Seri A2 2015-2016 (baskètbòl gason an)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A2 2015-2016
Seri A2 Citroën 2015-2016
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Nouvo LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 4 oktòb 2015 -
24 jen 2016
Ekip yo 32
Vèdik
Egzanp Brescia
(1er tit)
Pwomosyon Brescia
Relegasyon Fulgor Omegna
Olimpia Matera
Barcelone
Dènye aktyalizasyon done: 25 jen 2016
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A2 2015-2016 la te twazyèm edisyon pi wo nivo amatè chanpyona baskèt Italyen an , apre refòm ki te fèt nan ete 2013 la.

Te chanpyona a te genyen pa Leonessa Brescia ki, bat Fortitudo Bolòy nan faz eliminatwa final la 3-2, te genyen pwomosyon nan seri A , ki te lavil la Lombard te manke nan sezon an 1987-1988 . Nan fen sezon regilye a Olimpia Matera , Basket Barcellona , epi, apre play-out la, Fulgor Omegna te rlege nan seri B.

Règleman

Kote nan seri A2 2015-16 ekip yo
Wouj pog.svg LWÈS Green pog.svg EAST

Ekip yo admèt

Chanpyona a pran pati nan 32 ekip divize an de gwoup egal, selon divizyon jewografik, ki rele "East" ak "West".

Patisipan yo

Virtus Roma soti nan seri A , ki te renonse [1] enskripsyon li yo nan seri A 2015/16 , konsa pran plas la nan Juvecaserta panyen (rlege nan jaden an nan sezon an 2014/15 ak imedyatman refè nan vòl nan tèt).
Pou ranplase Fulgor Libertas Forlì ak Veroli Basket (echwe pandan sezon 2014/15 la) ak Pallacanestro Piacentina (rlege nan jaden an nan seri B ); NPC ki fèk ankouraje Rieti , Fortitudo Bolòy ak Mens Sana Siena 1871 yo admèt.
Anvan kòmansman sezon an, Azzurro Napoli Basket 2013 te eskli .. Olye pou ekip napolitèn nan, Basket Agropoli te sove nan seri B.

Fòmil

Ekip yo nan chak gwoup fè fas a youn ak lòt nan yon premye faz ki kalifye (yo rele Sezon regilye ) ak alimèt lakay ak ale. Dapre klasman final la:

  • Ekip yo klase soti nan 1ye a 8yèm plas nan chak gwoup gen aksè a kwaze jwe Offs yo ki detèmine yon pwomosyon sèl nan seri A. Jwe Offs yo pran plas dapre konplo sa a appariement:
    • 1ye klase Group East - 8yèm klase Group West
    • 2nd plas East Group - 7th plas West Group
    • 3yèm plas East Group - 6yèm plas West Group
    • elatriye
  • Ekip yo klase nan plas 14yèm ak 15yèm nan chak gwoup gen aksè a travèse Play Outs ki detèmine yon rlegasyon nan Seri B. Deyò yo jwe pran plas dapre konplo a appariement sa yo:
    • 14yèm plas East Group - 15yèm plas West Group
    • 14yèm klase Group West - 15yèm klase East Group
  • Ekip yo klase 16yèm ak dènye nan chak gwoup rlege dirèkteman nan Seri B.
  • Ekip yo klase soti nan 9yèm rive 13yèm plas nan chak gwoup yo gen dwa a pwochen seri A2 la.

Ekip yo

East Group

West gwoup

Sezon regilye

Seri A2 East

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
1. De 'Longhi Treviso 44 30 22 8 2292 2094 +198
1uparrow green.svg 2.C. del Latte-Amica Natura Brescia 42 30 21 9 2359 2247 +112
3. Jeneral Dinamik Mantua 42 30 21 9 2313 2209 +104
4. Andrea Costa Imola 38 30 19 11 2281 2236 +45
5. Mec-Enèji Rose Jaden 38 30 19 11 2540 2411 +129
6. Alma-Ag. pou travay la triyèst 36 30 18 12 2318 2207 +111
7. Eternedile Bolòy 36 30 18 12 2273 2133 +142
8. Tezenis Verona 32 30 16 14 2086 1954 +132
9. Koulye a, Wi Ravenna 32 30 16 14 2213 2169 +44
10. Remer Treviglio 30 30 15 15 2298 2281 +17
11. Bondi Ferrara 28 30 14 16 2312 2323 -11
12. Proger Chieti 24 30 12 18 2157 2189 -32
13. Europromotion Legnano 20 30 10 20 2212 2348 -136
14. Betulline Jesi 16 30 8 22 2161 2434 -273
15. Panyen Recanati 16 30 8 22 2238 2337 -99
1downarrow red.png 16. Bawer Matera 6 30 3 27 2139 2620 -481

Rezilta

Rezilta BOL BRE OMS FER IMO JES Janm GASON MAT RAV REC ROS TVG Televizyon TRI VER
Fortitudo Bolòy 86-75 82-61 74-68 86-81 86-75 93-71 64-67 94-50 75-60 99-77 73-65 74-57 85-78 72-74 77-69
Baskètbòl Brescia Leonessa 74-71 77-92 88-70 66-59 92-80 102-74 74-69 103-87 67-60 73-66 77-95 76-63 78-84 80-59 61-59
Chieti baskètbòl 76-67 70-73 82-64 69-72 82-77 74-73 79-84 87-60 74-68 62-69 81-83 79-69 65-80 89-68 63-73
Ferrara baskètbòl 2011 61-67 73-79 78-65 74-75 82-61 77-88 68-77 88-70 86-88 83-76 87-85 99-92 68-78 74-83 59-57
Andrea Costa Imola 93-87 58-72 85-72 76-70 72-64 85-81 55-64 86-61 73-74 84-64 74-78 87-72 85-81 81-77 75-62
Aurora Basket Jesi 87-100 61-84 71-76 63-74 73-75 74-77 70-69 82-76 71-79 86-83 85-108 77-71 68-91 75-70 77-73
Legnano panyen chvalye 67-76 73-82 57-62 77-85 74-60 88-69 62-67 77-71 81-92 85-76 84-95 87-94 65-74 85-87 48-57
Mantovana baskètbòl 77-75 84-80 80-72 82-103 78-68 90-61 84-73 92-60 75-69 78-86 75-77 83-73 70-68 90-83 60-59
Olimpia Basket Matera 71-59 85-96 59-89 82-88 78-88 74-77 73-85 75-90 79-87 62-91 85-105 85-73 75-91 84-83 62-68
Basketball Ravenna Piero Manetti 74-66 76-82 68-64 69-79 96-84 82-66 69-62 77-62 96-70 65-80 93-82 84-80 81-66 58-61 59-68
Panyen Recanati 57-63 66-70 80-70 73-82 69-74 72-79 74-76 77-96 93-75 50-66 82-90 75-84 74-88 71-67 77-79
Reken Jaden Rose 77-72 88-74 68-57 101-84 88-94 96-70 100-85 81-84 90-68 85-70 88-73 91-94 72-83 88-99 91-74
Blu Basket 1971 Treviglio 81-65 93-87 60-53 68-76 84-80 81-65 86-62 67-78 107-59 76-74 77-72 69-73 69-70 93-101 74-62
Treviso panyen Linivè 62-55 93-87 84-50 85-81 63-70 72-64 63-69 91-87 83-66 68-60 74-66 87-73 77-55 69-55 66-52
Baskètbòl triyèst 2004 88-60 80-81 82-68 87-76 87-53 83-64 80-54 76-66 76-70 74-68 88-86 103-71 64-68 82-66 39-68
Scaligera panyen Verona 60-70 73-49 78-74 75-55 71-79 76-69 67-72 86-55 96-67 63-51 74-83 75-55 66-68 67-57 79-62

Kalandriye

Premye jou
04-10-15 06-01-16
72-83 Roseto-Treviso 73-87
69-79 Ravenna-Ferrara 88-86
64-67 [2] Bolòy-Mantua 75-77
73-82 Legnano-Brescia 74-102
85-73 Matera-Treviglio 59-107
69-74 Recanati-Imola 64-84
82-77 Chieti-Jesi 76-71
39-68 Triyèst-Verona 62-79
Katriyèm jou
25-10-15 31-01-16
67-72 Verona-Legnano 57-48
85-72 Imola-Chieti 72-69
68-78 Ferrara-Treviso 81-85
88-60 Triyèst-Bolòy 74-72
82-76 Jesi-Matera 77-74
67-60 Brescia-Ravenna 82-76
75-77 Mantua-Roseto 84-81
77-72 Treviglio-Recanati 84-75
Setyèm jou
12-11-15 17-02-16
71-59 Matera-Bolòy 50-94
63-70 Treviso-Imola 81-85
67-78 Treviglio-Mantua 73-83
89-68 Chieti-triyèst 68-82
65-80 Ravenna-Recanati 66-50
61-59 Brescia-Verona 49-73
82-61 Ferrara-Jesi 74-63
100-85 Roseto-Legnano 95-84
Dizyèm jou
29-11-15 13-03-16
80-81 Triyèst-Brescia 59-80
87-72 Imola-Treviglio 80-84
90-68 Roseto-Matera 105-85
77-79 Recanati-Verona 83-74
65-80 Chieti-Treviso 50-84
82-103 Mantua-Ferrara 77-68
75-60 Bolòy-Ravenna 66-74
88-69 Legnano-Jesi 77-74
Trèzyèm jou
20-12-15 10-04-16
88-70 Ferrara-Matera 88-82
91-87 Treviso-Mantua 68-70
93-82 Ravenna-Roseto 70-85
93-87 Treviglio-Brescia 63-76
85-81 Imola-Legnano 60-74
57-63 Recanati-Bolòy 77-99
75-70 Jesi-triyèst 64-83
63-73 Chieti-Verona 74-78
Dezyèm jou
11-10-15 17-01-16
71-79 Jesi-Ravenna 66-82
74-66 Treviso-Recanati 88-74
75-55 Verona-Roseto 74-91
103-87 Brescia-Matera 96-85
90-83 Mantua-Trieste 66-76
77-88 Ferrara-Legnano 85-77
93-87 Imola-Bolòy 81-86
60-53 Treviglio-Chieti 69-79
Senkyèm jou
01-11-15 07-02-16
99-92 Ferrara-Treviglio 76-68
72-64 Treviso-Jesi 91-68
75-90 Matera-Mantua 60-92
88-94 Roseto-Imola 78-74
59-68 Ravenna-Verona 51-63
70-73 Chieti-Brescia 92-77
71-67 Recanati-triyèst 86-88
93-71 Bolòy-Legnano 76-67
Wityèm jou
15-11-15 21-02-16
58-72 Imola-Brescia 59-66
68-57 Roseto-Chieti 83-81
81-92 Legnano-Ravenna 62-69
66-68 Verona-Treviglio 62-74
90-61 Mantua-Jesi 69-70
87-76 Triyèst-Ferrara 83-74
93-75 Recanati-Matera 91-62
85-78 Bolòy-Treviso 55-62
Onzyèm jou
06-12-15 20-03-16
85-108 Jesi-Roseto 70-96
63-69 Treviso-Legnano 74-65
81-65 Treviglio-Bolòy 57-74
74-75 Ferrara-Imola 70-76
62-68 Matera-Verona 67-96
62-69 Chieti-Recanati 70-80
58-61 Ravenna-triyèst 68-74
74-69 Brescia-Mantua 80-84
Katòzyèm jou
27-12-15 17-04-16
77-55 Treviso-Treviglio 70-69
74-68 Bolòy-Ferrara 67-61
71-79 Verona-Imola 62-75
75-69 Mantua-Ravenna 62-77
59-89 Matera-Chieti 60-87
88-73 Roseto-Recanati 90-82
92-80 Brescia-Jesi 84-61
85-87 Legnano-triyèst 54-80
Twazyèm jou
18-10-15 24-01-16
72-79 Recanati-Jesi 83-86
82-64 Chieti-Ferrara 65-78
88-74 Roseto-Brescia 95-77
62-67 Legnano-Mantua 73-84
77-69 [2] Bolòy-Verona 70-60
84-80 Ravenna-Treviglio 74-76
87-53 Triyèst-Imola 77-81
75-91 Matera-Treviso 66-83
Sizyèm jou
08-11-15 14-02-16
76-70 Triyèst-Matera 83-84
78-84 Brescia-Treviso 87-93
75-55 Verona-Ferrara 57-59
73-65 Bolòy-Roseto 72-77
77-71 Jesi-Treviglio 65-81
73-74 Imola-Ravenna 84-96
80-72 Mantua-Chieti 84-79
85-76 Legnano-Recanati 76-74
Nevyèm jou
22-11-15 28-02-16
69-55 Treviso-triyèst 66-82
73-85 Matera-Legnano 71-77
74-71 Brescia-Bolòy 75-86
86-55 Verona-Mantua 59-60
83-76 Ferrara-Recanati 82-73
68-64 Ravenna-Chieti 68-74
69-73 Treviglio-Roseto 94-91
73-75 Jesi-Imola 64-72
Douzyèm jou
13-12-15 03-04-16
79-87 Matera-Ravenna 70-96
64-68 Triyèst-Treviglio 101-93
67-57 Verona-Treviso 52-66
86-75 Bolòy-Jesi 100-87
78-68 Mantua-Imola 64-55
57-62 Legnano-Chieti 73-74
66-70 Recanati-Brescia 66-73
101-84 Roseto-Ferrara 85-87
Kenzyèm jou
03-01-16 23-04-16
103-71 Triyèst-Roseto 99-88
77-73 Jesi-Verona 69-76
73-79 Ferrara-Brescia 70-88
81-66 Ravenna-Treviso 60-68
86-61 Imola-Matera 88-78
76-67 Chieti-Bolòy 61-82
86-62 Treviglio-Legnano 94-87
77-96 Recanati-Mantua 86-78

Seri A2 West

Plase

Klasman sezon regilye PT G. V. P. PF PS Dif
Kokad Coppa Italia.svg 1. Givova Scafati 40 30 20 10 2273 2135 +138
2. BCC Agropoli 38 30 19 11 2425 2430 -5
3. BEARS Tortona 38 30 19 11 2266 2174 +92
4. FMC Ferentino 36 30 18 12 2301 2209 +92
5. Mens Sana Siena 1871 36 30 18 12 2361 2320 +41
6. Moncada Agrigento 34 30 17 13 2328 2274 +54
7. Lighthouse-Conad Trapani 32 30 16 14 2521 2406 +115
8. Novipiù Casale Monferrato 30 30 15 15 2109 2041 +68
9. Bermè Reggio Calabria 28 30 14 16 2222 2232 -10
10. Angelico Biella 28 30 14 16 2247 2334 -87
11. Assigeco Casalpusterlengo 26 30 13 17 2372 2455 -83
12. Benacquista Latina 26 30 13 17 2357 2380 -23
13. NPC Rieti 26 30 13 17 2158 2263 -105
14. Acea lavil Wòm 26 30 13 17 2266 2238 +28
1downarrow red.png 15. Paffoni Omegna 24 30 12 18 2335 2401 -66
1downarrow red.png 16. La Briosa Barcelona 12 30 6 24 2158 2434 -276

Rezilta

Rezilta AGR AGP BAR BIE CAS CSP FER LAT OME REG RIE ROM SCA WI SE TOR ANT
Fortitudo Agrigento 82-83 78-69 81-84 73-68 77-78 78-80 67-94 75-74 76-70 84-72 99-93 75-73 59-77 86-80 69-79
Basketball Agropoli 85-82 89-87 79-68 82-67 90-82 76-74 84-78 95-90 75-60 62-79 69-68 100-88 73-80 73-74 95-85
Baskètbòl Barcelone 62-81 86-80 64-77 60-71 78-87 71-78 91-75 61-73 67-90 77-75 66-80 73-83 70-67 65-66 70-91
Basketball Biella 68-82 79-75 70-77 80-61 77-71 74-69 74-71 77-91 78-79 77-73 75-71 63-73 91-85 90-84 88-83
Junior Casale Monferrato 59-87 80-82 95-50 75-62 71-66 81-69 70-64 69-51 64-66 88-67 80-58 66-73 77-80 56-60 72-66
UCC Casalpusterlengo 83-76 92-96 72-74 64-73 71-80 64-77 86-75 85-66 58-77 79-77 94-89 68-77 87-85 96-89 61-72
Panyen Ferentino 82-73 87-70 80-63 78-57 52-73 77-79 92-74 81-75 91-79 77-65 74-70 64-69 83-61 77-76 103-99
Latina Basketball 85-90 90-73 79-55 79-69 71-63 101-102 73-61 78-90 78-72 79-76 90-85 83-98 85-89 85-77 81-75
Fulgor Omegna 79-74 98-93 85-82 73-69 63-74 82-83 75-74 90-72 67-78 79-80 75-87 74-75 80-74 81-86 88-85
Viola Reggio Calabria 82-69 77-85 82-63 82-69 61-62 84-78 79-76 62-81 85-80 85-76 83-96 81-70 72-78 66-79 74-61
NPC Rieti 59-71 80-88 78-73 80-79 67-65 84-80 70-83 74-66 65-63 68-59 75-64 70-77 69-61 81-78 59-81
Virtus lavil Wòm 52-67 93-55 71-68 83-77 60-53 90-94 61-73 79-86 87-84 80-73 88-63 72-57 68-50 57-64 82-83
Scafati panyen 70-72 76-81 89-78 67-72 86-67 83-71 91-64 93-65 89-70 73-64 72-58 70-80 81-77 92-72 88-74
Mens Sana Siena 1871 84-77 103-88 98-91 99-76 68-60 99-91 77-68 80-73 80-91 76-69 82-81 77-76 75-63 68-70 93-79
Derthona panyen Tortona 64-74 54-67 86-78 87-72 63-72 77-76 66-64 74-62 91-70 66-50 73-60 68-52 96-91 85-65 85-64
Basketball Trapani 86-94 91-82 108-89 98-82 83-67 99-74 90-93 89-84 97-78 89-81 73-74 96-74 74-77 87-73 84-76

Kalandriye

Premye jou
04-10-15 06-01-16
89-87 Agropoli-Barcelone 80-86
97-78 Trapani-Omegna 85-88
68-77 Casalpusterlengo-Scafati 71-83
57-64 Rome-Tortona 52-68
70-83 Rieti-Ferentino 65-77
61-62 Reggio Calabria-Casale 66-64
68-82 Biella-Agrigento 84-81
80-73 Syèn-Latina 89-85
Katriyèm jou
25-10-15 31-01-16
91-79 Ferentino-Reggio Calabria 76-79
86-80 Agrigento-Tortona 74-64
70-67 Barcelone-Syèn 91-98
69-51 Casale-Omegna 74-63
92-96 Casalpusterlengo-Agropoli 82-90
79-69 Latina-Biella 71-74
88-74 Skafati-Trapani 77-74
75-64 Rieti-lavil Wòm 63-88
Setyèm jou
12-11-15 17-02-16
79-75 Biella-Agropoli 68-79
93-65 Skafati-Latina 98-83
99-74 Trapani-Casalpusterlengo 72-61
80-74 Omegna-Syèn 91-80
88-67 Casale-Rieti 65-67
78-80 Agrigento-Ferentino 73-82
83-96 Reggio Calabria-lavil Wòm 73-80
86-78 Tortona-Barcelone 66-65
Dizyèm jou
29-11-15 13-03-16
85-90 Latina-Agrigento 94-67
92-72 Skafati-Tortona 91-96
98-82 Trapani-Biella 83-88
52-73 Ferentino-Casale 69-81
78-73 Rieti-Barcelona 75-77
87-84 Lavil Wòm-Omegna 87-75
58-77 Casalpusterlengo-Reggio Calabria 78-84
103-88 Syèn-Agropoli 80-73
Trèzyèm jou
20-12-15 10-04-16
79-86 Rome-Latina 85-90
81-75 Ferentino-Omegna 74-75
87-85 Casalpusterlengo-Syèn 91-99
82-67 Agropoli-Casale 82-80
73-83 Barcelone-Skafati 78-89
76-70 Agrigento-Reggio Calabria 69-82
90-84 Biella-Tortona 72-87
59-81 Rieti-Trapani 74-73
Dezyèm jou
11-10-15 17-01-16
85-64 Tortona-Trapani 76-84
79-76 Latina-Rieti 66-74
81-77 Skafati-Syèn 63-75
78-87 Barcelona-Casalpusterlengo 74-72
74-70 Ferentino-lavil Wòm 73-61
67-78 Omegna-Reggio Calabria 80-85
75-62 Casale-Biella 61-80
82-83 Agrigento-Agropoli 82-85
Senkyèm jou
01-11-15 07-02-16
62-79 Agropoli-Rieti 88-80
78-69 Agrigento-Barcelone 81-62
87-73 Trapani-Syèn 79-93
74-75 Omegna-Scafati 70-89
63-72 Tortona-Casale 60-56
74-69 Biella-Ferentino 57-78
62-81 Reggio Calabria-Latina 72-78
90-94 Rome-Casalpusterlengo 89-94
Wityèm jou
15-11-15 21-02-16
85-66 Casalpusterlengo-Omegna 83-82
71-63 Latina-Casale 64-70
100-88 Agropoli-Scafati 81-76
80-63 Ferentino-Barcelone 78-71
59-71 Rieti-Agrigento 72-84
68-70 Syèn-Tortona 65-85
89-81 Trapani-Reggio Calabria 61-74
83-77 Rome-Biella 71-75
Onzyèm jou
06-12-15 20-03-16
79-80 Omegna-Rieti 63-65
63-73 Biella-Skafati 72-67
66-50 Tortona-Reggio Calabria 79-66
95-85 Agropoli-Trapani 82-91
77-79 Ferentino-Casalpusterlengo 77-64
91-75 Barcelone-Latina 55-79
73-68 Agrigento-Casale 87-59
68-50 Rome-Syèn 76-77
Katòzyèm jou
27-12-15 17-04-16
77-68 Syèn-Ferentino 61-83
86-94 Trapani-Agrigento 79-69
90-73 Latina-Agropoli 78-84
73-69 Omegna-Biella 91-77
82-63 Reggio Calabria-Barcelone 90-67
73-60 Tortona-Rieti 78-81
71-66 Casale-Casalpusterlengo 80-71
70-80 Skafati-lavil Wòm 57-72
Twazyèm jou
18-10-15 24-01-16
89-84 Trapani-Latina 75-81
76-74 Agropoli-Ferentino 70-87
52-67 Rome-Agrigento 93-99
91-70 Tortona-Omegna 86-81
84-80 Rieti-Casalpusterlengo 77-79
68-60 Syèn-Casale 80-77
81-70 Reggio Calabria-Scafati 64-73
70-77 Biella-Barcelone 77-64
Sizyèm jou
08-11-15 14-02-16
80-79 Rieti-Biella 73-77
83-76 Casalpusterlengo-Agrigento 78-77
76-69 Syèn-Reggio Calabria 78-72
66-73 Casale-Skafati 67-96
103-99 Ferentino-Trapani 93-90
85-77 Latina-Tortona 62-74
69-68 Agropoli-lavil Wòm 55-93
61-73 Barcelona-Omegna 82-85
Nevyèm jou
22-11-15 28-02-16
66-64 Tortona-Ferentino 76-77
59-77 Agrigento-Syèn 77-84
72-58 Skafati-Rieti 77-70
66-80 Barcelona-lavil Wòm 68-71
77-71 Biella-Casalpusterlengo 73-64
77-85 Reggio Calabria-Agropoli 60-75
90-72 Omegna-Latina 90-78
72-66 Casale-Trapani 67-83
Douzyèm jou
13-12-15 03-04-16
70-72 Skafati-Agrigento 73-75
73-61 Latina-Ferentino 74-92
96-89 Casalpusterlengo-Tortona 76-77
82-69 Reggio Calabria-Biella 79-78
95-50 Casale-Barcelone 71-60
98-93 Omegna-Agropoli 90-95
96-74 Trapani-lavil Wòm 83-82
82-81 Syèn-Rieti 61-69
Kenzyèm jou
03-01-16 23-04-16
68-59 Rieti-Reggio Calabria 79-85
73-74 Agropoli-Tortona 67-54
91-85 Biella-Syèn 76-99
60-53 Rome-Casale 58-80
75-74 Agrigento-Omegna 74-79
64-69 Ferentino-Skafati 64-91
86-75 Casalpusterlengo-Latina 102-101
70-91 Barcelone-Trapani 89-108

Jwe-soti

Tablo nòt

Semifinal Final
14E Aurora Jesi 80 83 73 77 75
15O Fulgor Omegna 74 77 91 86 61
15O Fulgor Omegna 73 74 58
14O Virtus lavil Wòm 84 85 69
14O Virtus lavil Wòm 64 69 95 76
15E Recanati 51 71 102 90

Jwe-off

Tablo nòt

Premye tou Dezyèm tou Semifinal Final la
1E Linivè Treviso 3
8O Junior Casale 2
1E Linivè Treviso 3
4O Panyen Ferentino 2
4O Panyen Ferentino 3
5E Rose jaden 2
1E Linivè Treviso 1
7E Fortitudo Bolòy 3
3E Pall. Valans 1
6O Fortitudo Agrigento 3
6O Fortitudo Agrigento 0
7E Fortitudo Bolòy 3
2O Basketball Agropoli 1
7E Fortitudo Bolòy 3
7E Fortitudo Bolòy 2
2E Brescia 3
1O Scafati panyen 3
8E Scaligera Verona 0
1O Scafati panyen 3
4E A. Costa Imola 1
4E A. Costa Imola 3
5O Mens Sana Siena 2
1O Scafati panyen 2
2E Brescia 3
2E Brescia 3
7O Trapani 2
2E Brescia 3
3O Panyen Derthona 2
3O Panyen Derthona 3
6E Triyèst 2

Wonn nan 16

Chak seri se pi bon nan 5 jwèt. Lòd la nan alimèt yo se: jwèt-1, jwèt-2 ak evantyèlman jwèt-5 nan kay la nan pi bon an mete; ras-3 ak evantyèlman ras-4 nan kay la nan pi move klase la.

Treviso - Casale Monferrato

Villorba
1ye Me 2016, 18:00 UTC + 2
De 'Longhi Treviso 600px Blan ak Blue.svg 61 - 67
(17-12, 33-27, 43-47)
rapò
600px ble ak wouj (bann) 2.png Novipiù Casale Monferrato PalaVerde

Villorba
4 Me 2016, 20:30 UTC + 2
De 'Longhi Treviso 600px Blan ak Blue.svg 83 - 54
(21-17, 44-29, 62-39)
rapò
600px ble ak wouj (bann) 2.png Novipiù Casale Monferrato PalaVerde

Casale Monferrato
7 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Novipiù Casale Monferrato 600px ble ak wouj (bann) 2.png 72 - 65
(13-20, 39-40, 51-59)
rapò
600px Blan ak Blue.svg De 'Longhi Treviso PalaFerraris

Casale Monferrato
9 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Novipiù Casale Monferrato 600px ble ak wouj (bann) 2.png 56 - 59
(18-17, 25-24, 39-39)
rapò
600px Blan ak Blue.svg De 'Longhi Treviso PalaFerraris

Villorba
11 Me 2016, 20:30 UTC + 2
De 'Longhi Treviso 600px Blan ak Blue.svg 81 - 65
(23-15, 48-27, 68-45)
rapò
600px ble ak wouj (bann) 2.png Novipiù Casale Monferrato PalaVerde

Ferentino - Rose jaden

Ferentino
1ye me 2016, 18:00 UTC + 2
FMC Ferentino 600px Wouj ak Blan3.png 97 - 85
(23-14, 49-35, 76-53)
rapò
600px Blan ak Blue.svg Mec-Enèji Rose Jaden Ponte Grande bilding lan

Ferentino
3 Me 2016, 20:45 UTC + 2
FMC Ferentino 600px Wouj ak Blan3.png 86 - 74
(24-13, 43-28, 60-50)
rapò
600px Blan ak Blue.svg Mec-Enèji Rose Jaden Ponte Grande bilding lan

Roseto degli Abruzzi
6 Me 2016, 21:00 UTC + 2
Mec-Enèji Rose Jaden 600px Blan ak Blue.svg 89 - 76
(22-16, 47-38, 61-63)
rapò
600px Wouj ak Blan3.png FMC Ferentino PalaMaggetti

Roseto degli Abruzzi
8 Me 2016, 18:00 UTC + 2
Mec-Enèji Rose Jaden 600px Blan ak Blue.svg 82 - 78
(23-19, 39-46, 60-58)
rapò
600px Wouj ak Blan3.png FMC Ferentino PalaMaggetti

Ferentino
11 Me 2016, 20:45 UTC + 2
FMC Ferentino 600px Wouj ak Blan3.png 89 - 74
(20-10, 49-33, 70-48)
rapò
600px Blan ak Blue.svg Mec-Enèji Rose Jaden Ponte Grande bilding lan

Agropoli - Bolòy

Skafati
1ye me 2016, 20:30 UTC + 2
BCC Agropoli 600px Blan ak Blue.svg 67 - 72
(14-14, 28-39, 49-56)
rapò
600px Blan ak Blue.svg Eternedile Bolòy PalaMangano

Skafati
3 Me 2016, 20:30 UTC + 2
BCC Agropoli 600px Blan ak Blue.svg 98 - 94
( d.1 ts )
(12-27, 38-51, 63-72, 89-89)
rapò
600px Blan ak Blue.svg Eternedile Bolòy PalaMangano

Bolòy
6 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Eternedile Bolòy 600px Blan ak Blue.svg 98 - 74
(28-18, 49-39, 73-55)
rapò
600px Blan ak Blue.svg BCC Agropoli PalaDozza

Bolòy
8 Me 2016, 18:00 UTC + 2
Eternedile Bolòy 600px Blan ak Blue.svg 87 - 61
(14-20, 38-36, 62-53)
rapò
600px Blan ak Blue.svg BCC Agropoli PalaDozza

Mantua - Agrigento

Mantua
1ye me 2016, 18:00 UTC + 2
Jeneral Dinamik Mantua 600px Blan Wouj ak Blue.png 70 - 72
(8-24, 26-43, 48-54)
rapò
600px Blan ak Blue2.svg Moncada Agrigento PalaBam

Mantua
3 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Jeneral Dinamik Mantua 600px Blan Wouj ak Blue.png 63 - 62
(15-15, 32-31, 49-49)
rapò
600px Blan ak Blue2.svg Moncada Agrigento PalaBam

Porto Empedokle
6 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Moncada Agrigento 600px Blan ak Blue2.svg 67 - 58
(20-9, 34-30, 46-47)
rapò
600px Blan Wouj ak Blue.png Jeneral Dinamik Mantua PalaMoncada

Porto Empedokle
8 Me 2016, 16:15 UTC + 2
Moncada Agrigento 600px Blan ak Blue2.svg 67 - 63
(14-20, 32-40, 50-53)
rapò
600px Blan Wouj ak Blue.png Jeneral Dinamik Mantua PalaMoncada

Scafati - Verona

Skafati
2 Me 2016, 21:00 UTC + 2
Givova Scafati 600px jòn ak Blue.svg 70 - 68
(14-21, 28-38, 55-54)
rapò
600px jòn ak Blue.svg Tezenis Verona PalaMangano

Skafati
4 me 2016, 21:00 UTC + 2
Givova Scafati 600px jòn ak Blue.svg 79 - 76
( d.1 ts )
(22-17, 35-31, 48-47, 66-66)
rapò
600px jòn ak Blue.svg Tezenis Verona PalaMangano

Verona
7 Me 2016, 20:45 UTC + 2
Tezenis Verona 600px jòn ak Blue.svg 58 - 70
(18-18, 32-40, 41-55)
rapò
600px jòn ak Blue.svg Givova Scafati PalaOlimpia

Imola - Syèn

Imola
2 Me 2016, 21:00 UTC + 2
Andrea Costa Imola 600px Wouj ak White.svg 80 - 76
(10-15, 30-26, 54-45)
rapò
600px Green and White.png Mens Sana Siena 1871 PalaRuggi

Imola
4 me 2016, 21:00 UTC + 2
Andrea Costa Imola 600px Wouj ak White.svg 80 - 71
(17-14, 45-37, 64-52)
rapò
600px Green and White.png Mens Sana Siena 1871 PalaRuggi

Syèn
7 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Mens Sana Siena 1871 600px Green and White.png 103 - 97
( d.1 ts )
(24-28, 46-46, 69-70, 89-89)
rapò
600px Wouj ak White.svg Andrea Costa Imola PalaEstra

Syèn
9 Me 2016, 20:30 UTC + 2
Mens Sana Siena 1871 600px Green and White.png 85 - 64
(18-18, 38-29, 56-52)
rapò
600px Wouj ak White.svg Andrea Costa Imola PalaEstra

Imola
12 Me 2016, 21:00 UTC + 2
Andrea Costa Imola 600px Wouj ak White.svg 70 - 66
(16-17, 33-29, 50-42)
rapò
600px Verde e Bianco.png Mens Sana Siena 1871 PalaRuggi

Brescia - Trapani

Brescia
1º maggio 2016, ore 18:00 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 80 – 70
(22-21, 33-40, 57-52)
referto
600px Granata.png Lighthouse-Conad TrapaniCentro Sportivo San Filippo

Brescia
3 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 89 – 83
(24-14, 40-39, 66-62)
referto
600px Granata.png Lighthouse-Conad TrapaniCentro Sportivo San Filippo

Trapani
7 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Lighthouse-Conad Trapani 600px Granata.png 93 – 76
(25-18, 48-34, 69-54)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaConad

Trapani
9 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Lighthouse-Conad Trapani 600px Granata.png 97 – 95
( d.1 ts )
(19-22, 45-41, 67-57, 85-85)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaConad

Brescia
12 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 70 – 63
(21-11, 44-27, 58-46)
referto
600px Granata.png Lighthouse-Conad TrapaniCentro Sportivo San Filippo

Tortona - Trieste

Casale Monferrato
2 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
ORSI Tortona 600px Bianco e Nero.png 75 – 70
(23-18, 41-31, 58-55)
referto
600px Bianco Rosso e Bianco.png Alma-Ag. per il Lavoro Trieste PalaFerraris

Casale Monferrato
4 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
ORSI Tortona 600px Bianco e Nero.png 75 – 81
(23-13, 39-39, 56-61)
referto
600px Bianco Rosso e Bianco.png Alma-Ag. per il Lavoro Trieste PalaFerraris

Trieste
7 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Alma-Ag. per il Lavoro Trieste 600px Bianco Rosso e Bianco.png 74 – 79
(18-17, 38-34, 54-53)
referto
600px Bianco e Nero.png ORSI Tortona PalaTrieste

Trieste
9 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Alma-Ag. per il Lavoro Trieste 600px Bianco Rosso e Bianco.png 85 – 64
(24-19, 50-25, 67-39)
referto
600px Bianco e Nero.png ORSI Tortona PalaTrieste

Casale Monferrato
12 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
ORSI Tortona 600px Bianco e Nero.png 80 – 72
(22-15, 38-33, 59-53)
referto
600px Bianco Rosso e Bianco.png Alma-Ag. per il Lavoro Trieste PalaFerraris

Quarti di finale

Ogni serie è al meglio delle 5 partite. L'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 ed eventuale gara-5 in casa della meglio classificata; gara-3 ed eventuale gara-4 in casa della peggior classificata.

Treviso - Ferentino

Villorba
15 maggio 2016, ore 18:00 UTC+2
De' Longhi Treviso 600px Bianco e Azzurro.svg 64 – 72
(16-21, 41-40, 54-52)
referto
600px Rosso e Bianco3.png FMC Ferentino PalaVerde

Villorba
17 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
De' Longhi Treviso 600px Bianco e Azzurro.svg 69 – 56
(22-14, 36-37, 55-45)
referto
600px Rosso e Bianco3.png FMC Ferentino PalaVerde

Ferentino
20 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
FMC Ferentino 600px Rosso e Bianco3.png 84 – 87
(23-29, 41-47, 58-63)
referto
600px Bianco e Azzurro.svg De' Longhi Treviso Palazzetto Ponte Grande

Ferentino
22 maggio 2016, ore 18:00 UTC+2
FMC Ferentino 600px Rosso e Bianco3.png 69 – 54
(18-14, 38-31, 55-44)
referto
600px Bianco e Azzurro.svg De' Longhi Treviso Palazzetto Ponte Grande

Villorba
25 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
De' Longhi Treviso 600px Bianco e Azzurro.svg 68 – 67
( d.1 ts )
(17-16, 23-37, 37-50,61-61)
referto
600px Rosso e Bianco3.png FMC Ferentino PalaVerde

Agrigento - Bologna

Porto Empedocle
15 maggio 2016, ore 18:00 UTC+2
Moncada Agrigento 600px Bianco e Azzurro2.svg 67 – 74
(18-10, 36-36, 53-51)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaMoncada

Porto Empedocle
17 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Moncada Agrigento 600px Bianco e Azzurro2.svg 66 – 74
(14-16, 35-38, 57-53)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaMoncada

Bologna
20 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Eternedile Bologna 600px Bianco e Blu.svg 68 – 64
(11-14, 26-36, 47-55)
referto
600px Bianco e Azzurro2.svg Moncada Agrigento PalaDozza

Scafati - Imola

Scafati
16 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Givova Scafati 600px Giallo e Blu.svg 80 – 71
(24-13, 40-37, 60-57)
referto
600px Rosso e Bianco.svg Andrea Costa Imola PalaMangano

Scafati
18 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
Givova Scafati 600px Giallo e Blu.svg 78 – 62
(21-27, 49-39, 62-51)
referto
600px Rosso e Bianco.svg Andrea Costa Imola PalaMangano

Imola
21 maggio 2016, ore 21:00 UTC+2
Andrea Costa Imola 600px Rosso e Bianco.svg 82 – 76
(18-23, 41-39, 62-63)
referto
600px Giallo e Blu.svg Givova Scafati PalaRuggi

Imola
23 maggio 2016, ore 21:00 UTC+2
Andrea Costa Imola 600px Rosso e Bianco.svg 83 – 87
( d.1 ts )
(18-22, 37-41, 57-57, 76-76)
referto
600px Giallo e Blu.svg Givova Scafati PalaRuggi

Brescia - Tortona

Brescia
16 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 108 – 76
(29-20, 51-43, 83-54)
referto
600px Bianco e Nero.png ORSI TortonaCentro Sportivo San Filippo

Brescia
18 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 92 – 86
(20-26, 45-47, 67-60)
referto
600px Bianco e Nero.png ORSI TortonaCentro Sportivo San Filippo

Casale Monferrato
21 maggio 2016, ore 18:30 UTC+2
ORSI Tortona 600px Bianco e Nero.png 76 – 72
(29-18, 53-34, 61-52)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaFerraris

Casale Monferrato
23 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
ORSI Tortona 600px Bianco e Nero.png 76 – 72
(23-20, 51-32, 57-50)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaFerraris

Cremona
26 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 97 – 72
(25-14, 50-30, 78-53)
referto
600px Bianco e Nero.png ORSI Tortona PalaRadi

Semifinali

Ogni serie è al meglio delle 5 partite. L'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 ed eventuale gara-5 in casa della meglio classificata; gara-3 ed eventuale gara-4 in casa della peggior classificata.

Treviso - Bologna

Villorba
29 maggio 2016, ore 18:00 UTC+2
De' Longhi Treviso 600px Bianco e Azzurro.svg 61 – 68
(13-19, 26-33, 44-46)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaVerde

Villorba
31 maggio 2016, ore 20:30 UTC+2
De' Longhi Treviso 600px Bianco e Azzurro.svg 90 – 45
(24-9, 49-28, 74-41)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaVerde

Bologna
4 giugno 2016, ore 20:30 UTC+2
Eternedile Bologna 600px Bianco e Blu.svg 81 – 71
(29-20, 52-33, 64-50)
referto
600px Bianco e Azzurro.svg De' Longhi Treviso PalaDozza

Bologna
6 giugno 2016, ore 20:30 UTC+2
Eternedile Bologna 600px Bianco e Blu.svg 54 – 47
(13-12, 27-22, 39-36)
referto
600px Bianco e Azzurro.svg De' Longhi Treviso PalaDozza

Scafati - Brescia

Scafati
30 maggio 2016, ore 21:00 UTC+2
Givova Scafati 600px Giallo e Blu.svg 91 – 81
(22-23, 39-48, 71-62)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaMangano

Scafati
1 giugno 2016, ore 21:00 UTC+2
Givova Scafati 600px Giallo e Blu.svg 77 – 72
(14-14, 36-28, 60-51)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaMangano

Montichiari
4 giugno 2016, ore 20:45 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 83 – 74
( d.1 ts )
(16-19, 35-36, 50-54, 69-69)
referto
600px Giallo e Blu.svg Givova Scafati PalaGeorge

Montichiari
6 giugno 2016, ore 20:45 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 82 – 72
(18-12, 44-25, 65-51)
referto
600px Giallo e Blu.svg Givova Scafati PalaGeorge

Scafati
9 giugno 2016, ore 21:00 UTC+2
Givova Scafati 600px Giallo e Blu.svg 69 – 74
(15-16, 30-36, 57-54)
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaMangano

Finale

La serie è al meglio delle 5 partite. L'ordine delle partite è: gara-1, gara-2 ed eventuale gara-5 in casa della meglio classificata; gara-3 ed eventuale gara-4 in casa della peggior classificata.

Brescia - Bologna

Montichiari
12 giugno 2016, ore 18:00 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 71 – 63
(18-21, 30-28, 54-50)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaGeorge

Montichiari
14 giugno 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 76 – 58
(21-16, 37-32, 56-49)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaGeorge

Bologna
19 giugno 2016, ore 18:00 UTC+2
Eternedile Bologna 600px Bianco e Blu.svg 69 – 60
(21-17, 33-29, 47-40)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaDozza

Bologna
21 giugno 2016, ore 20:30 UTC+2
Eternedile Bologna 600px Bianco e Blu.svg 94 – 70
(25-19, 56-43, 79-57)
referto
600px Blu e Bianco (V sul petto).png C. del Latte-Am. Nat. Brescia PalaDozza

Montichiari
24 giugno 2016, ore 20:30 UTC+2
C. del Latte-Am. Nat. Brescia 600px Blu e Bianco (V sul petto).png 83 – 59
(25-13, 45-33, 64-43)
referto
600px Bianco e Blu.svg Eternedile Bologna PalaGeorge

Statistiche

Stagione regolare

Totali

Medie Tiri

Pos. Nome Squadra TL pt
1. Danimarca Alan Voskuil Roma 93%
2. Italia Marco Evangelisti Agrigento 92%
3. Stati Uniti Josh Greene Jesi 90%
4. Italia Giorgio Boscagin Verona 90%
5. Italia Riccardo Tavernelli Latina 89%

Verdetti

Note

  1. ^ La Virtus Roma riparte dalla A2 , su virtusroma.it . URL consultato il 16 luglio 2015 (archiviato dall' url originale il 9 agosto 2017) .
  2. ^ a b Giocata a Rimini.

Voci correlate

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro