1993-1994 Ewopeyen an Cup

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
1993-1994 Ewopeyen Cup
Konpetisyon Cup Ewopeyen an
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon XXVIII
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou 7 septanm 1993 - 15 mas 1994
Patisipan yo 39
Rezilta
Gayan Inyon Olimpija
(1er tit)
Dapre Saski Baskonia
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 1992-1993 1994-1995 Dwa arrow.svg

1993 - 1994 Ewopeyen Cup la nan baskètbòl gason an te genyen pa Smelt Olimpija Ljubljana .

Rezilta

Premye tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Sen Vicent la Iland 155 - 154 Islann Ungmennafélagið Snæfell 78-75 77-79
T71 Dudelange Liksanbou 108 - 237 Otrich Depliyan baskètbòl 70-121 38-116
Steaua Bucurest Woumani 130 - 168 Ongri Körmend Hunor 54-71 76-97
CSKA Sofia Bilgari 152 - 132 Sloveni Postojna 86-77 66-55

Dezyèm tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Sen Vicent Iland 127 - 174 Netherlands Mustang Jeans Den Helder 61-77 66-97
Atletas Lityani 154 - 157 Almay Brandt Hagen 85-74 69-83
Bipa-Moda Odessa Ikrèn 172 - 174 Kwoasi Zadar 83-87 89-87
Depliyan baskètbòl Otrich 174 - 192 Pòtigal Ovarense 94-87 80-105
Körmend Hunor Ongri 154 - 168 Espay Taugrés Baskonia 74-75 80-93
CSKA Sofia Bilgari 131 - 134 Latiki Tofaş Bursa 67-63 64-71
Bioveta COOP Banka Brno Repiblik Tchekoslovaki 165 - 189 Itali Olitalia Syèn 87-98 78-91
Spartak Saint Petersburg Larisi 132 - 179 Polòy Nobiles Włocławek 63-103 69-76
Chemosvit Slovaki 170 - 176 Fenlann UU-Korihait 81-58 89-118
Ale Pase Verviers-Pepinster Bèljik 164 - 178 Lafrans Goudwon ​​Cholet 88-81 76-97
Kočani Delikates sòs salad fwi 154 - 183 Izrayèl Hapoel Giv'atayim 81-83 73-100
APOEL Nikozi Lil Chip 133 - 192 Lagrès Aris Tesalonik 76-94 57-98

Wonn nan 16

Canoe Jeans EBBC , Croatia Osiguranje , USK Prague , Hapoel Galil Elyon ,Sankt Pölten , Žalgiris Kaunas , Levski Sofia, Rabotnički Skopje , ASK Brocēni and Smelt Olimpija Ljubljana from the 1993-1994 European Cup .

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Canoe Jeans EBBC Netherlands 156 - 172 Kwoasi Kwoasi Osiguranje 62-78 94-94
USK Prag Repiblik Tchekoslovaki 158 - 166 Swis Fidefinanz Bellinzona 75-78 83-88
Hapoel Galil Elyon Izrayèl 211 - 140 OtrichSankt Pölten 107-71 104-69
Žalgiris Kaunas Lityani 147 - 173 Espay Taugrés Baskonia 76-84 71-89
Olitalia Syèn Itali 158 - 159 Latiki Tofaş Bursa 79-72 79-87
UU-Korihait Fenlann 155 - 205 Lafrans Goudwon ​​Cholet 70-99 85-96
Aris Tesalonik Lagrès 166 - 156 Izrayèl Hapoel Giv'atayim 78-65 88-91
Levski Sofia Bilgari 171 - 160 Almay Brandt Hagen 102-93 69-67
Zadar Kwoasi 161 - 138 Polòy Nobiles Włocławek 86-60 75-78
Mustang Jeans Den Helder Netherlands 154 - 171 sòs salad fwi Rabotnički Skopje 92-76 62-85
Ovarense Pòtigal 170 - 166 Letoni MANDE Brocēni 87-80 83-86

Smelt Olimpija Ljubljana otomatikman kalifye pou kar de final la.

Trimès final yo

Gwoup A.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti
1. Sloveni Smelt Olimpija Ljubljana 10 8 2 790 718 +68 18
2. Espay Taugrés Baskonia 10 7 3 865 791 +74 17
3. Kwoasi Kwoasi Osiguranje 10 7 3 861 788 +73 17
4. Swis Fidefinanz Bellinzona 10 4 6 699 759 -60 14
5. Latiki Tofaş Bursa 10 2 8 841 920 -79 12
6. sòs salad fwi Rabotnički Skopje 10 2 8 852 932 -80 12

Gwoup B.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti
1. Lafrans Goudwon ​​Cholet 10 7 3 929 861 +68 17
2. Lagrès Aris Tesalonik 10 7 3 940 883 +57 17
3. Izrayèl Hapoel Galil Elyon 10 7 3 907 864 +43 17
4. Pòtigal Ovarense 10 5 5 905 895 +10 15
5. Kwoasi Zadar 10 3 7 897 894 +3 13
6. Bilgari Levski Sofia 10 1 9 827 1008 -181 11
Kalifye pou semi final la
Elimine

Semifinal

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Aris Tesalonik Lagrès 1 - 2 Sloveni Smelt Olimpija Ljubljana 83-79 78-84 61-74
Taugrés Baskonia Espay 2 - 1 Lafrans Goudwon ​​Cholet 81-67 90-103 90-83

Final la

Ekip 1 Rezilta Ekip 2
Smelt Olimpija Ljubljana Sloveni 91-81 Espay Taugrés Baskonia
1993-1994 Ewopeyen Cup

600px Blan ak Green.svg

Smelt Olimpija Ljubljana
1er tit

Genyen pwogramasyon

Non Nat. Wòl Spòtif Alt.
4 Sloveni AP Women Horvat
5 Sloveni P. Klemen Zaletel
6 Sloveni G. Jaka Daneu
7 Yougoslavi AG Nebojša Razić
8 Sloveni POU Luka Jovanovič
9 Sloveni G. Gregor Belina
10 Sloveni P. Dušan Hauptman
11 Sloveni AG Marko Tušek
12 Sloveni C. Marijan Kraljević
13 Sloveni GA Boris Gorenc
14 Larisi C. Vitalij Nosov
15 Sloveni C. Žarko Đurišić
Sloveni P. Samo Plevnik
Sloveni C. Slavko Kotnik
Sloveni C. Miha Šetina
Sloveni AG Uroš Ivanovič
Sloveni AG Dejan Tomažin
Sloveni Anèks Zmago Sagadin

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl