Seri A2 2019-2020 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A2 2019-2020
Seri A2 Old Wild West 2019-2020
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 6 oktòb 2019 -
Jen 2020
Ekip yo 28
Vèdik
Relegasyon Fortitudo Agrigento
A. Costa Imola
Pa admèt nan la
sezon sa a
P. Montegranaro
Rose jaden
Juvecaserta
Junior Casale
Dènye aktyalizasyon done: 2 jiyè 2020
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A2 2019-2020 la te setyèm edisyon pi wo nivo amatè chanpyona baskèt Italyen an , apre refòm ki te fèt nan sezon ete 2013 la.

7 avril 2020, apre ijans lan akòz pandemi COVID-19 , prezidan FIP la , Gianni Petrucci , deklare sezon espò 2019/2020 la fini. Sezon an fini san vèdik, ni an tèm de pwomosyon ni an tèm de rlegasyon. De ekip, sepandan, mande pou repozisyon nan kategori pi ba yo, yo dwe egzak nan seri B : Fortitudo Agrigento ak Andrea Costa Imola . Reken yo Roseto bay tit la espòtif Stella Azzurra lavil Wòm lan , pandan y ap Poderosa Montegranaro a bay tit la espòtif Basket Chieti 1974.

Règleman

Ekip yo admèt

Chanpyona a pran pati nan 28 ekip divize an de gwoup egal, selon divizyon jewografik, ki rele "East" ak "West".

Fòmil

Nan fen premye faz lakay la, pou de gwoup yo, yo pral jwe yon faz revèy nan sis alimèt plis kont ekip yo nan lòt gwoup la (twa alimèt lakay kont moun ki swiv nan klasman yo ak twa alimèt ale kont sa yo ki anvan ). 8 premye nan de gwoup yo antre nan faz eliminatwa yo, fòme de tablo eliminasyon nan uit ekip ki pral detèmine de pwomosyon yo nan A ak trimès-final, semi-final ak final nan pi bon nan senk jwèt.

Pi bon playout nan senk jwèt ant douzyèm ak trèzyèm nan de gwoup yo, perdants yo pral rlege nan B ansanm ak anba a mete nan chak gwoup.

Ekip yo

East Group

West gwoup

Sezon regilye

Alimèt yo ap jwe ant Oktòb 2019 ak Avril 2020. [1]

Seri A2 East

Plase

Mizajou 2 Mas 2020. [2]

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Koulye a, Wi Ravenna 40 25 20 5 1978 1845 133
2. Unieuro Forlì 34 24 17 7 1937 1790 147
3. Tezenis Verona 30 24 15 9 1882 1755 127
4. Pompea Mantua 30 25 15 10 1927 1803 124
5. Apu Old Wild West Udine 30 25 15 10 1977 1867 110
6. Feli Pharma Ferrara 28 24 14 10 1901 1904 -3
7. Urania Milan 24 25 12 13 1948 1897 51
8. UCC Assigeco Piacenza 20 24 10 14 1799 1878 -79
1downarrow red.png 9. Le Naturelle Imola Basket [3] 20 24 10 14 1858 2010 -152
10. Allianz Pasyans Basketball San Severo 20 25 10 15 1920 1997 -77
Cloud aksyon cancel.png 11. XL Extralight Montegranaro 18 24 9 15 1928 1947 -19
Cloud aksyon cancel.png 12. Atik Club Juvecaserta 18 24 9 15 1868 1946 -78
Cloud aksyon cancel.png 13. Imobilye gou Rose Jaden [4] 16 25 8 17 1818 2006 -188
14. Agribertocchi Orzinuovi 14 24 7 17 1887 1983 -96
Lejand:
      Ankouraje nan seri A.
      Admèt nan faz eliminatwa an.
      Admèt nan playout la.
      Rlege nan Seri B.
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Kalandriye

Mizajou 2 Mas 2020. [5]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (14yèm)
5 oktòb 81-82 Urania Milano-Allianz San Severo Basketball Pasyans 76-84 22 desanm.
6 okt. 73-80 Le Naturelle Imola Basket-XL Extralight Montegranaro 90-83
85-64 Tezenis Verona-Sporting Club Juvecaserta 62-64
66-81 UCC Assigeco Piacenza-Pompea Mantua 52-78
78-77 Feli Pharma Ferrara-Agribertocchi Orzinuovi 93-89
74-87 Imobilye gou Roseto-Apu Old sovaj West Udine 61-84
70-76 Unieuro Forlì-OraSì Ravenna 73-86
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (15yèm)
12 oktòb 67-84 Agribertocchi Orzinuovi-Unieuro Forlì 96-92 28 desanm.
13 oktòb 81-95 Apu Old Wild West Udine-Tezenis Verona 70-68 27 desanm.
72-67 OraSì Ravenna-Feli Pharma Ferrara 88-69 28 desanm.
112-113 Atik Club Juvecaserta-Sapori Veri Roseto 72-84
69-71 Pompea Mantova-Urania Milan 78-72 27 desanm.
84-82 Allianz Pasyans Basketball San Severo-Le Naturelle Imola Basket 67-78 28 desanm.
76-78 XL Extralight Montegranaro-UCC Assigeco Piacenza 80-76
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (16th)
18 oktòb 74-73 Agribertocchi Orzinuovi-XL Extralight Montegranaro 93-95 5 janvye
19 oktòb 68-71 Urania Milano-Apu Old Wild West Udine 90-85
84-63 Tezenis Verona-OraSì Ravenna 65-69
20 oktòb 83-74 Feli Pharma Ferrara-Pompea Mantua 69-67
89-78 Unieuro Forlì-Allianz Pasyans Basketball San Severo 63-62
82-66 Imobilye gou Roseto-Le Naturelle Imola panyen 62-84
68-90 UCC Assigeco Piacenza-Sporting Club Juvecaserta 77-83
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (17yèm)
26 oktòb 71-72 Urania Milano-Feli Pharma Ferrara 71-76 12 janvye
27 oktòb 97-92 OraSì Ravenna-Sporting Club Juvecaserta 85-67
85-87 Naturelle Imola panyen-UCC Assigeco Piacenza la 79-100
82-62 Tezenis Verona-Sapori Veri Roseto 84-76
90-84 Allianz Pasyans Basketball San Severo-Agribertocchi Orzinuovi 83-89
75-83 XL Extralight Montegranaro-Pompea Mantova 81-78
81-69 Apu Old Wild West Udine-Unieuro Forlì 74-80
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (18tyèm)
30 oktòb 80-79 Unieuro Forlì-Urania Milan 72-70 15 janvye
78-74 Agribertocchi Orzinuovi-Tezenis Verona 88-90
72-76 Atik Club Juvecaserta-XL Extralight Montegranaro 74-82
83-71 Feli Pharma Ferrara-Apu Old Wild West Udine 74-69
68-75 UCC Assigeco Piacenza-OraSì Ravenna 80-85 16 janvye
67-78 Imobilye gou Roseto-Allianz Pasyans Basketball San Severo 78-79 29 janvye
31 oktòb 69-74 Pompea Mantova-Le Naturelle Imola Basket 99-81 15 janvye
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (19yèm)
3 nov 72-68 UCC Assigeco Piacenza-Agribertocchi Orzinuovi 69-73 19 janvye
88-91 Urania Milano-XL Extralight Montegranaro 85-79
96-92 Le Naturelle Imola Basket-OraSì Ravenna 68-92
73-83 Allianz Pasyans Basketball San Severo-Tezenis Verona 82-94
62-82 Imobilye gou Roseto-Pompea Mantua 56-77 22 janv
104-90 Unieuro Forlì-Feli Pharma Ferrara 82-75 19 janvye
76-86 Apu Old Wild West Udine-Sporting Club Juvecaserta 69-65
deyò (7th) 7yèm jou retounen (20ª)
9 nov. 73-65 OraSì Ravenna-Apu Old Wild West Udine 72-82 26 janvye
10 nov. 93-87 Feli Pharma Ferrara-Allianz Pasyans Basketball San Severo 77-81
65-77 Agribertocchi Orzinuovi-Urania Milan 82-92 25 janvye
84-94 Sporting Club Juvecaserta-Le Naturelle Imola Basket 74-76 26 janvye
65-70 Tezenis Verona-UCC Assigeco Piacenza 81-83
78-79 XL Extralight Montegranaro-Sapori Veri Roseto 71-64 27 janvye
92-86 Pompea Mantova-Unieuro Forlì 77-87 26 janvye
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (21yèm)
15 nov. 78-62 Urania Milan-OraSì Ravenna 78-86 2 fev
16 nov. 87-83 UCC Assigeco Piacenza-Feli Pharma Ferrara 70-76
17 nov. 65-77 Naturelle Imola panyen an-Tezenis Verona 70-87
87-82 Imobilye gou Roseto-Agribertocchi Orzinuovi 87-94
88-75 Apu Old Wild West Udine-XL Extralight Montegranaro 91-79
64-78 Allianz Pasyans Basketball San Severo-Pompea Mantua 79-70
77-80 Unieuro Forlì-Sporting Club Juvecaserta 83-62
deyò (9yèm) 9yèm jou retounen (22nd)
20 nov. 104-72 Apu Old Wild West Udine-Le Naturelle Imola Basket 84-75 5 fev
81-70 Pompea Mantova-Agribertocchi Orzinuovi 78-79
81-69 OraSì Ravenna-Sapori Veri Roseto 88-66
89-79 Atik Club Juvecaserta-Allianz Pasyans Basketball San Severo 77-86 6 fev
85-72 Tezenis Verona-Feli Pharma Ferrara 76-70 5 fev
86-89 XL Extralight Montegranaro-Unieuro Forlì 65-71
21 nov. 72-68 Urania Milan-UCC Assigeco Piacenza 87-79
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (23rd)
23 nov. 73-83 Agribertocchi Orzinuovi-Sporting Club Juvecaserta 83-85 9 fev
24 nov. 83-69 Unieuro Forlì-Tezenis Verona 58-71
77-76 Natirèl Imola panyen-urani Milan la 68-95 8 fev
87-67 UCC Assigeco Piacenza-Imobilye gou Rose Jaden 77-88 9 fev
77-79 Allianz Pasyans Basketball San Severo-OraSì Ravenna 57-70
99-97 Feli Pharma Ferrara-XL Extralight Montegranaro 79-77
86-83 Pompea Mantova-Apu Old Wild West Udine 73-71
yon fason (11yèm) 11yèm jou retounen (24th)
30 nov 79-86 Tezenis Verona-Urania Milan 81-73 15 fev
1 desanm 81-72 Naturelle Imola panyen-Feli Pharma Ferrara la 68-89
73-84 Apu Old Wild West Udine-UCC Assigeco Piacenza 77-56 16 fev
81-74 OraSì Ravenna-Agribertocchi Orzinuovi 76-74
98-74 XL Extralight Montegranaro-Allianz Pasyans Basketball San Severo 67-73
77-61 Atik Club Juvecaserta-Pompea Mantova 66-82
56-69 Imobilye gou Roseto-Unieuro Forlì 54-96
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (25th)
7 desanm. 73-62 Urania Milano-Sapori Veri Roseto 55-80 23 fev
8 desanm. 72-79 Agribertocchi Orzinuovi-Le Naturelle Imola Basket - Rin.
86-89 XL Extralight Montegranaro-Tezenis Verona -
81-67 Unieuro Forlì-UCC Assigeco Piacenza -
74-75 Pompea Mantova-OraSì Ravenna 71-68 23 fev
80-83 Allianz Pasyans Basketball San Severo-Apu Old Wild West Udine 66-74 23 fev
94-78 Feli Pharma Ferrara-Sporting Club Juvecaserta - Rin.
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (26th)
15 desanm. 72-84 Atik Club Juvecaserta-Urania Milan 79-81 1 mas.
77-99 Natirèl Imola panyen an-Unieuro Forlì - Rin.
56-69 Tezenis Verona-Pompea Mantua -
78-75 UCC Assigeco Piacenza-Allianz Pasyans Basketball San Severo -
84-63 Apu Old Wild West Udine-Agribertocchi Orzinuovi -
87-81 OraSì Ravenna-XL Extralight Montegranaro -
82-68 Imobilye gou Roseto-Feli Pharma Ferrara 83-87 1 mas.

Seri A2 West

Plase

Mizajou 2 Mas 2020. [2]

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Reale Mutua Turin 36 25 18 7 2027 1850 177
1downarrow red.png 2. MRinnovabili Agrigento [6] 32 25 16 9 1967 1869 98
Cloud aksyon cancel.png 3. Novipiù Casale Monferrato [7] 32 25 16 9 1872 1816 56
4. Edilnol Biella 28 24 14 10 1837 1722 115
5. BCC Treviglio 28 24 14 10 1713 1696 17
6. 2B egzèsis kontwòl 28 25 14 11 1826 1779 47
7. Zeyis Enèji Gwoup Rieti 28 25 14 11 1856 1847 9
8. GeVi Naples 26 25 13 12 1784 1787 -3
Basketball Supercup Svg 9. Bertram Tortona 26 25 13 12 1835 1872 -37
10. Givova Scafati 22 24 11 13 1879 1834 45
11. Benacquista Latina Asirans 20 25 10 15 1910 1944 -34
12. Eurobasket lavil Wòm 14 24 7 17 1786 1900 -114
13. Orlandina Basket Capo d'Orlando 14 24 7 17 1625 1812 -187
14. Panyen Bergamo 10 24 5 19 1731 1920 -189
Lejand:
      Ankouraje nan seri A.
      Admèt nan faz eliminatwa an.
      Admèt nan playout la.
      Rlege nan Seri B.
Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant de ekip, yo konsidere diferans lan objektif nan alimèt yo dirèk, nan evènman an nan yon diferans zewo, koyefisyan panyen an (PF / PS) konsidere. Nan evènman an nan yon menm kantite vòt ant twa oswa plis ekip, se kalkil la nan klasifikasyon an detache te pote soti, pran an kont kòm premye eleman total eklatman dirèk ant ekip yo nan klasifikasyon an detache, nan evènman an nan egalite entèn ant de ekip , règ yo pou egalite ant de ekip.

Kalandriye

Mizajou depi 16 fevriye 2020. [5]

deyò (1ye) 1ye jou retounen (14yèm)
6 okt. 79-71 Reale Mutua Turin-Edilnol Biella 71-83 22 desanm.
74-61 2B Kontwòl Trapani-BCC Treviglio 59-70
79-70 MRinnovabili Agrigento-Novipiù Casale Monferrato 76-85
65-63 Bergamo-Givova Scafati 84-117
79-63 Benacquista Asirans Latina-Orlandina Basket Capo d'Orlando 73-87
16 oktòb 79-62 Zeyis Enèji Group Rieti-GeVi Naples 68-79
22 oktòb 71-76 Eurobasket lavil Wòm-Bertram Tortona 65-66
deyò (2yèm) 2èm jou retounen (15yèm)
12 oktòb 66-52 BCC Treviglio-Zeus Enèji Gwoup Rieti 63-70 29 desanm.
13 oktòb 81-80 Novipiù Casale Monferrato-Eurobasket lavil Wòm 89-85 28 desanm.
101-92 Givova Scafati-2B egzèsis kontwòl 88-89 29 desanm.
92-82 Edilnol Biella-MRinnovabili Agrigento 68-84
64-74 Orlandina Basket Capo d'Orlando-Reale Mutua Turin 85-81
84-69 Bertram Tortona-Bergamo 65-89
80-85 GeVi Napoli-Benacquista Asirans Latina 82-68
deyò (3yèm) 3èm jou retounen (16th)
19 oktòb 77-71 Bergamo-Eurobasket lavil Wòm 74-85 4 janvye
20 oktòb 71-67 Gwoup Enèji Zeyis Rieti-Bertram Tortona 75-84 5 janvye
77-67 MRinnovabili Agrigento-Givova Scafati 73-90
95-93 Edilnol Biella-Benacquista Asirans Latina 67-72
74-94 GeVi Naples-Novipiù Casale Monferrato 62-77
59-67 2B Kontwòl Trapani-Orlandina Basket Capo d'Orlando 77-47
21 oktòb 84-86 Reale Mutua Torino-BCC Treviglio 80-68
deyò (4yèm) 4èm jou retounen (17yèm)
26 oktòb 65-84 Eurobasket Roma-2B Kontwòl Trapani 61-72 12 janvye
66-64 Asirans Benacquista Latina-Bergamo 79-75 11 janvye
27 oktòb 69-80 Bertram Tortona-Reale Mutua Turin 70-76 12 janvye
82-84 Givova Scafati-GeVi Naples 68-75 10 janvye
75-73 Orlandina Basket Capo d'Orlando-Zeus Energy Group Rieti 56-71 12 janvye
74-65 Novipiù Casale Monferrato-Edilnol Biella 84-69
5 desanm 84-75 BCC Treviglio-MRinnovabili Agrigento 75-78
deyò (5yèm) 5yèm jou retounen (18tyèm)
30 oktòb 78-74 Novipiù Casale Monferrato-Bergamo 68-70 15 janvye
66-70 MRinnovabili Agrigento-2B Kontwòl Trapani 56-63
78-61 Edilnol Biella-Bertram Tortona 91-93
85-83 Reale Mutua Turin-Eurobasket lavil Wòm 92-87
92-95 Givova Scafati-BCC Treviglio 67-65 16 janvye
84-78 Zeus Enèji Group Rieti-Benacquista Asirans Latina 74-72 15 janvye
31 oktòb 79-46 GeVi Napoli-Orlandina Basket Capo d'Orlando 63-72
deyò (6yèm) 6yèm jou retounen (19yèm)
2 nov 68-79 Eurobasket lavil Wòm-Edilnol Biella 59-91 19 janvye
74-80 Bergamo-Zeyis Enèji Gwoup Rieti 76-86
3 nov 75-83 2B Kontwòl Trapani-GeVi Naples 49-62
81-71 Bertram Tortona-Givova Scafati 74-82
59-68 Orlandina Basket Capo d'Orlando-MRinnovabili Agrigento 63-74
79-77 Benacquista Asirans Latina-Reale Mutua Turin 68-92 18 janvye
4 nov 59-68 BCC Treviglio-Novipiù Casale Monferrato 65-85 19 janvye
deyò (7th) 7yèm jou retounen (20ª)
9 nov. 84-80 Reale Mutua Turin-Bergamo 98-96 26 janvye
10 nov. 78-66 Edilnol Biella-2B Kontwòl Trapani 69-73
59-81 GeVi Naples-BCC Treviglio 58-73
81-60 Novipiù Casale Monferrato-Bertram Tortona 70-74
91-71 MRinnovabili Agrigento-Benacquista Asirans Latina 93-87
72-85 Zeyis Enèji Group Rieti-Eurobasket lavil Wòm 67-69 25 janvye
103-65 Givova Scafati-Orlandina Basket Capo d'Orlando 78-72 26 janvye
deyò (8yèm) 8yèm jou retounen (21yèm)
16 nov. 82-91 Eurobasket lavil Wòm-Givova Scafati 72-68 2 fev
80-57 Benacquista Asirans Latina-BCC Treviglio 65-69
56-83 Bergamo-GeVi Naples 75-77
17 nov. 62-60 2B Kontwòl Trapani-Novipiù Casale Monferrato 77-52
60-57 Bertram Tortona-Orlandina Basket Capo d'Orlando 88-75
92-91 MRinnovabili Agrigento-Reale Mutua Turin 72-86
63-73 Zeyis Enèji Group Rieti-Edilnol Biella 64-93
deyò (9yèm) 9yèm jou retounen (22nd)
20 nov. 83-64 Benacquista Assicurazioni Latina-Eurobasket lavil Wòm 78-66 5 fev
76-75 Bertram Tortona-2B Egzèsis kontwòl 83-90
74-79 Givova Scafati-Zeus Enèji Gwoup Rieti 81-90
66-81 Bergamo-MRinnovabili Agrigento 65-85
68-77 Orlandina Basket Capo d'Orlando-Novipiù Casale Monferrato 73-88
21 nov. 53-60 BCC Treviglio-Edilnol Biella 79-78
4 desanm 77-59 Reale Mutua Turin-GeVi Naples 57-64 6 fev
deyò (10yèm) 10yèm jou retounen (23rd)
23 nov. 81-77 Eurobasket lavil Wòm-MRinnovabili Agrigento 76-89 9 fev
24 nov. 69-64 GeVi Naples-Bertram Tortona 79-67
64-72 Novipiù Casale Monferrato-Givova Scafati 75-71
67-74 2B Kontwòl Trapani-Benacquista Asirans Latina 83-79
75-58 Edilnol Biella-Bergamo 89-76 8 fev
71-76 Orlandina Basket Capo d'Orlando-BCC Treviglio 67-74 9 fev
82-75 Zeyis Enèji Group Rieti-Reale Mutua Turin 74-79
yon fason (11yèm) 11yèm jou retounen (24th)
30 nov 81-77 Eurobasket lavil Wòm-Orlandina panyen Capo d'Orlando 74-75 16 fev
72-85 Bergamo-2B Kontwòl Trapani 78-72
1 desanm 72-63 Edilnol Biella-GeVi Naples 60-74
82-84 Benacquista Asirans Latina-Novipiù Casale Monferrato 76-82
69-72 BCC Treviglio-Bertram Tortona 68-67
92-81 MRinnovabili Agrigento-Zeyis Enèji Gwoup Rieti 76-84
79-50 Reale Mutua Torino-Givova Scafati 73-67
yon fason (12yèm) 12yèm jou retounen (25th)
8 desanm. 59-53 Givova Scafati-Edilnol Biella - Rin.
75-71 BCC Treviglio-Eurobasket lavil Wòm -
77-66 2B Kontwòl Trapani-Zeyis Enèji Gwoup Rieti 63-69 23 fev
83-77 Bertram Tortona-Benacquista Asirans Latina 88-70
64-74 GeVi Naples-MRinnovabili Agrigento 68-83
67-54 Orlandina Basket Capo d'Orlando-Bergamo - Rin.
63-85 Novipiù Casale Monferrato-Reale Mutua Turin 65-76 23 fev
yon fason (13yèm) 13yèm jou retounen (26th)
15 desanm. 88-74 Edilnol Biella-Orlandina Basket Capo d'Orlando 68-74 1 mas.
85-82 Eurobasket lavil Wòm-GeVi Naples 67-76
76-77 Benacquista Asirans Latina-Givova Scafati - Rin.
82-58 Zeyis Enèji Group Rieti-Novipiù Casale Monferrato -
96-73 Reale Mutua Torino-2B Kontwòl Trapani 85-86 1 mas.
74-63 MRinnovabili Agrigento-Bertram Tortona - Rin.
64-82 Bergamo-BCC Treviglio -

Jwe-soti

Jwe-retraits yo te jwe nan pi bon an nan senk jwèt ant douzyèm ak trèzyèm nan chak de gwoup (bò solèy leve douzyèm kont lwès trèzyèm ak lwès douzyèm kont bò solèy leve trèzyèm), perdants yo pral rlege nan Seri B pou sezon an 2020-2021 ansanm ak anba klase de jij.

Jwe-off

Tout jij nan faz eliminatwa yo ap jwe nan pi bon nan senk ras, ak Ras 1, Ras 2 ak evantyèlman Ras 5 jwe nan kay pa ekip la ki te jwenn klasifikasyon ki pi bon nan fen faz la kalifye. Gayan an nan chak trase play-off ap monte nan seri A pou sezon 2020-2021 la .

Tablo nòt

Trimès final yo Semifinal Final la
1E
8O
4O
5E
3E
6O
2O
7E
Trimès final yo Semifinal Final la
1O
8E
4E
5O
3O
6E
2E
7O

Seri A2 chanpyon

Final la

Tit la nan Seri A2 FIP Italyen chanpyon ta dwe yo te bay nan yon doub premye janm (7 jen 2020) epi retounen (10 jen 2020) matche ak, ak sòm total la nan pwen, nan mitan premye klase nan gwoup respektif yo.

Remak

  1. ^ Baskètbòl, Seri A2 2017/2018: rezilta yo nan gwoup yo East ak West
  2. ^ Yon b plase , sou legapallacanestro.com, National Basketball Lig.
  3. ^ Andrea Costa Imola: repozisyon ofisyèl nan seri B , sou sportando.basketball , Sportando, 12 jen 2020.
  4. ^ Blue Star la ap patisipe nan A2 kap vini an
  5. ^ Yon b Kalandriye 2019-2020 , nan Lig la Basketball Nasyonal la.
  6. ^ Fortitudo Agrigento renonse seri A2 epi li pral rekòmanse soti nan seri B , sou sportando.basketball , Sportando, 15 jen 2020.
  7. ^ Soti nan Junior Casale rive JB Monferrato , sou ilpiccolo.net , Il Piccolo, 16 jen 2020.

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro