Lig chanpyon Basketball 2017-2018

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Lig chanpyon Basketball 2017-2018
Konpetisyon logo
Konpetisyon Lig chanpyona baskètbòl
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon 2èm
Manadjè FIBA Ewòp
Nan plas ou soti nan 19 septanm 2017
apati 6 me 2018
Patisipan yo 32 (56 pou kalifikasyon)
Nasyon yo 31
Sit wèb www.basketballcl.com
Rezilta
Gayan AEK Atèn
(1er tit)
Dapre Mwàn
Twazyèm Murcia
Katriyèm BSG Ludwigsburg
Estatistik
Top jwè Etazini Manny Harris (Sezon regilye)
Etazini Mike Green (Final Four)
Pi bon marqueur Etazini DJ Kennedy (342)
OAKA1010436.JPG
Atèn OAKA pidevan a nan final yo
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 2016-2017 2018-2019 Dwa arrow.svg

Lig chanpyona baskètbòl 2017-2018 la se te 2èm edisyon prensipal konpetisyon klib baskèt Ewopeyen an ki te òganize pa FIBA Ewòp . Li te pran plas soti nan 19 septanm 2017 a 6 me 2018. Kat final la te anime nan Atèn nan OAKA a , e li te genyen pa gen tout pouvwa a AEK ki depase Monaco nan final la.

Fòma

32 ekip patisipe nan sezon regilye a, 24 dirèkteman kalifye ak yon lòt uit soti nan jij yo preliminè jwe pa 32 ekip. Patisipasyon nan lig la chanpyon pran plas nan plasman an nan chanpyona nasyonal la nan sezon anvan an dapre plase nan etabli pa FIBA, nan evènman an ke yon ekip ki gen dwa a renonse li, ka plas li dwe okipe pa tou de yon ekip nan menm nasyon ak pa yon lòt peyi. Chak ekip dwe jaden yon minimòm de senk jwè ekip nasyonal si li pote plis pase dis jwè nan fèy papye a, otreman omwen kat. [1]

Patisipan yo

Sezon regilye
Lafrans Élan Chalon ( chanpyon ) Itali Reyer Venezia ( chanpyon ) Almay EWE Oldenburg ( 2yèm ) Izrayèl Hapoel Holon ( 5yèm )
Lafrans Estrasbou ( 2èm ) Itali Scandone Avellino ( 4yèm ) Almay Bayreuth ( 5yèm ) Letoni Ventspils ( 2yèm )
Lafrans Minik ( 5yèm ) Itali Dinamo Sassari ( 5yèm ) Espay Canarias ( 5 ° ) Lityani Neptūnas Klaipėda ( 4yèm )
Lagrès AEK Atèn ( 3yèm ) Latiki Beşiktaş ( 2èm ) Espay Murcia ( 9 ° ) Polòy Zielona Góra ( chanpyon )
Lagrès Aris Tesalonik ( 4yèm ) Latiki Bandırma Banvit ( 5yèm ) Bèljik Ostèn ( chanpyon ) Larisi Enisey Krasnoyarsk ( 6yèm )
Lagrès PAOK Thessaloniki ( 5th ) Latiki Gaziantep BŞB ( 7th ) Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk ( chanpyon ) Sloveni Union Olimpija ( chanpyon )
Twazyèm wonn kalifye
Bèljik Brussels ( 2yèm ) Almay Telekom Bonn ( 7th ) Lityani Juventus Utena ( 5yèm ) Espay Etidyan ( 11 ° )
Lafrans Nanterre 92 ( 3èm ) Itali Orlandina ( 8 ° ) Polòy Squad Radom ( 6yèm ) Latiki Pınar Karşıyaka ( 9yèm )
Dezyèm tou kalifye
Bilgari Akademik Sofia ( chanpyon ) Fenlann Joensuun Kataja ( chanpyon ) Montenegwo Mornar Bar ( 2nd ) Larisi Nizhny Novgorod ( 9yèm )
Danmak Bakken lous ( chanpyon ) Ongri Alba Fehérvár ( chanpyon ) Woumani U Cluj ( chanpyon ) Ikrèn Budivelnyk Kyèv ( chanpyon )
Premye tou kalifye
Otrich Kapfenberg Bulls ( chanpyon ) Lil Chip Keravnos ( chanpyon ) Kosovo Pristina ( chanpyon ) Pòtigal Benfica ( chanpyon )
Byelorisi Cmoki Minsk ( chanpyon ) Estoni Kalev / Cramo ( chanpyon ) Lityani Prienai ( 6yèm ) Larisi Avtodor Saratov ( 10yèm )
Bèljik Antwerp ( 3yèm ) Georgia Dinamo Tbilisi ( chanpyon ) Nò Masedwan Karpoš Sokoli ( 2èm ) Espay Joventut Badalona ( 14yèm )
Bosni ak Erzegovin Bosna ( 2yèm ) Almay BSG Ludwigsburg ( 8yèm ) Netherlands Donar Groningen ( chanpyon ) Syèd Luleå ( chanpyon )

Nan plas ou

Faz chanjman trase ale retounen
Kalifye jij yo premye tou kalifye 11 jiyè 2017 19 septanm 2017 21 septanm 2017
dezyèm tou kalifye 24 septanm 2017 26 septanm 2017
twazyèm wonn kalifye 29 septanm 2017 2 Oktòb 2017
Etap Gwoup premye jou 10-11 Oktòb 2017
2 jou 17-18 oktòb 2017
jou 3 24-25 Oktòb 2017
jou 4 31 Oktòb - 1 Novanm 2017
jou 5 7-8 Novanm 2017
jou 6 14-15 Novanm 2017
jou 7 5-6 Desanm 2017
8 jou 12-13 Desanm 2017
jounen 9 19-20 desanm, 2017
jounen 10 9-10 janvye 2018
11 jou 16-17 janvye 2018
jounen 12 23-24 janvye 2018
jounen 13 30-31 janvye 2018
jounen 14 6-7 fevriye 2018
Faz eliminatwa Wonn nan 16 14 fevriye 2018 6-7 Mas 2018 13-14 Mas 2018
Trimès final yo 27-28 Mas, 2018 3-4 avril 2018
Kat final la Semifinal 12 avril 2018 4 me 2018
Final la 6 Me 2018

Preliminè yo

Premye tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Dinamo Tbilisi Georgia 126-158 Espay Joventut Badalona 60-72 66-86
Keravnos Lil Chip 139-146 Larisi Avtodor Saratov 72-83 67-63
Bosna Royal Bosni ak Erzegovin 118-187 Almay Riesen Ludwigsburg 59-85 59-102
Karpoš Sokoli Nò Masedwan 160-165 Estoni Kalev / Cramo 79-87 81-78
Donar Groningen Netherlands 159-138 Lityani Vytautas 75-77 84-61
Pristina Kosovo 124-146 Byelorisi Cmoki Minsk 50-57 74-89
Kapfenberg Bulls Otrich 134-142 Pòtigal Benfica 72-75 62-67
Luleå Syèd 153-164 Bèljik Antwerp 79-81 59-81

Dezyèm tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Joventut Badalona Espay 146-150 Fenlann Joensuun Kataja 75-79 71-71
Avtodor Saratov Larisi 158-132 Montenegwo Mornar Bar 88-70 70-62
Benfica Pòtigal 153-178 Bilgari Lukoil Akademik 82-91 71-87
Antwerp Bèljik 156-149 Larisi Nizhny Novgorod 90-87 66-62
Donar Groningen Netherlands 169-163 Danmak Bakken lous 78-80 91-83
Riesen Ludwigsburg Almay 166-149 Woumani Cluj-Napoca 78-72 88-77
Cmoki Minsk Byelorisi 129-117 Ikrèn Budivelnyk Kyèv 69-64 60-53
Kalev / Cramo Estoni 142-150 Ongri Alba Fehérvár 78-71 64-79

Twazyèm tou

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Cmoki Minsk Byelorisi 143-148 Lafrans JSF Nanterre 68-68 75-80
Antwerp Bèljik 145-152 Polòy Rosa Radom 75-69 70-83
Avtodor Saratov Larisi 129-161 Itali Orlandina 70-69 59-92
Lukoil Akademik Bilgari 160-168 Lityani Juventus Utena 81-82 79-86
Joensuun Kataja Fenlann 151-175 Almay Telekom Bonn 70-90 81-85
Donar Groningen Netherlands 145-153 Espay Etidyan 76-76 69-77
Alba Fehérvár Ongri 164-171 Latiki Pınar Karşıyaka 92-90 72-81
Riesen Ludwigsburg Almay 160-109 Bèljik Brussels 85-59 75-50

Etap Gwoup

Lejand
Kalifye wonn nan 16
Relegasyon nan FIBA Ewòp Cup
Elimine

Gwoup A.

Eskwadwon Pwen [2] G. V. P. PF PS DP SD
1. Lafrans Mwàn 27 14 13 1 1191 952 +239
2. Latiki Pınar Karşıyaka 24 14 10 4 1192 1160 +32
3. Almay EWE Oldenburg 23 14 9 5 1192 1142 +50
4. Espay Murcia 21 14 7 7 1096 1105 -9 +1
5. Itali Dynamo Sassari 21 14 7 7 1158 1174 -16 -1
6. Lityani Juventus Utena 18 14 4 10 1105 1193 -88
7. Izrayèl Hapoel Holon 17 14 3 11 1160 1244 -84 +1
8. Larisi Enisey Krasnoyarsk 17 14 3 11 1064 1188 -124 -1
Eskwadwon ENI HOL JUV KAR MON MUR VIEYE SAS
Enisey - 98 - 93 85 - 81 74 - 81 65 - 94 62 - 68 53 - 79 65 - 75
Holon 81 - 75 - 106 - 91 93 - 95 56 - 85 75 - 81 94 - 90 92 - 103
Utena 81 - 73 71 - 69 - 76 - 82 85 - 92 83 - 93 73 - 77 90 - 85
Karsiyaka 97 - 81 98 - 91 90 - 78 - 84 - 77 79 - 72 85 - 86 70 - 79
Mwàn 89 - 73 94 - 64 90 - 53 79 - 65 - 83 - 75 88 - 73 87 - 55
Murcia 82 - 77 78 - 76 56 - 70 91 - 96 63 - 68 - 85 - 65 78 - 83
Oldenburg 86 - 89 87 - 86 102 - 95 96 - 82 78 - 84 100 - 80 - 90 - 72
Sassari 101 - 94 98 - 84 93 - 78 87 - 88 63 - 81 88 - 94 76 - 83 -

Gwoup B.

Elan Chalon - Neptunas
Eskwadwon Pwen [2] G. V. P. PF PS DP SD
1. Espay Canarias 26 14 12 2 1155 921 +230 2-0
2. Almay BSG Ludwigsburg 26 14 12 2 1139 974 +165 0-2
3. Lagrès PAOK Thessaloniki 21 14 7 7 1061 1070 -9 +8
4. Lityani Neptūnas Klaipėda 21 14 7 7 1164 1116 +48 -8
5. Letoni Ventspils 20 14 6 8 1034 1085 -51 2-0
6. Lafrans Élan Chalon 20 14 6 8 1018 1031 -13 0-2
7. Latiki Gaziantep BŞB 18 14 4 10 1033 1192 -159
8. Itali Orlandina 16 14 2 12 887 1102 -215
Eskwadwon CHA GAZ LUD NEP ENT SAL DIS FRI
Chalon - 85 - 60 56 - 70 86 - 81 67 - 55 75 - 61 61 - 73 69 - 75
Gaziantep 68 - 73 - 67 - 72 98 - 94 82 - 77 65 - 77 74 - 87 74 - 99
Ludwigsburg 94 - 74 86 - 74 - 95 - 83 86 - 61 103 - 70 62 - 83 84 - 68
Neptunas 75 - 73 114 - 73 71 - 87 - 99 - 62 82 - 69 67 - 83 87 - 80
Orlandina 69 - 79 83 - 57 61 - 72 60 - 90 - 58 - 63 59 - 106 68 - 79
Thessaloniki 90 - 81 82 - 85 63 - 83 91 - 70 79 - 61 - 74 - 79 83 - 76
Tenerife 82 - 62 72 - 53 82 - 72 90 - 67 88 - 47 93 - 79 - 65 - 71
Ventspils 78 - 77 91 - 103 61 - 73 69 - 84 55 - 66 59 - 80 73 - 72 -

Gwoup C

Eskwadwon Pwen [2] G. V. P. PF PS DP SD
1. Lafrans Estrasbou 23 14 9 5 1103 1055 +48 2-0
2. Latiki Bandırma Banvit 23 14 9 5 1080 1039 +41 0-2
3. Lagrès AEK Atèn 22 14 8 6 1149 1110 +39 4-2
4. Almay Bayreuth 22 14 8 6 1145 1115 +30 3-3 (+12)
5. Espay Etidyan 22 14 8 6 1117 1076 +41 3-3 (-1)
6. Itali Reyer Venice 22 14 8 6 1146 1140 +6 2-4
7. Sloveni Inyon Olimpija 18 14 4 10 996 1105 -109
8. Polòy Rosa Radom 16 14 2 12 1032 1128 -96
Eskwadwon AEK ENTÈDI BAY EAST ROS STR UNI FRI
AEK Atèn - 70 - 74 83 - 81 79 - 87 96 - 92 87 - 88 91 - 73 84 - 64
Banvit 78 - 71 - 85 - 74 82 - 80 74 - 64 63 - 80 87 - 83 90 - 62
Bayreuth 80 - 73 76 - 88 - 84 - 90 90 - 85 82 - 80 78 - 79 89 - 81
Etidyan 78 - 85 78 - 73 68 - 76 - 78 - 68 81 - 65 75 - 81 81 - 80
Rosa Radom 63 - 69 49 - 48 79 - 96 77 - 84 - 63 - 74 75 - 58 71 - 81
Estrasbou 80 - 78 87 - 72 77 - 82 77 - 74 98 - 81 - 83 - 69 70 - 67
Inyon Olimpija 71 - 80 57 - 65 77 - 90 57 - 72 80 - 72 78 - 77 - 66 - 76
Venice 101-103 108-101 70 - 67 92 - 91 102 - 93 78 - 67 84 - 67 -

Gwoup D.

Jamar Wilson , Vojtěch Hruban ak Bathiste Tchouaffé nan Nanterre - CEZ Nymburk
Eskwadwon Pwen [2] G. V. P. PF PS DP SD
1. Latiki Beşiktaş 24 14 10 4 1111 1030 +81 2-0
2. Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk 24 14 10 4 1152 1100 +52 0-2
3. Lafrans JSF Nanterre 23 14 9 5 1149 1091 +58
4. Polòy Zielona Góra 20 14 6 8 1075 1087 -12 3-1
5. Itali Scandone Avellino 20 14 6 8 1049 1028 +21 2-2
6. Bèljik Ostend 20 14 6 8 975 1050 -75 1-2
7. Almay Telekom Bonn 19 14 5 9 1079 1095 -16
8. Lagrès Aris Tesalonik 18 14 4 10 930 1039 -109
Eskwadwon ARI AVE BES BON CEZ NAN OST Matant
Aris - 59 - 56 65 - 72 69 - 75 65 - 71 70 - 62 66 - 70 70 - 64
Avellino 79 - 66 - 90 - 74 61 - 69 80 - 63 102-106 66 - 57 57 - 64
Besiktas 83 - 61 80 - 86 - 95 - 79 91 - 80 79 - 74 87 - 77 65 - 60
Bonn 76 - 59 79 - 74 73 - 74 - 87 - 89 62 - 84 66 - 74 72 - 58
CEZ Nymburk 99 - 70 81 - 77 64 - 70 106 - 98 - 72 - 81 86 - 72 84 - 70
Nanterre 91 - 63 89 - 81 73 - 68 93 - 90 84 - 90 - 75 - 74 95 - 82
Ostend 69 - 67 51 - 61 49 - 77 86 - 84 73 - 79 73 - 60 - 82 - 78
Zielona Gora 72 - 80 90 - 79 99 - 96 73 - 69 82 - 88 85 - 82 98 - 68 -

Etap pentch

Ekip klase

Tèt grenn Pa grenn
Gwoup Premye plas Dezyèm plas Twazyèm plas Katriyèm plas
POU Lafrans Mwàn Latiki Pınar Karşıyaka Almay EWE Oldenburg Espay Murcia
B. Espay Canarias Almay BSG Ludwigsburg Lagrès PAOK Thessaloniki Lityani Neptūnas Klaipėda
C. Lafrans Estrasbou Latiki Bandırma Banvit Lagrès AEK Atèn Almay Bayreuth
D. Latiki Beşiktaş Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk Lafrans JSF Nanterre Polòy Zielona Góra

Tablo nòt

Wonn nan 16 Trimès final yo
Lafrans JSF Nanterre 66 64 130
Latiki Bandırma Banvit 74 73 147
Latiki Bandırma Banvit 77 75 152
Lafrans Mwàn 85 74 159
Polòy Zielona Góra 82 60 142
Lafrans Mwàn 84 90 174
Lagrès PAOK Thessaloniki 74 67 141
Latiki Pınar Karşıyaka 68 79 147
Latiki Pınar Karşıyaka 65 72 137
Espay Murcia 79 81 160
Espay Murcia 66 83 149
Espay Canarias 71 72 143
Lagrès AEK Atèn 88 93 181
Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk 98 82 180
Lagrès AEK Atèn 78 83 161
Lafrans Estrasbou 69 83 152
Lityani Neptūnas Klaipėda 73 78 151
Lafrans Estrasbou 68 88 156
Almay EWE Oldenburg 63 86 149
Almay BSG Ludwigsburg 88 74 162
Almay BSG Ludwigsburg 81 89 170
Almay Bayreuth 86 77 163
Almay Bayreuth 81 84 165
Latiki Beşiktaş 76 84 160

Wonn nan 16

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
JSF Nanterre Lafrans 130- 147 Latiki Bandırma Banvit 66 - 74 64 - 73
Zielona Góra Polòy 142- 174 Lafrans Mwàn 82 - 84 60 - 90
PAOK Thessaloniki Lagrès 141- 147 Latiki Pınar Karşıyaka 74 - 68 67 - 79
Murcia Espay 149 -143 Espay Canarias 66 - 71 83 - 72
AEK Atèn Lagrès 181 -180 Repiblik Tchekoslovaki ČEZ Nymburk 88 - 98 93 - 82
Neptūnas Klaipėda Lityani 151- 156 Lafrans Estrasbou 73 - 68 78 - 88
EWE Oldenburg Almay 149-162 Almay BSG Ludwigsburg 63 - 88 86 - 74
Bayreuth Almay 165 -160 Latiki Beşiktaş 81 - 76 84 - 84

Trimès final yo

Ekip 1 Total Ekip 2 Gone Retounen
Bandırma Banvit Latiki 152- 159 Lafrans Mwàn 77 - 85 75 - 74
Pınar Karşıyaka Latiki 137- 160 Espay Murcia 65 - 79 72 - 81
AEK Atèn Lagrès 161 -152 Lafrans Estrasbou 78 - 69 83 - 83
BSG Ludwigsburg Almay 170 -163 Almay Bayreuth 81 - 86 89 - 77

Kat final la

Kat final la se etap final la nan konpetisyon an e li te fèt soti nan 4 a 6 me 2018. Tiraj la te pran plas sou 12 avril. Li te jwe nan tèren an Nikos Galis nan Atèn , chwazi nan mitan jaden yo jwe nan kat ekip yo patisipe.

Semifinal Final la
4 me 2018
Almay BSG Ludwigsburg 65
Lafrans Mwàn 87
6 Me 2018
Lafrans Mwàn 94
Lagrès AEK Atèn 100
Final 3èm plas
4 me 2018 6 Me 2018
Lagrès AEK Atèn 77 Almay BSG Ludwigsburg 74
Espay Murcia 75 Espay Murcia 85

Semifinal

MHP Riesen Ludwigsburg - Minik

Amarousio
4 me 2018, 17:30 ( UTC + 3 )
BSG Ludwigsburg 65 - 87
(20-11; 38-36; 54-61)
rapò
Mwàn OAKA Olympic Andedan kay la Hall (5,862 spect.)
Abit yo: Sèbi Aleksandar Glišić
Lityani Tomas Jasevičius
Itali Manuel Mazzoni


Kòmanse Quintet Pt Rim Bourik
P. 3 Etazini Kerron Johnson 12 2 2
G. 4 Almay David McCray 0 2 1
AP 0 Etazini Thomas Walkup 10 5 2
AG 23 Etazini Elgin Cook 10 4 1
C. 19 Almay Adam Waleskowski 6 3 1
Ban pak:
AG 1 Etazini Dwayne Evans 9 7 1
P. 7 Almay Niklas Geske 0 0 1
G. 10 Kanada Adika Pyè-McNeilly 11 0 0
G. 11 Almay Malik Müller 0 2 0
AP 12 Almay Florian Koch 0 0 0
AG 17 Almay Mateo Seric 2 1 0
AG 42 Etazini Jakòb Wiley 5 3 0
Antrenè:
Etazini John Patrick
Twous kò blackshoulders.png
Kò baskètbòl kit.png
Kit shorts.svg
Kit shorts.svg
Ludwigsburg
Kit kò whitesides.png
Kò baskètbòl kit.png
Twous pantalon whitesides.png
Kit shorts.svg
Mwàn
Ludwigsburg Estatistik Mwàn
19/38 (50%) Piki soti nan 2 23/34 (67.7%)
4/17 (23.5%) Piki soti nan 3 9/28 (32.1%)
15/23 (65.2%) Lanse gratis 14/23 (60.9%)
13 Rebondans ofansif 13
21 Rebondans ofansif 22
34 Rebondisman total 35
9 Ede 27
16 Objè voye boul 9
7 Boul yo vòlè li 11
1 Sispann 2
16 Fay 21
Kòmanse Quintet Pt Rim Bourik
P. 2 Etazini DJ Cooper 2 1 9
G. 22 Etazini Gerald Robinson 16 3 1
AP 8 Ikrèn Serhij Hladyr 12 0 0
AG 5 Lafrans Amara Sy 10 2 4
C. 9 Bosni ak Erzegovin Elmedin Kikanović 19 7 1
Ban pak:
P. 4 Etazini Arawon Craft 7 3 3
AP 6 Lafrans Paul Lacombe 2 4 5
AG 7 Kwoasi Damjan Rudež 0 1 0
AP 10 Lafrans Romain Poinas 0 0 0
AG 14 Lafrans Georgi Joseph 2 3 1
AG 23 Etazini Christopher Evans 17 8 3
C. 24 Lafrans Ali Traoré 0 0 0
Allenatore:
Montenegro Zvezdan Mitrović

AEK Atene - UCAM Murcia

Amarousio
4 maggio 2018, ore 20:30 ( UTC+3 )
AEK Atene 77 – 75
(18-17; 40-34; 55-64)
referto
Murcia OAKA Olympic Indoor Hall (16.191 spett.)
Arbitri: Croazia Srđan Dožai
Italia Tolga Sahin
Romania Marius Ciulin


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 2 Stati Uniti Mike Green 7 3 3
G 12 Grecia Giannoulīs Larentzakīs 3 1 1
AP 3 Stati Uniti Manny Harris 20 2 1
AG 1 Stati Uniti Delroy James 6 0 1
C 32 Stati Uniti Vince Hunter 0 6 0
Panchina:
G 0 Stati Uniti Kevin Punter 16 3 0
P 4 Grecia Vasilīs Xanthopoulos 0 2 7
AG 5 Grecia Dušan Šakota 15 4 2
AP 8 Grecia Panagiōtīs Vasilopoulos 1 3 0
AP 9 Bosnia ed Erzegovina Edin Atić ne
C 22 Grecia Dīmītrīs Mauroeidīs 9 5 0
C 24 Grecia Vasilīs Kavvadas 0 0 0
Allenatore:
Serbia Dragan Šakota
Kit body vertical in black.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
AEK
Kit body whitesides.png
Kit body basketball.png
Kit shorts whitesides.png
Kit shorts.svg
Murcia
AEK Statistiche Murcia
17/31 (54.8%) Tiro da 2 19/43 (44.1%)
8/22 (36.4%) Tiro da 3 6/20 (30%)
19/31 (61.3%) Tiri liberi 19/25 (76%)
6 Rimbalzi offensivi 15
26 Rimbalzi difensivi 29
32 Rimbalzi totali 44
15 Assist 14
14 Palle perse 15
9 Palle rubate 10
6 Stoppate 3
25 Falli 28
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 11 Stati Uniti Clevin Hannah 17 4 6
G 12 Spagna Brad Oleson 10 0 2
AP 27 Rep. Dominicana Sadiel Rojas 8 12 3
AG 0 Regno Unito Ovie Soko 12 8 2
C 24 Belgio Kevin Tumba 5 6 0
Panchina:
AP 1 Bosnia ed Erzegovina Lazar Mutić ne
G 3 Spagna Álex Urtasun 0 0 0
AG 6 Spagna José Ángel Antelo 0 2 0
G 8 Brasile Vítor Benite 19 1 1
P 9 Paesi Bassi Charlon Kloof 0 0 0
AG 13 Brasile Vitor Faverani ne
C 23 Brasile Augusto Lima 4 6 0
Allenatore:
Spagna Ibon Navarro

Finali

Finale 3º/4º posto

Amarousio
6 maggio 2018, ore 16:30 ( UTC+3 )
BSG Ludwigsburg 74 – 85
(17-18; 32-42; 53-60)
referto
Murcia OAKA Olympic Indoor Hall (8.221 spett.)
Arbitri: Italia Manuel Mazzoni
Bosnia ed Erzegovina Petar Obradović
Romania Marius Ciulin


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 3 Stati Uniti Kerron Johnson 17 3 9
G 4 Germania David McCray 2 0 0
AP 0 Stati Uniti Thomas Walkup 7 4 2
AG 23 Stati Uniti Elgin Cook 11 0 2
C 19 Germania Adam Waleskowski 10 4 3
Panchina:
AG 1 Stati Uniti Dwayne Evans 6 5 1
P 7 Germania Niklas Geske 0 0 1
G 10 Canada Adika Peter-McNeilly 11 4 2
G 11 Germania Malik Müller 6 3 0
AP 12 Germania Florian Koch 4 1 0
AG 17 Germania Mateo Seric ne
AG 42 Stati Uniti Jacob Wiley 0 0 1
Allenatore:
Stati Uniti John Patrick
Kit body yellowbow.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
Ludwigsburg
Kit body whiteshoulders.png
Kit body basketball.png
Kit shorts whitesides.png
Kit shorts.svg
Murcia
Ludwigsburg Statistiche Murcia
20/39 (51.3%) Tiro da 2 18/37 (48.6%)
7/22 (31.8%) Tiro da 3 9/24 (37.5%)
13/18 (72.2%) Tiri liberi 22.31 (71%)
7 Rimbalzi offensivi 17
21 Rimbalzi difensivi 29
28 Rimbalzi totali 46
20 Assist 23
12 Palle perse 17
11 Palle rubate 8
3 Stoppate 4
26 Falli 20
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 11 Stati Uniti Clevin Hannah 10 2 8
G 12 Spagna Brad Oleson 3 1 3
AP 27 Rep. Dominicana Sadiel Rojas 18 9 1
AG 0 Regno Unito Ovie Soko 15 10 0
C 23 Brasile Augusto Lima 8 3 1
Panchina:
AP 1 Bosnia ed Erzegovina Lazar Mutić ne
G 3 Spagna Álex Urtasun 6 3 4
AG 6 Spagna José Ángel Antelo ne
G 8 Brasile Vítor Benite 8 1 2
P 9 Paesi Bassi Charlon Kloof 12 3 4
AG 13 Brasile Vitor Faverani ne
C 24 Belgio Kevin Tumba 5 8 0
Allenatore:
Spagna Ibon Navarro

Finale

Amarousio
6 maggio 2018, ore 19:30 ( UTC+3 )
Monaco 94 – 100
referto
AEK Atene OAKA Olympic Indoor Hall (17.984 spett.)
Arbitri: Serbia Aleksandar Glišić
Lituania Tomas Jasevičius
Lettonia Mārtiņš Kozlovskis


Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 2 Stati Uniti DJ Cooper 8 1 9
G 22 Stati Uniti Gerald Robinson 13 2 3
AP 6 Francia Paul Lacombe 2 4 5
AG 5 Francia Amara Sy 8 2 0
C 9 Bosnia ed Erzegovina Elmedin Kikanović 12 6 0
Panchina:
P 4 Stati Uniti Aaron Craft 9 5 4
AG 7 Croazia Damjan Rudež 0 0 0
AP 8 Ucraina Serhij Hladyr 18 5 0
AP 10 Francia Romain Poinas ne
AG 14 Francia Georgi Joseph 0 0 0
AG 23 Stati Uniti Christopher Evans 6 4 1
C 24 Francia Ali Traoré 8 2 2
Allenatore:
Montenegro Zvezdan Mitrović
Kit body sides on white.png
Kit body basketball.png
Kit shorts sides on white.png
Kit shorts.svg
Monaco
Kit body vertical in black.png
Kit body basketball.png
Kit shorts.png
Kit shorts.svg
AEK
Monaco Statistiche AEK
24/45 (53.3%) Tiro da 2 23/45 (51.1%)
7/19 (36.8%) Tiro da 3 9/17 (52.9%)
25/35 (71.4%) Tiri liberi 27/40 (67.5%)
13 Rimbalzi offensivi 11
25 Rimbalzi difensivi 23
38 Rimbalzi totali 34
21 Assist 18
13 Palle perse 12
6 Palle rubate 9
7 Stoppate 6
30 Falli 26
Quintetto titolare Pt Rim Ass
P 2 Stati Uniti Mike Green 19 5 3
G 12 Grecia Giannoulīs Larentzakīs 8 0 2
AP 3 Stati Uniti Manny Harris 9 10 4
AG 1 Stati Uniti Delroy James 13 4 1
C 32 Stati Uniti Vince Hunter 10 4 0
Panchina:
G 0 Stati Uniti Kevin Punter 16 0 0
P 4 Grecia Vasilīs Xanthopoulos 2 2 6
AG 5 Grecia Dušan Šakota 16 2 1
AP 8 Grecia Panagiōtīs Vasilopoulos 0 2 1
AP 9 Bosnia ed Erzegovina Edin Atić ne
C 22 Grecia Dīmītrīs Mauroeidīs 7 2 0
C 24 Grecia Vasilīs Kavvadas ne
Allenatore:
Serbia Dragan Šakota

Premi

MVP di giornata

Gironi
Turno Giocatore Squadra VAL
1 Stati Uniti Jarrod Jones Turchia Pınar Karşıyaka
33
2 Stati Uniti Adam Smith Francia Élan Chalon
31
3 Stati Uniti Byron Allen Germania EWE Oldenburg
26
4 Stati Uniti Adonis Thomas Turchia Bandırma Banvit
23
5 Stati Uniti DJ Kennedy Turchia Pınar Karşıyaka
35
6 Lituania Arnas Butkevičius Lituania Neptūnas Klaipėda
42
7 Stati Uniti Corey Walden Israele Hapoel Holon
30
8 Grecia Leuterīs Mpochōridīs Grecia Aris Salonicco
32
9 Stati Uniti Jamal Shuler Francia JSF Nanterre
26
10 Kosovo Dardan Berisha Rep. Ceca ČEZ Nymburk
24
11 Regno Unito Ovie Soko Spagna Murcia
31
12 Bulgaria Dee Bost Francia Strasburgo
30
13 Croazia Goran Suton Spagna Estudiantes
34
14 Stati Uniti Manny Harris Grecia AEK Atene
31
Fase finale
Turno Giocatore Squadra VAL
Ottavi Stati Uniti Manny Harris Grecia AEK Atene
34/32
Quarti Stati Uniti Gerald Robinson Francia Monaco
19/34

Quintetti ideali

Riconoscimenti individuali

Montepremi

Il montepremi della competizione ammonta a 3.500.000 euro [3] così ripartiti:

  • Primo posto: 1.000.000
  • secondo posto: 400.000
  • terzo posto: 200.000
  • quarto posto: 140.000
  • quarti di finale: 100.000
  • ottavi di finale: 70.000
  • stagione regolare: 50.000

Note

  1. ^ ( EN ) Basketball Champions League announces next season's competition format, calendar and improved financial benefits , su championsleague.basketball , www.championsleague.basketball/. URL consultato l'11 dicembre 2017 .
  2. ^ a b c d vengono assegnati 2 punti in caso di vittoria e 1 punto in caso di sconfitta
  3. ^ ( EN ) Competition regulations ( PDF ), su championsleague.basketball , www.championsleague.basketball/. URL consultato l'11 dicembre 2017 .

Voci correlate

Altri progetti

Collegamenti esterni

Pallacanestro Portale Pallacanestro : accedi alle voci di Wikipedia che trattano di pallacanestro