Divizyon Nasyonal A 2011-2012

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Divizyon Nasyonal A FIP
2011-2012
Divizyon Nasyonal A.jpg
Detay Konpetisyon
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Manadjè LNP
Federasyon Itali FIP
Peryòd 25 septanm 2011 -
14 jen 2012
Ekip yo 24 (nan 4 gwoup)
Vèdik
Egzanp Aquila Trento
(1er tit)
Pwomosyon Panyen Ferentino
Aquila Trento
Triyèst
Relegasyon Virtus Syèn
Ruvo di Puglia
Pa admèt nan la
sezon sa a
Pall. Pavia
Anagni
Spider Fabriano
Remak Pèch soti nan Legadue: Orlandina panyen . Napoli Basketball fusion ak Pallacanestro Sant'Antimo fè konpetisyon nan Legadue la
Dènye aktyalizasyon done: 14 jen 2012
Konpetisyon delè
ak. pwochen ed. anvan

Divizyon Nasyonal Yon 2011-2012 te premye sezon somè amatè chanpyona baskèt Italyen an .

Chanpyona a te deja ke yo rekonèt kòm seri A amatè, e anvan sa kòm seri B ekselans .

Règleman

24 ekip patisipe nan chanpyona Divizyon Nasyonal 2011-2012 la, divize an de konferans , style NBA , an vire divize an de gwoup. Chak ekip ap fè fas a lòt fòmasyon konferans li yo de fwa e yon fwa sa yo ki nan konferans opoze a , pou yon total 34 jou.

12 ekip jwenn aksè nan faz eliminatwa yo : de premye nan chak gwoup ak 4 ekip yo (2 pou chak konferans ) ak nòt ki pi wo nan klasman yo. Twa ekip yo monte nan chanpyona Legadue a : 2 genyen final yo, plis ekip genyen an nan faz eliminatwa a nan mitan pèdan final yo.

8 ekip gen aksè a play-outs yo : sizyèm lan klase nan chak gwoup ak 4 ekip yo (2 pou chak konferans ) ak nòt ki pi ba nan klasman yo. 4 ekip ki pèdi nan premye tou an rlege nan Divizyon Nasyonal B.

Sezon regilye

Konferans North Center

North West Divizyon

North West Divizyon 2011-2012 klasifikasyon PT G. V. P. PF PS
Kokad Coppa Italia.svg 1. Paffoni Omegna 60 34 30 4 2719 2363
2. Zerouno Turin 42 34 21 13 2481 2358
3. Co.Mark Treviglio 40 34 20 14 2356 2366
4. Assigeco Casalpusterlengo 38 34 19 15 2623 2581
Cloud aksyon cancel.png 5. Paul Mitchell Pavia 34 34 17 17 2315 2361
6. SBS Castelletto 26 34 13 21 2479 2581

Nò East Divizyon

Nò East Divizyon 2011-2012 klasifikasyon PT G. V. P. PF PS
1uparrow green.svg 1. AcegasAps triyèst 48 34 24 10 2381 2211
Scudetto.svg 1uparrow green.svg 2. Bitumcalor Trento 46 34 23 11 2630 2423
3. Liomatic Perugia 34 34 17 17 2503 2418
Cloud aksyon cancel.png 4. Angels Santarcangelo 26 34 13 21 2347 2398
5. Brandini Florence 24 34 12 22 2502 2533
1downarrow red.svg 6. Consum.it Syèn 24 34 12 22 2311 2497

Santral Konferans Sid

South West Divizyon

South West Divizyon 2011-2012 klasifikasyon PT G. V. P. PF PS
2uparrow.png 1. BPMed Naples 54 34 27 7 2506 2314
1uparrow green.svg 2. FMC Ferentino 42 34 21 13 2566 2420
2uparrow.png 3. Upea Capo d'Orlando 40 34 20 14 2448 2370
4. Benacquista Latina Asirans 32 34 16 18 2319 2453
Cloud aksyon cancel.png 5. Women Chemists Anagni 30 34 15 19 2436 2501
6. Bawer Matera 30 34 15 19 2537 2569

South East Divizyon

South East Divizyon 2011-2012 klasifikasyon PT G. V. P. PF PS
1. BLS Chieti 34 34 17 17 2366 2335
2. Fò Recanati a 34 34 17 17 2633 2641
3. Liomatic Group Bari 28 34 14 20 2365 2433
4. Enoagrimm San Severo 28 34 14 20 2380 2484
Cloud aksyon cancel.png 5. Spes Fabriano 16 34 8 26 2158 2450
1downarrow red.svg 6. Endistriyèl Adriyatik Ruvo di Puglia 6 34 3 31 2266 2567

Rezilta

Premye jou
25 septanm. 2011
Latina-Casalpusterlengo 67-62
Anagni-Treviglio 75-63
Naples-Pavia 66-60
Capo d'Orlando-Trento 71-69
Matera-Perugia 61-81
Ferentino-Florence 71-64
Ruvo di Puglia-Omegna 63-84
San Severo-Castelletto 66-68
Recanati-PMS Torino 57-71
Fabriano-Syèn 0-20
Bari-triyèst 60-69
Chieti-Santarcangelo 74-78
Dezyèm jou
2 oktòb 2011
Omegna-Fabriano 88-62
Casalpusterlengo-Capo d'Orlando 78-70
Treviglio-Ruvo di Puglia 73-57
Pavia-San Severo 83-77
Castelletto-Matera 63-59
PMS Torino-Bari 20-0
Trento-Recanati 92-78
Santarcangelo-Naples 77-85
Syèn-Ferentino 55-64
Florence-Anagni 77-72
Perugia-Chieti 74-79
Triyèst-Latina 73-58
Twazyèm jou
9 oktòb 2011
Latina-Perugia 57-81
Anagni-triyèst 71-82
Naples-Florence 68-60
Capo d'Orlando-Santarcangelo 80-55
Matera-Omegna 72-74
Ferentino-PMS Torino 74-58
Bari-Castelletto 82-78
Ruvo di Puglia-Casalpusterlengo 87-91
San Severo-Treviglio 82-76
Recanati-Pavia 74-61
Fabriano-Trento 65-70
Chieti-Syèn 71-78
Katriyèm jou
13 oktòb 2011
Treviglio-Trento 91-82
Omegna-Santarcangelo 84-82
Castelletto-Casalpusterlengo 79-86
Perugia-Syèn 74-65
Triyèst-Pavia 76-69
Florence-PMS Torino 67-76
Latina-San Severo 75-60
Anagni-Bari 78-69
Matera-Capo d'Orlando 78-81
Ruvo di Puglia-Recanati 61-67
Chieti-Ferentino 65-59
Fabriano-Naples 63-66
Senkyèm jou
16 oktòb 2011
Casalpusterlengo-Florence 98-89
Pavia-Castelletto 83-73
PMS Torino-triyèst 70-64
Santarcangelo-Treviglio 65-74
Syèn-Omegna 63-83
Trento-Perugia 79-69
Naples-Ruvo di Puglia 72-69
Capo d'Orlando-Anagni 68-63
Ferentino-Fabriano 70-61
San Severo-Matera 70-67
Recanati-Chieti 85-64
Bari-Latina 71-59
Sizyèm jou
23 oktòb 2011
Omegna-Bari 96-87
Casalpusterlengo-San Severo 92-72
Treviglio-Recanati 59-67
Pavia-Fabriano 71-62
Castelletto-Ferentino 94-70
PMSTorino-Chieti 83-77
Trento-Matera 78-96
Santarcangelo-Ruvo di Puglia 73-63
Syèn-Latina 74-65
Triyèst-Naples 82-86
Florence-Capo d'Orlando 79-68
Perugia-Anagni 78-61
Setyèm jou
30 oktòb 2011
Latina-PMS Torino 74-81
Matera-Pavia 71-67
Anagni-Syèn 78-72
Capo d'Orlando-Trieste 81-79
Ferentino-Omegna 84-75
Naples-Perugia 68-61
Ruvo di Puglia-Florence 70-64
San Severo-Santarcangelo 83-74
Recanati-Casalpusterlengo 85-80
Fabriano-Treviglio 71-72
Bari-Trento 84-75
Chieti-Castelletto 74-67
Wityèm jou
6 nov 2011
Omegna-Chieti 59-52
Casalpusterlengo-Fabriano 81-76
Treviglio-Matera 86-78
Pavia-Bari 74-82
Castelletto-Latina 69-81
PMS Torino-Anagni 84-66
Santarcangelo-Recanati 80-71
Syèn-Naples 75-80
Trieste-Ruvo di Puglia 70-61
Florence-San Severo 72-67
Trento-Ferentino 86-67
Perugia-Capo d'Orlando 89-74
Nevyèm jou
13 nov. 2011
Omegna-Casalpusterlengo 90-72
Treviglio-PMS Turin 69-59
Pavia-Perugia 62-64
Castelletto-Trento 68-80
Santarcangelo-Siena 65-67
Triyèst-Florence 85-71
Latina-Anagni 86-76
Naples-Ferentino 73-86
Matera-Recanati 80-76
Ruvo di Puglia-Bari 57-53
San Severo-Chieti 81-70
Fabriano-Capo d'Orlando 86-80
Dizyèm jou
20 nov. 2011
PMS Turin-Pavia 80-72
Casalpusterlengo-Santarcangelo 93-88
Florence-Treviglio 65-76
Trento-Omegna 71-80
Syèn-triyèst 58-75
Perugia-Castelletto 82-78
Capo d'Orlando-Naples 69-61
Anagni-Ruvo di Puglia 85-63
Ferentino-Latina 76-63
Recanati-Fabriano 67-63
Bari-San Severo 80-70
Chieti-Matera 68-57
Onzyèm jou
27 nov. 2011
Omegna-Perugia 86-69
Treviglio-triyèst 61-58
Pavia-Florence 65-62
Castelletto-PMS Torino 78-74
Santarcangelo-Trento 71-78
Siena-Casalpusterlengo 66-71
Naples-Recanati 83-72
Matera-Bari 73-66
Ferentino-Capo d'Orlando 68-75
Ruvo di Puglia-Latina 57-72
San Severo-Anagni 69-65
Fabriano-Chieti 76-69
Douzyèm jou
4 desanm 2011
PMS Torino-Casalpusterlengo 72-56
Treviglio-Pavia 67-65
Florence-Omegna 88-93
Trento-Syèn 88-55
Triyèst-Castelletto 72-60
Perugia-Santarcangelo 49-51
Latina-Matera 92-85
Anagni-Fabriano 61-56
Ruvo di Puglia-San Severo 60-75
Recanati-Ferentino 71-108
Bari-Capo d'Orlando 70-68
Chieti-Naples 76-70
Trèzyèm jou
8 desanm. 2011
Casalpusterlengo-Trento 59-68
Omegna-Pavia 71-52
Castelletto-Florence 86-85
Perugia-PMS Torino 78-73
Santarcangelo-Trieste 64-67
Syèn-Treviglio 74-66
Naples-Latina 73-49
Capo d'Orlando-Recanati 87-86
Matera-Anagni 63-64
Ferentino-Ruvo di Puglia 86-72
Fabriano-San Severo 82-75
Chieti-Bari 65-59
Katòzyèm jou
11 desanm. 2011
Treviglio-Omegna 69-73
Pavia-Syèn 80-66
Castelletto-Santarcangelo 67-52
PMS Torino-Trento 71-84
Florence-Perugia 71-64
Trieste-Casalpusterlengo 80-73
Latina-Capo d'Orlando 81-67
Anagni-Chieti 55-63
Matera-Naples 76-70
Ruvo di Puglia-Fabriano 68-70
San Severo-Ferentino 86-80
Bari-Recanati 83-79
Kenzyèm jou
18 desanm 2011
Omegna-PMS Turin 72-86
Casalpusterlengo-Pavia 65-76
Trento-triyèst 65-63
Santarcangelo-Florence 68-74
Siena-Castelletto 62-74
Perugia-Treviglio 60-63
Naples-Anagni 83-54
Capo d'Orlando-San Severo 63-57
Ferentino-Matera 86-81
Recanati-Latina 90-59
Fabriano-Bari 85-73
Chieti-Ruvo di Puglia 77-65
Sèzyèm jou
22 desanm. 2011
Casalpusterlengo-Perugia 78-70
Pavia-Santarcangelo 70-65
Castelletto-Treviglio 85-68
PMS Torino-Syèn 101-74
Triyèst-Omegna 62-70
Florence-Trento 50-65
Latina-Fabriano 89-73
Anagni-Recanati 63-83
Capo d'Orlando-Chieti 74-67
Matera-Ruvo di Puglia 69-59
San Severo-Naples 54-67
Bari-Ferentino 72-69
Disetyèm jou
5 janvye 2012
Treviglio-Casalpusterlengo 62-58
Omegna-Castelletto 83-59
Perugia-triyèst 68-72
Santarcangelo-PMS Turin 58-72
Trento-Pavia 73-57
Syèn-Florence 76-90
Naples-Bari 74-50
Ferentino-Anagni 78-69
Ruvo di Puglia-Capo d'Orlando 69-77
Recanati-San Severo 87-79
Chieti-Latina 74-68
Fabriano-Matera 56-60
Dizwityèm jou
8 janvye 2012
Casalpusterlengo-Castelletto 83-69
Pavia-triyèst 68-49
PMS Torino-Florence 93-78
Santarcangelo-Omegna 42-83
Syèn-Perugia 76-74
Trento-Treviglio 81-65
Naples-Fabriano 81-55
Capo d'Orlando-Matera 92-80
Ferentino-Chieti 78-73
San Severo-Latina 60-53
Recanati-Ruvo di Puglia 70-69
Bari-Anagni 71-69
Diznevyèm jou
15 janvye 2012
Omegna-Syèn 79-70
Treviglio-Santarcangelo 60-62
Castelletto-Pavia 59-73
Triyèst-PMS Torino 70-64
Florence-Casalpusterlengo 72-73
Perugia-Trento 69-72
Latina-Bari 72-65
Anagni-Capo d'Orlando 65-76
Matera-San Severo 78-75
Ruvo di Puglia-Naples 60-74
Fabriano-Ferentino 71-65
Chieti-Recanati 92-65
Vennyèm jou
22 janv 2012
Latina-Omegna 66-77
Anagni-Castelletto 98-81
Naples-PMS Torino 58-50
Capo d'Orlando-Siena 68-76
Matera-Casalpusterlengo 90-77
Ferentino-Pavia 80-72
Ruvo di Puglia-Perugia 66-77
San Severo-triyèst 66-72
Recanati-Florence 86-77
Fabriano-Santarcangelo 82-72
Bari-Treviglio 78-80
Chieti-Trento 66-62
Venn-premye jou
28 janvye 2012
Omegna-Anagni 77-64
Casalpusterlengo-Bari 87-82
Treviglio-Ferentino 72-65
Pavia-Chieti 71-60
Castelletto-Naples 70-81
PMS Turin-Capo d'Orlando 70-57
Trento-Latina 98-42
Santarcangelo-Matera 65-76
Siena-Ruvo di Puglia 81-87
Triyèst-Recanati 63-60
Florence-Fabriano 69-54
Perugia-San Severo 78-69
Venn-dezyèm jou
5 fev 2012
Latina-Pavia 55-59
Anagni-Trento 58-72
Naples-Omegna 77-74
Capo d'Orlando-Castelletto 80-58
Matera-Florence 81-72
Ferentino-Casalpusterlengo 76-71
Ruvo di Puglia-PMS Turin 51-73
San Severo-Syèn 71-64
Recanati-Perugia 74-82
Fabriano-triyèst 60-77
Bari-Santarcangelo 74-78
Chieti-Treviglio 77-51
Venn-twazyèm jou
9 fev 2012
Casalpusterlengo-Omegna 69-74
PMS Torino-Treviglio 74-60
Perugia-Pavia 76-58
Trento-Castelletto 82-80
Florence-triyèst 63-65
Siena-Santarcangelo 55-83
Anagni-Latina 74-64
Capo d'Orlando-Fabriano 100-65
Ferentino-Naples 101-102
Recanati-Matera 103-98
Bari-Ruvo di Puglia 73-66
Chieti-San Severo 70-57
Vennkatriyèm jou
12 fev 2012
Omegna-Trento 81-73
Treviglio-Florence 83-76
Pavia-PMS Turin 73-66
Castelletto-Perugia 58-72
Santarcangelo-Casalpusterlengo 84-62
Triyèst-Syèn 65-54
Latina-Ferentino 67-65
Naples-Capo d'Orlando 62-56
Matera-Chieti 79-77
Ruvo di Puglia-Anagni 66-72
San Severo-Bari 61-85
Fabriano-Recanati 82-88
Vennsenkyèm jou
19 fev 2012
Casalpusterlengo-Syèn 89-68
PMS Turin-Castelletto 87-82
Triyèst-Treviglio 75-67
Trento-Santarcangelo 82-66
Florence-Pavia 64-65
Perugia-Omegna 80-85
Latina-Ruvo di Puglia 91-90
Anagni-San Severo 71-73
Capo d'Orlando-Ferentino 71-68
Recanati-Naples 92-94
Bari-Matera 72-68
Chieti-Fabriano 60-48
Venn-sizyèm jou
23 fev 2012
Casalpusterlengo-PMS Turin 85-65
Pavia-Treviglio 60-65
Omegna-Florence 87-64
Castelletto-triyèst 61-72
Santarcangelo-Perugia 58-52
Syèn-Trento 72-87
Naples-Chieti 68-57
Capo d'Orlando-Bari 76-69
Matera-Latina 79-89
Ferentino-Recanati 75-82
San Severo-Ruvo di Puglia 81-74
Fabriano-Anagni 54-68
Vennsetyèm jou
26 fev 2012
Treviglio-Syèn 70-57
Pavia-Omegna 67-60
PMS Torino-Perugia 80-69
Trieste-Santarcangelo 53-63
Florence-Castelletto 74-77
Trento-Casalpusterlengo 78-84
Latina-Naples 73-58
Anagni-Matera 94-71
Ruvo di Puglia-Ferentino 73-78
San Severo-Fabriano 75-68
Recanati-Capo d'Orlando 81-72
Bari-Chieti 74-69
Vennwityèm jou
4 mas. 2012
Omegna-Treviglio 81-71
Casalpusterlengo-Trieste 73-63
Trento-PMS Torino 88-82
Santarcangelo-Castelletto 80-51
Syèn-Pavia 89-71
Perugia-Florence 88-80
Naples-Matera 77-69
Capo d'Orlando-Latina 76-50
Ferentino-San Severo 54-46
Recanati-Bari 78-76
Fabriano-Ruvo di Puglia 62-54
Chieti-Anagni 75-65
Venn-nevyèm jou
8 mas. 2012
PMS Torino-Omegna 96-105
Treviglio-Perugia 84-76
Pavia-Casalpusterlengo 54-69
Castelletto-Syèn 87-76
Triyèst-Trento 91-60
Florence-Santarcangelo 88-70
Latina-Recanati 88-81
Anagni-Naples 68-76
Matera-Ferentino 63-74
Ruvo di Puglia-Chieti 68-78
San Severo-Capo d'Orlando 59-57
Bari-Fabriano 76-55
Trantyèm jou
11 mas. 2012
Omegna-triyèst 72-60
Treviglio-Castelletto 72-59
Santarcangelo-Pavia 89-66
Syèn-PMS Torino 78-70
Trento-Florence 93-78
Perugia-Casalpusterlengo 79-77
Naples-San Severo 71-82
Ferentino-Bari 72-59
Ruvo di Puglia-Matera 77-82
Recanati-Anagni 75-79
Fabriano-Latina 44-55
Chieti-Capo d'Orlando 62-44
Trant-premye jou
22 mas. 2012
Casalpusterlengo-Treviglio 73-84
Pavia-Trento 83-71
Castelletto-Omegna 77-84
PMS Torino-Santarcangelo 61-57
Triyèst-Perugia 67-63
Florence-Syèn 84-52
Matera-Fabriano 78-61
Latina-Chieti 87-68
Anagni-Ferentino 72-96
Capo d'Orlando-Ruvo di Puglia 83-69
San Severo-Recanati 71-94
Bari-Naples 61-63
Trant-dezyèm jou
25 mas. 2012
Omegna-San Severo 85-71
Casalpusterlengo-Anagni 89-96
Treviglio-Naples 55-64
Pavia-Capo d'Orlando 68-61
Castelletto-Recanati 92-83
PMS Torino-Fabriano 78-73
Trento-Ruvo di Puglia 75-61
Santarcangelo-Latina 71-46
Syèn-Matera 88-73
Triyèst-Ferentino 73-56
Florence-Chieti 76-68
Perugia-Bari 93-85
Trant-twazyèm jou
1er apr. 2012
Latina-Florence 61-73
Anagni-Santarcangelo 88-85
Naples-Casalpusterlengo 74-79
Capo d'Orlando-Treviglio 67-51
Matera-PMS Torino 82-66
Ferentino-Perugia 99-77
Ruvo di Puglia-Pavia 75-78
San Severo-Trento 69-74
Recanati-Omegna 64-72
Fabriano-Castelletto 63-89
Bari-Syèn 55-71
Chieti-triyèst 53-64
Trant-katriyèm jou
15 avril 2012
Casalpusterlengo-Chieti 90-76
Treviglio-Latina 71-67
Pavia-Anagni 62-79
Omegna-Capo d'Orlando 82-59
Castelletto-Ruvo di Puglia 81-59
PMS Torino-San Severo 75-71
Triyèst-Matera 73-62
Florence-Bari 86-69
Santarcangelo-Ferentino 56-68
Trento-Naples 79-81
Syèn-Recanati 84-59
Perugia-Fabriano 87-52

Jwe-off

Trimès final yo

Dat: 22 avril, 25-26 avril, 28-30 avril.

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Bitumcalor Trento 2-0 Assigeco Casalpusterlengo 87-58 79-73
Zerouno Turin 0-2 Co.Mark Treviglio 67-72 61-71
FMC Ferentino 2-1Benacquista Latina Asirans 60-57 89-91 102-72
Fò Recanati a 2-1 Upea Capo d'Orlando 100-99 80-88 88-76

Semifinal

Dat: 5-6 Me, 10 Me, 14 Me.

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
BPMed Naples 0-2 Bitumcalor Trento 65-70 61-87
BLS Chieti 2-1 Co.Mark Treviglio 75-63 75-78 72-58
Paffoni Omegna 0-2 FMC Ferentino 70-71 71-78
AcegasAps triyèst 2-0 Fò Recanati a 76-67 101-59

Pwomosyon final yo

Dat: 18-20 Me, 20-22 Me, 23-25 ​​Me, 25-27 Me.

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
Bitumcalor Trento 3-1 BLS Chieti 85-60 66-64 63-65 67-63
AcegasAps triyèst 1-3 FMC Ferentino 58-72 87-64 76-79 75-81

Pwomosyon faz eliminatwa

Dat: 3 jen, 5 jen, 8 jen, 10 jen, 14 jen.

Ekip 1 Total Ekip 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3 Ras 4 Ras 5
AcegasAps triyèst 3-2 BLS Chieti 65-72 83-75 76-69 53-75 67-60

Scudetto final la

Dat: 2 jen, 9 jen.

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Bitumcalor Trento 187-163 FMC Ferentino 104-71 83-92

Jwe-soti

Premye tou

Dat: 22 avril, 25 avril, 29 avril.

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
Angels Santarcangelo 2-0 SBS Castelletto 63-52 83-76
Brandini Florence 2-0 Consum.it Syèn 71-70 67-65
Enoagrimm San Severo 2-1 Bawer Matera 77-67 53-73 51-49
Spes Fabriano 2-0 Endistriyèl Adriyatik Ruvo di Puglia 67-60 63-46

Dezyèm tou

Dat: 6 Me, 10 Me, 13 Me

Ekip # 1 Total Ekip # 2 Ras 1 Ras 2 Ras 3
SBS Castelletto 2-1 Consum.it Syèn 78-73 74-88 77-70
Bawer Matera 2-0 Endistriyèl Adriyatik Ruvo di Puglia 77-56 90-69

Vèdik

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro