Balkan Entènasyonal Lig Basketball 2020-2021

Soti nan Wikipedia, ansiklopedi gratis.
Ale nan navigasyon Ale nan rechèch
Lig Balkan 2020-2021
Konpetisyon Balkan Entènasyonal Lig Basketball
Espò Basketball pictogram.svg Basketball
Edisyon 13yèm
Manadjè ULEB
Nan plas ou 13 oktòb 2020 - 29 avril 2021
Mete Holon
Patisipan yo 18
Nasyon yo 4
Etablisman / I. Holon Toto Hall
Rezilta
Gayan Hapoel Holon
(1er tit)
Dapre Akademik Plovdiv
Twazyèm Hap. Gilboa GE
Katriyèm Beroe
Estatistik
Top jwè Etazini Ezayi Kilomèt
Konpetisyon delè
Left arrow.svg 2019-2020 2021-2022 Dwa arrow.svg

Balkan Entènasyonal Lig la Basketball 2020-2021 , ki rele tou DELASPORT Balkan Lig 2020-2021 pou rezon parennaj, se edisyon an 13 nan Lig la Balkan .

Règleman ak fòma

Nan kòmansman konpetisyon an lide jeneral la se te gen 2 ekip nan chak peyi patisipe (Albani, Bilgari, Kosovo, Montenegwo, Nò Masedwan ak nenpòt lòt eta nan Penensil Balkan [1] . Sou 2 oktòb douz ekip Izraelyen enskri nan konpetisyon an [2] akòz sispansyon Ligat ha'Al 2020-2021 akòz pandemi COVID-19 nan pèp Izrayèl la .. Nan fason sa a klib yo, k ap patisipe nan yon konpetisyon Ewopeyen an, te kapab kontinye aktivite espòtif yo malgre blokaj la an plas nan peyi a.

18 ekip nan yon senk gwoup patisipe nan sezon regilye a: kat gwoup nan 3 ekip yo chak ak klib Izraelyen yo ak youn ak sis ekip ki rete yo. Sezon regilye a konsiste de de faz: nan premye a, ekip yo rankontre nan alimèt lakay ak lwen; pandan ke yo nan faz nan dezyèm pi bon de ekip yo Isarelian rantre nan kat yo pi byen nan Balkan yo, fòme de gwoup nan twa ekip ki fèt ak yon klib Izraelyen ak de soti nan Balkan yo. Nan fen a, de ekip yo pi byen plase antre nan kat final la ansanm ak ganyan yo nan match yo tèt-a-tèt ant dezyèm ak twazyèm plas [3] .

Ekip patisipan yo

Izrayèl Izrayèl

Bilgari Bilgari

Nò Masedwan Nò Masedwan

Montenegwo Montenegwo

Sezon regilye

Gwoup A.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Hapoel Tel Aviv 4 3 1 333 312 +21 7 Jwe-off
2. Izrayèl Bnei Herzliya 4 2 2 90 311 +16 6
3. Izrayèl Hapoel Haifa 4 1 3 314 351 -37 5

Gwoup B.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Hap. Gilboa GE 4 4 0 358 324 +34 8 Jwe-off
2. Izrayèl Ironi Nahariya 4 2 2 334 341 -7 6
3. Izrayèl Maccabi Haifa 4 0 4 324 351 -27 4

Gwoup C

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Hapoel Holon 4 4 0 393 330 +63 8 Jwe-off
2. Izrayèl Hapoel Eilat 4 2 2 358 373 -15 6
3. Izrayèl Ironi Nes Ziona 4 0 4 326 374 -48 4

Gwoup D.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Mac. Rishon LeZion 4 3 1 360 346 +14 1 Jwe-off
2. Izrayèl H. Jerizalèm 4 2 2 339 328 +11 2
3. Izrayèl Hapoel Be'er Sheva 4 1 3 323 348 -25 0

Gwoup E

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Bilgari Akademik Plovdiv 10 8 2 818 800 +18 18 Dezyèm tou
2. Nò Masedwan Kumanovo 10 6 4 824 814 +10 16
3. Bilgari Beroe 10 5 5 878 803 +75 15
4. Nò Masedwan TFT Skopje 10 4 6 853 866 -13 14
5. Montenegwo Tivat Tivat 10 4 6 807 841 -34 14
6. Montenegwo Ibar Rožaje 10 3 7 750 806 -56 13

Dezyèm tou

Dezyèm tou play-off

Ekip 1 Rezilta Ekip 2
Hapoel Holon Izrayèl 77 –66 Izrayèl Hapoel Tel Aviv
Mac. Rishon LeZion Izrayèl 78- 85 Izrayèl Hap. Gilboa GE

Trase

Tiraj la te pran plas sou 5 fevriye nan Sofia . 6 ekip ki kalifye yo te divize an twa bann ki baze sou peyi orijin yo, menm jan ekip ki fè pati menm federasyon an pa ka rale nan menm gwoup la.

Urn 1
Ekip
Izrayèl Hapoel Holon
Izrayèl Hapoel Gilboa Galil Elyon
Urn 2
Ekip
Bilgari Akademik Plovdiv
Bilgari Beroe
Urn 3
Ekip
Nò Masedwan Kumanovo
Nò Masedwan TFT Skopje

Gwoup F.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Hap. Gilboa GE 4 3 1 369 282 +87 7 Kat final la
2. Bilgari Beroe 4 3 1 321 343 -22 7
3. Nò Masedwan TFT Skopje 4 0 4 312 377 -65 4

Gwoup G.

Eskwadwon G. V. P. PF PS Dif P.ti Kal.
1. Izrayèl Hapoel Holon 4 4 0 373 333 +40 8 Kat final la
2. Bilgari Akademik Plovdiv 4 2 2 346 330 +16 6
3. Nò Masedwan Kumanovo 4 0 4 308 364 -56 4

Kat final la

Semifinal Final la
Hapoel Holon 81
Hap. Gilboa GE 77
Hapoel Holon 91
Akademik Plovdiv 75
Twazyèm plas fini
Beroe 62 Hap. Gilboa GE 84
Akademik Plovdiv 66 Beroe 67


Final la

Holon
29 avril 2021, 20:00 UTC + 3
Hapoel Holon 91 - 75
(23-26, 40-46, 64-66)
rapò
Akademik Plovdiv Holon Toto Hall (3000 spect.)
Abit yo: Montenegwo Ognjen Jokić
Nò Masedwan Aleksandar Milojevik
Izrayèl Ofer Manheim

Genyen ekip

Nat. Wòl Spòtif Ane Alt. Pwa Remak
2 Etazini Izrayèl AP Willy Workman 1990 198 88
4 Etazini AP Chris Johnson 1990 198 93
5 Etazini Izrayèl BC Richard Howell 1990 203 113
7 Izrayèl AG Tal Zach 1997 208 88
8 Lafrans Izrayèl PG Frédéric Bourdillon 1991 193 86
9 Izrayèl P. Oded Brandwein 1988 179
10 Izrayèl AP Guy Pnini 1983 201 97 Kapitèn sports.svg
11 Etazini G. CJ Harris 1991 191 86
14 Bèljik AG Maxime De Zeeuw 1987 206 115
18 Izrayèl P. Aviel Ne'eman Tzedek 1998 180 70
21 Izrayèl G. Ofek Fogelman 2002 186 83
24 Izrayèl P. Yogev Ohayon 1987 189 86
25 Etazini G. Tyrus McGee 1991 188 90
32 Etazini POU Ezayi Kilomèt 1994 201 103
44 Izrayèl P. Niv Misgav 1995 181 80
77 Etazini BC Nate Sestina 1997 206 106
Lagrès ANÈKS Stefanos Dedas

Remak

  1. ^ (EN) Nouvo sistèm konpetisyon ak kondisyon finansye amelyore pou patisipan 2020-21 BIBL yo sou balkanleague.net, BIBL, 3 jiyè 2020. Retwouve le 14 oktòb 2020.
  2. ^ (EN) 12 ekip ki soti nan pèp Izrayèl la anrejistre pou Lig Balkan an , sou balkanleague.net, BIBL, 2 oktòb 2020. Retrieved 14 October 2020.
  3. ^ (EN) 12 ekip Izraelyen yo te divize an kat gwoup - rezilta tiraj la, sou balkanleague.net, BIBL, 5 oktòb 2020. Retrieved 14 October 2020.

Atik ki gen rapò

Lyen ekstèn

Basketball Portal Basketball : Aksè nan antre Wikipedia ki gen rapò ak baskètbòl