Lig chanpyona baskètbòl 2020-2021

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Basketball Lig chanpyon 2020-2021
Konpetisyon logo
Konpetisyon Lig chanpyona baskètbòl
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon 5yèm
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou soti nan 15 septanm 2020
nan dat 9 me 2021
Patisipan yo 32 (44 nan kalifikasyon)
Nasyon yo 25
Sit wèb www.basketballcl.com
Rezilta
Gayan San Pablo Burgos
(2èm tit)
Dapre Pınar Karşıyaka
Twazyèm Zaragoza
Katriyèm Estrasbou
Estatistik
Top jwè Etazini Bonzie Colson (sezon regilye)
Brezil Vítor Benite (Final 8)
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 2019-2020 2021-2022 Dwa arrow.svg

Lig la chanpyona baskètbòl 2020-2021 se edisyon an 5th nan konpetisyon prensipal la Ewopeyen an pou klib baskètbòl ki te òganize pa FIBA Ewòp ak pran plas soti nan 15 septanm 2020 a 9 me 2021.

Fòma

32 ekip patisipe nan sezon regilye a, 28 dirèkteman kalifye ak yon lòt kat nan jij yo preliminè jwe pa 16 ekip. Patisipasyon nan Lig la chanpyon pran plas nan plasman an nan chanpyona nasyonal yo nan sezon anvan an dapre plase nan etabli pa FIBA , nan evènman an ke yon ekip ki gen dwa a renonse li, ka plas li dwe okipe pa swa yon ekip nan la menm nasyon oswa pa yon lòt peyi. Chak ekip dwe jaden yon minimòm de senk jwè ekip nasyonal si li pote plis pase dis jwè nan fèy papye a, otreman omwen kat.

Patisipan yo

Yon total 44 ekip ki soti nan 25 peyi patisipe nan konpetisyon an.

  • 1st, 2nd, elatriye: Pozisyon nan chanpyona nasyonal la
  • BCL: Ekip ki kalifye ki baze sou patisipasyon nan edisyon anvan an
Sezon regilye
Latiki Pınar Karşıyaka ( 2yèm ) Lafrans Cholet ( ) Itali NB Brindisi ( 5yèm ) Almay Brose Bamberg ( 5yèm )
Latiki Galatasaray ( 3yèm ) Lafrans Limoges CSP ( ) Itali Fortitudo Bolòy ( ) Letoni VEF Riga ( [1] )
Latiki Tofaş Bursa ( 5yèm ) Espay San Pablo Burgos ( 4yèm ) Lagrès AEK Atèn ( 2èm ) Lityani Lietuvos rytas ( )
Latiki Darüşşafaka ( 6yèm ) Espay Zaragoza ( 6yèm ) Lagrès Peristries ( ) Polòy Kòmanse Lublin ( 2nd )
Latiki Türk Telekom ( BCL QF ) Espay Canarias ( ) Izrayèl H. Jerizalèm ( 3yèm ) Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk ( 1ye )
Lafrans Dijon ( BCL ) Espay Bilbao Berri ( ) Izrayèl Hapoel Holon ( 5yèm ) Larisi Nizhny Novgorod ( BCL OT )
Lafrans Estrasbou ( BCL ) Itali Dinamo Sassari ( 2yèm ) Bèljik Ostèn ( 1ye ) Ongri Falco Szombathely ( 1ye )
Kalifye wonn
Bèljik Mons-Hainaut ( 2èm ) Lil Chip Keravnos ( 1ye ) Izrayèl Hapoel Tel Aviv ( ) Pòtigal Atik CP ( 1ye )
Byelorisi Cmoki Minsk [2] Danmak Bakken lous ( 1ye ) Lityani Neptūnas Klaipėda ( 4yèm ) Woumani U Kluj ( 1ye )
Bosni ak Erzegovin Igokea ( ) Lagrès Īraklīs Thessaloniki ( ) Netherlands Donar Groningen ( 2yèm ) Swis Fribourg Olympic ( 1ye )
Bilgari Balkan Botevgrad ( 1ye ) UK London lyon ( 2yèm ) Polòy Włocławek ( 3yèm ) Ikrèn Dnipro ( 1ye )
Remak
  • Chanpyona nasyonal yo nan Latiki, Lafrans, Itali, Lagrès, Bèljik, Repiblik Tchekoslovaki, Ongri, Letoni, Lityani, Polòy, Bosni, Bilgari, lil Chip, Danmak, Angletè, Netherlands, Pòtigal, Woumani ak Swis yo te sispann akòz pandemi an nan COVID-19 pou sa ekip yo kalifye ak pozisyon ki asiyen anvan entèripsyon an.

Nan plas ou

Faz Chanjman Trase dat Ras-1 Ras-2 Ras-3
Preliminè yo Premye tou kalifye 15 jiyè 2020 22-23 septanm 2020
Dezyèm tou kalifye 24-25 septanm 2020
Sezon regilye 1ye jou 13-14 Oktòb 2020
2èm jou 20-21 Oktòb 2020
3èm jou 27-28 Oktòb 2020
4èm jou 3-4 novanm 2020
5yèm jou 10-11 Novanm 2020
6yèm jou 17-18 novanm 2020
7yèm jou 8-9 Desanm 2020
8yèm jou 15-16 Desanm 2020
9yèm jou 22-23 Desanm 2020
10yèm jou 5-6 janvye 2021
11yèm jou 12-13 janvye 2021
12yèm jou 19-20 janvye, 2021
13yèm jou 26-27 janvye 2021
14yèm jou 2-3 fevriye 2021
Jwe-off Wonn nan 16 2-3 Mas 2021 9-10 Mas 2021 16-17 Mas 2021
Trimès final yo 23-24 Mas 2021 30-31 Mas 2021 6-7 Avril 2021
Kat final la Semifinal 7 me 2021
Final la 9 me 2021

Preliminè yo

Akòz pandemi COVID-19 la , yo te anonse yon chanjman nan fòma preliminè wonn konpetisyon an nan yon sistèm matche ak kay pou ale nan yon sèl sistèm gwoup matche ak nan dat 25 out 2020, pou yo ka pwoteje sante ak sekirite jwè yo, antrenè yo ak abit yo. , ak byen òganize operasyon match [3] .

Nan fason sa a, kat gwoup ak kat ekip yo chak te kreye, kote de match semi-final yo te jwe (ranplase premye tou preliminè a) ak yon match final (pou ranplase dezyèm tou preliminè a). Tounwa ki kalifye sa yo te fèt nan de kote diferan:

Trase

16 ekip k ap patisipe nan premye tou kalifikatif yo te divize an kat gwoup ki baze sou nòt yo te jwenn nan edisyon anvan Lig chanpyon baskètbòl la , pandan ke pou ekip yo ki te fè premye aparisyon yo te jwenn nòt yo jwenn nan chanpyona nasyonal yo.

Urn 1
Ekip P.ti
Lityani Neptūnas 69
Polòy Anwil Włocławek 28
Swis Fribourg Olympic 13
Netherlands Donar Groningen 7
Urn 2
Ekip P.ti
Byelorisi Cmoki Minsk 6
Danmak Bakken lous 5
Lil Chip Keravnos 3
Woumani U-BT Cluj Napoca 2
Urn 3
Ekip P.ti
Bilgari Balkan 1
Izrayèl Hapoel Tel Aviv 1
Bosni ak Erzegovin Igokea 1
Lagrès Īraklīs 106.42
Urn 4
Ekip P.ti
Bèljik Belfius Mons-Hainaut 66,83
Ikrèn Dnipro 15.00
Pòtigal Atik CP 6.00
UK London lyon 1.00
Remak
  • †: endike klib ki pa gen okenn nòt entènasyonal, ki se poukisa se lig nasyonal akòde

Rezilta

Gwoup A.

Semifinal Final la
Bakken lous 91
Hapoel Tel Aviv 71
Bakken lous 86
Mons-Hainaut 71
Włocławek 69
Mons-Hainaut 81

Gwoup B.

Semifinal Final la
Keravnos 96
Īraklīs Thessaloniki 94
Keravnos 60
Donar Groningen 57
Donar Groningen 88
Dnipro 53

Gwoup C

Semifinal Final la
U Kluj 75
Igokea 82
Igokea 70
Atik CP 64
Fribourg Olympic 78
Atik CP 84

Gwoup D.

Semifinal Final la
Cmoki Minsk 73
Balkan Botevgrad 65
Cmoki Minsk 69
Neptūnas Klaipėda 59
Neptūnas Klaipėda 77
London lyon 73

Etap Gwoup

Yon total de 32 ekip jwe etap nan gwoup: 28 ekip ki gen aksè dirèk nan li ak kat ganyan yo nan jij yo kalifye. Ekip 32 yo divize an kat gwoup uit, ak restriksyon ke ekip ki soti nan menm peyi a pa ka fini nan menm gwoup la. Nan chak gwoup, ekip yo konpetisyon ak alimèt lakay ak ale nan yon gwoup Italyen . Kat tèt ekip yo nan chak gwoup fè l 'nan Top 16 la nan eliminasyon sèl.

Trase

Urn 1
Ekip P.ti
Lagrès AEK 119
Espay Iberostar Tenerife 119
Repiblik Tchekoslovaki SE TE Nymburk 83
Izrayèl Hapoel lavil Jerizalèm 79
Urn 2
Ekip P.ti
Lafrans Estrasbou 68
Bèljik Filou Ostend 64
Larisi Nizhny Novgorod 61
Almay Brose Bamberg 60
Urn 3
Ekip P.ti
Itali Dynamo Sassari 51
Izrayèl Hapoel Holon 47
Lafrans JDA Dijon 43
Latiki Türk Telekom 36
Urn 4
Ekip P.ti
Latiki Pınar Karşıyaka 35
Espay Casademont Zaragoza 34
Espay San Pablo Burgos 30
Lagrès Peristries 26
Urn 5
Ekip P.ti
Ongri Falcon 17
Itali Ala bon sa bon House Brindisi 15
Letoni VEF Riga 7
Espay RETAbet Bilbao 131.00
Urn 6
Ekip P.ti
Lafrans Cholet 110.58
Lafrans Limoges CSP 110.58
Latiki Galatasaray Doğa Sigorta 107,50
Latiki Tofaş 107,50
Urn 7
Ekip P.ti
Latiki Darüşşafaka Tekfen 107,50
Itali Fortitudo Bolòy 95.00
Lityani Rytas 74.33
Polòy Kòmanse Lublin 44,67
Urn 8
Ekip P.ti
Danmak Bakken lous
Lil Chip Keravnos
Bosni ak Erzegovin Igokea
Byelorisi Cmoki Minsk
Remak
  • †: endike klib ki pa gen okenn nòt entènasyonal, ki se poukisa se lig nasyonal akòde
Bann POU B. C. D.
1er bann Espay Canarias Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk Izrayèl H. Jerizalèm Lagrès AEK Atèn
2em bann Lafrans Estrasbou Larisi Nizhny Novgorod Bèljik Ostend Almay Brose Bamberg
3em bann Itali Dynamo Sassari Lafrans Dijon Latiki Türk Telekom Izrayèl Hapoel Holon
4èm bann Lagrès Peristries Espay Zaragoza Espay San Pablo Burgos Latiki Pınar Karşıyaka
5yèm bann Letoni VEF Riga Ongri Falco Szombathely Itali NB Brindisi Espay Bilbao Berri
6em bann Latiki Galatasaray Latiki Tofaş Bursa Lafrans Limoges CSP Lafrans Cholet
7th band Lityani Lietuvos rytas Polòy Kòmanse Lublin Latiki Darüşşafaka Itali Fortitudo Bolòy
8em bann Danmak Bakken lous Lil Chip Keravnos Bosni ak Erzegovin Igokea Byelorisi Cmoki Minsk

Sepandan, sou 24 septanm 2020, akòz pandemi COVID-19 la , yo te anonse yon chanjman nan fòma etap gwoup la, pase de kat gwoup a uit konpoze de kat ekip chak, toujou pou pwoteje sante a epi asire sekirite jwè yo. antrenè ak abit [4] .

Rezilta ak classement

Gwoup A.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon TFE DIN BAK GAL
1Espay Iberostar Tenerife 6 4 2 552 507 +45 Kalifye pou Play-Offs yo - 115-85 98-73 85-72
2Itali Dynamo Sassari 6 4 2 524 529 −5 92-72 - 71-93 93-84
3 Danmak Bakken lous 6 3 3 523 507 +16 96-78 84-91 - 96-78
4 Latiki Galatasaray 6 1 5 495 551 −56 89-104 81-92 91-81 -
Mizajou, 6 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig la chanpyon .

Gwoup B.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon TOF NYM JDA KER
1Latiki Tofaş 6 4 2 529 482 +47 Kalifye pou Play-Offs yo - 93-96 81-87 78-67
2Repiblik Tchekoslovaki SE TE Nymburk 6 4 2 546 473 +73 97-103 - 94-54 96-69
3 Lafrans JDA Dijon 6 4 2 457 449 +8 61-90 85-61 - 91-79
4 Lil Chip Keravnos 6 0 6 402 530 −128 74-84 69-102 44–79 -
Mizajou 12 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Gwoup C

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon HOL AEK CHO TSM
1Izrayèl Hapoel Holon 6 4 2 479 455 +24 Kalifye pou Play-Offs yo - 77–71 73-63 69–79
2Lagrès AEK 6 4 2 514 492 +22 100-96 - 83-81 95-69
3 Lafrans Cholet 6 2 4 458 468 −10 71-89 79-70 - 89-71
4 Byelorisi Tsmoki-Minsk 6 2 4 462 498 −36 71-75 90-95 82-75 -
Mizajou 5 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Gwoup D.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon ZAR NIZ FAL LUB
1Espay Casademont Zaragoza 6 5 1 527 504 +23 Kalifye pou Play-Offs yo - 78-75 85-76 94-82
2Larisi Nizhny Novgorod 6 4 2 496 463 +33 92-98 - 73-68 78-65
3 Ongri Falco Szombathely 6 3 3 493 471 +22 94-86 88-93 - 84-75
4 Polòy Kòmanse Lublin 6 0 6 432 510 −78 85-86 66-85 59–83 -
Mizajou, 6 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig la chanpyon .

Gwoup E

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon MESYE VEF POU RYT
1Lafrans MR Estrasbou 6 4 2 492 466 +26 Kalifye pou Play-Offs yo - 101-94 77-57 81-83
2Letoni VEF Riga 6 4 2 482 457 +25 75-77 - 60-57 84-60
3 Lagrès Winmasters peristries 6 2 4 458 462 −4 76–79 81-84 - 81-74
4 Lityani Rytas 6 2 4 467 514 −47 81-77 81-85 88-106 -
Mizajou 13 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Gwoup F.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon BRO KAR BIL POU
1Almay Brose Bamberg 6 6 0 509 429 +80 Kalifye pou Play-Offs yo - 83-82 90-75 83-68
2Latiki Pınar Karşıyaka 6 4 2 476 441 +35 70-76 - 85-86 80-69
3 Espay RETAbet Bilbao 6 2 4 445 451 −6 71-77 72–81 - 82-54
4 Itali Fortitudo Bolòy 6 0 6 383 492 −109 63-100 65-78 64-69 -
Mizajou 12 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Gwoup G.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon TTE MWEN ALE HAP LIM
1Latiki Türk Telekom 6 5 1 487 477 +10 Kalifye pou Play-Offs yo - 94-86 98-94 76–73
2Bosni ak Erzegovin Igokea 6 3 3 457 470 −13 77-66 - 75-73 76–73
3 Izrayèl Hapoel lavil Jerizalèm 6 2 4 492 482 +10 77–78 84-68 - 81-75
4 Lafrans Limoges CSP 6 2 4 459 466 −7 70-75 80-75 88-83 -
Mizajou 12 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Gwoup H

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Kalifikasyon SPB BRI OOS DAR
1Espay San Pablo Burgos 6 5 1 543 470 +73 Kalifye pou Play-Offs yo - 93-71 88–73 100-70
2Itali Ala bon sa bon House Brindisi 6 4 2 521 508 +13 86-90 - 93–81 92–81
3 Bèljik Filou Oostende 6 2 4 484 517 −33 99-98 80-92 - 77-67
4 Latiki Darüşşafaka Tekfen 6 1 5 451 504 −53 71-74 83-87 79-74 -
Mizajou 13 janvye 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig chanpyon an .

Jwe-Off

Ekip klase ak trase

16 klib yo ki te fini premye oswa dezyèm nan gwoup yo respektif nan etap nan gwoup Lig la chanpyona baskètbòl patisipe nan jwe-Offs yo.

Tiraj la te fèt 2 fevriye 2021 nan kay baskètbòl Patrick Baumann nan Mies , Swis [5] .

Ekip yo toujou divize an kat gwoup, yo chak ki gen ladan 2 pitit pitit ak 2 ekip grenn. Mekanis trase a se jan sa a: 8 ekip yo genyen nan lig Lig la chanpyona baskètbòl yo "grenn", pandan y ap 8 kourè-up yo nan chak gwoup yo pa "grenn". Nan faz sa a, ekip ki soti nan menm gwoup la pa ka rankontre men li pèmèt ke ekip ki soti nan menm nasyon an ka konfli.

Tèt grenn Pa grenn
Gwoup Premye plas Dezyèm plas
POU Espay Canarias Itali Dynamo Sassari
B. Latiki Tofaş Bursa Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk
C. Izrayèl Hapoel Holon Lagrès AEK Atèn
D. Espay Zaragoza Larisi Nizhny Novgorod
AK Lafrans Estrasbou Letoni VEF Riga
F. Almay Brose Bamberg Latiki Pınar Karşıyaka
G. Latiki Türk Telekom Bosni ak Erzegovin Igokea
H. Espay San Pablo Burgos Itali NB Brindisi

Gwoup I.

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Pt Kalifikasyon HOL KAR BRI TOF
1Izrayèl Hapoel Holon 6 4 2 472 483 −11 10 Kalifye pou uit final la - 63-72 81-79 71-90
2Latiki Pınar Karşıyaka 6 3 3 491 471 +20 9 76-77 - 107-88 78-70
3 Itali Ala bon sa bon House Brindisi 6 3 3 503 501 +2 9 85-87 83-79 - 77-75
4 Latiki Tofaş 6 2 4 478 489 −11 8 81-93 90-79 72-91 -
Mizajou sou 7 avril 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig la chanpyon .

Gwoup J

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Pt Kalifikasyon TFE SPB MWEN ALE VEF
1Espay Iberostar Tenerife 6 5 1 484 426 +58 11 Kalifye pou uit final la - 89-60 80-75 77-64
2Espay San Pablo Burgos 6 4 2 462 436 +26 10 101-79 - 83-71 76-75
3 Bosni ak Erzegovin Igokea 6 3 3 440 453 −13 9 62-82 77-75 - 64-58
4 Letoni VEF Riga 6 0 6 381 452 −71 6 64-77 45-67 75-91 -
Mizajou sou 7 avril 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig la chanpyon .

Gwoup K

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Pt Kalifikasyon NIZ MESYE AEK TTE
1Larisi Nizhny Novgorod 6 4 2 506 457 +49 10 Kalifye pou uit final la - 87-97 88-60 96-82
2Lafrans MR Estrasbou 6 3 3 491 474 +17 9 68–73 - 91-73 91-81
3 Lagrès AEK 6 3 3 429 468 −39 9 79-78 77-68 - 74-65
4 Latiki Türk Telekom 6 2 4 460 487 −27 8 71-84 83-76 78-66 -
Mizajou 25 Mas 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig Chanpyon an .

Gwoup L

Pos Eskwadwon G. V. P. PF PS DP Pt Kalifikasyon NYM ZAR BRO DIN
1Repiblik Tchekoslovaki SE TE Nymburk 6 5 1 532 497 +35 11 Kalifye pou uit final la - 98-78 91-87 90-89
2Espay Casademont Zaragoza 6 4 2 521 522 -1 10 90-71 - 77-65 105-88
3 Almay Brose Bamberg 6 2 4 513 504 +9 8 80-91 117–76 - 92-86
4 Itali Dynamo Sassari 6 1 5 502 545 −43 7 73-91 83-95 83-72 -
Mizajou sou 7 avril 2021. Sous: ( EN ) Gwoup , nan Lig la chanpyon .

Final uit

Akòz pandemi COVID-19 la , faz final Lig Lig chanpyon baskèt la te modifye ak entwodiksyon final uit yo nan plas kat final la. Top uit ekip yo nan faz eliminatwa yo ap kalifye pou yon faz pentch ki te kòmanse 5 me 2021. Nan fen faz eliminatwa yo Nizhni Novgorod, sizyèm pi gwo vil nan Larisi, te chwazi kòm pidevan pou uit final la. ., ki pran plas ant 5 ak 9 me 2021. [6] [7]

Trimès final yo Semifinal Final la
Izrayèl Hapoel Holon 77
Espay San Pablo Burgos 86
Espay San Pablo Burgos 81
Lafrans Estrasbou 70
Espay Canarias 86
Lafrans Estrasbou 88
Espay San Pablo Burgos 64
Latiki Pınar Karşıyaka 59
Larisi Nizhny Novgorod 78
Espay Zaragoza 86
Espay Zaragoza 79 Final 3èm plas
Latiki Pınar Karşıyaka 84
Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk 73 Lafrans Estrasbou 77
Latiki Pınar Karşıyaka 84 Espay Zaragoza 89

Final

Final 3èm / 4èm plas

Nizhny Novgorod
9 Me 2021, 16:00 UTC + 3
Zaragoza 89 - 77
(20-16, 44-37, 67-55)
rapò
Estrasbou Komès Inyon Sport Palè
Abit yo: Itali Manuel Mazzoni
Polòy Wojciech Liszka
Latiki Yener Yılmaz


Kòmanse Quintet Pt Rim Bourik
POU 8 Almay Elias Harris 10 1 4
AP 9 Ajantin Nicolás Brussino 10 4 1
P. 21 Espay Rodrigo San Miguel 6 1 8
BC 24 Nò Masedwan Jakòb Wiley 10 6 1
P. 31 Jamayik Dylan Ennis 24 5 9
Ban pak:
G. 0 Etazini Rasheed Sulaimon 5 3 1
POU 7 Espay Jonatan Barreiro 16 7 1
C. 10 Espay Jaime Fernández ni
G. 11 Espay Aleix Font ni
POU 12 Almay Robin Benzing 4 4 0
C. 32 Islann Tryggvi Hlinason 4 2 1
P. 44 Espay Javier García 0 0 0
Antrenè:
Espay Luis Casimiro
Twous kò redsides.png
Kò baskètbòl kit.png
Twous bout pantalon redsides.png
Kit shorts.svg
Casademont Zaragoza
Kit body thinredsides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts redsides.png
Kit shorts.svg
SIG Strasbourg
Saragozza Statistiche Strasburgo
25/40 (62.5%) Tiro da 2 19/39 (48.7%)
7/20 (35.%) Tiro da 3 8/22 (36.4%)
18/23 (78.3) Tiri liberi 15/21 (71.4%)
12 Rimbalzi offensivi 12
25 Rimbalzi difensivi 18
37 Rimbalzi totali 30
26 Assist 25
11 Palle perse 11
3 Palle rubate 5
3 Stoppate 0
21 Falli 27
Quintetto titolare Pt Rim Ass
GA 17 Rep. Ceca Jaromír Bohačík 17 4 2
P 23 Francia Jean-Baptiste Maille 3 4 10
AG 24 Uganda Ishmail Wainright 7 4 3
AC 25 Francia Yannis Morin 8 5 2
A 50 Stati Uniti Bonzie Colson 22 4 3
Panchina:
A 4 Francia Léopold Cavalière 3 2 1
AC 5 Nigeria Ike Udanoh 5 3 0
PG 8 Stati Uniti DeAndre Lansdowne 12 1 4
P 16 Francia Jayson Tchicamboud 0 0 0
AG 18 Francia Clément Frisch ne
P 19 Francia Lucas Beaufort ne
Allenatore:
Finlandia Lassi Tuovi

Finale

Nižnij Novgorod
9 maggio 2021, ore 19:00 UTC+3
Pınar Karşıyaka 59 – 64
(13-15, 28-29, 39-46)
referto
San Pablo Burgos Trade Union Sport Palace
Arbitri: Francia Eddie Viator
Bosnia ed Erzegovina Ademir Zurapović
Francia Yohan Rosso


Quintetto titolare Pt Rim Ass
AC 2 Stati Uniti Raymar Morgan 13 6 1
GA 17 Stati Uniti DJ Kennedy 5 4 1
P 21 Stati Uniti Tony Taylor 8 2 4
P 22 Stati Uniti Sek Henry 1 4 5
AG 24 Francia Amath M'Baye 17 8 1
Panchina:
AP 1 Turchia Metecan Birsen 10 6 0
P 5 Turchia Arca Tülüoğlu ne
C 7 Germania Mahir Agva 2 3 1
C 9 Turchia Semih Erden 1 0 0
G 10 Turchia Onuralp Bitim 2 0 0
P 39 Turchia Yunus Sonsırma 0 0 0
AG 64 Turchia Nusret Yıldırım ne
Allenatore:
Turchia Ufuk Sarıca
Kit body thinredsides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts redsides.png
Kit shorts.svg
Pinar Karşıyaka
Kit body unknown.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
Hereda San Pablo Burgos
Karşıyaka Statistiche San Pablo Burgos
17/42 (40.5%) Tiro da 2 15/34 (44.1%)
5/19 (26.3%) Tiro da 3 6/26 (23.1%)
10/16 (62.5%) Tiri liberi 16/22 (72.7%)
10 Rimbalzi offensivi 13
28 Rimbalzi difensivi 31
38 Rimbalzi totali 44
13 Assist 12
9 Palle perse 12
3 Palle rubate 2
2 Stoppate 2
21 Falli 22


Vincitrice Basketball Champions League 2020-2021
600px Blu bianco e arancione.png

San Pablo Burgos
2º titolo
Quintetto titolare Pt Rim Ass
C 1 Serbia Dejan Kravić 8 8 0
G 8 Brasile Vítor Benite 15 2 2
AG 14 Cuba Jasiel Rivero 9 5 1
AP 22 Spagna Xavi Rabaseda 0 5 1
P 32 Bosnia ed Erzegovina Alex Renfroe 14 6 4
Panchina:
AG 7 Bielorussia Maksim Salaš 0 0 0
GA 9 Spagna Álex Barrera 0 1 0
AP 11 Spagna Miquel Salvó 5 3 0
G 12 Georgia Thaddus McFadden 5 0 1
C 18 RD del Congo Jordan Sakho 0 2 0
P 20 Montenegro Omar Cook 3 1 2
A 30 Stati Uniti Ken Horton 5 2 1
Allenatore:
Spagna Joan Peñarroya

Premi

MVP del mese

Mese Giocatore Squadra Note
Ottobre Stati Uniti Steven Gray Grecia Peristeri [8]
Novembre Angola Yanick Moreira Grecia AEK Atene [9]
Dicembre Stati Uniti Kyle Allman Lettonia VEF Rīga [10]
2021
Gennaio Stati Uniti Raymar Morgan Turchia Pınar Karşıyaka [11]

Quintetti ideali

Riconoscimenti individuali

Note

  1. ^ Il VEF Rīga si qualica come miglior squadra lettone della Lega Lettone-Estone .
  2. ^ Il Cmoki Minsk non iniziò il percorso in Vyššaja Liga 2019-2020 a causa della pandemia di COVID-19.
  3. ^ Basketball Champions League Qualification Rounds format updated and hosts announced , su championsleague.basketball , Basketball Champions League, 25 agosto 2020.
  4. ^ Basketball Champions League Regular Season format updated , su championsleague.basketball , Basketball Champions League, 24 settembre 2020.
  5. ^ ( EN ) Basketball Champions League Play-Offs Draw explained , su championsleague.basketball , 27 gennaio 2021. URL consultato il 28 gennaio 2021 .
  6. ^ ( EN ) Competition System , in Basketball Champions League . URL consultato il 15 marzo 2021 .
  7. ^ Basketball Champions League, nuovo format per la fase finale della stagione , in Federazione Italiana Pallacanestro , 3 dicembre 2020. URL consultato il 15 marzo 2021 .
  8. ^ ( EN ) Record-breaking Gray named MVP of the Month for October , in Basketball Champions League , 30 ottobre 2020. URL consultato il 3 dicembre 2020 .
  9. ^ ( EN ) AEK big man Moreira named MVP of the month for November , in Basketball Champions League , 27 novembre 2020. URL consultato il 3 dicembre 2020 .
  10. ^ ( EN ) VEF Riga's Kyle Allman named MVP of the month for December , in Basketball Champions League , 29 dicembre 2020. URL consultato il 10 gennaio 2021 .
  11. ^ ( EN ) Pinar Karsiyaka's Raymar Morgan named MVP of the month for January , in Basketball Champions League , 1º febbraio 2021. URL consultato il 15 marzo 2021 .

Voci correlate

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro