Cup Ewopeyen an 1992-1993

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Cup Ewopeyen an 1992-1993
Konpetisyon Cup Ewopeyen an
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon XXVII
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou 8 septanm 1992 - 16 mas 1993
Patisipan yo 41
Rezilta
Gayan Aris Tesalonik
(1er tit)
Dapre Efes Pilsen
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 1991-1992 1993-1994 Dwa arrow.svg

1992 - 1993 Ewopeyen Cup la nan baskètbòl gason an te genyen pa Aris Thessaloniki .

Rezilta

Premye tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Pantterit Fenlann 190 - 175 Sloveni Tinex Norik Medvode 99-85 91-90
Tallinna Asto Estoni 172 - 178 Woumani Dinamo Bucarest 86-85 86-93
Luxol Fitgar Malta 140 - 204 Bilgari Slavia Sofia 82-104 58-100
Möllersdorf Traiskirchen Otrich 187 - 221 Almay TTL Bamberg 104-108 83-113
Bioveta Brno Tchekoslovaki 135 - 189 Netherlands Pro-karakteristik EBBC 73-101 62-88
Tunsgram-Honvéd Budapest Ongri 218 - 109 Albani Dinamo Tirana 103-47 115-62
Bobcat Gent Bèljik 152 - 161 Latiki Nasaş 78-81 74-80

Dezyèm tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Pantterit Fenlann 182 - 203 Swis Pully 77-91 105-112
Dinamo Bucarest Woumani 4 - 0 [1] Yougoslavi Spartak Subotica 2-0 2-0
Slavia Sofia Bilgari 124 - 176 Itali Stefanel triyèst 71-75 53-101
TTL Bamberg Almay 117 - 150 Espay NatWest Zaragoza 66-69 51-81
Stroitel Samara Larisi 172 - 196 Netherlands Pro-Karakteristik EBBC 91-101 81-95
Tunsgram-Honvéd Budapest Ongri 202 - 172 Ikrèn Korabel 'Mykolaiv 108-76 94-96
Nasaş Latiki 191 - 194 Pòtigal Ovarense 98-92 93-102
Atletas Kaunas Lityani 182 - 192 Izrayèl Hapoel Galil Elyon 87-94 95-98
RTI Minsk Byelorisi 129 - 224 Lagrès Sato Aris 59-117 70-107
T71 Dudelange Liksanbou 98 - 206 Lafrans Goudwon ​​Cholet 53-114 45-92
Achilleas Lil Chip 160 - 172 Kwoasi Slobodna Dalmacija 90-86 70-86

Wonn nan 16

Smelt Olimpija Ljubljana , ASK Brocēni , Guildford Kings , Efes Pilsen , USK Prague , CSKA Moscow , Benfica , CSKA Sofia , Hapoel Tel Aviv , Śląsk Wrocław , Helsingin NMKY ak Budivelnyk Kiev soti nan 1992-1993 European Cup la .

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Smelt Olimpija Ljubljana Sloveni 202 - 188 Swis Pully 107-86 95-102
Pro-Karakteristik EBBC Netherlands 167 - 168 Espay NatWest Zaragoza 79-73 88-95
MANDE Brocēni Letoni 156 - 153 Angletè Guildford Kings 80-77 76-76
Efes Pilsen Latiki 177 - 118 Woumani Dinamo Bucarest 96-54 81-64
USK Prag Tchekoslovaki 185 - 221 Larisi CSKA Moskou 96-113 89-108
Benfica Pòtigal 195 - 163 Bilgari CSKA Sofia 111-83 84-80
Hapoel Tel Aviv Izrayèl 154 - 143 Ongri Tunsgram-Honvéd Budapest 92-74 62-69
Stefanel triyèst Itali 163 - 168 Izrayèl Hapoel Galil Elyon 69-69 94-99
Śląsk Wrocław Polòy 155 - 192 Lagrès Sato Aris 80-90 75-102
Ovarense Pòtigal 152 - 171 Lafrans Goudwon ​​Cholet 91-85 61-86
Helsingin NMKY Fenlann 161 - 170 Ikrèn Budivelnyk Kyèv 89-100 72-70

Slobodna Dalmacija otomatikman kalifye nan kar de final la.

Trimès final yo

Gwoup A.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti
1. Latiki Efes Pilsen 10 9 1 787 707 +80 19
2. Espay NatWest Zaragoza 10 7 3 788 701 +87 17
3. Sloveni Smelt Olimpija Ljubljana 10 5 5 798 813 -15 15
4. Larisi CSKA Moskou 10 3 7 871 902 -31 13
5. Izrayèl Hapoel Tel Aviv 10 3 7 816 837 -21 13
6. Letoni MANDE Brocēni 10 3 7 823 923 -100 13

Gwoup B.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti
1. Lagrès Sato Aris 10 9 1 815 689 +126 19
2. Izrayèl Hapoel Galil Elyon 10 7 3 828 798 +30 17
3. Kwoasi Slobodna Dalmacija 10 7 3 751 708 +43 17
4. Pòtigal Benfica 10 4 6 768 770 -2 14
5. Lafrans Goudwon ​​Cholet 10 2 8 758 844 -86 12
6. Ikrèn Budivelnyk Kyèv 10 1 9 739 850 -111 11
Kalifye pou semi final la
Elimine

Semifinal

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Hapoel Galil Elyon Izrayèl 0 - 2 Latiki Efes Pilsen 71-73 62-65 {{{8}}}
NatWest Zaragoza Espay 0 - 2 Lagrès Sato Aris 84-86 66-82 {{{8}}}

Final la

Ekip 1 Rezilta Ekip 2
Efes Pilsen Latiki 48 - 50 Lagrès Sato Aris
Cup Ewopeyen an 1992-1993

Jòn ak Nwa Aris.JPG

Aris Thessaloniki
1er tit

Genyen pwogramasyon

Non Nat. Wòl Spòtif Alt.
4 Lagrès C. Vasilīs Lypīridīs
5 Lagrès G. Panagiōtīs Giannakīs
7 Lagrès AG Igkor Mōraitīs
7 Lagrès Theodosis Paralikas
8 Lagrès C. Mikhail Misunov
9 Lagrès P. Giōrgos Gasparīs
10 Etazini AP JJ Anderson
12 Lagrès C. Ntinos Aggelidīs
13 Lagrès G. Vaggelīs Vourtzoumīs
14 Lagrès P. Memo Iōannou
15 Etazini BC Roy Tarpley
Sloveni POU Slobodan Subotić
Lagrès C. Miroslav Pecarski
Etazini G. Reggie Theus
Lagrès AG Kostas Paschalis
Lagrès Iraklis Christianidis
Lagrès Kleanthis Gallos
Lagrès David Vakouftsis
Izrayèl Anèks Zvi Sherf

Remak

  1. ^ Spartak Subotica retire nan konpetisyon akòz anbago Nasyonzini

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl