Seri A2 2017-2018 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A2 2017-2018
Seri A2 Old Wild West 2017-2018
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 29 septanm 2017 -
16 jen, 2018
Ekip yo 32
Vèdik
Egzanp Triyèst
(1er tit)
Pwomosyon Triyèst
Relegasyon Kè Naples
Pall. Orzinuovi
Viola R. Calabria
Dènye aktyalizasyon done: 16 jen 2018
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A2 2017-2018 la te senkyèm edisyon pi wo nivo amatè chanpyona baskèt Italyen an , apre refòm ki te fèt nan sezon ete 2013 la.

Règleman

Kote Seri A2 2017-18 ekip yo
Wouj pog.svg LWÈS Green pog.svg EAST

Ekip yo admèt

Chanpyona a pran pati nan 32 ekip divize an de gwoup egal, selon divizyon jewografik, ki rele "East" ak "West".

Patisipan yo

Pallacanestro Orzinuovi a ki fèk monte , Cuore Napoli Basket ak Poderosa Montegranaro yo admèt nan chanpyona an. Anplis de sa, Basket Ferentino te vann tit la espòtif ki fèk fòme Cagliari Dinamo Akademi an . [1]

Sou 26 Jiyè 2017, CONI rejte apèl la prezante pa Juvecaserta Basket konsènan esklizyon li nan seri A, efektivman sa ki lakòz repechage Vanoli Cremona [2] ak pwomosyon nan seri A2 nan Bergamo Basket 2014 . [3]

Fòmil

Ekip yo nan chak gwoup fè fas a youn ak lòt nan yon premye faz ki kalifye (yo rele Sezon regilye ) ak alimèt lakay ak ale. Selon klasifikasyon final la: [4]

  • Ekip yo klase soti nan 1ye a 8yèm plas nan chak gwoup gen aksè a kwaze jwe Offs yo ki detèmine yon pwomosyon sèl nan seri A. Jwe Offs yo pran plas dapre konplo a appariement sa yo:
    • 1ye klase Group East - 8yèm klase Group West
    • 2nd plas East Group - 7th plas West Group
    • 3yèm plas East Group - 6yèm plas West Group
    • elatriye
  • Ekip yo klase nan plas 14yèm ak 15yèm nan chak gwoup gen aksè a travèse Play Outs ki detèmine yon rlegasyon nan Seri B. Deyò yo jwe pran plas dapre konplo a appariement sa yo:
    • 14yèm plas East Group - 15yèm plas West Group
    • 14yèm klase Group West - 15yèm klase East Group
  • Ekip yo klase 16yèm ak dènye nan chak gwoup yo rlege dirèkteman nan Seri B.
  • Ekip yo klase soti nan 9yèm rive 13yèm plas nan chak gwoup yo gen dwa a pwochen seri A2 la.

Ekip yo

East Group

West gwoup

Sezon regilye

Match yo jwe ant oktòb 2017 ak avril 2018. [5]

Seri A2 East

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1uparrow green.svg Basketball Supercup Svg 1. Alma triyèst 44 30 22 8 2479 2230 +249
2. Consultinvest Bolòy 42 30 21 9 2260 2228 +32
3. De 'Longhi Treviso 40 30 20 10 2454 2187 +267
4. GSA Udine 36 30 18 12 2254 2183 +71
5. XL Extralight Montegranaro 36 30 18 12 2412 2332 +80
6. Tezenis Verona 36 30 18 12 2345 2302 +43
7. Bondi Ferrara 34 30 17 13 2397 2342 +55
8. Jesi thermoforgy 34 30 17 13 2385 2364 +21
9. Koulye a, Wi Ravenna 32 30 16 14 2308 2253 +55
10. A. Costa Imola 30 30 15 15 2284 2261 +23
11. Jeneral Dinamik Mantua 28 30 14 16 2276 2348 -72
12. Unieuro Forlì 24 30 12 18 2340 2353 -13
13. Panyen Bergamo 22 30 11 19 2298 2446 -148
14. Assigeco Piacenza 22 30 11 19 2167 2301 -134
15. Reken Jaden Rose 12 30 6 24 2336 2576 -240
1downarrow red.png 16. Agribertocchi Orzinuovi 8 30 4 26 2322 2611 -289

Kalandriye

Yon fason (1ye) Premye jou Retounen (16th)
29 desanm. 67-73 Bergamo-Jeneral Dinamik Mantua 75-84 14 janvye
71-76 GSA Udine-Consultinvest Bolòy 67-76 12 janvye
30 desanm 83-69 Bondi Ferrara-XL Extralight Montegranaro 76-100 14 janvye
1er oktòb 76-63 Unieuro Forlì-Andrea Costa Imola panyen 79-86
96-86 Thermoforgy Jesi-Tezenis Verona 77-96
86-83 Assigeco Piacenza-De 'Longhi Treviso 52-93 13 janvye
75-82 Rose jaden reken-OraSì Ravenna 73-98
2 oktòb 73-78 Agribertocchi Orzinuovi-Alma Basketball Trieste 64-105 14 janvye
Deyò (2yèm) Dezyèm jou Retounen (17yèm)
8 okt. 71-45 Andrea Costa Imola Basket-Bondi Ferrara 65-76 21 janv
79-70 Consultinvest Bolòy-Termoforgia Jesi 61-84
82-67 Tezenis Verona-Assigeco Piacenza 70-75
88-54 De 'Longhi Treviso-Bergamo 84-70 20 janv
69-62 OraSì Ravenna-Agribertocchi Orzinuovi 64-79 21 janv
98-87 XL Extralight Montegranaro-Roseto reken 91-85
80-70 Jeneral Dinamik Mantova-GSA Udine 60-70
75-66 Alma Basketball Trieste-Unieuro Forlì 76-78
Yon fason (3yèm) Twazyèm jou Retounen (18yèm)
14 oktòb 85-91 Bondi Ferrara-Consultinvest Bolòy 66-83 28 janv
76-90 Bergamo-Tezenis Verona 65-67
15 oktòb 91-83 Alma Pallacanestro Trieste-Andrea Costa Imola Basket 74-77
83-78 Thermoforgy Jesi-De 'Longhi Treviso 72-74
72-79 Assigeco Piacenza-XL Extralight Montegranaro 56-67
90-80 Agribertocchi Orzinuovi-Roseto reken 69-85
80-79 GSA Udine-OraSì Ravenna 59-82
75-71 Unieuro Forlì-General Dynamics Mantua 74-80
Yon fason (4yèm) Katriyèm jou Retounen (19yèm)
20 oktòb 64-75 Bergamo-Alma baskètbòl triyèst 76-85 4 fev
22 oktòb 88-70 OraSì Ravenna-Andrea Costa Imola panyen 70-71
81-79 Thermoforgy Jesi-Assigeco Piacenza 84-73 3 fev
85-74 XL Extralight Montegranaro-Tezenis Verona 71-96 4 fev
76-67 Consultinvest Bolòy-Agribertocchi Orzinuovi 90-81 3 fev
75-70 Jeneral Dinamik Mantova-Bondi Ferrara 68-101 4 fev
74-68 De 'Longhi Treviso-Unieuro Forlì 79-65
67-91 Rose jaden reken-GSA Udine 70-80 3 fev
Yon fason (5yèm) Senkyèm jou Retounen (20yèm)
28 oktòb 84-82 Bondi Ferrara-OraSì Ravenna 83-74 7 fev
29 oktòb 99-74 Alma Pallacanestro Trieste-Consultinvest Bolòy 65-71 8 fevriye
78-88 Andrea Costa Imola Basket-Termoforgia Jesi 56-78 7 fev
68-78 Assigeco Piacenza-Bergamo 79-86
61-76 Agribertocchi Orzinuovi-GSA Udine 74-88
84-91 De 'Longhi Treviso-XL Extralight Montegranaro 95-74
87-72 Unieuro Forlì-Roseto reken 92-85
86-70 Tezenis Verona-Jeneral Dinamik Mantua 73-72
Yon fason (6yèm) Sizyèm jou Retounen (21yèm)
4 nov 71-72 Agribertocchi Orzinuovi-Andrea Costa Imola Basket 84-90 11 fev
79-87 OraSì Ravenna-Alma baskètbòl triyèst 79-97
5 nov 94-81 Jesi-Bergamo tèrmoforgy 99-86 12 fev
71-62 Consultinvest Bolòy-Tezenis Verona 67-54 11 fev
72-88 Roseto reken-Assigeco Piacenza 67-72
77-62 XL Extralight Montegranaro-Unieuro Forlì 84-95
69-76 Jeneral Dinamik Mantova-De 'Longhi Treviso 67-84
89-64 GSA Udine-Bondi Ferrara 77-92
Yon fason (7th) Setyèm jou Retounen (22nd)
10 nov. 75-76 Andrea Costa Imola Basket-Consultinvest Bolòy 81-83 19 fev
11 nov. 82-64 Bergamo-Roseto reken 85-94 18 fev
61-77 Tezenis Verona-GSA Udine 73-80
12 nov. 77-73 Unieuro Forlì-OraSì Ravenna 67-68
71-76 Termoforgia Jesi-XL Extralight Montegranaro 72-78
68-66 Assigeco Piacenza-Jeneral Dinamik Mantua 72-79
86-79 Bondi Ferrara-Agribertocchi Orzinuovi 95-85
91-83 Alma Basketball Trieste-De 'Longhi Treviso 63-83
Yon fason (8yèm) Wityèm jou Retounen (23rd)
19 nov 78-103 Roseto reken-Andrea Costa Imola panyen 73-84 25 fev
85-72 De 'Longhi Treviso-Tezenis Verona 75-78
71-56 OraSì Ravenna-Assigeco Piacenza 66-74 24 fev
68-62 Consultinvest Bolòy-Bergamo 91-89 8 mas.
74-84 General Dynamics Mantova-Alma Pallacanestro Trieste 75-86 25 fev
85-87 Unieuro Forlì-Bondi Ferrara 81-87
68-70 GSA Udine-Termoforgia Jesi 74-78 28 fev
86-80 XL Extralight Montegranaro-Agribertocchi Orzinuovi 100-83 25 fev
Yon fason (9yèm) Nevyèm jou Retounen (24th)
25 nov. 81-70 Tezenis Verona-Andrea Costa Imola Basketball 66-86 11 mas.
26 nov. 71-72 Termoforgia Jesi-Dinamica Generale Mantova 76-73
88-85 Agribertocchi Orzinuovi-Unieuro Forlì 82-96
70-76 Consultinvest Bolòy-OraSì Ravenna 77-83
80-75 Bondi Ferrara-De 'Longhi Treviso 60-74
6 desanm. 82-63 Alma Pallacanestro Trieste-Roseto reken 91-87
75-87 Bergamo-XL Extralight Montegranaro 85-79
7 desanm. 54-53 GSA Udine-Assigeco Piacenza 62-55
Yon fason (10yèm) Dizyèm jou Retounen (25th)
2 desanm 78-79 XL Extralight Montegranaro-Dinamica Generale Mantova 91-85 18 mas.
3 desanm 84-74 De 'Longhi Treviso-Consultinvest Bolòy 82-78
73-51 Andrea Costa Imola Basket-Bergamo 71-79 17 mas.
88-77 Rose jaden reken-Termoforgia Jesi 80-73 18 mas.
74-65 OraSì Ravenna-Tezenis Verona 71-74
105-100 Assigeco Piacenza-Agribertocchi Orzinuovi 76-74 17 mas.
74-81 Bondi Ferrara-Alma Basketball triyèst 72-90 18 mas.
67-70 Unieuro Forlì-GSA Udine 64-78
Yon fason (11yèm) Onzyèm jou Retounen (26th)
10 desanm. 75-67 Andrea Costa Imola Basket-Assigeco Piacenza 64-81 25 avril
87-61 Alma Basketball Trieste-Termoforgia Jesi 87-94
88-76 Tezenis Verona-Bondi Ferrara 60-83
100-84 Agribertocchi Orzinuovi-Bergamo 60-85 24 mas.
89-81 OraSì Ravenna-XL Extralight Montegranaro 60-79 25 avril
85-74 Jeneral Dinamik reken Mantova-Roseto 98-104
75-73 Consultinvest Bolòy-Unieuro Forlì 67-91
75-69 GSA Udine-De 'Longhi Treviso 64-80
Yon fason (12yèm) Douzyèm jou Retounen (27th)
15 desanm. 88-93 Bergamo-GSA Udine 83-81 31 mas.
17 desanm. 99-85 Jesi-Agribertocchi Orzinuovi thermoforgy 98-87 30 mas.
81-79 Tezenis Verona-Alma baskètbòl triyèst 70-80 31 mas.
92-83 Assigeco Piacenza-Unieuro Forlì 70-80
66-73 De 'Longhi Treviso-OraSì Ravenna 73-75 2 avril
83-65 XL Extralight Montegranaro-Consultinvest Bolòy 63-74 31 mas.
81-79 Roseto reken-Bondi Ferrara 77-81
82-80 Jeneral Dinamik Mantova-Andrea Costa Imola Basketball 64-86
Yon fason (13yèm) Trèzyèm jou Retounen (28th)
23 desanm. 85-82 Unieuro Forlì-Termoforgia Jesi 83-87 8 avril
68-56 Consultinvest Bologna-Roseto reken 84-82
79-62 Andrea Costa Imola panyen-De 'Longhi Treviso 85-96
79-75 GSA Udine-XL Extralight Montegranaro 65-81
90-96 OraSì Ravenna-Jeneral Dinamik Mantua 75-71 7 avril
103-58 Bondi Ferrara-Bergamo 74-85
92-60 Alma Basketball Trieste-Assigeco Piacenza 69-66 8 avril
89-93 Agribertocchi Orzinuovi-Tezenis Verona 73-100
Yon fason (14yèm) Katòzyèm jou Retounen (29th)
29 desanm. 68-87 Jesi-Bondi Ferrara tèrmoforgy 58-75 15 avril
84-75 Tezenis Verona-Unieuro Forlì 85-75
62-76 Assigeco Piacenza-Consultinvest Bolòy 70-76
82-87 Bergamo-OraSì Ravenna 81-79
64-61 Jeneral Dinamik Mantova-Agribertocchi Orzinuovi 99-87
73-69 GSA Udine-Alma Basketball triyèst 85-79
90-75 De 'Longhi Treviso-Roseto reken 98-80
30 desanm 79-70 XL Extralight Montegranaro-Andrea Costa Imola panyen 65-73
Yon fason (15yèm) Kenzyèm jou Retounen (30th)
6 janvye 53-92 Agribertocchi Orzinuovi-De 'Longhi Treviso 81-95 22 avril
7 janvye 81-73 Alma Pallacanestro Trieste-XL Extralight Montegranaro 81-72
76-73 Andrea Costa Imola panyen-GSA Udine 71-85
89-92 Bondi Ferrara-Assigeco Piacenza 83-81
86-87 Rose jaden reken-Tezenis Verona 76-91
63-62 Consultinvest Bolòy-Jeneral Dinamik Mantua 80-83
82-79 Unieuro Forlì-Bergamo 74-77
85-75 OraSì Ravenna-Termoforgia Jesi 67-69

Seri A2 West

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. Novipiù Casale Monferrato 44 30 22 8 2307 2147 +160
2. Givova Scafati 40 30 20 10 2375 2247 +128
3. FCL Kontra Legnano 36 30 18 12 2352 2230 +122
4. Eurotrend Biella 36 30 18 12 2425 2292 +133
Kokad Coppa Italia.svg 5. Bertram Tortona 34 30 17 13 2410 2393 +17
6. Lighthouse Trapani 30 30 15 15 2354 2355 -1
7. Moncada Agrigento 30 30 15 15 2381 2411 -30
8. Remer Treviglio 30 30 15 15 2438 2490 -52
9. Benacquista Latina Asirans 28 30 14 16 2448 2429 +19
10. Zeyis Enèji Gwoup Rieti 28 30 14 16 2314 2315 -1
11. Soundreef Syèn 28 30 14 16 2406 2375 +31
12. Pasta Cellino Cagliari 28 30 14 16 2427 2544 -117
13. Leonis lavil Wòm 24 30 12 17 2241 2253 -12
14. Virtus lavil Wòm 22 30 11 19 2343 2435 -ninety de
1downarrow red.png 15. Kè Naples panyen 6 30 3 27 2208 2582 -374
1downarrow red.png 16. Metextra Reggio Calabria ( -34 ) [6] 2 30 18 12 2356 2287 +69

Kalandriye

Yon fason (1ye) Premye jou Retounen (16th)
30 sept. 80-72 Bertram Tortona-Metextra Reggio Calabria 79-84 14 janvye
82-79 Pasta Cellino Cagliari-Eurotrend Biella 63-103
2 oktòb 73-63 Lighthouse Trapani-Remer Treviglio 97-105
62-74 Virtus Roma-FCL Kontra Legnano 77-92
68-90 Kè Naples panyen-Leonis lavil Wòm 54-69 13 janvye
79-72 Gwoup Enèji Zeyis Rieti-Givova Scafati 71-96 14 janvye
76-66 Novipiù Casale Monferrato-Soundreef Siena 71-69
80-69 Moncada Agrigento-Benacquista Asirans Latina 67-73
Deyò (2yèm) Dezyèm jou Retounen (17yèm)
8 okt. 62-78 Leonis Rome-Novipiù Casale Monferrato 68-76 21 janv
84-83 Metextra Reggio Calabria-Virtus lavil Wòm 74-70
78-60 Eurotrend Biella-Lighthouse Trapani 93-91
71-81 Remer Treviglio-Bertram Tortona 73-87
102-81 Soundreef Siena-Moncada Agrigento 85-77
101-70 Givova Scafati-Pasta Cellino Cagliari 93-79 20 janv
85-72 FCL Kontra Legnano-Cuore Napoli Basket 78-73 4 mas.
15 oktòb 82-73 Benacquista Asirans Latina-Zeyis Enèji Group Rieti 76-87 21 janv
Yon fason (3yèm) Twazyèm jou Retounen (18yèm)
14 oktòb 82-73 Bertram Tortona-Leonis lavil Wòm 75-81 28 janv
87-85 Pasta Cellino Cagliari-FCL Kontra Legnano 77-68
15 oktòb 87-92 Virtus Roma-Givova Scafati 78-83
68-67 Novipiù Casale Monferrato-Metextra Reggio Calabria 63-55
85-75 Lighthouse Trapani-Soundreef Siena 76-90
82-68 Moncada Agrigento-Remer Treviglio 76-82
84-88 Zeyis Enèji Group Rieti-Eurotrend Biella 66-70
83-91 Kè Naples Panyen-Benacquista Asirans Latina 80-89
Yon fason (4yèm) Katriyèm jou Retounen (19yèm)
21 oktòb 85-88 Bertram Tortona-Moncada Agrigento 78-88 4 fev
85-79 Soundreef Siena-Cuore Napoli Basket 70-71
22 oktòb 76-77 Lighthouse Trapani-Virtus lavil Wòm 78-86
74-86 Remer Treviglio-Novipiù Casale Monferrato 66-89
101-82 Benacquista Asirans Latina-Pasta Cellino Cagliari 97-84 3 fev
83-66 FCL Kontra Legnano-Eurotrend Biella 77-74 4 fev
64-67 Leonis Roma-Givova Scafati 55-74
67-63 Metextra Reggio Calabria-Zeyis Enèji Group Rieti 64-84
Yon fason (5yèm) Senkyèm jou Retounen (20yèm)
28 oktòb 83-74 Pasta Cellino Cagliari-Metextra Reggio Calabria 93-81 8 fevriye
29 oktòb 103-88 Virtus Roma-Bertram Tortona 69-75
83-79 Novipiù Casale Monferrato-Moncada Agrigento 75-64 7 fev
69-78 Kè Naples panyen-Lighthouse Trapani 74-86
76-83 Zeyis Enèji Gwoup Rieti-Remer Treviglio 62-72
77-71 Eurotrend Biella-Leonis lavil Wòm 79-83 8 fevriye
83-76 FCL Kontra Legnano-Benacquista Asirans Latina 78-69
66-63 Givova Scafati-Soundreef Siena 86-79 7 fev
Yon fason (6yèm) Sizyèm jou Retounen (21yèm)
4 nov 68-73 Virtus Rome-Novipiù Casale Monferrato 62-73 11 fev
87-72 Bertram Tortona-Cuore Napoli Basket 84-82
5 nov 96-89 Soundreef Siena-Leonis lavil Wòm 62-63 12 fev
79-65 Lighthouse Trapani-Zeyis Enèji Group Rieti 75-82 11 fev
99-87 Moncada Agrigento-Pasta Cellino Cagliari 95-73
66-75 Remer Treviglio-FCL Kontra Legnano 58-81
81-86 Benacquista Asirans Latina-Eurotrend Biella 78-81
66-54 Metextra Reggio Calabria-Givova Scafati 76-72
Yon fason (7th) Setyèm jou Retounen (22nd)
11 nov. 85-92 Pasta Cellino Cagliari-Remer Treviglio 84-91 18 fev
12 nov. 83-78 Kè Naples panyen-Virtus lavil Wòm 68-93
76-65 Novipiù Casale Monferrato-Lighthouse Trapani 74-88
75-69 Gwoup Enèji Zeyis Rieti-Bertram Tortona 78-74
83-76 Givova Scafati-Moncada Agrigento 79-82
75-57 Eurotrend Biella-Soundreef Syèn 75-90 17 fevriye
86-73 FCL Kontra Legnano-Metextra Reggio Calabria 61-75 18 fev
85-79 Leonis Roma-Benacquista Asirans Latina 70-68 17 fevriye
Yon fason (8yèm) Wityèm jou Retounen (23rd)
19 nov 73-72 Lighthouse Trapani-FCL Kontra Legnano 63-82 25 fev
97-100 Virtus Roma-Zeyis Enèji Group Rieti 84-97
90-76 Remer Treviglio-Cuore Napoli Basket 100-80 11 avril
69-81 Bertram Tortona-Novipiù Casale Monferrato 90-88 25 fev
74-82 Moncada Agrigento-Eurotrend Biella 71-78
80-86 Soundreef Siena-Pasta Cellino Cagliari 85-83 24 fev
72-60 Metextra Reggio Calabria-Leonis lavil Wòm 67-65
74-73 Benacquista Asirans Latina-Givova Scafati 75-80 7 mas.
Yon fason (9yèm) Nevyèm jou Retounen (24th)
15 nov. 82-80 Eurotrend Biella-Metextra Reggio Calabria 73-83 11 mas.
26 nov. 97-81 Leonis Roma-Remer Treviglio 76-89
79-56 Novipiù Casale Monferrato-Kè Naples Basketball 97-91
91-78 Givova Scafati-Lighthouse Trapani 75-71
68-74 Zeyis Enèji Group Rieti-Moncada Agrigento 74-83
27 nov. 70-79 FCL Kontra Legnano-Bertram Tortona 67-87
29 nov. 82-65 Pasta Cellino Cagliari-Virtus lavil Wòm 95-88
7 desanm. 100-89 Soundreef Siena-Benacquista Asirans Latina 79-86
Yon fason (10yèm) Dizyèm jou Retounen (25th)
3 desanm 87-90 Givova Scafati-Eurotrend Biella 73-71 18 mas.
64-71 Zeyis Enèji Group Rieti-Novipiù Casale Monferrato 74-83
73-83 Bertram Tortona-Lighthouse Trapani 74-87 17 mas.
86-78 Remer Treviglio-Soundreef Siena 68-95 18 mas.
82-81 Leonis Roma-FCL Kontra Legnano 85-99
93-91 Benacquista Asirans Latina-Metextra Reggio Calabria 94-90
101-72 Moncada Agrigento-Virtus lavil Wòm 72-89
94-93 Kè Naples Panyen-Pasta Cellino Cagliari 83-98 17 mas.
Yon fason (11yèm) Onzyèm jou Retounen (26th)
9 desanm. 63-57 Pasta Cellino Cagliari-Leonis lavil Wòm 68-95 25 mas.
10 desanm. 75-76 Eurotrend Biella-Bertram Tortona 86-71 24 mas.
86-67 Virtus Roma-Remer Treviglio 75-73 25 mas.
83-89 Novipiù Casale Monferrato-Benacquista Asirans Latina 64-75 24 mas.
87-77 Lighthouse Trapani-Moncada Agrigento 62-64 25 mas.
77-79 Kè Naples Panyen-Zeyis Enèji Group Rieti 64-86
70-75 Metextra Reggio Calabria-Soundreef Siena 83-77
3 janvye 67-70 FCL Kontra Legnano-Givova Scafati 64-77
Yon fason (12yèm) Douzyèm jou Retounen (27th)
16 desanm. 75-82 Leonis Roma-Lighthouse Trapani 89-90 31 mas.
17 desanm. 88-63 Givova Scafati-Cuore Napoli Basket 77-70
75-74 Pasta Cellino Cagliari-Novipiù Casale Monferrato 74-83 30 mas.
72-70 Eurotrend Biella-Virtus lavil Wòm 89-93 18 avril
90-99 Benacquista Asirans Latina-Bertram Tortona 71-78 30 mas.
92-82 Moncada Agrigento-FCL Kontra Legnano 81-85 31 mas.
111-101 Metextra Reggio Calabria-Remer Treviglio 86-87 19 avril
69-81 Soundreef Syèn-Zeyis Enèji Gwoup Rieti 79-77 31 mas.
Yon fason (13yèm) Trèzyèm jou Retounen (28th)
23 desanm. 64-60 Bertram Tortona-Givova Scafati 91-98 8 avril
83-72 Novipiù Casale Monferrato-Eurotrend Biella 69-84
91-100 Remer Treviglio-Benacquista Asirans Latina 92-65
84-70 Gwoup Enèji Zeus Rieti-Pasta Cellino Cagliari 82-84
81-89 Kè Naples panyen-Moncada Agrigento 86-93 7 avril
88-74 Lighthouse Trapani-Metextra Reggio Calabria 71-79 8 avril
82-72 FCL Kontra Legnano-Soundreef Syèn 85-90
24 desanm. 88-79 Virtus Roma-Leonis Roma 54-63
Yon fason (14yèm) Katòzyèm jou Retounen (29th)
29 desanm. 71-73 Asirans Benacquista Latina-Lighthouse Trapani 83-84 15 avril
92-59 Eurotrend Biella-Cuore Napoli panyen 92-62
80-75 Givova Scafati-Remer Treviglio 88-99
75-84 Leonis Roma-Zeyis Enèji Group Rieti 61-74
96-64 Metextra Reggio Calabria-Moncada Agrigento 88-86
82-85 Pasta Cellino Cagliari-Bertram Tortona 76-77
102-88 Soundreef Siena-Virtus lavil Wòm 66-68
30 desanm 74-65 FCL Kontra Legnano-Novipiù Casale Monferrato 59-64
Yon fason (15yèm) Kenzyèm jou Retounen (30th)
7 janvye 86-72 Bertram Tortona-Soundreef Syèn 87-98 22 avril
64-74 Kè Naples panyen-Metextra Reggio Calabria 76-92
78-84 Lighthouse Trapani-Pasta Cellino Cagliari 77-85
40-78 Moncada Agrigento-Leonis lavil Wòm 86-81
95-74 Novipiù Casale Monferrato-Givova Scafati 75-66
72-91 Zeyis Enèji Group Rieti-FCL Kontra Legnano 73-86
79-72 Remer Treviglio-Eurotrend Biella 96-91
79-77 Virtus Roma-Benacquista Asirans Latina 54-87

Playout

Tablo nòt

Premye tou Dezyèm tou
14E UCC Piacenza 99 74
15O Kè Naples 66 59
15O Kè Naples 73 89
15E Rose jaden 80 94
14O Virtus lavil Wòm 91 79 84
15E Rose jaden 83 84 75

Premye tou

Piacenza - Naples

Piacenza
29 Avril 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 1
UCC Piacenza 99 - 66
(19-15, 52-32, 84-48)
rapò
Kè Naples PalaBanca
Abit yo: Andrea Masi
Marco Marton
Marco Catani

Naples
3 Me 2018, 21:00 UTC + 2
Ras 2
Kè Naples 59 - 74
(14-16, 30-44, 44-60)
rapò
UCC Piacenza PalaBarbuto
Abit yo: Alex D'Amato
Gabriele Gagno
Luca Bonfante

Virtus Roma - Roseto reken

Lavil Wòm
29 Avril 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 1
Virtus lavil Wòm 91 - 83
(21-21, 45-42, 69-62)
rapò
Rose jaden Espò Hall
Abit yo: Giulio Pepponi
Francesco Terranova
Luca Maffei

Roseto degli Abruzzi
3 Me 2018, 21:00 UTC + 2
Ras 2
Rose jaden 84 - 79
(23-26, 44-41, 60-68)
rapò
Virtus lavil Wòm PalaMaggetti
Abit yo: Andrea Masi
Claudio di Toro
pa asosye

Lavil Wòm
6 Me 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 3
Virtus lavil Wòm 84 - 75
(18-17, 45-38, 63-55)
rapò
Rose jaden Espò Hall (2.042 spect.)
Abit yo: Angelo Caforio
Duccio Gason
Daniele Foti

Dezyèm tou

Rose jaden - Naples

Roseto degli Abruzzi
13 Me 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 1
Rose jaden 80 - 73
(21-24, 45-47, 64-60)
rapò
Kè Naples PalaMaggetti
Abit yo: Sergio Noce
Andrea Longobucco
Marcello Callea

Naples
17 Me 2018, 21:00 UTC + 2
Ras 2
Kè Naples 89 - 94
(31-23, 49-52, 70-68)
rapò
Rose jaden PalaBarbuto
Abit yo: Alessandro Costa
pa asosye
Marco Rudellat

Faz eliminatwa

Tablo nòt

Premye tou Dezyèm tou Semifinal Final la
1E Triyèst 3
8O Treviglio 0
1E Triyèst 3
5E P. Montegranaro 1
4O Pall. Biella 1
5E P. Montegranaro 3
1E Triyèst 3
3E Linivè Treviso 0
3E Linivè Treviso 3
6O Trapani 1
3E Linivè Treviso 3
7E Kleb Ferrara 0
2O Scafati panyen 2
7E Kleb Ferrara 3
1E Triyèst 3
1O Junior Casale 0
1O Junior Casale 3
8E Aurora Jesi 0
1O Junior Casale 3
4E Zanmi Pall. Udinese 1
4E Zanmi Pall. Udinese 3
5O Panyen Derthona 1
1O Junior Casale 3
2E Fortitudo Bolòy 1
3O Legnano panyen 0
6E Scaligera Verona 3
6E Scaligera Verona 1
2E Fortitudo Bolòy 3
2E Fortitudo Bolòy 3
7O Fortitudo Agrigento 0

Wonn nan 16

Triyèst - Treviglio

Triyèst
29 Avril 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 1
Triyèst 86 - 78
(20-18, 43-37, 68-59)
rapò
Treviglio PalaTrieste

Triyèst
1ye Me 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 2
Triyèst 97 - 82
(26-18, 56-42, 85-59)
rapò
Treviglio PalaTrieste

Treviglio
4 me 2018, 21:00 UTC + 2
Ras 3
Treviglio 62 - 82
(13-30, 36-47, 51-62)
rapò
Triyèst PalaFacchetti

Biella - Montegranaro

Biella
29 Avril 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 1
Pall. Biella 70 - 73
(16-23, 36-43, 55-50)
rapò
P. Montegranaro Biella Forum

Biella
1ye Me 2018, 18:00 UTC + 2
Ras 2
Pall. Biella 86 - 79
(24-26, 47-49, 75-63)
rapò
P. Montegranaro Biella Forum

Porto San Giorgio
4 me 2018, 21:00 UTC + 2
Ras 3
P. Montegranaro 81 - 77
(25-16, 46-37, 66-60)
rapò
Pall. Biella PalaSavelli

Porto San Giorgio
6 Me 2018, 18:00 UTC + 2
Gara 4
P. Montegranaro 75 – 62
(18-16, 38-38, 56-54)
referto
Pall. Biella PalaSavelli

Treviso - Trapani

Treviso
30 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Universo Treviso 89 – 87
( d.1t.s. )
(23-14, 46-37, 61-61, 80-80)
referto
Trapani PalaVerde

Treviso
2 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Universo Treviso 89 – 76
(28-17, 49-34, 64-55)
referto
Trapani PalaVerde

Trapani
5 maggio 2018, ore 21:00 UTC+2
Gara 3
Trapani 90 – 85
(30-15, 44-37, 63-54)
referto
Universo Treviso PalaIlio

Trapani
7 maggio 2018, ore 21:00 UTC+2
Gara 4
Trapani 78 – 99
(20-32, 38-51, 58-85)
referto
Universo Treviso PalaIlio

Scafati - Ferrara

Scafati
29 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Scafati Basket 73 – 70
(18-18, 37-36, 53-52)
referto
Kleb Ferrara PalaMangano

Scafati
1º maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 2
Scafati Basket 76 – 67
(11-16, 32-34, 56-48)
referto
Kleb Ferrara PalaMangano

Ferrara
4 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Kleb Ferrara 60 – 44
(14-6, 24-17, 41-33)
referto
Scafati Basket Pala Hilton Pharma

Ferrara
6 maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 4
Kleb Ferrara 77 – 55
(13-14, 39-27, 61-40)
referto
Scafati Basket Pala Hilton Pharma

Scafati
9 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 5
Scafati Basket 79 – 90
(19-28, 43-48, 58-70)
referto
Kleb Ferrara PalaMangano

Casale Monferrato - Jesi

Casale Monferrato
30 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Junior Casale 77 – 70
(15-27, 43-36, 61-58)
referto
Aurora Jesi PalaFerraris

Casale Monferrato
2 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Junior Casale 79 – 58
(19-22, 44-36, 61-51)
referto
Aurora Jesi PalaFerraris

Jesi
5 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 3
Aurora Jesi 75 – 82
(8-17, 30-29, 55-54)
referto
Junior Casale PalaTriccoli

Udine - Tortona

Udine
30 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Amici Pall. Udinese 83 – 74
(17-25, 48-46, 72-60)
referto
Derthona Basket PalaCarnera

Udine
2 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Amici Pall. Udinese 80 – 76
(22-24, 38-36, 52-52)
referto
Derthona Basket PalaCarnera

Voghera
5 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Derthona Basket 80 – 74
(15-11, 35-26, 54-48)
referto
Amici Pall. Udinese PalaOltrepò

Voghera
7 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 4
Derthona Basket 73 – 74
( d.1t.s. )
(11-12, 35-30, 50-48, 64-64)
referto
Amici Pall. Udinese PalaOltrepò

Legnano - Verona

Castellanza
30 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Legnano Basket 85 – 87
(21-27, 36-45, 58-68)
referto
Scaligera Verona PalaBorsani

Castellanza
2 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Legnano Basket 66 – 72
(15-22, 32-40, 47-53)
referto
Scaligera Verona PalaBorsani

Verona
5 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 3
Scaligera Verona 84 – 79
(20-22, 34-37, 51-56)
referto
Legnano Basket AGSM Forum

Fortitudo Bologna - Agrigento

Bologna
30 aprile 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Fortitudo Bologna 85 – 68
(22-16, 47-28, 68-49)
referto
Fortitudo Agrigento PalaDozza

Bologna
2 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Fortitudo Bologna 78 – 72
(16-21, 35-36, 56-44)
referto
Fortitudo Agrigento PalaDozza

Agrigento
5 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Fortitudo Agrigento 71 – 74
(16-21, 41-33, 58-52)
referto
Fortitudo Bologna PalaMoncada

Quarti di finale

Trieste - Montegranaro

Trieste
13 maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 1
Trieste 105 – 74
(20-27, 50-45, 72-67)
referto
P. Montegranaro PalaTrieste

Trieste
15 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Trieste 80 – 79
(21-8, 34-34, 52-57)
referto
P. Montegranaro PalaTrieste

Porto San Giorgio
18 maggio 2018, ore 21:00 UTC+2
Gara 3
P. Montegranaro 79 – 75
(20-17, 40-34, 56-50)
referto
Trieste PalaSavelli

Porto San Giorgio
20 maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 4
P. Montegranaro 65 – 71
(8-19, 30-40, 52-56)
referto
Trieste PalaSavelli

Treviso - Ferrara

Treviso
13 maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 1
Universo Treviso 94 – 74
(25-18, 51-40, 74-57)
referto
Kleb Ferrara PalaVerde

Treviso
15 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Universo Treviso 97 – 85
(29-21, 54-39, 75-64)
referto
Kleb Ferrara PalaVerde

Ferrara
18 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Kleb Ferrara 74 – 79
(20-14, 39-34, 57-58)
referto
Universo Treviso Pala Hilton Pharma

Casale Monferrato - Udine

Casale Monferrato
14 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Junior Casale 83 – 81
(15-18, 31-41, 54-60)
referto
Amici Pall. Udinese PalaFerraris

Casale Monferrato
16 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Junior Casale 81 – 61
(19-21, 36-32, 62-40)
referto
Amici Pall. Udinese PalaFerraris

Udine
19 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Amici Pall. Udinese 67 – 66
( d.1t.s. )
(5-12, 28-29, 48-44, 59-59)
referto
Junior Casale PalaCarnera

Udine
21 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 4
Amici Pall. Udinese 74 – 75
(19-25, 35-39, 65-54)
referto
Junior Casale PalaCarnera

Fortitudo Bologna - Verona

Bologna
14 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 1
Fortitudo Bologna 78 – 68
(28-23, 50-35, 64-54)
referto
Scaligera Verona PalaDozza

Bologna
16 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 2
Fortitudo Bologna 77 – 68
(25-19, 36-35, 56-46)
referto
Scaligera Verona PalaDozza

Verona
19 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 3
Scaligera Verona 78 – 68
(21-19, 40-34, 61-54)
referto
Fortitudo Bologna PalaOlimpia

Verona
21 maggio 2018, ore 20:45 UTC+2
Gara 4
Scaligera Verona 77 – 92
(21-25, 54-47, 70-70)
referto
Fortitudo Bologna PalaOlimpia

Semifinali

Trieste - Treviso

Trieste
27 maggio 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 1
Trieste 84 – 78
(19-20, 36-40, 60-58)
referto
Universo Treviso PalaTrieste

Trieste
29 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Trieste 69 – 65
(19-18, 38-30, 58-50)
referto
Universo Treviso PalaTrieste

Treviso
1 giugno 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Universo Treviso 54 – 86
(14-17, 26-42, 35-62)
referto
Trieste PalaVerde

Casale Monferrato - Fortitudo Bologna

Casale Monferrato
28 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 1
Junior Casale 85 – 83
(28-20, 50-42, 64-72)
referto
Fortitudo Bologna PalaFerraris

Casale Monferrato
30 maggio 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Junior Casale 82 – 79
(14-22, 38-33, 61-54)
referto
Fortitudo Bologna PalaFerraris

Bologna
2 giugno 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Fortitudo Bologna 79 – 45
(23-13, 37-29, 60-36)
referto
Junior Casale PalaDozza

Bologna
4 giugno 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 4
Fortitudo Bologna 67 – 82
(9-30, 24-53, 42-68)
referto
Junior Casale PalaDozza

Finale

Trieste
10 giugno 2018, ore 18:00 UTC+2
Gara 1
Trieste 83 – 79
(19-22; 37-43, 56-57)
referto
Junior Casale PalaTrieste

Trieste
12 giugno 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 2
Trieste 80 – 69
(19-12, 35-28, 63-46)
referto
Junior Casale PalaTrieste

Casale Monferrato
16 giugno 2018, ore 20:30 UTC+2
Gara 3
Junior Casale 63 – 72
(15-16, 31-37, 43-53)
referto
Trieste PalaFerraris

Note

  1. ^ Nasce Cagliari Dinamo Academy , su sportando.com . URL consultato il 14 luglio 2017 (archiviato dall' url originale il 6 novembre 2017) .
  2. ^ Basket, il CONI dà torto a Caserta: Cremona ripescata , su corrieredellosport.it . URL consultato il 5 agosto 2017 .
  3. ^ Bergamo esulta, è serie A2! , su basketinside.com . URL consultato il 5 agosto 2017 .
  4. ^ DOA Serie A2 2016/17 ( PDF ), su legapallacanestro.com . URL consultato l'11 febbraio 2016 .
  5. ^ https://www.sportface.it/basket/basket-serie-a2-20172018-risultati-girone-est-ovest-aggiornati/254127
  6. ^ 34 punti di penalizzazione Deferimento Viola Reggio Calabria: la sentenza del Tribunale Federale , su legapallacanestro.com . URL consultato il 9 aprile 2018 .
Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro