Lig chanpyon Basketball 2018-2019

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Lig chanpyon Basketball 2018-2019
Konpetisyon logo
Konpetisyon Lig chanpyona baskètbòl
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon 3èm
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou soti nan 20 septanm 2018
apati 5 me 2019
Patisipan yo 32 (56 pou kalifikasyon)
Nasyon yo 28
Sit wèb www.basketballcl.com
Rezilta
Gayan Virtus Bolòy
(1er tit)
Dapre Canarias
Twazyèm Antwerp
Katriyèm Brose Bamberg
Estatistik
Top jwè Montenegwo Tyrese Rice (Sezon regilye)
Etazini Kevin Punter (Final Four)
Pi bon marqueur Etazini Vince Hunter (324)
Virtus Bolòy BCL 2019.jpg
Virtus Bolòy jwè baskètbòl apre genyen premye tit yo
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 2017-2018 2019-2020 Dwa arrow.svg

Lig la chanpyona baskètbòl 2018-2019 te edisyon an 3yèm nan prensipal konpetisyon an klib baskètbòl Ewopeyen ki te òganize pa FIBA Ewòp . Li te pran plas soti nan 20 septanm 2018 a 5 me 2019 e li te genyen pa Virtus Bolòy .

Fòma

32 ekip patisipe nan sezon regilye a, 26 dirèkteman kalifye ak yon lòt sis nan jij yo preliminè jwe pa 30 ekip. Patisipasyon nan Lig la chanpyon pran plas nan plasman an nan chanpyona nasyonal yo nan sezon anvan an dapre plase nan etabli pa FIBA, nan evènman an ke yon ekip ki gen dwa a renonse li, ka plas li dwe okipe pa swa yon ekip nan la menm nasyon oswa pa yon lòt peyi. Chak ekip dwe jaden yon minimòm de senk jwè ekip nasyonal si li pote plis pase dis jwè nan fèy papye a, otreman omwen kat.

Patisipan yo

Yon total 56 ekip ki soti nan 28 diferan nasyon patisipe nan Lig la chanpyona baskètbòl 2018-2019 [1] . Sou 11 jiyè Kalev / Cramo a ranplase pa Sigal Prishtina la . Sou 12 JiyèEskişehir te anonse pou pran retrèt yo nan konpetisyon an, kite yon plas vid nan gwoup C [2] ki Lè sa a, ranpli pa Lietkabelis .
Pozisyon yo jwenn nan chak ekip apre nenpòt ki jwe-off nan sezon an anvan yo montre nan parantèz (C: detantè nan Lig la chanpyona baskètbòl 2017-2018 ; FEC: detantè nan FIBA Ewòp Cup la 2017-2018 ).

Sezon regilye
Lafrans Le Mans ( 1ye ) Lagrès Promitheas ( 4yèm ) Espay Canarias ( 8 ° ) Latiki Beşiktaş ( 5yèm )
Lafrans Estrasbou ( 3yèm ) Lagrès AEK Athens C ( 5yèm ) Espay Fuenlabrada ( 9yèm ) Bèljik Ostèn ( 1ye )
Lafrans Dijon ( 5yèm ) Itali Reyer Venezia FEC ( 3yèm ) Izrayèl Hapoel Holon ( 2èm ) Letoni Ventspils ( 1ye )
Almay BSG Ludwigsburg ( 3yèm ) Itali Scandone Avellino ( 5yèm ) Izrayèl H. Jerizalèm ( 3yèm ) Polòy Włocławek ( 1ye )
Almay Brose Bamberg ( 4yèm ) Itali Virtus Bolòy ( 9yèm ) Lityani Neptūnas Klaipėda ( 3yèm ) Sloveni Union Olimpija ( 1ye )
Almay Telekom Bonn ( 5yèm ) Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk ( 1ye ) Lityani Lietkabelis ( 4yèm )
Lagrès PAOK Thessaloniki ( 3rd ) Repiblik Tchekoslovaki Opava ( 2yèm ) Latiki Bandırma Banvit ( 4yèm )
Twazyèm wonn kalifye
Repiblik Tchekoslovaki Pardubice ( 3yèm ) Lafrans Nanterre 92 ( 7th ) Latiki Sakarya ( 8yèm )
Espay Murcia ( 10 ° ) Almay Bayreuth ( 6yèm )
Premye tou kalifye
Bèljik Antwerp ( 2nd ) Lil Chip AEK Larnaca ( 1ye ) Lagrès Aris Tesalonik ( 9yèm ) Netherlands Donar Groningen ( 1ye )
Bèljik Spirou Charleroi ( 3yèm ) Danmak Bakken lous ( 1ye ) Ongri Szolnoki Olaj ( 1ye ) Polòy Pierniki Toruń ( 3yèm )
Larisi Avtodor Saratov ( 6yèm ) Espay Etidyan ( 11 ° ) Izrayèl Hapoel Tel Aviv ( 4yèm ) Pòtigal Porto ( 2èm )
Larisi Nizhny Novgorod ( 7th ) Fenlann Kauhajoen Karhu ( 1ye ) Itali Pall. Cantù ( 7 ° ) Woumani CSM Oradea ( 1ye )
Byelorisi Cmoki Minsk ( 1ye ) UK Leicester Pasaje ( 1st ) Kosovo Pristina ( 2èm ) Syèd Norrk. Dolphins ( 1ye )
Bilgari Levski Sofia ( 1ye ) Georgia Dynamo Tbilisi ( 1st ) Lityani Šiauliai ( 5yèm ) Swis Fribourg Olympic ( 1ye )

Nan plas ou

Faz chanjman trase ale retounen
Kalifye jij yo premye tou kalifye 11 jiyè 2018 20-21 septanm 2018 22-24 septanm 2018
dezyèm tou kalifye 25-26 septanm 2018 27-29 septanm 2018
twazyèm wonn kalifye 1 oktòb 2018 4 oktòb 2018
Etap Gwoup premye jou 9-10 Oktòb 2018
2 jou 16-17 Oktòb 2018
jou 3 23-24 Oktòb 2018
jou 4 30-31 oktòb 2018
jou 5 6-7 Novanm 2018
jou 6 13-14 Novanm 2018
jou 7 20-21 Novanm 2018
8 jou 11-12 Desanm 2018
jounen 9 18-19 desanm 2018
jounen 10 8-9 janvye 2019
11 jou 15-16 janvye 2019
jounen 12 22-23 janvye, 2019
jounen 13 29-30 janvye, 2019
jounen 14 5-6 fevriye 2019
Faz eliminatwa Wonn nan 16 5-6 Mas 2019 12-13 Mas 2019
Trimès final yo 26-27 Mas, 2019 2-3 Avril 2019
Kat final la Semifinal 3 me 2019
Final la 5 me 2019

Preliminè yo

Premye tou preliminè a te jwe 20 septanm ak 22 septanm 2018, pandan ke dezyèm tou te jwe 25 septanm ak 27 septanm. Twazyèm tou preliminè a jwe 30 septanm ak 2 oktòb 2018. [3]

Trase

24 ekip ki patisipe nan premye tou an te divize an kat gwoup. Ekip ki soti nan po A konfli ak ekip ki soti nan po D nan alimèt 1-6, pandan y ap ekip ki soti nan po B konfli ak ekip ki soti nan po C. [4] Ekip ki soti nan po A ak B jwe dezyèm jwèt la lakay yo.

Nan dezyèm tou a, ekip ki soti nan 7-12 alimèt jwe premye jwèt lakay yo.

Urn A
Bèljik Telenet Giants Antwerp
Danmak Bakken lous
Lagrès Aris
Woumani Oradea
Larisi Avtodor Saratov
Espay Movistar Estudiantes
Urn B
Byelorisi Tsmoki-Minsk
Bèljik Proximus Spirou
Bilgari Lukoil Levski
Ongri Szolnoki Olaj
Netherlands Donar
Larisi Nizhny Novgorod
Urn C
Izrayèl Hapoel SP Tel Aviv
Itali Wouj Oktòb Cantù
Kosovo Sigal Prishtina
Lityani Šiauliai
Polòy Polski Cukier Toruń
Pòtigal
Urn D.
Lil Chip Petrolina AEK Larnaca
Fenlann Karhu
Georgia Dinamo Tbilisi
UK Leicester Pasaje yo
Syèd Norrköping Dolphins
Swis Fribourg Olympic

Premye tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Leicester Pasaje yo UK 161 - 193 Danmak Bakken lous 77 - 90 84 - 103
Fribourg Olympic Swis 167 - 165 Larisi Avtodor Saratov 89 - 89 78 - 76
Petrolina AEK Larnaca Lil Chip 128 - 159 Bèljik Telenet Giants Antwerp 74 - 83 54 - 76
Dinamo Tbilisi Georgia 118 - 182 Lagrès Aris 64 - 90 54 - 92
Norrköping Dolphins Syèd 133 - 143 Espay Movistar Estudiantes 62 - 74 71 - 69
Karhu Fenlann 167 - 158 Woumani Oradea 87 - 84 80 - 74
Wouj Oktòb Cantù Itali 159 - 139 Ongri Szolnoki Olaj 69 - 68 90 - 71
Hapoel SP Tel Aviv Izrayèl 135 - 146 Bèljik Proximus Spirou 76 - 73 59 - 73
Šiauliai Lityani 144 - 170 Bilgari Lukoil Levski 79 - 91 65 - 79
Polski Cukier Toruń Polòy 160 - 151 Byelorisi Tsmoki-Minsk 87 - 61 73 - 90
Pòtigal 134 - 178 Larisi Nizhny Novgorod 85 - 86 49 - 92
Sigal Prishtina Kosovo 139 - 144 Netherlands Donar 84 - 64 55 - 80

Dezyèm tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Wouj Oktòb Cantù Itali 170 - 184 Bèljik Telenet Giants Antwerp Antwerp 76 - 84 94 - 100
Polski Cukier Toruń Polòy 144 - 137 Espay Movistar Estudiantes 60 - 68 84 - 69
Lukoil Levski Bilgari 167 - 181 Fenlann Karhu 88 - 93 79 - 88
Proximus Spirou Bèljik 133 - 130 Danmak Bakken lous 59 - 61 74 - 69
Nizhny Novgorod Larisi 125 - 116 Lagrès Aris 63 - 65 62 - 51
Donar Netherlands 144 - 151 Swis Fribourg Olympic 67 - 72 77 - 79

Twazyèm tou

Apre retrèt Eskişehir a, yon total de 10 ekip ap fè konpetisyon nan wonn nan kalifye twazyèm: senk ekip pral antre nan wonn sa a epi yo pral konpetisyon kont senk nan sis yo nan dezyèm tou an. Gayan match 13 la ap kalifye dirèkteman pou sezon regilye a san li pa jwe wonn sa a.

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Fribourg Olympic Swis 163 - 137 Latiki Sakarya Büyükşehir 87 - 85 76 - 52
Karhu Fenlann 112 - 182 Lafrans Nanterre 92 54 - 91 58 - 91
Proximus Spirou Bèljik 144 - 149 Espay UCAM Murcia 62 - 71 82 - 78
Nizhny Novgorod Larisi 177 - 141 Repiblik Tchekoslovaki JIP Pardubice 92 - 84 85 - 57
Polski Cukier Toruń Polòy 146 - 159 Almay medi Bayreuth 73 - 73 73 - 86

Etap Gwoup

Lejand
Kalifye wonn nan 16
Relegasyon nan FIBA Ewòp Cup
Elimine

Gwoup A.

Eskwadwon Pwen [5] G. V. P. PF PS DP SD
1. Espay Murcia 27 14 13 1 1080 945 +135
2. Latiki Bandırma Banvit 23 14 9 5 1149 1073 +76
3. Larisi Nizhny Novgorod 21 14 7 7 1117 1077 +40 +13
4. Lafrans Le Mans 21 14 7 7 1057 1066 -9 +11
5. Itali Scandone Avellino 21 14 7 7 1160 1177 -17 -24
6. Letoni Ventspils 20 14 6 8 1142 1178 -36
7. Polòy Włocławek 18 14 4 10 1103 1164 -61
8. Almay BSG Ludwigsburg 17 14 3 11 1035 1163 -128
Eskwadwon AVE ENTÈDI LMS LUD MUR NIZ FRI WLO
Scandone Avellino - 99 - 95 68 - 81 82 - 76 57 - 63 71 - 92 74 - 88 105 - 102
Banvit 96 - 88 - 96 - 67 89 - 76 62 - 63 78 - 60 78 - 63 75 - 68
Le Mans 74 - 77 85 - 71 - 64 - 54 71 - 80 89 - 74 91 - 76 88 - 79
Ludwigsburg 77 - 96 76 - 88 68 - 73 - 81 - 80 59 - 85 81 - 99 85 - 93
Murcia 72 - 69 86 - 71 74 - 62 73 - 47 - 94 - 90 91 - 85 78 - 70
Nizhny Novgorod 93 - 100 72 - 75 85 - 71 74 - 76 51 - 72 - 82 - 73 86 - 62
Ventspils 106 - 102 86 - 80 88 - 77 93 - 92 61 - 67 75 - 80 - 78 - 99
Wloclawek 62 - 72 84 - 95 76 - 64 74 - 87 68 - 87 82 - 93 84 - 71 -

Gwoup B.

Eskwadwon Pwen [5] G. V. P. PF PS DP SD
1. Espay Canarias 26 14 12 2 1164 945 +219
2. Itali Reyer Venice 24 14 10 4 1170 1096 +74
3. Lafrans JSF Nanterre 22 14 8 6 1159 1046 +113 +8
4. Lagrès PAOK Thessaloniki 22 14 8 6 1127 1036 +91 -8
5. Izrayèl Hapoel Holon 21 14 7 7 1145 1117 +28
6. Almay Telekom Bonn 20 14 6 8 1120 1181 -61
7. Swis Fribourg Olympic 17 14 3 11 1057 1184 -127
8. Repiblik Tchekoslovaki Opava 16 14 2 12 952 1289 -337
Eskwadwon BON FRI HOL NAN OPA SAL DIS FRI
Bonn - 63 - 70 91 - 83 57 - 81 114 - 77 94 - 77 92 - 99 84 - 94
Fribourg Olympic 79 - 83 - 90 - 95 81 - 92 97 - 79 64 - 84 66 - 72 86 - 96
Hapoel Holon 94 - 74 93 - 69 - 62 - 74 88 - 72 72 - 68 77 - 88 69 - 70
Nanterre 103 - 56 96 - 87 70 - 82 - 110 - 64 79 - 70 58 - 75 80 - 89
Opava 73 - 71 76 - 77 64 - 97 74 - 67 - 69 - 94 70 - 92 72 - 90
PAOK Thessaloniki 95 - 100 92 - 61 92 - 77 83 - 82 93 - 43 - 77 - 85 77 - 76
Tenerife 87 - 68 91 - 68 84 - 52 79 - 68 97 - 38 65 - 66 - 78 - 80
Reyer Venice 69 - 73 72 - 62 111 - 104 87 - 99 102 - 81 69 - 59 65 - 72 -

Gwoup C

Eskwadwon Pwen [5] G. V. P. PF PS DP SD
1. Lagrès AEK Atèn 26 14 11 2 1133 1034 +99 +9
2. Izrayèl H. Jerizalèm 26 14 12 2 1265 1093 +172 -9
3. Almay Brose Bamberg 23 14 9 5 1152 1136 +16
4. Bèljik Antwerp 21 14 7 7 1120 1099 +21
5. Lityani Lietkabelis 19 14 5 9 1073 1107 -34
6. Lafrans Dijon 18 14 4 10 1058 1118 -60 +22
7. Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk 18 14 4 10 1097 1183 -86 -22
8. Espay Fuenlabrada 17 14 3 11 1082 1210 -128
Eskwadwon AEK ANV BRO CEZ DIG FUE HGE MANTI
AEK Atèn - 77 - 76 93 - 86 80 - 76 80 - 56 78 - 71 75 - 79 65 - 59
Antwerp Giants 64 - 71 - 76 - 85 85 - 72 67 - 63 102 - 78 101 - 89 70 - 64
Brose Bamberg 77 - 73 82 - 78 - 78 - 71 73 - 64 88 - 89 85 - 88 82 - 77
CEZ Nymburk 93 - 94 82 - 74 78 - 84 - 78 - 89 104 - 87 80 - 111 78 - 71
Dijon 80 - 90 61 - 80 97 - 101 74 - 63 - 85 - 87 83 - 85 99 - 91
Fuenlabrada 82 - 90 96 - 84 65 - 75 71 - 72 59 - 73 - 75 - 105 78 - 85
Hapoel lavil Jerizalèm 70 - 83 92 - 72 103 - 89 88 - 64 86 - 72 91 - 77 - 81 - 67
Lietkabelis 65 - 84 87 - 91 84 - 67 97 - 86 78 - 62 78 - 67 70 - 97 -

Gwoup D.

Eskwadwon Pwen [5] G. V. P. PF PS DP SD
1. Itali Virtus Bolòy 24 14 10 4 1203 1099 +104
2. Latiki Beşiktaş 23 14 9 5 1089 1064 +25
3. Lityani Neptūnas Klaipėda 22 14 8 6 1166 1130 +36 +31
4. Lagrès Promitheas 22 14 8 6 1143 1150 -7 -4
5. Lafrans Estrasbou 22 14 8 6 1090 1085 +5 -27
6. Bèljik Ostend 21 14 7 7 1071 1119 -48
7. Almay Bayreuth 19 14 5 9 1084 1092 -8
8. Sloveni Inyon Olimpija 15 14 1 13 1049 1156 -107
Eskwadwon BAY BES NEP OST PRO STR UNI VBO
Bayreuth - 70 - 78 102 - 78 87 - 71 70 - 75 76 - 84 82 - 71 83 - 93
Besiktas 74 - 90 - 77 - 70 80 - 71 96 - 74 71 - 78 94 - 84 90 - 94
Neptunas 83 - 73 78 - 63 - 77 - 79 82 - 83 92 - 83 82 - 74 88 - 85
Ostend 82 - 62 66 - 73 91 - 89 - 84 - 93 94 - 100 73 - 79 77 - 76
Promitheas Patras 95 - 83 80 - 72 69 - 82 84 - 88 - 77 - 64 79 - 77 85 - 95
Estrasbou 67 - 63 64 - 69 80 - 90 61 - 64 83 - 78 - 81 - 73 83 - 80
Inyon Olimpija 67 - 76 75 - 81 88 - 97 69 - 71 76 - 80 71 - 81 - 61 - 92
Virtus Bolòy 74 - 67 70 - 71 83 - 78 89 - 60 98 - 91 87 - 81 87 - 84 -

Etap pentch

Ekip klase

Tèt grenn Pa grenn
Gwoup Premye plas Dezyèm plas Twazyèm plas Katriyèm plas
POU Espay Murcia Latiki Bandırma Banvit Larisi Nizhny Novgorod Lafrans Le Mans
B. Espay Canarias Itali Reyer Venice Lafrans JSF Nanterre Lagrès PAOK Thessaloniki
C. Lagrès AEK Atèn Izrayèl H. Jerizalèm Almay Brose Bamberg Bèljik Antwerp
D. Itali Virtus Bolòy Latiki Beşiktaş Lityani Neptūnas Klaipėda Lagrès Promitheas

Tablo nòt

Wonn nan 16 Trimès final yo
Lityani Neptūnas Klaipėda 74 64 138
Izrayèl H. Jerizalèm 86 84 170
Izrayèl H. Jerizalèm 75 64 139
Espay Canarias 73 81 154
Lagrès Promitheas 69 57 126
Espay Canarias 57 79 136
Larisi Nizhny Novgorod 95 66 161
Itali Reyer Venice 72 84 156
Larisi Nizhny Novgorod 68 61 129
Bèljik Antwerp 83 66 149
Bèljik Antwerp 75 77 152
Espay Murcia 67 78 145
Lafrans JSF Nanterre 68 62 130
Latiki Beşiktaş 59 60 119
Lafrans JSF Nanterre 83 58 141
Itali Virtus Bolòy 75 73 148
Lafrans Le Mans 74 58 132
Itali Virtus Bolòy 74 81 155
Almay Brose Bamberg 81 88 169
Latiki Bandırma Banvit 79 85 164
Almay Brose Bamberg 71 67 138
Lagrès AEK Atèn 67 69 136
Lagrès PAOK Thessaloniki 75 63 138
Lagrès AEK Atèn 84 62 146

Wonn nan 16

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Neptūnas Klaipėda Lityani 138 - 170 Izrayèl H. Jerizalèm 74 - 86 64 - 84
Promitheas Lagrès 126 - 136 Espay Canarias 69 - 57 57 - 79
Nizhny Novgorod Larisi 161 - 156 Itali Reyer Venice 95 - 72 66 - 84
Antwerp Bèljik 152 - 145 Espay Murcia 75 - 67 77 - 78
JSF Nanterre Lafrans 130 - 119 Latiki Beşiktaş 68 - 59 62 - 60
Le Mans Lafrans 132 - 155 Itali Virtus Bolòy 74 - 74 58 - 81
Brose Bamberg Almay 169 - 164 Latiki Bandırma Banvit 81 - 79 88 - 85
PAOK Thessaloniki Lagrès 138 - 146 Lagrès AEK Atèn 75 - 84 63 - 62

Trimès final yo

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
H. Jerizalèm Izrayèl 139 - 154 Espay Canarias 75 - 73 64 - 81
Nizhny Novgorod Larisi 129 - 149 Bèljik Antwerp 68 - 83 61 - 66
JSF Nanterre Lafrans 141 - 148 Itali Virtus Bolòy 83 - 75 58 - 73
Brose Bamberg Almay 138 - 136 Lagrès AEK Atèn 71 - 67 67 - 69

Kat final la

Kat final la se faz final la nan konpetisyon an e li te fèt soti nan 3 a 5 me 2019. Li te jwe nan loto Arena a nan Antwerp , chwazi nan mitan jaden yo ap jwe nan kat ekip yo patisipe.

Semifinal Final la
3 me 2019
Espay Canarias 70
Bèljik Antwerp 54
5 me 2019
Espay Canarias 61
Itali Virtus Bolòy 73
Final 3èm plas
3 me 2019 5 me 2019
Itali Virtus Bolòy 67 Bèljik Antwerp 72
Almay Brose Bamberg 50 Almay Brose Bamberg 58


Semifinal

Virtus Bolòy - Bamberg

Antwerp
3 me 2019, 18:30 UTC + 2
Virtus Bolòy 67 - 50
(22-11; 42-28; 53-39)
rapò
Brose Bamberg Sportpaleis
Abit yo: Lafrans Yohan Wouj
Letoni Mārtiņš Kozlovskis
Letoni Oskars Lucis


Kòmanse Quintet Pt Rim Bourik
P. 7 Etazini Tony Taylor 5 3 5
G. 0 Etazini Kevin Punter 21 8 2
AP 1 Etazini Kelvin Martin 2 3 1
AG 24 Lafrans Amath M'Baye 9 2 0
C. 2 Angola Yanick Moreira 5 9 1
Ban pak:
P. 6 Itali Alessandro Pajola 0 0 0
BC 8 Itali Filippo Baldi Rossi 5 3 0
P. 9 Itali Alessandro Cappelletti ni
C. 11 Sèbi Dejan Kravić 8 6 0
P. 15 Etazini Mario Chalmers 5 3 2
GA 21 Itali Pietro Aradori 9 2 0
PG 25 Itali David Cournooh 1 1 0
Antrenè:
Sèbi Aleksandar Đorđević
Twous kò blacksides.png
Kò baskètbòl kit.png
Twous bout pantalon blacksides.png
Kit shorts.svg
Virtus Bolòy
Twous kò redsides.png
Kò baskètbòl kit.png
Twous bout pantalon redsides.png
Kit shorts.svg
Bamberg


Virtus Bolòy Estatistik Bamberg
18/48 (37.5%) Piki soti nan 2 12/43 (27.9%)
6/18 (33.3%) Piki soti nan 3 5/23 (21.7%)
13/20 (65%) Lanse gratis 11/14 (78.6%)
14 Rebondans ofansif 16
33 Rebondisman defansiv 29
47 Rebondisman total 45
12 Ede 4
11 Objè voye boul 16
10 Boul yo vòlè li 8
3 Sispann 5
21 Fay 18
Kòmanse Quintet Pt Rim Bourik
P. 4 Montenegwo Tyrese Rice 21 3 2
PG 6 Lagrès Nikos Zīsīs 4 3 2
AP 33 Germania Patrick Heckmann 2 8 1
GA 16 Germania Louis Olinde 0 5 0
AG 22 Stati Uniti Cliff Alexander 3 9 0
Panchina:
P 2 Stati Uniti Ricky Hickman 4 3 2
P 9 Germania Maurice Stuckey ne
P 13 Germania Daniel Schmidt ne
A 20 Germania Elias Harris 9 5 1
AG 21 Stati Uniti Augustine Rubit 5 7 0
G 44 Stati Uniti Bryce Taylor 2 1 0
AP 98 Lituania Arnoldas Kulboka ne
Allenatore:
Italia Federico Perego

Tenerife - Anversa

Anversa
3 maggio 2019, ore 21:15 UTC+2
Canarias 70 – 54
(12-20; 31-26; 47-42)
referto
Anversa Sportpaleis (17.289 spett.)
Arbitri: Serbia Aleksandar Glišić
Grecia Georgios Poursanidis
Bosnia ed Erzegovina Ademir Zurapović


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 00 Spagna Rodrigo San Miguel 4 0 8
P 5 Argentina Nicolás Richotti 0 1 0
AP 9 Argentina Nicolás Brussino 17 4 3
AG 21 Stati Uniti Tim Abromaitis 5 5 1
C 4 Stati Uniti Colton Iverson 5 5 1
Panchina:
G 1 Germania Lucca Staiger 0 0 0
C 7 Senegal Mamadou Niang 7 3 1
P 10 Spagna Ferrán Bassas 2 0 1
AG 11 Spagna Sebas Saiz 2 0 0
AG 31 Belgio Pierre-Antoine Gillet 11 6 0
AP 33 Spagna Javier Beirán 14 4 2
P 34 Stati Uniti Davin White 3 0 2
Allenatore:
Spagna Txus Vidorreta
Kit body blacksides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts blacksides.png
Kit shorts.svg
Tenerife
Kit body goldshoulders.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
Anversa


Tenerife Statistiche Anversa
16/29 (55.2%) Tiro da 2 15/33 (45.5%)
9/22 (40.9%) Tiro da 3 5/22 (22.7%)
11/19 (57.9%) Tiri liberi 9/18 (50%)
10 Rimbalzi offensivi 13
26 Rimbalzi difensivi 20
36 Rimbalzi totali 33
19 Assist 12
14 Palle perse 15
8 Palle rubate 7
3 Stoppate 1
20 Falli 21
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 5 Stati Uniti Paris Lee 4 3 4
G 11 Stati Uniti Victor Sanders 2 0 2
G 24 Stati Uniti Tyler Kalinoski 13 1 1
AG 13 Belgio Yoeri Schoepen 3 1 0
A 21 Belgio Ismaël Bako 7 10 2
Panchina:
G 7 Belgio Dennis Donkor 0 0 0
AP 8 Stati Uniti Jae'Sean Tate 13 4 1
AG 10 Belgio Hans Vanwijn 0 4 1
P 20 Belgio Thomas Akyazili 1 1 0
AG 23 Stati Uniti Dave Dudzinski 7 1 1
C 31 Stati Uniti Trevor Thompson 4 1 0
C 33 Nigeria Moses Kingsley 0 0 0
Allenatore:
Belgio Roel Moors

Finali

Finale 3º/4º posto

Anversa
5 maggio 2019, ore 15:00 UTC+2
Brose Bamberg 58 – 72
(18-15; 26-37; 42-51)
referto
Anversa Sportpaleis
Arbitri: Serbia Aleksandar Glišić
Ucraina Sergiy Zashchuk
Turchia Yener Yılmaz


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 4 Montenegro Tyrese Rice 8 0 3
P 13 Germania Daniel Schmidt 0 2 3
AP 33 Germania Patrick Heckmann 0 0 0
GA 16 Germania Louis Olinde 12 6 2
AG 22 Stati Uniti Cliff Alexander 0 9 0
Panchina:
P 2 Stati Uniti Ricky Hickman 4 3 5
PG 6 Grecia Nikos Zīsīs 6 1 0
P 9 Germania Maurice Stuckey 4 1 1
A 20 Germania Elias Harris 6 5 0
AG 21 Stati Uniti Augustine Rubit 8 10 1
G 44 Stati Uniti Bryce Taylor 0 1 0
AP 98 Lituania Arnoldas Kulboka 10 2 0
Allenatore:
Italia Federico Perego
Kit body redshoulders.png
Kit body basketball.png
Kit shorts redbottom.png
Kit shorts.svg
Bamberg
Kit body goldshoulders.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
Antwerp
Bamberg Statistiche Anversa
17/40 (42.5%) Tiro da 2 18/43 (41.9%)
5/21 (23.8%) Tiro da 3 9/27 (33.3%)
9/14 (64.3%) Tiri liberi 9/16 (56.2%)
11 Rimbalzi offensivi 14
33 Rimbalzi difensivi 27
44 Rimbalzi totali 41
15 Assist 18
12 Palle perse 6
3 Palle rubate 7
3 Stoppate 1
21 Falli 19
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 5 Stati Uniti Paris Lee 3 3 5
G 11 Stati Uniti Victor Sanders 8 2 0
G 24 Stati Uniti Tyler Kalinoski 10 2 0
AG 13 Belgio Yoeri Schoepen 2 4 1
A 21 Belgio Ismaël Bako 5 2 2
Panchina:
G 7 Belgio Dennis Donkor 0 0 0
AP 8 Stati Uniti Jae'Sean Tate 16 7 3
AG 10 Belgio Hans Vanwijn 9 5 2
P 20 Belgio Thomas Akyazili 8 2 3
AG 23 Stati Uniti Dave Dudzinski 4 3 2
C 31 Stati Uniti Trevor Thompson 0 0 0
C 33 Nigeria Moses Kingsley 7 5 0
Allenatore:
Belgio Roel Moors

Finale

Anversa
5 maggio 2019, ore 18:00 UTC+2
Virtus Bologna 73 – 61
(20-8; 38-24; 58-44)
referto
Canarias Sportpaleis
Arbitri: Francia Yohan Rosso
Lettonia Mārtiņš Kozlovskis
Grecia Georgios Poursanidis


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 7 Stati Uniti Tony Taylor 4 3 5
G 0 Stati Uniti Kevin Punter 26 7 1
AP 1 Stati Uniti Kelvin Martin 2 2 1
AG 24 Francia Amath M'Baye 16 3 0
C 2 Angola Yanick Moreira 4 4 0
Panchina:
P 6 Italia Alessandro Pajola ne
AC 8 Italia Filippo Baldi Rossi 0 2 0
P 9 Italia Alessandro Cappelletti ne
C 11 Serbia Dejan Kravić 4 5 0
P 15 Stati Uniti Mario Chalmers 8 2 2
GA 21 Italia Pietro Aradori 9 1 1
PG 25 Italia David Cournooh 0 1 0
Allenatore:
Serbia Aleksandar Đorđević
Kit body blacksides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts blacksides.png
Kit shorts.svg
Virtus Bologna
Kit body goldsides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
Tenerife
Virtus Bologna Statistiche Tenerife
17/38 (44.7%) Tiro da 2 13/28 (46.4%)
7/16 (43.8%) Tiro da 3 5/37 (13.5%)
18/26 (69.2%) Tiri liberi 20/23 (87%)
11 Rimbalzi offensivi 24
21 Rimbalzi difensivi 20
32 Rimbalzi totali 44
10 Assist 11
15 Palle perse 20
8 Palle rubate 6
3 Stoppate 1
26 Falli 29


Vincitrice Basketball Champions League 2018-2019
600px Black letter V on White background and HEX-FFDB01 star.svg

Virtus Bologna
1º titolo
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 00 Spagna Rodrigo San Miguel 3 2 1
G 1 Germania Lucca Staiger 3 1 0
AP 9 Argentina Nicolás Brussino 2 1 0
AG 21 Stati Uniti Tim Abromaitis 18 8 2
C 4 Stati Uniti Colton Iverson 11 9 0
Panchina:
P 5 Argentina Nicolás Richotti ne
C 7 Senegal Mamadou Niang 2 4 1
P 10 Spagna Ferrán Bassas 5 2 2
AG 11 Spagna Sebas Saiz 1 2 0
AG 31 Belgio Pierre-Antoine Gillet 3 2 2
AP 33 Spagna Javier Beirán 9 7 3
P 34 Stati Uniti Davin White 4 0 0
Allenatore:
Spagna Txus Vidorreta

Formazione vincitrice

Segafredo Virtus Bologna
Giocatori Staff tecnico
N. Naz. Ruolo Nome Anno Alt. Peso
0 Stati Uniti PG Punter, Kevin Kevin Punter 1993 190 cm 86 kg
1 Stati Uniti AP Martin, Kelvin Kelvin Martin 1989 195 cm 95 kg
2 Angola C Moreira, Yanick Yanick Moreira 1991 211 cm 100 kg
6 Italia P Pajola, Alessandro Alessandro Pajola 1999 194 cm 83 kg
7 Stati Uniti P Taylor, Tony Tony Taylor 1990 183 cm 87 kg
8 Italia AC Baldi Rossi, Filippo Filippo Baldi Rossi 1991 207 cm 97 kg
9 Italia P Cappelletti, Alessandro Alessandro Cappelletti 1995 186 cm 82 kg
11 Serbia Canada C Kravić, Dejan Dejan Kravić 1990 213 cm 109 kg
15 Stati Uniti P Chalmers, Mario Mario Chalmers 1986 188 cm 86 kg
21 Italia GA Aradori, Pietro Pietro Aradori (C) 1988 196 cm 100 kg
23 Italia C Berti, Matteo Matteo Berti 1998 213 cm 92 kg
24 Francia AG M'Baye, Amath Amath M'Baye 1989 206 cm 107 kg
25 Italia PG Cournooh, David David Cournooh 1990 187 cm 83 kg
33 Senegal C Camara, Gora Gora Camara 2001 214 cm 114 kg
41 Stati Uniti C Qvale, Brian Brian Qvale 1988 210 cm 115 kg
Allenatore
Assistente/i
  • Serbia Goran Bjedov
  • Italia Christian Fedrigo
  • Italia Mattia Largo

Legenda
  • Injured Infortunato

Premi

MVP di giornata

Gironi
Turno Giocatore Squadra VAL
1 Stati Uniti Norris Cole Italia Scandone Avellino
28
2 Stati Uniti Austin Daye Italia Reyer Venezia
33
3 Stati Uniti Norris Cole (2) Italia Scandone Avellino
33
4 Stati Uniti Vince Hunter Grecia AEK Atene
39
5 Rep. Dominicana James Feldeine Israele H. Gerusalemme
39
6 Stati Uniti Julian Gamble Francia Nanterre 92
34
7 Grecia Linos Chrysikopoulos Grecia PAOK Salonicco
25
8 Stati Uniti Malcolm Griffin Grecia AEK Atene
34
9 Stati Uniti Paris Lee Belgio Anversa
35
10 Stati Uniti Jason Rich Turchia Beşiktaş
27
11 Stati Uniti Marcos Knight Germania BSG Ludwigsburg
39
12 Stati Uniti Vince Hunter (2) Grecia AEK Atene
37
13 Stati Uniti Vince Hunter (3) Grecia AEK Atene
39
14 Francia Amath M'Baye Italia Virtus Bologna
27
Fase finale
Turno Giocatore Squadra VAL
Ottavi Montenegro Tyrese Rice Germania Brose Bamberg
14/28
Quarti Stati Uniti Tim Abromaitis Spagna Canarias
21/26

Quintetti ideali

Riconoscimenti individuali

Note

  1. ^ Champions line up in battle for European glory , in BasketballCL.com , 27 giugno 2018.
  2. ^ Eskisehir withdraws from Basketball Champions League and Turkish BSL League , in Eurohoops , 12 luglio 2018. URL consultato il 12 luglio 2018 .
  3. ^ Regulations Basketball Champions League 2018-19 ( PDF ), su championsleague.basketball . URL consultato il 9 giugno 2018 .
  4. ^ Basketball Champions League draw explained , su championsleague.basketball , Basketball Champions League, 10 luglio 2018. URL consultato il 10 luglio 2018 .
  5. ^ a b c d vengono assegnati 2 punti in caso di vittoria e 1 punto in caso di sconfitta

Voci correlate

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro