FIBA chanpyona Ewopeyen an 1993-1994

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
FIBA chanpyona Ewopeyen an
1993-1994
Konpetisyon FIBA chanpyona Ewopeyen an
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon XXXVII
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou 9 septanm 1993 - 21 avril 1994
Patisipan yo 41
Rezilta
Gayan Joventut Badalona
(1er tit)
Dapre Olympiakos
Twazyèm Panathīnaïkos
Katriyèm Barcelone
Estatistik
Top jwè Yougoslavi Žarko Paspalj (Final MVP)
Konpetisyon delè
Left arrow.svg FIBA chanpyona Ewopeyen an 1992-1993 FIBA chanpyona Ewopeyen an 1994-1995 Dwa arrow.svg

1993-1994 FIBA chanpyona Ewopeyen an (oswa 1993-1994 chanpyon Cup ) te genyen pa èspayol yo nan Club Joventut de Badalona a , premye siksè nan istwa yo nan evènman an.

Rezilta

Premye tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Cluj Woumani 145-202 Byelorisi RTI Minsk 74-94 71-108
KK Rabotnički sòs salad fwi 152-135 Ongri Honvéd 73-61 79-74
BK Brocēni Letoni 203-190 Fenlann KTP-panyen 110-92 93-98
Pezinok Slovaki 151-167 Swis Bellinzona 79-76 72-91
Budivelnyk Ikrèn 143-169 Angletè Guildford Kings 58-84 85-85
Rezidans Walferdange Liksanbou 130-180 Repiblik Tchekoslovaki USK Praha 67-94 63-86
Kalev Estoni 0-40 Kwoasi KK Split [1] 0-20 0-20
Vllaznia Albani 130-172 Otrich UKJ SÜBA St. Pölten 60-94 70-78
Hapoel Tel Aviv Izrayèl 150-152 Pòtigal SL Benfica 83-75 67-87
CSKA Larisi 147-154 Sloveni Inyon Olimpija 85-65 62-89
EBBC Den Bosch Netherlands 170-167 Polòy Śląsk Wrocław 87-82 83-85
Keflavík Islann 162-252 Lityani Žalgiris 98-128 64-124
BK Levski Sofia Bilgari 178-174 Lil Chip Achilléas Kaïmaklíou 109-91 69-83

Wonn nan 32

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
RTI Minsk Byelorisi 88-127 Espay Barcelone [2] 88-107 0-20
KK Rabotnički sòs salad fwi 163-177 Lafrans Pau-Orthez 74-86 89-91
BK Brocēni Letoni 148-169 Espay Joventut Badalona 79-81 69-88
Bellinzona Swis 180-194 Itali Cantù 105-104 75-90
Guildford Kings Angletè 151-149 Izrayèl Hapoel Galil Elyon 86-78 65-71
USK Praha Repiblik Tchekoslovaki 148-185 Itali Treviso 75-88 73-97
KK Split Kwoasi 132-146 Bèljik Kous panyen malen 72-63 60-83
UKJ SÜBA St. Pölten Otrich 156-179 Kwoasi KK Cibona 78-85 78-94
SL Benfica Pòtigal 163-154 Sloveni Inyon Olimpija 87-63 76-91
EBBC Den Bosch Netherlands 144-168 Almay Bayer Leverkusen 84-83 60-85
Žalgiris Lityani 132-134 Latiki Efes Pilsen 60-77 72-57
BK Levski Sofia Bilgari 147-165 Lagrès Panathinaikos 68-84 79-81
  • Yo otomatikman deplase sou wonn nan 16:

Wonn nan 16

Gwoup A.

Eskwadwon P. G. V. P. PF PS
1. Lagrès Olympiakos 25 14 11 3 1047 897
2. Espay reyèl Madrid 23 14 9 5 1123 978
3. Lafrans Limoges 23 14 9 5 1013 979
4. Espay Barcelone 22 14 8 6 1132 1067
5. Bèljik Kous panyen malen 22 14 8 6 1040 1072
6. Itali Treviso 21 14 7 7 1085 1072
7. Almay Bayer Leverkusen 18 14 4 10 1022 1045
8. Angletè Guildford Kings 14 14 0 14 889 1241

Gwoup B.

Eskwadwon P. G. V. P. PF PS
1. Latiki Efes Pilsen 25 14 10 4 1005 957
2. Lagrès Panathinaikos 23 14 9 5 1076 1024
3. Espay Joventut Badalona 23 14 9 5 1116 1026
4. Itali Virtus Bolòy 22 14 9 5 1139 1017
5. Kwoasi KK Cibona 22 14 9 5 1126 1069
6. Pòtigal SL Benfica 21 14 5 9 1016 1093
7. Lafrans Pau-Orthez 18 14 3 11 1044 1155
8. Itali Cantù 14 14 2 12 1011 1192

Trimès final yo

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Virtus Bolòy Itali 1-2 Lagrès Olympiakos 77-64 69-89 62-65
Joventut Badalona Espay 2-0 Espay reyèl Madrid 88-69 71-67 -
Barcelone Espay 2-1 Latiki Efes Pilsen 54-50 64-73 76-62
Limoges Lafrans 1-2 Lagrès Panathinaikos 75-68 48-59 73-87

Kat final la

Kat final la te òganize nan Yad-Eliyahu Arena nan Tel Aviv , soti nan 19 a 21 avril 1994 .

Semifinal Final la
Lagrès Olympiakos 77
Lagrès Panathīnaïkos 72
Lagrès Olympiakos 57
Espay Joventut Badalona 59
Final 3èm plas
Espay Joventut Badalona 79 Lagrès Panathīnaïkos 100
Espay Barcelone 65 Espay Barcelone 83


1993-1994 Ewopeyen an Cup

600px biseksyon vètikal HEX-1D913D Black.svg

Joventut Badalona
1er tit

Genyen pwogramasyon

Nat. Wòl Spòtif Ane
4 Espay POU Dani Pérez 1969
5 Espay P. Rafael Jofresa 1966
6 Espay P. Tomás Jofresa 1970
8 Espay GA Jordi Villacampa 1963
9 Espay P. Iván Corrales 1974
10 Etazini AG Corny Thompson 1960
12 Espay C. Juan Antonio Morales 1969
13 Espay C. Ferrán Martínez 1968
14 Espay C. Alfonso Albert 1973
15 Etazini AP Mike Smith 1963
Yougoslavi Anèks Željko Obradović

Remak

  1. ^ Kalev te retire anvan kòmansman manifestasyon an; de ranport tab yo te Se poutèt sa bay KK Split.
  2. ^ Minsk pran retrèt li apre premye reyinyon; an match retou a 0-20 te asiyen sou tab la.

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Basketball Basketball Portal : Aksè antre Wikipedya fè fas ak baskètbòl