Seri A1 2017-2018 (baskètbòl fanm)

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Seri A1 fanm FIP 2017-2018
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Lig Basketball Fanm
Federasyon Itali FIP
Peryòd 30 septanm 2017 -
27 me 2018
Ekip yo 10
Vèdik
Egzanp Abitye ak Schio
(9yèm tit)
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Seri A1 2017-18 te 87èm edisyon chanpyona baskèt fanm Italyen an tèt divizyon an . Chanpyona a te kòmanse nan 30 septanm 2017 e te fini nan 27 Me 2018 ak entè-seri pwomosyon / rlegasyon play-off la. Tit la nan chanpyon nan peyi Itali te ale pou nevyèm fwa nan istwa Famila Schio a ki bat Passalacqua Ragusa nan seri a nan final la chanpyona.

Règleman

Dapre dispozisyon anyèl òganizasyonèl yo pibliye pa FIP a, chanpyona seri A1 la estriktire jan sa a. [1]

Premye faz la, ki rele Faz Kalifikasyon an oswa Sezon Regilye , se te fè leve nan yon wonn Italyen nan 10 ekip ak alimèt lakay ak deyò; se premye jou a mete nan kalandriye a te jwe nan yon pidevan sèl (nan PalaMinardi a nan Ragusa ) [1] pou tout ekip yo, ak match la retounen Lè sa a, te jwe sou jaden defisi a.

Nan fen premye faz sa a, ekip yo ap fè fas youn ak lòt nan yon wonn defi nan yon faz revèy kat jou. Lè sa a, uit nan tèt yo pral jwe faz eliminatwa pou tit la. 2 dènye yo pral fè yon jwe soti wonn nan pi bon an nan 3 soti nan 5 jwèt. Se gayan an nan jwe nan sove pandan y ap defisi a pral jwe yon sèk play-off nan kay la nan 3yèm nan seri A2 .

Premye ak 2yèm nan seri A2 yo pral ankouraje dirèkteman ak kantite ekip pou sezon sa a ap retounen nan douz.

Ekip patisipan yo

Nan sezon anvan an, La Cestistica Spezzina te rlege nan seri A2. Te plas li te pran pa Progresso Bolòy, gayan nan seri a A2 jwe-konpwomi, ki sepandan bay moute. [2] Pallacanestro Umbertide , ki moun ki renonse a antre nan konpetisyon an, te pwòp tèt ou rlege nan seri A2. [3]

Eskwadwon Sezon Antrenè Jaden jwe Rezilta sezon 2016-17
PB63 Battipaglia detay Itali Alfredo Lamberti (1st-12th)
Itali Vincenzo Bochicchio (13ª-) [4]
PalaZauli nan Battipaglia ( SA ) 11yèm plas nan seri A1
Pall. Broni detay Itali Roberto Sacchi PalaBrera nan Broni ( PV ) 8yèm plas nan seri A1
Mi yo Lucca detay Itali Loris Barbiero (1st - 15th)
Itali Giulio Bernabei (16th an pwovizwa) [5]
Itali Lorenzo Serventi (17ª–) [6]
Pala pwodwi nan Lucca 1er plas nan seri A1
Dike Naples detay Itali Nino Molino PalaCaravita nan Cercola ( NA ) ak PalaVesuvio nan Naples [7] 6èm plas nan seri A1
Eirene Ragusa detay Itali Gianni Recupido PalaMinardi nan Ragusa 5yèm plas nan seri A1
Sen Martin detay Itali Gianluca Abignente Espò Hall nan San Martino di Lupari ( PD ) 4èm plas nan seri A1
Abitye ak Schio detay Lafrans Pierre Vincent Palasport Livio Romare nan Schio ( VI ) 2èm plas nan seri A1
Turin baskètbòl detay Itali Massimo riga PalaRuffini nan Torino 9yèm plas nan seri A1
Reyer Venice detay Itali Andrea Liberalotto Palasport Taliercio nan mèstr ( VE ) 3èm plas nan seri A1
Vigarano detay Itali Luca Andreoli PalaVigarano nan Vigarano Mainarda ( FE ) 10yèm plas nan seri A1

Sezon regilye

Plase

Pos. Eskwadwon Pt. G. V. P. PtF PtS Dif. QP Kalifye.
Scudetto.svg 400px kokad Italyen Cup FIP.svg Basketball Supercup Svg 1. Famila Wüber Schio 32 18 16 2 1376 1059 +317 1,299 nan faz nan 2nd
2. Umana Reyer Venice 28 18 14 4 1262 1040 +222 1.213
3. Passalacqua Ragusa 22 18 11 7 1237 1152 +85 1,152 [8]
4. Saces Mapei Givova Naples 22 18 11 7 1260 1143 +117 0.867 [9]
5. Gesam Gas & Luce Lucca 20 18 10 8 1198 1177 +21 1.017
6. Fila San Martino di Lupari 18 18 9 9 1177 1180 -3 0.997
7. Pall. Broni 14 18 7 11 1038 1227 -189 0.845
8. Fixi PiramisGroup Turin 12 18 6 12 1103 1252 -149 0.880
9. Nova Vigarano mekanik 10 18 5 13 1167 1296 -129 0.900
10. Treofan Battipaglia 2 18 1 17 1073 1365 -292 0.786

Lejand:

      Chanpyon nan peyi Itali .
      Admèt nan faz revèy la.
Scudetto.svg Gayan chanpyona Italyen an
Basketball Supercup Svg Gayan nan Italyen Super Cup 2017 la
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan koup Italyen 2018 la

Remak:

De pwen pou pou genyen, zewo yo defèt.

Rezilta

BAT BRO LUC NAP RAG SML SCH TOR FRI VIG
Treofan Battipaglia 65-71 58-66 62-67 60-72 66-77 54-77 58-64 75-74 76-80
Pall. Broni 56-52 67-55 67-71 53-68 61-64 48-82 56-51 52-64 52-83
Gesam Gas & Luce Lucca 86-66 84-46 47-69 48-66 81-73 52-76 67-70 50-66 78-63
Saces Mapei Givova Naples 95-61 77-46 70-79 70-76 64-58 59-64 69-59 48-51 78-61
Passalacqua Ragusa 100-49 70-56 56-58 75-61 63-59 65-78 54-56 86-79 79-62
Fila San Martino di Lupari 75-54 50-56 60-72 70-84 60-59 68-66 74-63 65-59 76-57
Famila Wüber Schio 63-57 88-43 71-57 77-65 90-70 83-62 93-48 65-56 76-64
Fixi PiramisGroup Turin 77-55 64-75 59-75 54-69 75-53 73-62 53-80 45-81 69-72
Umana Reyer Venice 78-40 68-52 78-73 76-60 80-61 66-59 74-60 87-52 58-52
Nova Vigarano mekanik 87-65 71-81 63-70 60-84 58-64 53-65 64-87 72-71 45-67

Kalandriye

Pibliye sou 25 Jiyè 2017. [10]

Premye janm (1ye) [11] Premye jou Retounen (10yèm)
30 sept. 58-52 Venice-Vigarano 67-45 10 desanm.
1er oktòb 67-55 Broni-Lucca 46-84 9 desanm.
30 sept. 64-58 Naples-San Martino di Lupari 84-70 10 desanm.
1er oktòb 63-57 Schio-Battipaglia 77-54
54-56 Ragusa-Turin 53-75 9 desanm.
Deyò (2yèm) Dezyèm jou Retounen (11yèm)
8 okt. 48-51 Naples-Venice 60-76 17 desanm.
86-66 Lucca-Battipaglia 66-58
70-56 Ragusa-Broni 68-53
83-62 Schio-San Martino di Lupari 66-68
72-71 Vigarano-Turin 72-69
Yon fason (3yèm) Twazyèm jou Retounen (12yèm)
15 oktòb 52-83 Broni-Vigarano 81-71 23 desanm.
70-79 Naples-Lucca 69-47
14 oktòb 60-59 S. Martino di Lupari-Ragusa 59-63 17 janvye
15 oktòb 74-60 Venice-Schio 56-65 23 desanm.
77-55 Turin-Battipaglia 64-58
Yon fason (4yèm) Katriyèm jou Retounen (13yèm)
22 oktòb 68-52 Venice-Broni 64-52 7 janvye
78-63 Lucca-Vigarano 70-63
75-61 Ragusa-Naples 76-70
66-77 Battipaglia-San Martino di Lupari 54-75
93-48 Schio-Turin 80-53
Yon fason (5yèm) Senkyèm jou Retounen (14yèm)
29 oktòb 56-52 Broni-Battipaglia 71-65 14 janvye
28 oktòb 58-64 Vigarano-Ragusa 62-79
29 oktòb 65-59 S. Martino di Lupari-Venice 59-66
59-64 Naples-Schio 65-77
59-75 Turin-Lucca 70-67
Yon fason (6yèm) Sizyèm jou Retounen (15yèm)
4 nov 62-67 Battipaglia-Naples 61-95 21 janv
56-58 Ragusa-Lucca 66-48
61-64 Broni-San Martino di Lupari 56-50
76-64 Schio-Vigarano 87-64
5 nov 87-52 Venice-Turin 81-45
Yon fason (7th) Setyèm jou Retounen (16th)
19 nov 87-65 Vigarano-Battipaglia 80-76 28 janv
77-46 Naples-Broni 71-67
86-79 Ragusa-Venice 61-80
52-76 Lucca-Schio 57-71
74-63 S. Martino di Lupari-Turin 62-73
Yon fason (8yèm) Wityèm jou Retounen (17yèm)
26 nov. 75-74 Battipaglia-Venice 40-78 3 fev
60-84 Vigarano-Naples 61-78
81-73 Lucca-San Martino di Lupari 72-60
90-70 Schio-Ragusa 78-65
64-75 Turin-Broni 51-56
Yon fason (9yèm) Nevyèm jou Retounen (18yèm)
3 desanm 78-73 Venice-Lucca 66-50 18 fev
100-49 Ragusa-Battipaglia 72-60
76-57 S. Martino di Lupari-Vigarano 65-53
48-82 Broni-Schio 43-88
69-59 Naples-Turin 69-54

Dezyèm faz

Se wonn nan defi divize an kat jou adisyonèl nan adisyon nan sezon regilye a. [12] [13]

Plase

Pos. Eskwadwon Pt. G. V. P. PtF PtS Dif. QP Kalifye.
Scudetto.svg 400px kokad Italyen Cup FIP.svg Basketball Supercup Svg 1. Famila Wüber Schio 40 22 20 2 1683 1300 +383 1.294 play-offs yo
2. Umana Reyer Venice 34 22 17 5 1525 1316 +209 1.158
3. Passalacqua Ragusa 26 22 13 9 1500 1398 +102 1.072
4. Saces Mapei Givova Naples 24 22 12 10 1506 1428 +78 1,129 [14]
5. Gesam Gas & Luce Lucca 24 22 12 10 1467 1436 +31 1,025 [14]
6. Fila San Martino di Lupari 24 22 12 10 1462 1434 +28 0.867 [15]
7. Fixi PiramisGroup Turin 18 22 9 13 1379 1496 -117 0.921
8. Pall. Broni 16 22 8 14 1301 1529 -228 0.850
9. Nova Vigarano mekanik 12 22 6 16 1424 1566 -142 0.909 nan jwe-retraits yo
10. Treofan Battipaglia 2 22 1 21 1348 1692 -344 0.796
Lejand:
      Chanpyon nan peyi Itali .
      Admèt nan Scudetto jwe-konpwomi yo.
      Nou pèmèt yo jwe-retraits.
Scudetto.svg Gayan chanpyona Italyen an
Basketball Supercup Svg Gayan nan Italyen Super Cup 2017 la
400px kokad Italyen Cup FIP.svg Gayan koup Italyen 2018 la

Remak:

De pwen pou pou genyen, zewo yo defèt.

Rezilta

BAT BRO LUC NAP RAG SML SCH TOR FRI VIG
Treofan Battipaglia 69-77 69-80
Pall. Broni 63-72 66-63
Gesam Gas & Luce Lucca 80-62 62-71
Saces Mapei Givova Naples 66-74 69-66
Passalacqua Ragusa 60-53 70-49
Fila San Martino di Lupari 87-72 61-51
Famila Wüber Schio 78-68 80-42
Fixi PiramisGroup Turin 91-67 62-53
Umana Reyer Venice 75-62 66-65
Nova Vigarano mekanik 79-70 62-72

Kalandriye

Premye jou
4 mas. 69-77 Battipaglia-Schio
75-62 Venice-Naples
60-53 Ragusa-Lucca
61-51 S. Martino di Lupari-Turin
66-63 Broni-Vigarano
Dezyèm jou
11 mas. 80-42 Schio-Venice
70-49 Ragusa-Naples
62-71 Lucca-San Martino di Lupari
63-72 Broni-Turin
79-70 Vigarano-Battipaglia
Twazyèm jou
18 mas. 62-72 Vigarano-Schio
66-65 Venice-Ragusa
69-66 Naples-San Martino di Lupari
80-62 Lucca-Broni
91-67 Turin-Battipaglia
Katriyèm jou
25 mas. 78-68 Schio-Ragusa
24 mas. 69-80 Battipaglia-Venice
25 mas. 66-74 Naples-Lucca
87-72 S. Martino di Lupari-Broni
24 mas. 62-53 Turin-Vigarano

Jwe-soti

Yo jwe ant nevyèm ak dizyèm klase nan yon seri ki jwe nan pi bon nan senk ras: premye, dezyèm ak evantyèlman senkyèm jwèt la yo te jwe nan kay la nan ekip la ki te jwenn pi bon an klase nan fen faz la ak revèy, twazyèm lan ak evantyèlman katriyèm yon yo te jwe nan kay la nan ekip la pi move klase. [16]

Final la
9. Vigarano 2
10. PB63 Battipaglia 3

Vigarano - Battipaglia

Vigarano Mainarda
8 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 1
Nova Vigarano mekanik 600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg 63 - 67
(16-21; 29-40; 45-51)
600px Orange ak Blue.svg Treofan Battipaglia PalaVigarano

Battipaglia
15 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 2
Treofan Battipaglia 600px Orange ak Blue.svg 68 - 76
(19-23; 39-40; 51-54)
600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg Nova Vigarano mekanik PalaZauli

Vigarano Mainarda
22 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 3
Nova Vigarano mekanik 600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg 82 - 68
(31-17; 46-29; 63-43)
600px Orange ak Blue.svg Treofan Battipaglia PalaVigarano

Battipaglia
29 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 4
Treofan Battipaglia 600px Orange ak Blue.svg 72 - 58
(18-18; 41-32; 55-51)
600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg Nova Vigarano mekanik PalaZauli

Vigarano Mainarda
6 Me 2018, 6:00 pm CEST
Ras 5
Nova Vigarano mekanik 600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg 67 - 69
(21-21; 39-36; 50-53)
600px Orange ak Blue.svg Treofan Battipaglia PalaVigarano

Jwe-off

Yo jwe nan mitan uit premye klase yo. Trimès-final yo jwe nan pi bon nan 3 match; semifinal yo ak final la yo te jwe nan pi bon nan 5 alimèt yo: premye, dezyèm ak evantyèlman senkyèm match la yo te jwe nan kay la nan ekip la pi byen plase nan faz la ak revèy, twazyèm lan ak evantyèlman katriyèm a yo te jwe nan kay la nan pi move ekip la klase. [16]

Tablo nòt

Trimès final yo Semifinal Final
1. Abitye ak Schio 2
8. Pall. Broni 0
1. Abitye ak Schio 3
4. Dike Naples 1
4. Dike Naples 2
5. Mi yo Lucca 1
1. Abitye ak Schio 3
3. Eirene Ragusa 2
2. Reyer Venice 2
7. Turin baskètbòl 0
2. Reyer Venice 2
3. Eirene Ragusa 3
3. Eirene Ragusa 2
6. Sen Martin 0

Trimès final yo

Schio - Broni

Schio
4 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 1
Famila Wuber Schio Orange.svg 73 - 53
(19-13; 36-26; 59-39)
600px Blan ak vèt (bann orizontal) .png Pall. Broni Palasport Livio Romare

Broni
8 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 2
Pall. Broni 600px Blan ak vèt (bann orizontal) .png 54 - 80
(11-25; 31-41; 45-58)
Orange.svg Famila Wuber Schio PalaVerde

Naples - Lucca

Naples
4 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 1
Saces Mapei Naples 600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg 55 - 64
(15-14; 32-29; 42-44)
600px Blan ak Red.svg Gesam Gas & Luce Lucca PalaVesuvio

Lucca
8 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 2
Gesam Gas & Luce Lucca 600px Blan ak Red.svg 64 - 70
( d.1t.s. )
(12-12; 31-24; 45-43; 60-60)
600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg Saces Mapei Naples Pèl Koupe deyò

Naples
13 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 3
Saces Mapei Naples 600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg 55 - 51
( d.1t.s. )
(12-11; 23-31; 41-43; 49-49)
600px Blan ak Red.svg Gesam Gas & Luce Lucca PalaVesuvio

Venice - Torino

Mestre
3 avril 2018, 7:30 pm CEST
Ras 1
Umana Reyer Venice Grenad 600px ak Gold.png 74 - 57
(16-10; 30-30; 48-44)
600px Blan ak Blue.svg Fixi Piramis Turin PalaTaliercio

Turin
6 avril 2018, 7:30 pm CEST
Ras 2
Fixi Piramis Turin 600px Blan ak Blue.svg 44 - 67
(12-18; 29-38; 37-56)
Grenad 600px ak Gold.png Umana Reyer Venice PalaRuffini

Ragusa - San Martino di Lupari

Ragusa
5 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 1
Passalacqua Ragusa Green ak White.png 70 - 59
(20-8; 41-24; 55-46)
600px jòn ak Nwa dyagonal stripe.svg Fila San Martino PalaMinardi

San Martino di Lupari
11 Avril 2018, 7:00 pm CEST
Ras 2
Fila San Martino 600px jòn ak Nwa dyagonal stripe.svg 53 - 72
(12-24; 24-35; 36-57)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa Espò Hall

Semifinal

Schio - Naples

Schio
20 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 1
Famila Wuber Schio Orange.svg 72 - 57
(17-16; 43-30; 57-38)
600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg Saces Mapei Naples Palasport Livio Romare

Schio
22 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 2
Famila Wuber Schio Orange.svg 66 - 75
(20-20; 34-36; 53-60)
600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg Saces Mapei Naples Palasport Livio Romare

Naples
25 avril 2018, 6:00 pm CEST
Ras 3
Saces Mapei Naples 600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg 49 - 74
(16-24; 24-43; 38-52)
Orange.svg Famila Wuber Schio PalaVesuvio

Naples
27 Avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 4
Saces Mapei Naples 600px vètikal triseksyon HEX-003087 HEX-FC4C02 White.svg 65 - 73
(12-18; 34-45; 42-53)
Orange.svg Famila Wuber Schio PalaVesuvio

Venice - Ragusa

Mestre
21 avril 2018, 6:30 pm CEST
Ras 1
Umana Reyer Venice Grenad 600px ak Gold.png 76 - 70
(17-18; 26-34; 50-54)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa PalaTaliercio

Mestre
23 avril 2018, 7:30 pm CEST
Ras 2
Umana Reyer Venice Grenad 600px ak Gold.png 64 - 77
(25-19; 40-42; 53-61)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa PalaTaliercio

Ragusa
26 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 3
Passalacqua Ragusa Green ak White.png 63 - 71
(21-15; 29-32; 50-49)
Grenad 600px ak Gold.png Umana Reyer Venice PalaMinardi

Ragusa
28 avril 2018, 8:30 pm CEST
Ras 4
Passalacqua Ragusa Green ak White.png 61 - 58
(15-14; 29-28; 40-48)
Grenad 600px ak Gold.png Umana Reyer Venice PalaMinardi

Mestre
30 Avril 2018, 7:30 pm CEST
Ras 5
Umana Reyer Venice Grenad 600px ak Gold.png 55 - 56
(13-16; 31-29; 45-44)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa PalaTaliercio

Final la

Dat ak lè nan seri a. [17]

Schio - Ragusa

Schio
3 me 2018, 8:30 pm CEST
Ras 1
Famila Wuber Schio Orange.svg 62 - 56
(14-17; 35-27; 47-45)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa Palasport Livio Romare

Schio
5 Me 2018, 6:00 pm CEST
Ras 2
Famila Wuber Schio Orange.svg 63 - 58
(16-17; 31-30; 43-48)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa Palasport Livio Romare

Ragusa
8 Me 2018, 8:30 pm CEST
Ras 3
Passalacqua Ragusa Green ak White.png 76 - 59
(20-18; 39-28; 55-43)
Orange.svg Famila Wuber Schio PalaMinardi

Ragusa
10 Me 2018, 7:00 pm CEST
Ras 4
Passalacqua Ragusa Green ak White.png 73 - 66
(30-21; 44-40; 60-55)
Orange.svg Famila Wuber Schio PalaMinardi

Schio
13 Me 2018, 8:00 pm CEST
Ras 5
Famila Wuber Schio Orange.svg 62 - 54
(15-18; 30-31; 48-40)
Green ak White.png Passalacqua Ragusa Palasport Livio Romare

Relegasyon / Pwomosyon jwe-off

Li te jwe sou Me 27, 2018 ant gayan an nan seri a A2 jwe-konpwomi ak defisi a nan jwe-retraits yo. [18]

Final la
A2 Faenza B. Pwojè 82
A1 Vigarano 85
Faenza
27 Me 2018, 6:00 pm CEST
Infinity Bio Faenza Nwa ak Blan.svg 82 - 85
( d.1t.s. )
(17-16; 35-25; 55-41; 69-69)
600px tricolor vètikal HEX-FF0000 Blan Black.svg Nova Vigarano mekanik Palasport Bubani

Vèdik

Remak

  1. ^ Yon b Basketball Fanm, Serie A1 2017/2018: kalandriye lage. Chanpyona 10-ekip: faz eliminatwa 8-jwè ak play-off sekirite , 26 Jiyè 2017.
  2. ^ Matteiplast rekòmanse soti nan seri A2. Civolani: vil la pa aksepte apèl nou an , 6 jiyè 2017.
  3. ^ PFU anrejistre nan seri A2 , 6 jiyè 2017.
  4. ^ Ladies Battipaglia rekòmanse ak match la ale kont Fila San Martino , 7 janvye 2018. Retwouve 26 Mas 2018 (achiv soti nan orijinal la sou 5 Mas, 2018) .
  5. ^ Kominike pou laprès nan konpayi an , 25 janvye 2018.
  6. ^ Ofisyèl: Sèrviteur nouvo antrenè tèt , 30 janvye 2018. Retrieved 2 fevriye, 2018 (achiv soti nan orijinal la sou, 3 fevriye 2018) .
  7. ^ Dike finalman retounen lakay li: nan Dimanch tout moun nan PalaVesuvio! , 15 mas 2018.
  8. ^ Klasman detache: 6 pwen
  9. ^ Klasman detache: 0 pwen
  10. ^ Kalandriye ( PDF ), sou FIP . Rekipere 26 jiyè 2017 .
  11. ^ Opening Day prezante.Twa jou nan espò, kilti ak konferans nan Ragusa , 29 septanm 2017.
  12. ^ Round nan defi matche ak orè , 18 fevriye 2018.
  13. ^ DOA Sporting Year 2017-2018 ( PDF ), sou fip.it. Rekipere 19 fevriye 2018 .
  14. ^ Yon b Detached klasifikasyon: 6 pwen (pran nan kont anbank rezilta yo reyalize nan sezon an regilye)
  15. ^ Klasman detache: 0 pwen (pran an kont rezilta yo reyalize nan sezon regilye a )
  16. ^ Yon b GU2TO CUP - Florans triyonf Naples, viktwa pou San Martino ak Schio. Koulye a, espas pou faz eliminatwa 2018 yo, trimès-final yo deside , sou legabasketfemminile.it , 25 Mas 2018.
  17. ^ Men dat ak lè final Scudetto yo , 1er me 2018.
  18. ^ PLAYOFF - Yon super Ballardini trennen Faenza nan faz eliminatwa kont Vigarano , 19 Me 2018.

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro