-80
83-72 Lux Chieti Panyen 1974 - Giorgio tèsi Gwoup Pistoia 74-86
83-73 OraSi Ravenna - Kienergia Rieti 96-91
73-54 GeVi Naples - Blue Star lavil Wòm 94-74
80-67 Unieuro Forli - Tramec Cento 72-54
Rest: Allianz Pazienza Cestistica San Severo
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (15yèm)
73-69 Top sekrè Ferrara kote - GeVi Naples 63-91
70-66 Giorgio tèsi Gwoup Pistoia - Atlante Eurobasket lavil Wòm 86-92
88-91 Givova Scafati - OraSi Ravenna 80-60
71-86 Stella azura lavil Wòm - Unieuro Forli 77-90
67-70 Tramec Cento - Benacquista Asirans Latina 74-64
63-73 Allianz Pasyans Basketball San Severo - Lux Chieti panyen 65-82
Rest: Kienergia Rieti
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (16th)
64-49 Benacquista Asirans Latina - Allianz Pazienza Cestistica San Severo 70-66
79-94 Stella azura lavil Wòm - Givova Scafati 65-85
88-86 Lux Chieti Panyen 1974 - Tramec Cento 50-65
79-68 Unieuro Forli - Top sekrè Ferrara kote 85-81
71-67 Kienergia Rieti - Giorgio tèsi Gwoup Pistoia 81-68
72-83 Atlante Eurobasket lavil Wòm - GeVi Naples 60-80
Rest: OraSi Ravenna
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (17yèm)
90-58 GeVi Naples - Benacquista Asirans Latina 69-59
88-72 Givova Scafati - Lux Chieti Panyen 1974 83-82
78-85 Tramec Cento - Atlante Eurobasket lavil Wòm 75-81
74-60 Allianz Pasyans Basketball San Severo - Giorgio tèsi Gwoup Pistoia 50-68
70-83 OraSi Ravenna - Unieuro Forli 77-83
84-75 Top sekrè Ferrara kote - Kienergia Rieti 67-79
Rest: Blue Star lavil Wòm
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (18tyèm)
70-64 Kienergia Rieti - Allianz Pazienza Cestistica San Severo 61-64
51-65 Giorgio tèsi Gwoup Pistoia - GeVi Naples 64-79
75-73 Lux Chieti Panyen 1974 - OraSi Ravenna 62-57
86-83 Givova Scafati - Top sekrè Ferrara kote 68-81
83-57 Tramec Cento - Blue Star lavil Wòm 89-84
69-78 Benacquista asikurazyoni Latina - Atlante Eurobasket lavil Wòm 73-85
Rest: Unieuro Forli
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (19yèm)
73-61 Atlante Eurobasket lavil Wòm - Kienergia Rieti 86-82
81-70 Giorgio tèsi Gwoup Pistoia - Benacquista Asirans Latina 77-69
60-81 Stella azura lavil Wòm - OraSi Ravenna 70-85
70-62 Unieuro Forli - Lux Chieti Panyen 1974 78-79
59-89 Allianz Pasyans Basketball San Severo - Givova Scafati 69-83
79-59 GeVi Naples - Tramec Cento 74-79
Rest: Top sekrè Ferrara kote
deyò (7th) 7yèm jou retounen (20ª)
74-79 Kienergia Rieti - Unieuro Forli 84-88
78-67 Givova Scafati - Giorgio tèsi Gwoup Pistoia 86-67
83-81 Top sekrè Ferrara kote - Blue Star lavil Wòm 70-86
80-60 Tramec Cento - Allianz Pasyans Basketball San Severo 78-70
75-66 Benacquista Asirans Latina - Lux Chieti Panyen 1974 68-76
69-75 OraSi Ravenna - Atlante Eurobasket lavil Wòm 61-71
Rest: GeVi Napoli
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (21yèm)
92-65 Unieuro Forli - Givova Scafati 60-79
84-63 Atlante Eurobasket Roma - Stella Azzurra Roma 87-74
71-66 LUX Chieti Basket 1974 - Kienergia Rieti 63-77
68-65 Allianz Pazienza Cestistica San Severo - Top Secret Ferrara 92-98
54-69 OraSi Ravenna - GeVi Napoli 70-67
63-75 Giorgio Tesi Group Pistoia - Tramec Cento 91-78
Riposa: Benacquista Assicurazioni Latina
andata (9ª) 9ª giornata ritorno (22ª)
76-55 GeVi Napoli - Allianz Pazienza Cestistica San Severo 81-71
69-80 Atlante Eurobasket Roma - Unieuro Forli 83-87
68-81 Stella Azzurra Roma - LUX Chieti Basket 1974 61-63
94-89 Top Secret Ferrara - OraSi Ravenna 82-88
64-74 Tramec Cento - Givova Scafati 69-83
82-77 Kienergia Rieti - Benacquista Assicurazioni Latina 72-91
Riposa: Giorgio Tesi Group Pistoia
andata (10ª) 10ª giornata ritorno (23ª)
70-66 Benacquista Assicurazioni Latina - Stella Azzurra Roma 68-72
66-75 LUX Chieti Basket 1974 - Top Secret Ferrara 68-86
78-90 Givova Scafati - GeVi Napoli 68-78
83-72 Unieuro Forli - Allianz Pazienza Cestistica San Severo 70-85
75-79 Kienergia Rieti - Tramec Cento nd
72-74 OraSi Ravenna - Giorgio Tesi Group Pistoia 76-61
Riposa: Atlante Eurobasket Roma
andata (11ª) 11ª giornata ritorno (24ª)
81-67 Stella Azzurra Roma - Kienergia Rieti 73-84
71-65 Top Secret Ferrara - Benacquista Assicurazioni Latina 64-92
90-85 GeVi Napoli - LUX Chieti Basket 1974 60-58
79-75 Giorgio Tesi Group Pistoia - Unieuro Forli 72-81
103-81 Givova Scafati - Atlante Eurobasket Roma 80-79
81-83 Allianz Pazienza Cestistica San Severo - OraSi Ravenna 70-88
Riposa: Tramec Cento
andata (12ª) 12ª giornata ritorno (25ª)
86-67 Atlante Eurobasket Roma - Allianz Pazienza Cestistica San Severo 69-53
89-80 Unieuro Forli - GeVi Napoli 69-75
72-80 Stella Azzurra Roma - Giorgio Tesi Group Pistoia 76-94
74-59 Top Secret Ferrara - Tramec Cento 72-78
79-74 Kienergia Rieti - Givova Scafati 72-92
95-76 OraSi Ravenna - Benacquista Assicurazioni Latina 67-81
Riposa: LUX Chieti Basket 1974
andata (13ª) 13ª giornata ritorno (26ª)
53-70 Benacquista Assicurazioni Latina - Unieuro Forli 62-68
91-95 LUX Chieti Basket 1974 - Atlante Eurobasket Roma 98-97
60-58 Tramec Cento - OraSi Ravenna 68-91
70-55 Allianz Pazienza Cestistica San Severo - Stella Azzurra Roma 65-71
77-80 GeVi Napoli - Kienergia Rieti 82-74
90-87 Giorgio Tesi Group Pistoia - Top Secret Ferrara 80-82
Riposa: Givova Scafati

Seconda Fase

Girone Bianco

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Diff.
1. GeVi Napoli 14 10 7 3 757 735 +22
2. Reale Mutua Torino 12 10 6 4 779 723 +56
3. Bertram Tortona 10 10 5 5 726 720 +6
4. Apu Old Wild West Udine 8 10 4 6 716 751 -35
5. Givova Scafati 8 10 4 6 767 785 -18
6. Unieuro Forlì 8 10 4 6 758 789 -31

Aggiornato al 17 maggio 2021. [5]

andata (1ª) 1ª giornata ritorno (4ª)
75-85 Reale Mutua Torino - GeVi Napoli 73-67
79-70 Apu Old Wild West Udine - Unieuro Forli 83-74
69-67 Bertram Tortona - Givova Scafati 69-89
andata (2ª) 2ª giornata ritorno (5ª)
83-71 Unieuro Forli - Bertram Tortona 76-80
71-63 GeVi Napoli - Apu Old Wild West Udine 71-64
57-70 Givova Scafati - Reale Mutua Torino 95-89
andata (3ª) 3ª giornata ritorno (6ª)
83-62 Bertram Tortona - GeVi Napoli 73-78
84-89 Reale Mutua Torino - Unieuro Forli 93-56
88-83 Apu Old Wild West Udine - Givova Scafati 80-86

Girone Giallo

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Diff.
7. Tezenis Verona 14 10 7 3 811 724 +87
8. BCC Treviglio 12 10 6 4 750 700 +50
9. Top Secret Ferrara 12 10 6 4 799 780 +19
10. Urania Milano 10 10 5 5 784 794 -10
11. Atlante Eurobasket Roma 8 10 4 6 765 803 -38
12. LUX Chieti Basket 1974 4 10 2 8 709 817 -108

Aggiornato al 17 maggio 2021. [5]

andata (1ª) 1ª giornata ritorno (4ª)
73-70 Urania Milano - LUX Chieti Basket 1974 67-75
77-56 BCC Treviglio - Atlante Eurobasket Roma 57-68
91-68 Tezenis Verona - Top Secret Ferrara 85-81
andata (2ª) 2ª giornata ritorno (5ª)
93-79 Atlante Eurobasket Roma - Urania Milano 78-86
73-78 Top Secret Ferrara - BCC Treviglio 84-82
72-74 LUX Chieti Basket 1974 - Tezenis Verona 49-84
andata (3ª) 3ª giornata ritorno (6ª)
93-92 Urania Milano - Top Secret Ferrara 77-92
89-57 Tezenis Verona - Atlante Eurobasket Roma 78-81
83-65 BCC Treviglio - LUX Chieti Basket 1974 83-55

Girone Azzurro

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Diff.
13. 2B Control Trapani 14 10 7 3 797 761 +36
14. OraSì Ravenna 12 10 6 4 761 714 +47
15. Staff Mantova 12 10 6 4 740 731 +9
16. Giorgio Tesi Group Pistoia 12 10 6 4 809 807 +2
17. Tramec Cento 8 10 4 6 691 733 -42
18. UCC Assigeco Piacenza 2 10 1 9 752 804 -52

Aggiornato al 17 maggio 2021. [5]

andata (1ª) 1ª giornata ritorno (4ª)
80-61 2B Control Trapani - Tramec Cento 76-69
81-76 Staff Mantova - OraSi Ravenna 62-70
83-90 UCC Assigeco Piacenza - Giorgio Tesi Group Pistoia 83-90
andata (2ª) 2ª giornata ritorno (5ª)
71-82 Giorgio Tesi Group Pistoia - 2B Control Trapani 101-95
78-77 OraSi Ravenna - UCC Assigeco Piacenza 80-74
60-74 Tramec Cento - Staff Mantova 67-78
andata (3ª) 3ª giornata ritorno (6ª)
96-75 2B Control Trapani - OraSi Ravenna 59-85
85-82 Staff Mantova - Giorgio Tesi Group Pistoia 78-86
63-78 UCC Assigeco Piacenza - Tramec Cento 59-73

Girone Blu

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Diff.
19. Orlandina Basket 12 9 6 3 785 713 +72
20. Agribertocchi Orzinuovi 12 9 6 3 781 673 +108
21. Novipiù JB Monferrato 12 9 6 3 665 667 -2
22. Benacquista Assicurazioni Latina 8 9 4 5 664 700 -36
23. Allianz Pazienza San Severo 6 8 3 5 571 585 -14
24. Kienergia Rieti 4 10 2 8 626 754 -128

Aggiornato al 17 maggio 2021. [5]

andata (1ª) 1ª giornata ritorno (4ª)
70-69 Novipiù JB Monferrato - Benacquista Assicurazioni Latina 87-66
75-72 Orlandina Basket - Allianz Pazienza San Severo 83-91
94-63 Agribertocchi Orzinuovi - Kienergia Rieti 77-54
andata (2ª) 2ª giornata ritorno (5ª)
71-91 Kienergia Rieti - Orlandina Basket 69-90
92-86 Benacquista Assicurazioni Latina - Agribertocchi Orzinuovi 61-97
86-75 Allianz Pazienza San Severo - Novipiù JB Monferrato nd
andata (3ª) 3ª giornata ritorno (6ª)
87-79 Agribertocchi Orzinuovi - Allianz Pazienza San Severo nd
91-74 Orlandina Basket - Benacquista Assicurazioni Latina nd
86-84 Novipiù JB Monferrato - Kienergia Rieti 20-0 a tav.

Girone Nero

Pos. Squadra Pt G V P PtF PtS Diff.
25. Edilnol Biella 4 4 2 2 324 297 +27
26. Stella Azzurra Roma 4 4 2 2 328 328 0
1downarrow red.svg 27. Withu Bergamo 4 4 2 2 296 323 -27

Aggiornato al 17 maggio 2021. [5]

andata (1ª) 1ª giornata ritorno (4ª)
77-67 Withu Bergamo - Edilnol Biella 66-82
andata (2ª) 2ª giornata ritorno (5ª)
100-67 Edilnol Biella - Stella Azzurra Roma 75-87
andata (3ª) 3ª giornata ritorno (6ª)
87-60 Stella Azzurra Roma - Withu Bergamo 87-93

Play-out

I play-out si disputano al meglio di cinque partite, con Gara 1, Gara 2 ed eventuale Gara 5 giocate in casa della squadra che ha ottenuto la migliore classifica al termine della fase di qualificazione. Le perdenti retrocederanno in Serie B per la stagione 2021-2022 .

Primo spareggio G1 G2 G3 G4 G5
23 Allianz Pazienza San Severo 72 102 65 66 68
26 Stella Azzurra Roma 67 92 77 71 74
Secondo spareggio G1 G2 G3 G4 G5
24 Kienergia Rieti 70 86 60 75
25 Edilnol Biella 74 75 72 86

Play-off

Tutti i turni dei play-off si disputano al meglio delle cinque gare, con Gara 1, Gara 2 ed eventuale Gara 5 giocate in casa della squadra che ha ottenuto la migliore classifica al termine della fase di qualificazione. La vincente di ciascun tabellone dei play-off sarà promossa in Serie A per la stagione 2021-2022 .

Tabellone Oro

Quarti di finale Semifinali Finali
1B Napoli Basket 92 80 85
4A Pistoia Basket 78 70 74
1B Napoli Basket 80 78 88
3G Kleb Ferrara 53 75 79
2G Treviglio 76 88 70 54 62
3G Kleb Ferrara 72 86 80 69 66
1B Napoli Basket 72 57 61 77
4B Amici Pall. Udinese 56 53 71 67
4B Amici Pall. Udinese 66 65 68 84
1A Trapani 55 58 72 83
4B Amici Pall. Udinese 96 85 70 79 73
5B Scafati Basket 91 79 93 82 70
5B Scafati Basket 78 97 83 76
6G Chieti 1974 63 68 86 57


Tabellone Argento

Quarti di finale Semifinali Finali
2B Basket Torino 79 84 76
3A Pall. Mantovana 59 56 69
2B Basket Torino 95 69 61
1G Scaligera Verona 83 51 56
1G Scaligera Verona 92 81 82
4G Urania Milano 63 78 67
2B Basket Torino 64 77 86 77 74
3B Derthona Basket 60 89 56 78 75
3B Derthona Basket 83 97 62 76 78
2A Basket Ravenna 69 98 65 66 76
3B Derthona Basket 67 80 80 70
5G Eurobasket Roma 66 85 78 69
6B Pall. Forlì 2.015 81 85 72 67
5G Eurobasket Roma 84 62 76 72


Statistiche Stagione regolare

Statistiche individuali

Aggiornato al 24 maggio 2021. [6]

Punti a partita

Rank Giocatore Squadra PPG
1. Stati Uniti Jordan Floyd Orlandina 24.1
2. Stati Uniti Jeffrey Carroll Pall. Biella 23.1
3. Stati Uniti Xavier Johnson Orlandina 22.5
2. Stati Uniti Anthony Miles Pall. Orzinuovi 21.3
5. Argentina Lucio Redivo JB Monferrato 21.1

Assist

Rank Giocatore Squadra APG
1. Slovenia Matic Rebec Basket Ravenna 6.0
2. Stati Uniti JJ Frazier Treviglio 5.5
3. Stati Uniti Jordan Floyd Orlandina 5.4
4. Italia Guido Rosselli Scaligera Verona 5.2
5. Italia Mattia Palumbo Scafati Basket 5.1

Rimbalzi

Rank Giocatore Squadra RPG
1. Croazia Sandi Marcius Stella Azzurra 9.8
2. Senegal Abdel Fall Latina Basket 9.5
Stati Uniti Steve Taylor NPC Rieti
4. Stati Uniti Nana Foulland Amici Pall. Udinese 9.0
Lituania Paulius Sorokas Chieti 1974

Valutazione

Rank Giocatore Squadra VPG
1. Stati Uniti Xavier Johnson Orlandina 26.1
2. Stati Uniti Jeffrey Carroll Pall. Biella 25.5
3. Stati Uniti Terrence Roderick Pall. Forlì 2.015 24.3
4. Stati Uniti Jordan Floyd Orlandina 23.3
5. Stati Uniti Anthony Miles Pall. Orzinuovi 23.0

Altre statistiche

Categoria Giocatore Squadra Statistica
Rubate Stati Uniti Stephen Thompson Stella Azzurra 2.3
Stoppate Stati Uniti Brandon Gilbeck Latina Basket 2.6
Palle perse Stati Uniti Jordan Floyd Orlandina 4.1
2P% Senegal Ousmane Diop Basket Torino 72.4%
3P% Italia Stefano Masciadri Bergamo B. 2014 45.1%
FT% Argentina Lucio Redivo JB Monferrato 93.1%

Statistiche di squadra

Categoria Squadra Media
Punti Orlandina 83.0
Punti subiti Pall. Orzinuovi 83.4
Rimbalzi Napoli Basket 39.6
Assist Treviglio 18.9
Palle rubate Stella Azzurra 8.1
Stoppate Napoli Basket 3.5
Palle perse Latina Basket 15.2
% tiri liberi Pall. Orzinuovi 82.0%
% tiro da due Basket Torino 57.0%
% tiro da tre Pall. Forlì 2.015
Scaligera Verona
37.0%

Fonte: Statistics , su legapallacanestro.com .

Verdetti

Campione Serie A2

Squadre promosse

  • Promozioni in Serie A :
GeVi Napoli : Andrea Zerini , Antonio Iannuzzi , Amar Klačar, Jordan Parks , Daniele Sandri , Pierpaolo Marini, Josh Mayo , Lorenzo Uglietti , Eric Lombardi , Christian Burns , Diego Monaldi . Allenatore: Stefano Sacripanti .
Bertram Tortona : Samuel Sackey, Jalen Cannon , Giulio Gazzotti , Lorenzo Ambrosin, Riccardo Tavernelli, Lorenzo D'Ercole , Agustín Fabi, Bruno Mascolo , Luca Severini , Jamarr Sanders , Alessandro Morgillo . Allenatore: Marco Ramondino .

Altri verdetti

Premi e riconoscimenti

Miglior Under 21 del mese

Per ragione di sponsorizzazione il premio viene chiamato Under 21 Adidas Serie A2 .

Mese Giornata Giocatore Squadra PPG RPG APG VP Rif.
dicembre 1–7 Senegal Italia Gora Camara JB Monferrato 12.3 9.3 0.7 4-3 [7]
gennaio 10–16 Italia Federico Miaschi Pall. Biella 15.2 3.0 2.5 3–3 [8]
febbraio 17–21 Italia Matteo Parravicini Bergamo B. 2014 8.5 2.0 2.2 5–1 [9]
aprile 17–21 Italia Federico Zampini Kleb Ferrara 10.0 3.8 3.4 5–2 [10]

Riconoscimenti

Regular Season
Premio Giocatore Squadra Rif.
MVP italiano Lanieri Senegal Italia Ousmane Diop Basket Torino [11]
MVP straniero Lanieri Stati Uniti Charles Thomas Scafati Basket [12]
Miglior giocatore Under 21 Adidas Italia Lorenzo Bucarelli Eurobasket Roma [13]
Miglior allenatore Lavoropiù Italia Alessandro Ramagli Scaligera Verona [14]
Playoff
Premio Giocatore Squadra Ref
MVP Finali Stati Uniti Italia Christian Burns Napoli Basket [15] [16]
Italia Bruno Mascolo Derthona Basket

Note

  1. ^ Nuova era per la Junior Casale , su basketinside.com , 15 giugno 2020.
  2. ^ La Stella Azzurra parteciperà alla prossima A2
  3. ^ Formula Serie A2 2020/21 , su legapallacanestro.com . URL consultato il 14 novembre 2020 .
  4. ^ a b c d Melegari, 2002 , p. 458 .
  5. ^ a b c d e f g Calendario 2020-2021 , in Lega Nazionale Pallacanestro .
  6. ^ Statistiche , su legapallacanestro.com .
  7. ^ Gora Camara è l'under 21 adidas di dicembre 2020 serie A2 , su legapallacanestro.com , 5 gennaio 2021.
  8. ^ Federico Miaschi è l'under 21 adidas di gennaio 2021 serie A2 , su legapallacanestro.com , 2 febbraio 2021.
  9. ^ Matteo Parravicini è l'under 21 adidas di gennaio 2021 serie A2 , su legapallacanestro.com , 2 marzo 2021.
  10. ^ FEDERICO ZAMPINI È L'UNDER 21 ADIDAS DI APRILE 2021 IN SERIE A2 , su legapallacanestro.com , 5 maggio 2021.
  11. ^ TROFEI LNP SERIE A2 2020-21 - OUSMANE DIOP È MVP ITALIANO LANIERI , su legapallacanestro.com , 1º giugno 2021.
  12. ^ TROFEI LNP SERIE A2 2020-21 - CHARLES THOMAS È MVP STRANIERO LANIERI , su legapallacanestro.com , 1º giugno 2021.
  13. ^ TROFEI LNP SERIE A2 2020-21 - LORENZO BUCARELLI È IL MIGLIOR UNDER 21 ADIDAS , su legapallacanestro.com , 1º giugno 2021.
  14. ^ TROFEI LNP SERIE A2 2020-21 - ALESSANDRO RAMAGLI È IL MIGLIOR ALLENATORE LAVOROPIÙ , su legapallacanestro.com , 1º giugno 2021.
  15. ^ Finali Playoff Serie A2 Old Wild West 2020-21 , su pianetabasket.com , 27 giugno 2021.
  16. ^ Finale Playoff A2 - Gara 5: Bertram Tortona promossa in Serie A, premi individuali , su pianetabasket.com , 29 giugno 2021.

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro