Chanpyona baskètbòl fanm Ewopeyen an 1964

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
FIBA EuroBasket Fanm 1964
FIBA Europe.jpg
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Zòn FIBA FIBA Ewòp
Peyi lame Ongri Ongri
Peryòd 6 - 13 septanm
Ekip yo 10 (ki soti nan 10 federasyon)
Jaden 1 (nan 1 vil)
Podium Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik (7th tit)
Bilgari Bilgari
Tchekoslovaki Tchekoslovaki
Jwèt te jwe 19

9yèm chanpyona baskètbòl Ewopeyen FIBA ​​fanm yo te pran plas nan Budapest , Ongri , soti nan 6 a 13 septanm 1964.

Rezilta

Preliminè wonn

Gwoup A.

Ekip V - P Pts PF - PS +/-
1. Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 4 - 0 8 288 - 153 +135
2. Woumani Woumani 2 - 2 6 177 - 205 -28
3. Yougoslavi Yougoslavi 2 - 2 6 186 - 203 -17
4. Ongri Ongri 2 - 2 5 196 - 215 -19
5. Lafrans Lafrans 0 - 4 4 158 - 229 -71
Budapest
6 septanm 1964, 11:00 UTC + 1
Woumani Woumani 42 - 41
(15-21)
Lafrans Lafrans

Budapest
6 septanm 1964, 18:30 UTC + 1
Yougoslavi Yougoslavi 54 - 55
(25-27)
Ongri Ongri

Budapest
7 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 68 - 37
(25-20)
Yougoslavi Yougoslavi

Budapest
7 septanm 1964, 20:30 UTC + 1
Ongri Ongri 62 - 40
(30-22)
Lafrans Lafrans

Budapest
8 septanm 1964, 16:00 UTC + 1
Lafrans Lafrans 34 - 71
(16-30)
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik

Budapest
8 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
Ongri Ongri 42 - 53
(13-25)
Woumani Woumani

Budapest
9 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Lafrans Lafrans 43 - 54
(21-25)
Yougoslavi Yougoslavi

Budapest
9 septanm 1964, 20:30 UTC + 1
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 81 - 45
(31-18)
Woumani Woumani

Budapest
10 septanm 1964, 16:00 UTC + 1
Woumani Woumani 37 - 41
(19-20)
Yougoslavi Yougoslavi

Budapest
10 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 68 - 37
(31-22)
Ongri Ongri

Gwoup B.

Ekip V - P Pts PF - PS +/-
1. Bilgari Bilgari 4 - 0 8 230 - 163 +87
2. Tchekoslovaki Tchekoslovaki 3 - 1 7 216 - 167 +49
3. Polòy Polòy 2 - 2 6 178 - 190 -12
4. East Almay East Almay 1 - 3 5 197 - 214 -17
5. Itali Itali 0 - 4 4 159 - 246 −93
Budapest
6 septanm 1964, 9:30 UTC + 1
Bilgari Bilgari 49 - 37
(20-12)
Polòy Polòy

Budapest
6 septanm 1964, 22:00 UTC + 1
Tchekoslovaki Tchekoslovaki 59 - 41
(27-18)
Itali Itali

Budapest
7 septanm 1964, 16:00 UTC + 1
Bilgari Bilgari 64 - 46
(27-17)
East Almay East Almay

Budapest
7 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
Polòy Polòy 61 - 47
(28-15)
Itali Itali

Budapest
8 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Polòy Polòy 31 - 47
(19-21)
Tchekoslovaki Tchekoslovaki

Budapest
8 septanm 1964, 20:30 UTC + 1
Itali Itali 37 - 63
(12-37)
East Almay East Almay

Budapest
9 septanm 1964, 16:00 UTC + 1
East Almay East Almay 41 - 64
(17-29)
Tchekoslovaki Tchekoslovaki

Budapest
9 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
Itali Itali 34 - 63
(19-33)
Bilgari Bilgari

Budapest
10 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
East Almay East Almay 47 - 49
(24-26)
Polòy Polòy

Budapest
10 septanm 1964, 20:30 UTC + 1
Tchekoslovaki Tchekoslovaki 46 - 54
(18-26)
Bilgari Bilgari

Etap final la

Klasifikasyon 9yèm-10yèm plas

Final la
Lafrans Lafrans 43
Itali Itali 50
Budapest
12 septanm 1964, 9:30 UTC + 1
Itali Itali 50 - 43
(21-31)
Lafrans Lafrans

Klasifikasyon 5yèm-8yèm plas

Semifinals senkyèm-wityèm plas Senkyèm plas
12 septanm 1964 Budapest
Yougoslavi Yougoslavi 55
East Almay East Almay 61
13 septanm 1964 Budapest
Polòy Polòy 49
East Almay East Almay 41
Setyèm plas
12 septanm 1964 Budapest 13 septanm 1964 Budapest
Ongri Ongri 50 Yougoslavi Yougoslavi 56
Polòy Polòy 66 Ongri Ongri 49


Budapest
12 septanm 1964, 11:00 UTC + 1
Yougoslavi Yougoslavi 55 - 61
(26-28, 53-53)
East Almay East Almay

Budapest
12 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Polòy Polòy 66 - 50
(32-23)
Ongri Ongri

Budapest
13 septanm 1964, 9:30 UTC + 1
Ongri Ongri 49 - 56
(18-28)
Yougoslavi Yougoslavi

Budapest
13 septanm 1964, 11:00 UTC + 1
Polòy Polòy 49 - 41
(23-23)
East Almay East Almay

Klasifikasyon 1ye-4èm plas

Semifinal Premye-Katriyèm plas Premye plas
12 septanm 1964 Budapest
Tchekoslovaki Tchekoslovaki 43
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 63
13 septanm 1964 Budapest
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 55
Bilgari Bilgari 53
Twazyèm plas
12 septanm 1964 Budapest 13 septanm 1964 Budapest
Woumani Woumani 44 Tchekoslovaki Tchekoslovaki 68
Bilgari Bilgari 66 Woumani Woumani 47


Budapest
12 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
Bilgari Bilgari 66 - 44
(28-23)
Woumani Woumani

Budapest
12 septanm 1964, 20:30 UTC + 1
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik 63 - 43
(33-21)
Tchekoslovaki Tchekoslovaki

Budapest
13 septanm 1964, 17:30 UTC + 1
Woumani Woumani 47 - 68
(24-37)
Tchekoslovaki Tchekoslovaki

Budapest
13 septanm 1964, 19:00 UTC + 1
Bilgari Bilgari 53 - 55
(20-22)
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik

Abize final la

Chanpyon Ewopeyen an
Inyon Sovyetik
Inyon Sovyetik Inyon Sovyetik
4 Poznanskaja , 5 Pyrkova , 6 Sorokina , 7 Salimova , 8 Michajlova , 9 Kukanova , 10 Orel , 11 Smildziņa , 12 Leont'eva , 13 Magidson , 14 Ravdone , 15 Čijanova , tout. Lidija Alekseeva
Ajan Bilgari
Bilgari
Bilgari Bilgari
4 Čalăškanova , 5 Damjanova , 6 Borisova , 7 Gospodinova , 8 Kafalieva , 9 V. Popova , 10 Manikova , 11 Vojnova , 13 Mladenova , 14 E. Popova , 15 Antonova , 16 Dineva , Tout Dimităr Mitev
Bwonz Tchekoslovaki
Tchekoslovaki
Tchekoslovaki Tchekoslovaki
4 Spejchalová , 5 Richterová , 6 Soukupová , 7 Šourková , 8 Melicharová , 9 Krahulcová , 10 Blahoutová , 11 Jošková , 12 Mikulášková , 13 Holková , 14 Koťátková , 15 Jindrová , Tout. Svatopluk Mrázek
4. Woumani
Woumani
Woumani Woumani
4 Vogel , 5 Haralambie , 6 Dumitrescu , 7 Antonescu , 8 Kraus , 9 Ivanovici , 10 Ferencz , 11 Romfeld , 12 Gheorghe , 13 Firimide , 14 Suliman , 15 Simon , Tout.-
5. Polòy
Polòy
Polòy Polòy
4 K. Pabjańczyk , 5 Respondek , 6 Siwek , 7 Górka , 8 Chłodzińska , 9 Szostak , 10 Z. Pabjańczyk , 11 Kaczmarek , 12 Jaworska , 13 Wojtal , 14 Majde , 15 Chwastek , Tout. Ludwik Mitta-Mikołajewic
6. East Almay
East Almay
East Almay East Almay
4 Paulik , 5 Schaal , 6 Krause , 7 Ameis , 8 Scholz , 9 Thieme , 10 Zimmermann , 11 Kühn , 12 Fichtner , 13 Magnus , 14 I. Laabs , 15 Bartholomäus , Tout. Dietrich Laabs
7. Yougoslavi
Yougoslavi
Yougoslavi Yougoslavi
4 Kalušević , 5 Kalenić , 6 S. Milojević , 7 Đoković , 8 Šaranović , 9 Meglaj , 10 Radovanović , 11 J. Milojević , 12 Ćokić , 13 Miča , 14 Bebić , 15 Buljan , Tout Miodrag Stefanović
8. Ongri
Ongri
Ongri Ongri
4 Lick , 5 Hegedűs , 6 Kovács , 7 Balogh , 8 Mogyorósi , 9 Rátvay , 10 Renn , 11 Kaló , 12 Thúróczy , 13 Bereck , 14 Botz , 15 Stefancsik , Tout .. Ernő Jóna
9. Itali
Itali
Itali Itali
4 Gentilin , 5 Pausich , 6 Geroni , 7 Persi , 8 Cirio , 9 Grisotto , 10 Moreschi , 11 Ghirri , 12 Alderighi , 13 Resta , 14 Marchetti , 15 Bordon , Tout.
10. Lafrans
Lafrans
Lafrans Lafrans
4 Stephan , 5 Verots , 6 Chazalon , 7 Peter , 8 Monnerais , 9 Pierre , 10 Auxièt , 11 Prugneau , 12 Guinchard , 13 Vignot , 14 Robert , 15 Martin , Tout Georgette Coste

Lyen ekstèn

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro