Polska Liga Koszykówki 2016-2017

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Polska Liga Koszykówki 2016-2017
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè Polska Liga Koszykówki
Federasyon Polòy PZKosz
Ekip yo 17
Vèdik
Egzanp Zielona Góra
(4èm tit)
Relegasyon Siarka Tarnobrzeg
Kutno
MVP Saint Vincent ak Grenadines yo Shawn wa
Pi bon marqueur Polòy Krzysztof Szubarga
Final MVP Etazini James Florence
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Polska Liga Koszykówki nan 2016-2017 te edisyon a 83rd nan Polish mesye yo nan baskètbòl chanpyona. Viktwa final la se te apartyin Zielona Góra .

Rezilta

Sezon regilye

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif. P.ti Kalifikasyon
1. Włocławek 32 25 7 2572 2307 +265 57 faz eliminatwa
2. Zielona Góra 32 23 9 2513 2259 +254 55
3. Stal Ostrów Wiel. 32 21 11 2448 2307 +141 53
4. Pierniki Toruń 32 21 11 2602 2485 +117 53
5. Rosa Radom 32 21 11 2390 2270 +120 53
6. Dąbrowa Górnicza 32 20 12 2538 2354 +184 52
7. Starogard Gdański 32 19 13 2459 2401 +58 51
8. Czarni Słupsk 32 19 13 2482 2394 +88 51
9. Trefl Sopot 32 18 14 2510 2479 +31 50
10. Turów Zgorzelec 32 17 15 2665 2487 +178 49
11. WM Szczecin 32 16 16 2591 2546 +45 48
12. MS Krosno 32 15 17 2392 2425 -33 47
13. Prokom Gdynia 32 10 22 2486 2669 -183 42
14. AZS Koszalin 32 9 23 2288 2471 -183 41
15. Kòmanse Lublin 32 8 24 2312 2613 -301 40
16. Siarka Tarnobrzeg 32 5 27 2281 2739 -458 37 rlege nan mwen liga
17. Kutno 32 5 27 2170 2463 -293 37

Faz eliminatwa

Trimès final yo Semifinal Final
1. Włocławek 2
8. Czarni Słupsk 3
8. Czarni Słupsk 0
4. Pierniki Toruń 3
4. Pierniki Toruń 3
5. Rosa Radom 0
4. Pierniki Toruń 1
2. Zielona Góra 4
2. Zielona Góra 3
7. WM Szczecin 1
2. Zielona Góra 3
3. Stal Ostrów Wiel. 2
3. Stal Ostrów Wiel. 3
6. Dąbrowa Górnicza 0
Polska Liga Koszykówki 2016-2017

600px Jòn ak Vèt Diagonal.png

Stelmet Zielona Góra
3èm tit

Genyen pwogramasyon

Non Nat. Wòl Spòtif Alt.
0 Etazini P. James Florence 185
4 Etazini AG Armani Moore 196
6 Montenegwo C. Vladimir Dragićević 206
7 Polòy G. Marek Zywert 187
8 Polòy G. Filip Matczak 187
12 Polòy AG Jarosław Mokros 200
17 Polòy G. Jakub Der 192
22 Polòy GA Thomas Kelati 195
33 Polòy GA Karol Gruszecki 196
34 Polòy C. Adan Hrycaniuk 206
35 Polòy G. Przemysław Zamojski 193
42 Montenegwo AG Nemanja Đurišić 203
55 Polòy P. Łukasz Koszarek 187
Anèks Polòy Artur Gronek

Prim ak rekonesans

Lyen ekstèn