Basketball nan jwèt yo nan Olympiad la XVIII Atik

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
6èm tounwa Olympic baskètbòl
Tokyo 1964
Tokyo Olympics 1964.png
Enfòmasyon jeneral
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon Jwèt nan Olympiad la XVIII Atik
Peyi lame Japon Japon
Vil Tokyo
Peryòd soti nan 11 oktòb 1964
jiska 23 oktòb 1964
Sitwayen 16
Alimèt ki te fèt 72
Abize final la
Meday lò Gayan Etazini Etazini
Meday an ajan Dapre Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik
Meday an kwiv Twazyèm Brezil Brezil
Konpetisyon delè
Lavil Wòm 1960 Vil Meksiko 1968

Te tounwa a baskètbòl nan jwèt yo nan XVIII Olympiad la ki te fèt nan Tokyo soti nan 11 oktòb a 23 oktòb 1964, ak wè viktwa a nan Etazini yo .

Match avni

Faz Vil Plant
Tout tounwa Tokyo Yoyogi National Gymnasium

Ekip patisipan yo

Icône loup mgx2.svg Sijè a menm an detay: FIBA 1964 Pre-Olympic chanpyona ak FIBA 1964 Ewopeyen Olympic kalifikasyon chanpyona .

16 ekip nasyonal te patisipe nan jwèt yo. Anplis de sa nan Japon , peyi a lame, 8 premye yo klase nan jwèt yo nan Olympiad la ksvii te anrejistre pa dwa; an reyalite Repiblik Tchekoslovaki , 5yèm klase, chwazi pa patisipe nan evènman an.

Pòtoriko ak Perou te tou admèt pa dwa, pa vèti nan plasman yo nan jwèt yo Panameriken IV (respektivman nan 3yèm ak 5yèm plas, dèyè Etazini , Brezil ak Irigwe deja admèt).

Anplis Repiblik Tchekoslovaki , Repiblik Arab ini, chanpyon chanpyona Afriken an 1964 , te abandone patisipe tou.

6 kote ki rete yo te asiyen nan de tounwa ki kalifye: chanpyona a pre-Olympic , te jwe nan Yokohama soti nan 25 septanm a 4 oktòb 1964 [1] , ak Ewopeyen an Olympic chanpyona ki kalifye , te jwe nan Jenèv soti nan 4 a 13 jen 1964 [2] . De tounwa yo respektivman bay 4 ak 2 plas pou jwèt yo.

Rezilta

Premye etap

Nan premye faz la, yo te òganize 2 gwoup 8 ekip chak. 2 premye klase yo te gen aksè a semi final yo; lòt yo, tou depann de pozisyon yo, te jwe alimèt yo ki valab pou pozisyon yo 5yèm a 16yèm plas.

Gwoup A.

Ekip Pt V - P Pf - Ps
1. Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 14 7 - 0 562 - 424
2. Pòtoriko Pòtoriko 12 5 - 2 493 - 454
3. Polòy Polòy 11 4 - 3 467 - 448
4. Itali Itali 11 4 - 3 495 - 480
5. MeksikMeksik 10 3 - 4 485 - 514
6. Japon Japon 10 3 - 4 421 - 428
7. Ongri Ongri 9 2 - 5 407 - 469
8. Kanada Kanada 7 0 - 7 408 - 521

1ye jou

Tokyo
11 Oktòb 1964, 1.30 pm
Polòy Polòy 56 - 53
(34-26)
rapò
Ongri Ongri Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 oktòb 1964, 4:00 pm
Itali Itali 85 - 80
(42-45)
rapò
MeksikMeksik Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 Oktòb 1964, 5.30 pm
Japon Japon 55 - 65
(24-22)
rapò
Pòtoriko Pòtoriko Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 oktòb 1964, 7:00 pm
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 87 - 52
(37-17)
rapò
Kanada Kanada Yoyogi National Gymnasium

2èm jou

Tokyo
12 oktòb 1964, 10:30 am
Itali Itali 74 - 64
(42-33)
rapò
Pòtoriko Pòtoriko Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 Oktòb 1964, 12 midi
Polòy Polòy 81 - 57
(32-27)
rapò
Japon Japon Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 oktòb 1964, 7:00 pm
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 87 - 76
(37-28)
rapò
MeksikMeksik Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 oktòb 1964, 8:30 pm
Kanada Kanada 59 - 70
(30-34)
rapò
Ongri Ongri Yoyogi National Gymnasium

3èm jou

Tokyo
13 oktòb 1964, 12 midi
Itali Itali 58 - 61
(27-34)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 1.30 pm
Pòtoriko Pòtoriko 73 - 55
(30-27)
rapò
MeksikMeksik Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 4:00 pm
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 84 - 42
(38-18)
rapò
Ongri Ongri Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 7:00 pm
Kanada Kanada 37 - 58
(16-25)
rapò
Japon Japon Yoyogi National Gymnasium

4èm jou

Tokyo
14 oktòb 1964, 9:00 am
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 82 - 63
(43-28)
rapò
Pòtoriko Pòtoriko Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 12 midi
Ongri Ongri 41 - 58
(26-24)
rapò
Japon Japon Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 4:00 pm
Kanada Kanada 54 - 66
(28-26)
rapò
Itali Itali Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 8:30 pm
Meksik Meksik 71 - 70
(27-36)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium

5yèm jou

Tokyo
16 oktòb 1964, 12 midi
Meksik Meksik 78 - 68
(47-18)
rapò
Kanada Kanada Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 4:00 pm
Ongri Ongri 73 - 77
(38-46)
rapò
Itali Itali Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 5:30 pm
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 72 - 59
(33-28)
rapò
Japon Japon Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 8:00 pm
Pòtoriko Pòtoriko 66 - 60
(21-26)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium

6yèm jou

Tokyo
17 oktòb 1964, 9:00 am
Japon Japon 72 - 68
(32-32)
rapò
Itali Itali Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 10:30 am
Ongri Ongri 69 - 61
(31-30)
rapò
MeksikMeksik Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 12 midi
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 74 - 65
(38-25)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 1.30 pm
Pòtoriko Pòtoriko 88 - 69
(45-31)
rapò
Kanada Kanada Yoyogi National Gymnasium

7yèm jou

Tokyo
18 oktòb 1964, 9:00 am
Pòtoriko Pòtoriko 74 - 59
(32-30)
rapò
Ongri Ongri Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 12 midi
Polòy Polòy 74 - 69
(32-42)
rapò
Kanada Kanada Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 4:00 pm
Japon Japon 62 - 64
(30-34)
rapò
MeksikMeksik Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 7:00 pm
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 76 - 67
(40-32)
rapò
Itali Itali Yoyogi National Gymnasium

Gwoup B.

Ekip Pt V - P Pf - Ps
1. Etazini Etazini 14 7 - 0 569 - 333
2. Brezil Brezil 12 5 - 2 473 - 452
3. Yougoslavi Yougoslavi 12 5 - 2 529 - 453
4. Irigwe Irigwe 11 4 - 3 472 - 482
5. Fenlann Fenlann 10 3 - 4 409 - 475
6. Ostrali Ostrali 9 2 - 5 434 - 460
7. Perou Perou 9 2 - 5 431 - 453
8. Koredisid Koredisid 7 0 - 7 432 - 641

1ye jou

Tokyo
11 oktòb 1964, 9:00 am
Koredisid Koredisid 72 - 80
(31-37)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 Oktòb 1964, 10:30 am
Brezil Brezil 50 - 58
(23-24)
rapò
Perou Perou Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 Oktòb 1964, 12 midi
Yougoslavi Yougoslavi 84 - 71
(43-26)
rapò
Irigwe Irigwe Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
11 Oktòb 1964, 8.30 pm
Etazini Etazini 78 - 45
(36-20)
rapò
Ostrali Ostrali Yoyogi National Gymnasium

2èm jou

Tokyo
12 oktòb 1964, 9:00 am
Koredisid Koredisid 64 - 105
(29-66)
rapò
Irigwe Irigwe Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 oktòb 1964, 1.30 pm
Brezil Brezil 68 - 64
(36-28)
rapò
Yougoslavi Yougoslavi Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 oktòb 1964, 4:00 pm
Etazini Etazini 77 - 51
(35-27)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
12 oktòb 1964, 5:30 pm
Ostrali Ostrali 81 - 62
(47-33)
rapò
Perou Perou Yoyogi National Gymnasium

3èm jou

Tokyo
13 oktòb 1964, 9:00 am
Etazini Etazini 60 - 45
(37-18)
rapò
Perou Perou Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 10:30 am
Fenlann Fenlann 55 - 73
(27-26))
rapò
Irigwe Irigwe Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 5:30 pm
Ostrali Ostrali 70 - 74
( d.1t.s. )
(32-33, 65-65)
rapò
Yougoslavi Yougoslavi Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
13 oktòb 1964, 8:30 pm
Koredisid Koredisid 65 - 92
(24-51)
rapò
Brezil Brezil Yoyogi National Gymnasium

4èm jou

Tokyo
14 oktòb 1964, 10:30 am
Etazini Etazini 83 - 28
(50-13)
rapò
Irigwe Irigwe Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 1.30 pm
Perou Perou 64 - 73
(34-33)
rapò
Yougoslavi Yougoslavi Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 5:30 pm
Fenlann Fenlann 54 - 61
(19-28)
rapò
Brezil Brezil Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
14 oktòb 1964, 7:00 pm
Ostrali Ostrali 65 - 58
(31-19)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium

5yèm jou

Tokyo
16 oktòb 1964, 9:00 am
Fenlann Fenlann 61 - 59
(31-26)
rapò
Ostrali Ostrali Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 10:30 am
Perou Perou 84 - 57
(41-20)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 1.30 pm
Irigwe Irigwe 68 - 80
(21-35)
rapò
Brezil Brezil Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
16 oktòb 1964, 7:00 pm
Etazini Etazini 69 - 61
(35-34)
rapò
Yougoslavi Yougoslavi Yoyogi National Gymnasium

6yèm jou

Tokyo
17 oktòb 1964, 4:00 pm
Yougoslavi Yougoslavi 99 - 66
(47-30)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 5:30 pm
Perou Perou 59 - 63
(32-30)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 7:00 pm
Etazini Etazini 86 - 53
(41-22)
rapò
Brezil Brezil Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
17 oktòb 1964, 8:30 pm
Irigwe Irigwe 58 - 57
(30-29)
rapò
Ostrali Ostrali Yoyogi National Gymnasium

7yèm jou

Tokyo
18 oktòb 1964, 10:30 am
Etazini Etazini 116 - 50
(70-23)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 1.30 pm
Yougoslavi Yougoslavi 74 - 45
(34-28)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 5:30 pm
Brezil Brezil 69 - 57
(28-24)
rapò
Ostrali Ostrali Yoyogi National Gymnasium

Tokyo
18 oktòb 1964, 8:30 pm
Irigwe Irigwe 69 - 59
(29-26)
rapò
Perou Perou Yoyogi National Gymnasium

Etap final la

Plasman 13th-16th plas

Jwe-konpwomi Final 13yèm-14 plas
Ongri Ongri 99
Koredisid Koredisid 83
Ongri Ongri 68
Kanada Kanada 65
Final 15zyèm-16e plas
Perou Perou 81 Koredisid Koredisid 66
Kanada Kanada 82 Perou Perou 71


Tokyo
20 oktòb 1964, 2:00 pm
Ongri Ongri 99 - 83
(38-43)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium (3.086 spect.)
Abit yo: Fenlann Juhani Salmenkylä
Japon Ryoichi Kanaka

Tokyo
20 oktòb 1964, 3.30 pm
Kanada Kanada 82 - 81
( d.1t.s. )
(43-28, 73-73)
rapò
Perou Perou Yoyogi National Gymnasium (3.086 spect.)
Abit yo: Etazini Wayne Lichty
Japon Masanori Todo

Tokyo
22 oktòb 1964, 2:00 pm
Perou Perou 71 - 66
(37-31)
rapò
Koredisid Koredisid Yoyogi National Gymnasium (3.061 spect.)
Abit yo: Kanada George Siborne
Japon Masayuki Katsura

Tokyo
22 oktòb 1964, 3:30 pm
Ongri Ongri 68 - 65
(38-27)
rapò
Kanada Kanada Yoyogi National Gymnasium (3.061 spect.)
Abit yo: Itali Goffredo Sussi
Meksik Ernesto Álvarez Frausto

Plasman 9yèm-12yèm plas

Jwe-konpwomi Final 9yèm-10yèm plas
MeksikMeksik 58
Ostrali Ostrali 70
Ostrali Ostrali 64
Japon Japon 57
Final 11yèm-12yèm plas
Fenlann Fenlann 45 MeksikMeksik 72
Japon Japon 54 Fenlann Fenlann 73


Tokyo
21 oktòb 1964, 2:00 pm
Meksik Meksik 58 - 70
(25-33)
rapò
Ostrali Ostrali Yoyogi National Gymnasium (3.086 spect.)
Abit yo: Irigwe Julio Sánchez Padilla
Polòy Czesław Czmoch

Tokyo
21 oktòb 1964, 3.30 pm
Japon Japon 54 - 45
(31-24)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium (3.086 spect.)
Abit yo: Itali Goffredo Sussi
Singapore Charlie Sien

Tokyo
23 oktòb 1964, 2:00 pm
Meksik Meksik 72 - 73
(40-38)
rapò
Fenlann Fenlann Yoyogi National Gymnasium (3.094 spect.)
Abit yo: Kanada Al Rae
Ostrali Sid Taylor

Tokyo
23 oktòb 1964, 3.30 pm
Ostrali Ostrali 64 - 57
(30-29)
rapò
Japon Japon Yoyogi National Gymnasium (3.094 spect.)
Abit yo: Irigwe Mario Hopenhaym
Meksik Rodolfo Díaz Mercado

Plasman 5th-8th plas

Jwe-konpwomi Final 5yèm-6yèm plas
Polòy Polòy 82
Irigwe Irigwe 69
Polòy Polòy 59
Itali Itali 79
Final 7th-8th plas
Yougoslavi Yougoslavi 63 Irigwe Irigwe 55
Itali Itali 75 Yougoslavi Yougoslavi 78


Tokyo
20 oktòb 1964, 6.30 pm
Yougoslavi Yougoslavi 63 - 75
(25-33)
rapò
Itali Itali Yoyogi National Gymnasium (3.091 spect.)
Abit yo: Etazini Zigmund Mihalik
Taiwan Ming Hsin Tang

Tokyo
20 oktòb 1964, 8:00 pm
Irigwe Irigwe 69 - 82
(36-37)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium (3.091 spect.)
Abit yo: Japon Takeshi Matsuo
Brezil Renato Righetto

Tokyo
22 oktòb 1964, 6:30 pm
Yougoslavi Yougoslavi 78 - 55
(40-31)
rapò
Irigwe Irigwe Yoyogi National Gymnasium (3.073 spect.)
Abit yo: Etazini Wayne Lichty
Inyon Sovyetik Nikolai Ivanovich

Tokyo
22 oktòb 1964, 8:00 pm
Itali Itali 79 - 59
(44-29)
rapò
Polòy Polòy Yoyogi National Gymnasium (3.073 spect.)
Abit yo: Brezil Renato Righetto
Etazini Zigmund Mihalik

1ye-4yèm plasman plas yo

Jwe-konpwomi Final 1ye-2e plas
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 53
Brezil Brezil 47
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 59
Etazini Etazini 73
Final 3èm-4èm plas
Etazini Etazini 62 Brezil Brezil 76
Pòtoriko Pòtoriko 42 Pòtoriko Pòtoriko 60


Semifinal

Tokyo
21 oktòb 1964, 6.30 pm
Etazini Etazini 62 - 42
(23-24)
rapò
Pòtoriko Pòtoriko Yoyogi National Gymnasium (3.097 spect.)
Abit yo: Irigwe Mario Hopenhaym
Japon Yukiyoshi Furukawa

Tokyo
21 oktòb 1964, 8:00 pm
Brezil Brezil 47 - 53
(19-22)
rapò
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik Yoyogi National Gymnasium (3.097 spect.)
Abit yo: Kanada Al Rae
Ongri Ervin Kassai

Final

  • 3yèm-4yèm plas
Tokyo
23 oktòb 1964, 6:30 pm
Pòtoriko Pòtoriko 60 - 76
(26-39)
rapò
Brezil Brezil Yoyogi National Gymnasium (3.098 spect.)
Abit yo: Irigwe Julio Sánchez Padilla
Japon Takeshi Kawai

  • 1ye-2e plas
Tokyo
23 oktòb 1964, 8:00 pm
Etazini Etazini 73 - 59
(39-31)
rapò
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik Yoyogi National Gymnasium (3.098 spect.)
Abit yo: Brezil Renato Righetto
Japon Takeshi Matsuo

Abize final la

Chanpyon Olympic
Etazini
Etazini Etazini
4 Barnes , 5 Bradley , 6 Brown , 7 Caldwell , 8 Konte , 9 Davies , 10 Hazzard , 11 Jackson , 12 McCaffrey , 13 Mullins , 14 Shipp , 15 Wilson , Tout. Henry Iba
Ajan Inyon Sovyetik
Inyon Sovyetik
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik
4 Muižnieks , 5 Bahlej , 6 Alačačjan , 7 Travin , 8 Chrynin , 9 Krūmiņš , 10 Moseshvili , 11 Korneev , 12 Petrov , 13 Vol'nov , 14 Lipso , 15 Kalniņš , Tout. Aleksandr Gomel'skij
Bwonz Brezil
Brezil
Brezil Brezil
4 Amaury , 5 Wlamir , 6 Bira , 7 Moustik , 8 Fritz , 9 Rosa Branca , 10 Jatyr , 11 Edson Bispo , 12 Sucar , 13 Victor , 14 Sérgio Macarrão , 15 Edvar Simões , Tout. Renato Brito Cunha
4. Porto Rico
Porto Rico
Porto Rico Porto Rico
4 McCadney , 5 Droz , 6 Adorno , 7 Cruz , 8 Vicéns , 9 Zamot , 10 Anza , 11 Frontera , 12 Báez , 13 García , 14 Cancel , 15 Gutiérrez , All. Lou Rossini
5. Italia
Italia
Italia Italia
4 Giomo , 5 Pellanera , 6 Lombardi , 7 Pieri , 8 Bertini , 9 Vittori , 10 Sardagna , 11 Flaborea , 12 Masini , 13 Bufalini , 14 Vianello , 15 Gavagnin , All. Nello Paratore
6. Polonia
Polonia
Polonia Polonia
4 Wichowski , 5 Pstrokoński , 6 Blauth , 7 Perka , 8 Olejniczak , 9 Sitkowski , 10 Piskun , 11 Likszo , 12 Łopatka , 13 Frelkiewicz , 14 Czernichowski , 15 Dregier , All. Witold Zagórski
7. Jugoslavia
Jugoslavia
Jugoslavia Jugoslavia
4 Gordić , 5 Korać , 6 Rajković , 7 Kovačić , 8 Gjergja , 9 Ražnatović , 10 Daneu , 11 Petričević , 12 Eiselt , 13 Cvetković , 14 Đurić , 15 M. Nikolić , All. Aza Nikolić
8. Uruguay
Uruguay
Uruguay Uruguay
4 Poyet , 5 Márquez , 6 Gómez , 7 Koster , 8 Ciavattone , 9 Roca , 10 Pisano , 11 García , 12 Gadea , 13 de León , 14 Rial , 15 Maya , All. Raúl Ballefín
9. Australia
Australia
Australia Australia
4 Davie , 5 Hackwill , 6 Heard , 7 Wyatt , 8 Ah Matt , 9 Cole , 10 Rodwell , 11 Dancis , 12 Linde , 13 Hody , 14 Gaze , 15 Gardiner , All. Keith Miller
10. Giappone
Giappone
Giappone Giappone
4 Nara , 5 Wakabayashi , 6 Shiga , 7 Nakamura , 8 Masuda , 9 Bai , 10 Fujie , 11 Kaihō , 12 Egawa , 13 Moroyama , 14 Tsunoda , 15 Kodama , All. Shirō Yoshii
11. Finlandia
Finlandia
Finlandia Finlandia
4 Manninen , 5 K. Liimo , 6 Lampén , 7 Laanti , 8 M. Liimo , 9 Lindholm , 10 Harjula , 11 Kala , 12 Kauppinen , 13 Pilkevaara , 14 Finneman , 15 Vartia , All. Kalevi Tuominen
12. Messico
Messico
Messico Messico
4 Heredia , 6 Herrera , 7 Arellano , 9 Ávila , 10 Grajeda , 11 Peña , 12 Quintanar , 13 Almanza , 14 Pontvianne , 15 Raga , All. Agustín García
13. Ungheria
Ungheria
Ungheria Ungheria
4 Boháty , 5 Gabányi , 6 Pólik , 7 Koczka , 8 Greminger , 9 Prieszol , 10 Kangyal , 11 Lendvay , 12 Bencze , 13 Rácz , 14 Haán , 15 Glatz , All. Tibor Zsíros
14. Canada
Canada
CanadaCanada
4 Richman , 5 J. Stulac , 6 Howson , 7 Maguire , 8 Hartley , 9 Reynolds , 10 Birtles , 11 Goldring , 12 Ingaldson , 13 McKibbon , 14 Dacyshyn , 15 G. Stulac , All. Ruby Richman
15. Perù
Perù
Perù Perù
4 E. Duarte , 5 Ri. Duarte , 6 L. Duarte , 7 Vargas , 8 Benalcázar , 9 Paredes , 10 Sevilla , 11 Sangio , 12 Guzmán , 13 Vásquez , 14 Ra. Duarte , 15 Valerio , All. Fernando Córdova
16. Corea del Sud
Corea del Sud
Corea del Sud Corea del Sud
4 Ha , 5 Lee , 6 Kim Yeong-gi , 7 Kim J. , 8 Mun , 9 Kim M. , 10 Sin , 11 Bang , 12 Kim I. , 13 Kim Yeong-il , 14 Kim S. , 15 Jeong , All. Kim Hui

Note

  1. ^ ( EN ) 1964 Pre-Olympic Basketball Tournament , su archive.fiba.com , FIBA . URL consultato il 20 giugno 2012 .
  2. ^ ( EN ) 1964 European Olympic Qualifying Tournament , su archive.fiba.com , FIBA . URL consultato il 20 giugno 2012 .
  3. ^ Le squadre ammesse di diritto erano in realtà le prime 8 ma la Cecoslovacchia , 5ª classificata, rinunciò alla partecipazione.

Collegamenti esterni