FIBA Euroleague 1999-2000

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
FIBA Euroleague 1999-2000
Konpetisyon Euroleague Basketball
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon XLIII
Manadjè FIBA
Nan plas ou 23 septanm 1999 - 4 avril 2000
Patisipan yo 24
Rezilta
Gayan Panathīnaïkos
(2èm tit)
Dapre Maccabi Tel Aviv
Twazyèm Efes Pilsen
Katriyèm Barcelone
Estatistik
Top jwè Yougoslavi Željko Rebrača (nan final yo)
Konpetisyon delè
Left arrow.svg FIBA Euroleague 1998-1999 FIBA SuproLeague 2000-2001
Euroleague Basketball 2000-2001
Dwa arrow.svg

Panathīnaïkos nan lavil Atèn , ki te bat Maccabi Tel Aviv nan final la, te ranpòte baskètbòl gason 1999-2000 FIBA Euroleague la .

Se te dènye edisyon Euroleague pa FIBA ; an 2000-2001 Suproleague a (ankò pa FIBA) ak Euroleaga a nan ULEB la te òganize.

Rezilta

Premye tou

Gwoup A.

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Espay Barcelone 10 9 1 780 685
2. Larisi CSKA Moskou 10 7 3 754 705
3. Itali Treviso 10 6 4 700 675
4. Lagrès PAOK Thessaloniki 10 5 5 730 680
5. Lafrans Cholet 10 2 8 640 711
6. Yougoslavi Wouj Star 10 1 9 636 784

Gwoup B.

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Lagrès Panathīnaïkos 10 9 1 802 690
2. Sloveni Inyon Olimpija 10 5 5 776 791
3. Espay reyèl Madrid 10 5 5 714 743
4. Almay Alba Bèlen 10 5 5 734 747
5. Latiki Tofaş Bursa 10 4 6 715 738
6. Lityani Žalgiris Kaunas 10 2 8 719 751

Gwoup C

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Lafrans ASVEL 10 8 2 711 645
2. Lagrès Olympiakos 10 6 4 668 627
3. Izrayèl Maccabi Tel Aviv 10 6 4 773 714
4. Latiki Ülkerspor 10 5 5 756 770
5. Itali Varese 10 3 7 715 762
6. Sloveni Pivovarna Laško 10 2 8 712 817

Gwoup D.

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Latiki Efes Pilsen 10 6 4 707 678
2. Kwoasi Cibona Zagrèb 10 6 4 744 759
3. Itali Fortitudo Bolòy 10 6 4 729 703
4. Yougoslavi Budućnost 10 5 5 760 746
5. Espay Seville 10 5 5 699 689
6. Lafrans Pau-Orthez 10 2 8 686 750

Dezyèm tou

Nan dezyèm tou a, ekip yo redistribiye nan nouvo gwoup men kenbe pwen yo akimile nan premye faz la.

Gwoup E

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Espay Barcelone 16 12 4 1183 1091
2. Larisi CSKA Moskou 16 9 7 1216 1182
3. Itali Treviso 16 9 7 1156 1139
4. Almay Alba Bèlen 16 9 7 1174 1186
5. Latiki Tofaş Bursa 16 8 8 1193 1171
6. Lityani Žalgiris Kaunas 16 4 12 1148 1200

Gwoup F.

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Lagrès Panathīnaïkos 16 13 3 1246 1084
2. Sloveni Inyon Olimpija 16 10 6 1201 1175
3. Espay reyèl Madrid 16 10 6 1227 1187
4. Lagrès PAOK Thessaloniki 16 7 9 1140 1114
5. Lafrans Cholet 16 3 13 1054 1186
6. Yougoslavi Wouj Star 16 2 14 1034 1257

Gwoup G.

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Izrayèl Maccabi Tel Aviv 16 12 4 1182 1050
2. Lafrans ASVEL 16 11 5 1107 1056
3. Lagrès Olympiakos 16 10 6 1117 1045
4. Yougoslavi Budućnost 16 7 9 1164 1168
5. Espay Seville 16 6 10 1068 1107
6. Lafrans Pau-Orthez 16 4 12 1078 1164

Gwoup H

Eskwadwon G. V. P. PF PS
1. Latiki Efes Pilsen 16 11 5 1221 1142
2. Itali Fortitudo Bolòy 16 10 6 1198 1145
3. Kwoasi Cibona Zagrèb 16 10 6 1201 12070
4. Latiki Ülkerspor 16 8 8 1204 1235
5. Itali Varese 16 5 11 1186 1240
6. Sloveni Pivovarna Laško 16 2 14 1147 1314

Wonn nan 16

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Inyon Olimpija Sloveni 2-1 Lagrès Olympiakos 65-61 52-68 85-67
Barcelone Espay 2-1 Latiki Ülkerspor 78-73 60-63 86-65
Fortitudo Bolòy Itali 2-0 Itali Benetton Treviso 82-73 77-61 -
Maccabi Tel Aviv Izrayèl 2-1 Lagrès PAOK Thessaloniki 77-62 55-67 78-62
CSKA Moskou Larisi 1-2 Kwoasi Cibona 72-75 75-55 69-78
Panathīnaïkos Lagrès 2-1 Yougoslavi KK Budućnost 65-59 64-77 78-61
ASVEL Lafrans 2-0 Espay reyèl Madrid 72-59 85-73 -
Efes Pilsen Latiki 2-0 Almay ALBA Bèlen 90-81 93-73 -

Trimès final yo

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Barcelone Espay 2-1 Sloveni Inyon Olimpija 70-67 64-71 71-66
Panathīnaïkos Lagrès 2-0 Kwoasi Cibona 73-62 69-63 -
Efes Pilsen Latiki 2-1 Lafrans ASVEL 93-85 60-77 68-66
Maccabi Tel Aviv Izrayèl 2-1 Itali Fortitudo Bolòy 62-65 80-73 79-64

Kat final la

Semifinal Final la
18 avril 2000
Espay Barcelone 51
Izrayèl Maccabi Tel Aviv 65
20 avril 2000
Izrayèl Maccabi Tel Aviv 67
Lagrès Panathīnaïkos 73
Final 3èm plas
18 avril 2000 20 avril 2000
Lagrès Panathīnaïkos 81 Espay Barcelone 69
Latiki Efes Pilsen 71 Latiki Efes Pilsen 75


1999-2000 Ewopeyen Cup

600px vèt ak trèfl vèt sou Blan circle.png

Panathinaikos
2èm tit

Genyen pwogramasyon

Non Nat. Wòl Spòtif Alt.
4 Lagrès AP Fragkiskos Alvertis 206
5 Lagrès P. Giōrgos Kalaitzīs 195
6 Almay P. Michael Koch 190
7 Espay AG Johnny Rogers 208
8 Lagrès AG Antōnīs Fōtsīs 209
9 Itali P. Ferdinando Gentile 190
10 Yougoslavi AP Dejan Bodiroga 205
11 Lagrès G. Nikos Mpountouris 192
12 Yougoslavi C. Željko Rebrača 213
13 Iland C. Pat Burke 211
14 Izrayèl P. Oded Kattash 192
15 Lagrès AG Giōrgos Karagkoutīs 207
16 Lagrès AG Kōstas Maglos 208
Yougoslavi Anèks Željko Obradović

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl